Değerli arkadaşlar sitemizi ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Forumu güncel tutmaya ve olabildiğince ilgilenmeye çalışıyoruz. Sitemize girince üye olup ilgilendiğiniz manga konularına mesaj atarsanız seviniriz.

Yorozuya - OtakuTürk ~ Gintama Çeviri Grubu

Kendi grubunuzu tanıtımını ve yayınlamakta olduğunuz çevirileri burada duyura bilirsiniz.
Kullanıcı avatarı
onur222
Favori Manga: naruto
Favori Anime: naruto

Eline sağlık tekrar, yüksek lisans işlerinde de başarılar :)
Kullanıcı avatarı
rassvet
Favori Manga: Fullmetal Alchemist, Naruto, Bleach, Gintama, Noragami, One Piece
Favori Anime: Fullmetal Alchemist, Naruto, Bleach, Death Note, Gintama, Rurouni Kenshin, Noragami, One Piece, Basilisk, Samurai Champloo, Wolf's Rain

onur222 yazdı:Eline sağlık tekrar, yüksek lisans işlerinde de başarılar :)
Teşekkürler :)
Yorozuya - OtakuTürk - 万事屋
Gintama Çeviri Grubu
[/size]
Resim
Kullanıcı avatarı
rassvet
Favori Anime: Fullmetal Alchemist, Naruto, Bleach, Death Note, Gintama, Rurouni Kenshin, Noragami, One Piece, Basilisk, Samurai Champloo, Wolf's Rain

Gintama 548 - Unutulmuş Bir Şey
yayınlanmıştır.

Bölüme buradan ulaşabilirsiniz.

Ayrıca Gintama Cilt 59'un toplu indirme linkini Gintama Ciltleri sayfamızda bulabilirsiniz.

Keyifli okumalar diler, yorumlarınızı bekleriz!
Gintama Çeviri Grubu
[/size]
Resim
Kullanıcı avatarı
rassvet

Gintama 549 - Nobume
yayınlanmıştır.

Bölüme buradan ulaşabilirsiniz.

Gintama Çeviri Grubu
[/size]
Resim
Kullanıcı avatarı
rassvet

Gintama 550 - Elveda Shinsengumi
ve
Gintama 551 - Elveda Shinsengumi (Sonraki Kısım)
yayınlanmıştır.

Bölümlere buradan ulaşabilirsiniz.

Gintama Çeviri Grubu
[/size]
Resim
Kullanıcı avatarı
rassvet

Gintama 456 - Anka Kuşu Her Zaman Tekrar Yükselecek
ve
Gintama 462 - 2013 Yazında Hiçbir Halt Olmadı
yayınlanmıştır.

Bölümlere buradan ulaşabilirsiniz.

Gintama Çeviri Grubu
[/size]
Resim
Kullanıcı avatarı
onur222
Favori Manga: naruto
Favori Anime: naruto

Çok çok teşekkürler :)
Kullanıcı avatarı
rassvet

onur222 yazdı:Çok çok teşekkürler :)
Rica ederiz B)
Gintama Çeviri Grubu
[/size]
Resim
Kullanıcı avatarı
Trafalgar_Law
Favori Manga: One Piece
Favori Anime: One Piece, Giant Killing, One Outs

Aslında bu yazıyı uzun zamandır yazmak istiyordum. Gintama uzun zamandır başlamak istediğim ama birtürlü başlayamadığım bir seriydi. Sayenizde ve bir arkadaşın yoğun ısrarlarıyla yakın zamanda başlamaya karar verdim.

2007 yılından beri anime ve manga takip ederim. Bu süreçte pek çok manga çeviri grubunun kurulmasını ve dağılmasını gördüm. Bunlardan bazıları çok başarılı işler yaptılar, bazıları ise sadece blog açmak ve 1, 2 bölüm çevirip kaybolmakla yetindiler.

Şu ana kadar takip ettiğim manga çeviri gruplarının neredeyse tamamı sizin kuruluşunuz gibi özellikle "şu" mangayı çevireceğiz diye kurulduktan birkaç hafta sonra gördükleri ilgidenmidir yoksa önceliklerinin değişmesindenmidir yoksa başladıkları serinin takipçi sayısı az olduğundan takipçi sayısı fazla seri almak istemelerinden midir bilemem birkaç tane daha mangaya başlarlar. İşte buradan sonra da işler değişmeye başlar ve çeviri işine girme sebepleri olan seriyi ya yavaşlatır ya da tamamen iptal edip kuruluş amaçlarına bana göre ihanet ederek popüler olan serilere yönelirler.

Zamanında bu şekilde çeviri işine giripte 1 ay geçmeden Naruto, Bleach ve One Piece'in haftalık olarak çevirme işine evrilen grup çöplüğüne dönüşmüştü ortalık.

İşte bu yukarda yazdığım durumlar sebebiyle grubu kurma amacınızı unutmadığınız ve bu yolda devam ettiğiniz için teşekkür ederim.
Resim
Kullanıcı avatarı
rassvet

Trafalgar_Law yazdı:Aslında bu yazıyı uzun zamandır yazmak istiyordum. Gintama uzun zamandır başlamak istediğim ama birtürlü başlayamadığım bir seriydi. Sayenizde ve bir arkadaşın yoğun ısrarlarıyla yakın zamanda başlamaya karar verdim.

2007 yılından beri anime ve manga takip ederim. Bu süreçte pek çok manga çeviri grubunun kurulmasını ve dağılmasını gördüm. Bunlardan bazıları çok başarılı işler yaptılar, bazıları ise sadece blog açmak ve 1, 2 bölüm çevirip kaybolmakla yetindiler.

Şu ana kadar takip ettiğim manga çeviri gruplarının neredeyse tamamı sizin kuruluşunuz gibi özellikle "şu" mangayı çevireceğiz diye kurulduktan birkaç hafta sonra gördükleri ilgidenmidir yoksa önceliklerinin değişmesindenmidir yoksa başladıkları serinin takipçi sayısı az olduğundan takipçi sayısı fazla seri almak istemelerinden midir bilemem birkaç tane daha mangaya başlarlar. İşte buradan sonra da işler değişmeye başlar ve çeviri işine girme sebepleri olan seriyi ya yavaşlatır ya da tamamen iptal edip kuruluş amaçlarına bana göre ihanet ederek popüler olan serilere yönelirler.

Zamanında bu şekilde çeviri işine giripte 1 ay geçmeden Naruto, Bleach ve One Piece'in haftalık olarak çevirme işine evrilen grup çöplüğüne dönüşmüştü ortalık.

İşte bu yukarda yazdığım durumlar sebebiyle grubu kurma amacınızı unutmadığınız ve bu yolda devam ettiğiniz için teşekkür ederim.
:') :') :')

Duygulandım doğrusu. Çeviri işine bulaştığımdan beri bir buçuk yıl geçti. Genelde insanlardan gördüğümüz ilgi/talebe göre değil de, seriye olan bağlılığımdan dolayı çeviriye devam ettiğimden, böyle yorumlar almak değişik duygular hissetmeme sebep oluyor :P

Birkaç çeviri grubundan teklif aldığım oldu, başka mangalar çevirir misiniz şeklinde sorular aldığım oldu ama hepsini geri çevirdim, çünkü bilmediğim, bir şey hissetmediğim bir seriye başlamayı istemedim. Zor bir seri olmasına rağmen yılmadan çeviri işine devam ediyorsam eğer, bunun en büyük nedeni Gintama'ya olan bağlılığımdır. Gerçekten de, kalbimdeki yeri bambaşka bu troll serinin. Yoksa tuğla gibi çevirilerle kim uğraşır ki :D (Bir bölümden 16 sayfa çeviri çıktığı zamanları gördüm :D )

Seriyle aramdaki duygusal bağ büyük, o yüzden çok sevdiğim bir şeyi başkalarına iletebiliyor olmak beni çok mutlu ediyor ve bu kadarı bana yetiyor doğrusu. Yorumun için çok teşekkür ederim, cidden epey mutlu etti beni :)
Gintama Çeviri Grubu
[/size]
Resim

“Türk Anime/Manga Çeviri ve Fansub Grupları” sayfasına dön