Değerli arkadaşlar sitemizi ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Forumu güncel tutmaya ve olabildiğince ilgilenmeye çalışıyoruz. Sitemize girince üye olup ilgilendiğiniz manga konularına mesaj atarsanız seviniriz.

One Piece en güçlü 50 karakter

One Piece serisiyle ilgili sorular, paylaşımlar ve diğer şeyler burada.
Kullanıcı avatarı
ElanMorinTedronai
Favori Manga: One Piece-Berserk-Naruto
Favori Anime: One Piece

Evet dün böyle bi video hazırlayım dedim.Chinjao,CP 0,Kyros gibi karakterlerin henüz gücünü göremediğimiz için koymadım videoya.Elimden geldiği kadar dengeli bir liste çıkarmaya çalıştım buyrun video:
[BBvideo 425,350]http://www.youtube.com/watch?v=FTzCo4Os ... e=youtu.be[/BBvideo]
Kullanıcı avatarı
oZzIiI
Favori Manga: Vagabond, Shamo, FMA, Berserk, Sun-Ken Rock,
20 Century Boys, Banya, Liar Game, Death Note, Jackals, Claymore,
Slam Dunk, Veritas, One Piece, Gamaran, Beelzebub,
Deadman Wonderland,
Favori Anime: Samurai Champloo, Cowboy Bebop, Black lagoon, Berserk,
Sword Of the Stranger, Darker Than Black, One Piece, GTO,
İletişim:

21. saniye kadar izledim 49 numara olan adamın Sanji'den güçlü olduğunu nereden biliyorsun? Oars 47 den fazlasını hak ediyor.
Tamamını izledim. Evet başarız bir çalışma olmuş. Kendinde fark etmişsin zaten

Bir de bu tarz güç dengelerini kurarken dikkat edilmesi gerek şeyler vardır!

şu birinci şu 2. demek yerine güç torbalarını koymak daha mantıklı olur?

Misal
1.Torba
Edward Newgate Gold D. roger

2.Torba
Shanks, Teach, Miahawk, Kaidou, Big Mom, Monkoy D. Dragon, Akainu (Dragon, Big Mom ile Kadiou tahmindir çünkü pozisyonlarının sebebleri bireysel güç olmaya bilir görmedik yani)

3.Torba
Aokiji, Doflamingo, Kuma, Kizaru, Fujitora, Garp, Sengoku (Fuyjitora tahmindir gücünü görmedik)

Yukarıdakiler üstün körü yazılmış şeylerdir ama güç dengeleri böyle hazırlanır.

bir çok karkaterin birbirlerine üstün kuracağı kesin değildir!
En son oZzIiI tarafından 28 Haz 2013 10:24 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
ElanMorinTedronai

Evet haklısın sanırım.Zaten videonun başında son 10 sıra biraz baştan savma olabilir demiştim 50ye tamamlamak için uğraştım biraz.Scotch X Drake ile kapışmıştı bi ara o yüzden güçlüdr heralde dedim.Oars fazlasını hakkediyor belki bilmiyorumda 45ten sonraki her adam cidden inanılmaz güçlü luffyi bile 31e koydum .d
Edit:Abi cidden sıralama koymaya çalışmak zor oldu böyle bazıları tahminden öte geçemiyor.Fakat genede çoğu buna benzer videodan daha tutarlı olduğunu düşünüyorum.Torba gibi yapsaydım belki daha mantıklı olurdu fakat ne billiyim böyle olmasıda hani fena olmadı değil :laugh:
Bide çok uçuk bulduğun bir karakter yada çok geriye koyduğum birileri varsa yorumlarınızı bekliyorum
En son ElanMorinTedronai tarafından 28 Haz 2013 10:34 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Tector
Favori Anime: --

Bence bayağı hata var sıralamalarda ama kendi sıralaman olduğundan birşey diyemem:

Misal Barto ile Croco Moria ne bileyim çok tuhaf sıralama olmuş Magellan özellikle.
Kullanıcı avatarı
ElanMorinTedronai

Bazı güçler belirsiz o yüzden karışıyo ortalık.Bide mesela A kişisi 30da B kişisi 25tekşi B kişisini yenebilir..Ama C kişiside Bden tek yiyip Aya yenilebilirOne piecede böyle bir sıralama koymak cidden zor.Bide mesela hangilerini düşük hangilerini yüksek koymuşum yazarsanız sevinirim .d
Tector
Favori Anime: --

Misal yonkou sınıfını ard arda koyabilirdin çünkü 4'ü çok yakın güçteler ; Kaido ve Bigmom'u henüz görmedik ama Kaido'dan daha sonra Akainu'u koymuşsun muhtemelen Yonkouların 4'ü de Akainu'dan yada diğer amirallerden güçlü.

Fujitora yada görmediğimiz çok eleman var henüz onları hiç koymasaydın keşke aslında görmediğimiz yonkoularında koymasaydın daha güzel sıralaybilirdin.

Ancak tahmini sıraladığını söylediğinden Fujitora daha yukarda olabilirdi , Luffy ve Law şu an Magellan'ı yenebilir gibi, birde CC 40. sırada olması yada Zoro ve Sanji'nin fazla geride olması dengeleri biraz karıştırmış ,CC genel anlamda Magellan'dan daha tehlikeli gerek meyvesi gerekse logia olmasından. :)

Sengoku'nun yonkoulardan yukarı olması Shanks'tan özellikle , Sengoku'u geriye atmak daha makuldur bence. :whistle:

Ha birde Ben backman çok geride :whistle:
Kullanıcı avatarı
ElanMorinTedronai

@Tector
Sanırım Yonkoları ardarda sıralasaydım daha mantıklı olurdu haklısın.Fakat ben şuan wgnin başında olan ve aynı zamanda wb ile teke teke girebilen akainuyu yonko seviyesinde görüyorum.
Fujitora ile Aokiji arasına sadece Mihawkı koydum yani fazla farkı açmadım aralarında.
Bartoya bide CCye biraz torpil geçmiş olabilirim haklısın :whistle:
Sengoku ise efsane abi ya .d Garpla beraber rogerla kapışmış sınırlı insanlardan biri.Şuan ki yaşlı hantal haliyle değil eski genç haliyle düşün.Ki BB az kalsın elinde kalıyodu bu adamın...
Magellan ise cidden güçlü birisi...Luffy zehirden etkilenmeme sayesinde onu yenebilir şuan fakat A,B,C mevzusu var biraz.Magellan bi keresinde tüm BB tayfasına tek atmış croco,ivankov ve jimbei gibi karakterleri rage mod açıp kaçırmıştı.O kırmızı hali lawı alır heralde.
Ben Beckmanın hakkını yedim galiba biraz :whistle:
Yorumun için sağol bu arada ;)
Kullanıcı avatarı
Luffysan
Favori Manga: One Piece

Tayfayı bir yere koymuyorum yine, adamlar bir yerde kalmıyor çünkü, her an gelişim içerisindeler.

Bende güncelleyim ;

İlk 5 sıra

1- İm
2- Roger
3- Wb
4- Reyleigh ( Alttada olabilir )
5- Garp ( Üsttede olabilir )
Bonus : Gorosei üyeleri, Rocks

2.Torba
1.lig- 4 yonkou ( Şimdikiler ) ve Akaiunu, Dragon
2.lig- Aokiji, Kizaru ve Mihawk
3.lig- Fujitora ve diğer amiral
4.lig- Amiral adayları ( Gion ve Chaton ), Tsuru

3.Torba
1.lig- Weevil, Yonkou En güçlü adamları ( Shiryu, Marco, King, Jozu, Queen, Katakuri )
2.lig - Sabo, Doflamingo, Jack, Cracker, Vista, Smoothie

4.Torba

1.lig- Kid ve Law
2.lig- Chinjao ( Genç versiyon ) , Sai , Ashura, Denjiro, Kawamatsu , Neko ve İnu, Jinbei, Kyoshiro, Drake
3.lig- Coby, Urouge, Burgess, Pica, Vergo, Dorry ve Broggy, Hawkins, Apoo, Ceasar
4.lig- Kuma, Magellan, Perospero, Germa 66 üyeleri , Snack, Kyros, Cavendish, Hajrudin, Hancock

Bonus : Teach'ın diğer adamları ( 4.torbadaki sıralarını kestiremedim )

5.Torba
1.lig - Page One, Orta sınıf yonkou adamları ( Daifuku, Oven ) , Diamante , Trebol, Smoker, Elizabello, Kinemon
2.lig- Pedro, Tamago, Alaaddin, Carrot ( Seylan versiyon ), Wadatsumi, Lao G, Gladius, Senor Pink, Machvise, Koramiraller , Kanjuro, Pekoms
3.lig- Opera, Monet, Dellinger, Beyazsakal Tümen Komutanları ( Mf zamanlarındaki halleri ), Baby5 ve Buffalo Kombosu, Üst Düzey Denizci Askerleri ( Tuğamiral, Komodor, Kaptan vs = Hina, Yarisugi ) İdeo, Bellamy
4-lig- Rob Lucci ( cp9 versiyon ) , Kelly ve Bobby Funk, Dressrosa arenasında Ace'in meyvesi için savaşan kişiler, Leo
5.lig - Caribou kardeşler, Crocodile ( Alabasta versiyon ) , cp9 üyeleri ( Cp9 zamanlarında ) , Daz Bones ( Alabasta versiyon )

Evet şuanda bu şekilde düşünüyorum Güç dengesini, bazı yerlerde hata yapmış olabilirim ama aşağı yukarı böyle düşünüyorum şuan.

“One Piece Genel” sayfasına dön