One Piece Genel Tartışma (Spoiler İçerir)

One Piece serisiyle ilgili sorular, paylaşımlar ve diğer şeyler burada.
Kullanıcı avatarı
Sword Way
Mesajlar: 900
Kayıt: 06 Oca 2014 02:06
Cinsiyet: Erkek
Favori Manga: One Piece
Favori Anime: One Piece, Death Note, Bleach, Dragon Ball, Dragon Ball Z, Basilisk, Shingeki No Kyojin, Samurai Champloo, Slam Dunk, Psycho-pass, Kuroko's Baskett, Claymore.
Konum: Wano kuni, Shin sekai

Arkadaşlar, One Piece mevzu-bahis olunca tartışılan konuların sürekli kirlenmesi ve konu dışına çıkması da an meselesi haline geliyor. Bundan sonra One Piece hakkında tartışmak istediğimiz konuları bu konu başlığı altında toplarsak, hem konular kirlenmez, hem zırt-pırt yeni bir başlık açmak zorunda kalmayız, hem de ban tehlikemiz olmaz :) Tartışmak isteyenler soluğu burada alsın lütfen.
Resim
Kullanıcı avatarı
Ryuuma
Antik Ejder Avcısı
Antik Ejder Avcısı
Mesajlar: 2487
Kayıt: 03 Ağu 2011 09:45
Cinsiyet: Erkek
Favori Manga: One Piece
Favori Anime: One Piece,FMA,Soul Eater, LC

Normal de soru-cevap başlığı olsa da ve esasen artık genel tartışma başlığı olarak kullanılsa da buna başlığa bir şans vermek istiyorum. Arkadaşın dediği gibi OP hakkında genel olarak burada tartışabilirsiniz. Fakat vs çektirmek yasak şimdiden uyarıyım. Muhabbetin içinde bir kaç yorum olabilir hali ile ama genel olarak vs'ye dönerse müdahale ederim. İyi sohbetler.
Kullanıcı avatarı
Maxasimunth
Mesajlar: 1648
Kayıt: 15 Tem 2013 19:15
Cinsiyet: Erkek
Favori Manga: Feng Shen Ji
Favori Anime: JoJo's

Zoro'nun son düşmanı hakkında ne düşünüyorsunuz? Mihawk ile savaşmasını düşünsem de pek beklemiyorum. Sonuçta adamın hocası oluyor. Yağmur Shiryuu veya Dünya Hükümeti'nin Gandhi kılıklısı ile mi yapar?
Kullanıcı avatarı
oZzIiI
Mesajlar: 2443
Kayıt: 23 Haz 2010 12:01
Cinsiyet: Erkek
Favori Manga: Vagabond, Shamo, FMA, Berserk, Sun-Ken Rock,
20 Century Boys, Banya, Liar Game, Death Note, Jackals, Claymore,
Slam Dunk, Veritas, One Piece, Gamaran, Beelzebub,
Deadman Wonderland,
Favori Anime: Samurai Champloo, Cowboy Bebop, Black lagoon, Berserk,
Sword Of the Stranger, Darker Than Black, One Piece, GTO,
Konum: İzmir
İletişim:

Ben Zoro ile Mihawk'ın kesinlikle kapışacağını düşünüyorum Birader. Mihawk'ın yenilişini izlemek çok efsane olacak ;)

Bu arada şu "Adult Trio" imzan aklımı aldı
Kullanıcı avatarı
Maxasimunth
Mesajlar: 1648
Kayıt: 15 Tem 2013 19:15
Cinsiyet: Erkek
Favori Manga: Feng Shen Ji
Favori Anime: JoJo's

Kapışsalar bile Mihawk reisi son düşman olarak düşünebilir miyiz?


İmza için, Teşekkür ederim.
Kullanıcı avatarı
iloque
Mesajlar: 679
Kayıt: 08 Ağu 2011 20:08
Favori Manga: One Piece , Vagabond, Kingdom
Favori Anime: One piece

Zoro mihawkı yenecekse buna mecbur kalması gerek. Marineford savaşı gibi bir ortam falan olmalı, eğer usta ben geldim en iyi olacam diye giderse pek de hoş olmayacaktır. Diğer yandan eğer Mihawk başkasına yenilirse ki yenilebilir bir adama hiç benzemiyor, o zaman zoronun bir nevi ustasının intikamını alması da iyi olur. Tabi en büyük kılıç ustası ünvanı Mihawktan başka birine yakışmaz açıkçası.
[thumbnail]http://24.media.tumblr.com/tumblr_m609v ... r1_500.gif[/thumbnail]
► Spoiler Göster
byakusharinnegan
Mesajlar: 2450
Kayıt: 12 Kas 2011 00:48
Cinsiyet: Erkek
Favori Manga: Naruto
Favori Anime: naruto

Şuan zoronun asıl önceliği luffy'i korsan kralı yapmak. Hasır şapka tayfasının macerası bitmeden, tayfa üyesi olarak en büyük savaşına girmeden mihawkla durduk yere savaşmaz bence. Karasakal mı olur, dünya hükümeti mi olur bilmiyorum ama tayfanın son düşmanını yenmeden ve luffyi korsan kralı yapmadan önce kendi hayali için hayatını tehlikeye atıp mihawka dalmaz diye düşünüyorum.
Zoro sadece mecbur kalırsa savaşır bence mihawkla. Bu yüzden Zoro ismini iyice yükselttikten sonra mihawkın kendisi zoronun karşısına dikilebilir diye düşünüyorum. Kısacası mihawkın kendisi zoroya dalmazsa luffy kk olana kadar zoro mihawkı aramaya kalkmaz bence.

Bir şekilde luffynin kk olduğu günle zoronun en güçlü kılıç ustası olduğu gün aynı olmalı diye düşünüyorum. Çünkü bu ikilinin arasında "korsan kralının yanına en güçlü kılıç ustası yakışır" tarzı bi konuşma geçmişti. Biri diģerinden önce amacına ulaşırsa diğeri depresyona girer bence.
Luffynin KK olduğunu belirleyecek bir savaş olacaksa zoro orada ya mihawkla savaşır ya da mihawkı öldüren olduysa onunla savaşır ve son rakibi o olur diye düşünüyorum.
Kullanıcı avatarı
Baryshx
Mesajlar: 1068
Kayıt: 13 Ara 2013 12:48
Cinsiyet: Erkek
Favori Manga: Berserk, Homunculus, Akumetsu, One Piece, Kingdom, Golden Boy, Oyasumi Punpun, 20th Century Boys, Vagabond, Shin Angyo Onshi...
Favori Anime: LotGH, Gits, Paprika, Juuni Kokuki, Kuuchuu Buranko, Texhnolyze, Shigurui, HxH, Dragon Ball, Wolf's Rain, Akira, Sayonara Zetsubou Sensei, The Tatami Galaxy, Kino no Tabi: The Beautiful World...
Konum: Eskişehir
İletişim:

Zoro deyince aklıma gözündeki çizik geldi, aynı çizik rayleigh'te de var, buradan rayleigh'inde bu maymunlar ve Mihawk ile ilişkisi olabilir sonucu çıkabilir mi, malum o da kılıç kullanıcısı.

Roger+rayleigh = luffy+zoro
Kullanıcı avatarı
.^.sharingan.^.
Mesajlar: 475
Kayıt: 10 Ağu 2013 19:42
Cinsiyet: Erkek
Favori Manga: Berserk-Vagabond-One piece-One Punch Man, liar game.
Favori Anime: GİNTAMA-Shingeki no Kyojin-Hagane no Renkinjutsuş.
Konum: sincity

Maxasimunth yazdı:Zoro'nun son düşmanı hakkında ne düşünüyorsunuz? Mihawk ile savaşmasını düşünsem de pek beklemiyorum. Sonuçta adamın hocası oluyor. Yağmur Shiryuu veya Dünya Hükümeti'nin Gandhi kılıklısı ile mi yapar?
Genel olarak baktığımız zaman, Zoro'nun son rakibi mihawk olmayacak gibi bir hava var hikayede.
''Zoro vs mihawk'' duellosunu görürüz. sonuçta zoro en iyi kılıç ustası olmak istiyor, bunun içinde ''en iyi'' olarak anılan kişiyi yenmeli. ikiside birbirine saygı duyuyor, vs dostane bir şekilde gerçekleşir.
Shiryuu, zoro'nun karşılaşacağı son düşman olmaz diye düşünüyorum. en azından şuan ki durum bunu gösteriyor.
Tayfanın karşılaşacağı son düşman olarak 'dünya hükümetini' öne sürersek, senin tabirinle ''Gandhi'' kılıklı adamla savaşacaktır.

Ben böyle düşünüyorum.
Resim
Kimse sana eşitlik veya adalet veya başka birşey veremez. Eğer adamsan, sen alırsın.
Kullanıcı avatarı
Sword Way
Mesajlar: 900
Kayıt: 06 Oca 2014 02:06
Cinsiyet: Erkek
Favori Manga: One Piece
Favori Anime: One Piece, Death Note, Bleach, Dragon Ball, Dragon Ball Z, Basilisk, Shingeki No Kyojin, Samurai Champloo, Slam Dunk, Psycho-pass, Kuroko's Baskett, Claymore.
Konum: Wano kuni, Shin sekai

Şahsen, Mihawk'ın Zoro'dan başka birisine yenilmesini istemiyorum. Hele hele ki bu haberi gazelerden okumak, hiç istemiyorum ! Çünkü Mihawk'ın bir başkasına yenilmesi demek, konunun altında büyük boşluklar bırakacak bir hadise. Düşünelim ki Mihawk Shiryuu'ya bir şekilde yenildi.Bu sefer yıllardır beklediğimiz ve görmeyi dört gözle beklediğimiz Mihawk'ın gücü hakkında kesin bir bilgi edinemeyeceğiz. Neden ?

Çünkü şu var.. Bir kere Shiryuu'nun gücü ne ? Bu adam amiral seviyesi midir, amiral-yonkou arası bir yerde midiiiiiir, nerdedir ? Bu sorular aynı şekilde Mihawk için de geçerli. Shiryuu bir amirali mi yendi, amiral-yonkou arası bir adamı mı devirdi, yoksa yonkouya denk bir adamı mı yendi ? İki sene önceki Shiryuu'ya bakarak diyebiliriz ki bu adamda amiral alabilecek güç yok (misal). Ama 2 yıl sonra ne olacağını da bilemeyiz. Adamlar meyve avında. Giderler de başsız kalmış WB korsanlarına sataşırlarsa meyvelerin kralı adamlarda. Shiliew Joz'un meyvesini alsa, Oda da dese ki Mihawk bile elmas kesemiyor.. ? Mecbur yenilecek o zaman.

Bunlar hep altı boş kalan sorular. Ve Oda eğer Mihawk'ın gücünü göstermeden ya da 2. elden göstererek biz okuyuculara bildirirse Op tarihinin en büyük hatasını yapar. Japonya'da olsam yeminle mekanını basarım o derece :)

Diğer yandan Zoro-Mihawk kapışması da etik gelmiyor. Luffy-Shanks ilişkisi, Zoro-Mihawk ilişkisi kadar olmasa bile aralarında bir sempati var birbirlerine karşı... Olur mu bilmem..

Mihawk dururken Shiliew son rakibi de olsun istemem. Tamamen muallakta kalan mevzular bunlar :(
Resim
Cevapla

“One Piece Genel” sayfasına dön