Değerli arkadaşlar sitemizi ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Forumu güncel tutmaya ve olabildiğince ilgilenmeye çalışıyoruz. Sitemize girince üye olup ilgilendiğiniz manga konularına mesaj atarsanız seviniriz.

Naruto Teorileri

Naruto serisiyle ilgili sorular ve paylaşımlar ve diğer şeyler burada.
Kullanıcı avatarı
ThePumpkin
Favori Manga: Hunter x Hunter, Toriko, Kingdom
Favori Anime: Ergo Proxy, Hunter x Hunter, Cowboy Bebop
İletişim:

123snake45 yazdı:İndra'nın varisi Madara olduğunu düşünüyorum. Çünkü savaş Naruto ile İndra gibi yalnız olan Madara arasında. Naruto Ashira gibi yanında bir sürü kişi var ve yalnız değil bu savaşta. Naruto'dan önce de Yahiko'ydu. Yahiko da beceriksizdi ama insanları yanında toplayabilmişti.
► Spoiler Göster
argon45
Favori Anime: -

Aslında uçuk bir teori olacak, bazı yerleri eksik de olabilir ama Kishi'nin hikayeyi en başında kendi mitlerinden örnek alarak tasarladığı ortada, finali doğaçlama yapacak gibi resmen. Şöyle söyleyeyim:

İzanagi ile İzanami, inanışa göre; gökyüzü ile yeryüzünün kaostan ayrışmasından sonra ortaya çıkan kardeş tanrıların 8. çiftidirler. Burada kadın ve erkek olarak belirtiliyor, bana göre mangada bunlar RS ve kardeşidir; Gökyüzü ve yeryüzünün kaostan ayrışması olayı ise annesinin meyveyi yiyerek elde ettiği güçle etrafa korku salması ve savaşları bir süre bitirmesidir.

Sonraları: İzanagi bir ateş yakarak etrafı aydınlatınca, İzanami'nin bedeninin çürümeye başladığını ve kurtçuklarla kaplandığını görür. İzanami'nin buna öfkelenmesi üzerine ayrılırlar.
İzanagi'nin ölülerle kurduğu ilişkiden arınabilmek için denize girerek yıkandığı sırada birçok tanrı ortaya çıkar:

Burada ise:
Güneş tanrısı Amaterasu sol gözünden (Ashura)
Ay tanrısı Tsukiyomi sağ gözünden (Indra) oluyor bence. Sadece Susanoo'yu bağlayamadım bir yere. Tabi başta belirttiğim gibi uçuk bir fikir bu.
Resim
KayahanD
Favori Manga: One Piece
Favori Anime: Gintama, Fairy Tail, Shinsekai Yori

argon45 yazdı:Aslında uçuk bir teori olacak, bazı yerleri eksik de olabilir ama Kishi'nin hikayeyi en başında kendi mitlerinden örnek alarak tasarladığı ortada, finali doğaçlama yapacak gibi resmen. Şöyle söyleyeyim:

İzanagi ile İzanami, inanışa göre; gökyüzü ile yeryüzünün kaostan ayrışmasından sonra ortaya çıkan kardeş tanrıların 8. çiftidirler. Burada kadın ve erkek olarak belirtiliyor, bana göre mangada bunlar RS ve kardeşidir; Gökyüzü ve yeryüzünün kaostan ayrışması olayı ise annesinin meyveyi yiyerek elde ettiği güçle etrafa korku salması ve savaşları bir süre bitirmesidir.

Sonraları: İzanagi bir ateş yakarak etrafı aydınlatınca, İzanami'nin bedeninin çürümeye başladığını ve kurtçuklarla kaplandığını görür. İzanami'nin buna öfkelenmesi üzerine ayrılırlar.
İzanagi'nin ölülerle kurduğu ilişkiden arınabilmek için denize girerek yıkandığı sırada birçok tanrı ortaya çıkar:

Burada ise:
Güneş tanrısı Amaterasu sol gözünden (Ashura)
Ay tanrısı Tsukiyomi sağ gözünden (Indra) oluyor bence. Sadece Susanoo'yu bağlayamadım bir yere. Tabi başta belirttiğim gibi uçuk bir fikir bu.
Izanami ve izanagi demişken, hep diyorum final bu dojutsularla olacak. Muhtemelen izanami ile imana gelen Madara, bu savaşta ölenleri geri canlandırır. Sürekli mangalarda ve animelerde tekrar olaylar izliyoruz. Burada da Pain olayından feyz aldım :D
Sae
Favori Manga: -

Manga'nın işleyişi daima iki taraftan birinin çitayı yükseltip diğer tarafı ezmesi şeklindedir. Rock Lee vs. Gaara'da ki gibi. Düşünün bi biri öne çıktı sonra diğeri. Savaşı inceleyelim, ilk önce Madara ortaya çıkana kadar durum eşit shinobiler biraz daha önde gibiydiler. Sonra Madara geldi ve denge alt üst oldu, kötü taraf çitayı yükseltti iyi tarafı ezdi. Sonra hokageleri çağırdı Orochi ve iyi taraf çitayı birden bire daha üste çekti. Madara'ya denk bir Hashirama'ya ilaveten efsanevi 3 kişi daha hemde Edo. Sonra Obito Jubii'yi kendine mühürledi ve dengeler gene alt üst oldu. Kötü taraf öne çıktı. Ardındaqn Obito devrildi ve bijular serbest kaldı. Dengeler gene değişmişken Madara Hashi ile Tobirama'yı halledip Jubii'nin Jin'i oldu.

Şimdi ise sıra yine bizimkilerin çitayı yükseltmesinde. Gai Madara ile iyi mücadele etti. En yakın power up Madara için diğer gözü oluyor. Muhtemelen ona kavuşunca Jubii ile bir şeyler yapıp çitayı gene ezici bir boyuta getiricek. Ordan sonra Madara'yı halledecekler. Ardından bazılarının teorilerinde ki gibi Naruto veya Sasuke kendini feda edebilir böyle bir şeyler olabilir. Orochi veya Sasuke yeni villain olabilirler ama sanki Orochi harcanacak gibime geliyor. Final villainliği Madara'ya yakıştıramıyorum çünkü o Hashirama'nın rakibi. En çok Sasuke'ye yakışır gibi duruyor.
Resim
► Spoiler Göster
► Spoiler Göster
obduman
MangaTurk Çeviri
MangaTurk Çeviri
Favori Anime: Code Geass, Hellsing Ultimate, Steins Gate, Samurai Champloo, Sword of the Stranger

@Sae

Dediğin gibi saskuke vs naruto finali güzel olur. Zaten bunlar savaşan iki kardeşi temsil ediyorlar. Sasuke ve tayfası gelip madara nın yanında yer alıp öyle devam etmesi fikri kafamda var. Narutobase sitesinde buna benzer temsili foto üste koymuşlar oroc sasuke madara falan bir taraf ve naruto diğerleri bir taraf Birbirleri ile eşleşip final olabilir.
İddiam Yok, Allah'ım Var Resim
argon45

O tarz bir finali bende isterdim (villain olayı) ama Kishimoto bağlamayacaktır kesin o şekilde. 3-4 bölüm öncesinde belli etti finali nasıl yapacağını o.
Resim
Aynştayn Baran
Favori Manga: Yok
Favori Anime: Yok

[tab=30]Sasuke ve Naruto'nun savaşması demek olayların sonsuz bir döngüde devam ettiğini ve Naruto'nun başarısızlığını gösterir.Çünkü önceden 2 kardeş savaştı ve hala savaşmaya devam ettiklerini gösterir bu da nefret zincirinin kırılmazlığını anlamamıza yol açar.Şuan da Sasuke ve Naruto kendi reenkarnelerini değil 6 yolun bilgesi ve onun kardeşininkini temsil ediyor.Çünkü 2 kardeş Jubii için birlikte savaşmışlardı.Bu yüzden olabilecek en iyi final senaryosu;
[tab=30]Sasuke ve Naruto Madara'ya karşı kaybedeceklerdir,Sasuke Naruto'ya gözünü verir(geberir) ve Naruto Rin. açar ve yüzlerce yıllık kötüyü devirir.VE MUTLU SON!(Tahminimce 6 yolun bilgesinin kardeşi de buna benzer bir şekilde gebermiştir).
Hitokiri_Battousai
Favori Manga: Naruto.
Favori Anime: Rurouni Kenshin, Slamdunk, Naruto

http://a.disquscdn.com/uploads/mediaemb ... pg?w=800&h

Serinin sonu belli olmuş asddfghjklşi Arkadaki Hinata'ya yarıldım asdfghjkşii
Kullanıcı avatarı
YJ-1418
Favori Manga: Sinbad No Bouken
Favori Anime: Gintama, Robotic;Notes, Steins;Gate, Kuroko No Basket, Free!-Iwatobi Swim Club.

Hitokiri_Battousai yazdı:http://a.disquscdn.com/uploads/mediaemb ... pg?w=800&h

Serinin sonu belli olmuş asddfghjklşi Arkadaki Hinata'ya yarıldım asdfghjkşii
Bölüm sayısı da 935 denmiş.
Resim
Resim
► Spoiler Göster
Kullanıcı avatarı
FJ Laxus
Favori Manga: Fairy Tail , Naruto , One Piece , Katekyo Hitman Reborn , Shingeki no Kyojin ,
Favori Anime: Fairy Tail , Naruto , One Piece , Bleach , Death Note , Kaichou Wa Maid-Sama , Katekyo Hitman Reborn , Shingeki no Kyojin , Kuroko no Basket

enon_485 yazdı:Ben teori bölümünü ilkkez okuyorum. Çok fazla sayfa olduğu için bir kısmını okuyabildim.
Belki benimle aynı fikirde olup aynı şeyleri yazan arkadaşlar olabilir.
Ben Madara'nın sonunun Bleac'de Aizen'in sonu gibi olacağını düşünüyorum.
Naruto vs Pain olayında gördüğümüz Senjutsu'nun kolay kolay kontrol edilemediği
ve hatta bir Pain'in kurbağa heykeline dönüştüğünü görmüştük. Bir diğer olay,
Sasuke vs Danzo olayında Danzo'nun çakrası azaldıkça Hashirama'nın dnalarını
kontrol edemediğini kolundan dev bir ağaç çıktığını görmüştük.Ben diyorum ki
nasıl Ichigo Aizen'i zayıflattığında Urahara'nın mührü harekete geçtiyse Naruto
ve Sasuke de (veya sadece Naruto) Madara'yı zayıflattığında ya senjutsuyu kontrol edemez
ve taşa dönüşür yada Hashirama'nın dnalarını kontrol edemez ve kalbinden dev
bir ağaç çıkar ve ölür. Madara şu an ne kadar güçlü gözükürse gözüksün artık edo değil ve
çakrası yenilenmiyor.
O aşamaya Madara'nın nasıl geleceği konusunda çok fazla görüşüm var.Pek sanmıyorum ama
Obito'yu Naruto yola getirdi belkide Haşirama'nın gazıyla Sasuke de Madarayı yola getirir
(Tabi böylebir durum olursa Madara Rinne Tense yapar bütün ölen sinobileri geri getirir ve
ve çakrası tükendiği için ölüm şekli yukarda yazdığım gibi olur).
Altıyolun bilgesinin olaylara bir şekilde dahil olacağını düşünüyorum. Naruto ve Sasuke'ye
power up nerden gelecek, altı yolun keşişinden mi? Belki Kakashi ölür ordan gelir gerçi Sasuke
Kakashi'yi pek sallamıyor... daha birçok teori üretilebilir. Ama kafamda hep bir sahne var
Kishi geriye dönüşleri seviyor. Belkide Manga'nın en sonundan bir incelik yapıp en başına dönmeyi
deneyebilir. Hatırlarsanız Zabuza olayında Sasuke Naruto'nun hayatını kurtarmak için
iğnelerin önüne atmıştı ve ölümün eşiğine gelmişti. Anlamlı bir konuşma yapmış ve Naruto'ya
müthiş bir power up gelmişti. Ben o anın Madara savaşında yine yaşanacağına çok inanıyorum
(Bir ihtimal bu olay yaşanınca Sasuke, Obito ve Kakashi olayındaki gibi gözlerinide verebilir).
Herkese iyi akşamlar.
-Gercektende guzel bir varsayim yapmissin. Seninle ayni gorusteyim boyle bir sey yazcaktim ama toparlayamadim cumlelerimi
Resim

-STOP ME, IF YOU CAN!
Kilitli

“Naruto Genel” sayfasına dön