Değerli arkadaşlar sitemizi ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Forumu güncel tutmaya ve olabildiğince ilgilenmeye çalışıyoruz. Sitemize girince üye olup ilgilendiğiniz manga konularına mesaj atarsanız seviniriz.

Kenarda Köşede Kalmış Güzel Animeler (ve Nedenleri)

Her türlü anime tanıtımlarınızı yapabilirsiniz.
Kullanıcı avatarı
Timcanpi_61
Favori Manga: One Piece, Bleach, Naruto, Noblesse, Beelzebub
Favori Anime: Death Note, Tengen Toppa Gurren Lagann, Sword Art Online, Darker Than Black, Devil May Cry

Celebhol yazdı: Letter Bee'nin animesi olduğunu bilmiyordum. Mangasını biraz okumuştum, güzel bir hikayeye ve evrene sahipi
O iyi, konuya aşinasın :) Bence animesini de izlemelisin, çok hoş bir çalışma olmuş :)
Konu Dışı
Bir şey eğer oluyorsa oluyordur, olmuyorsa olmuyordur; zorlamanın anlamı yok!
[hr] Resim
Kullanıcı avatarı
Sodakazam
Favori Manga: Slam Dunk, One Piece, Liar Game, Sun-ken Rock, Bakuman, 20th Century Boys, Veritas, Area no Kishi, Eyeshield 21, Kingdom
Favori Anime: Slam Dunk, FMA: Brotherhood, Hajime no Ippo, Death Note, TTGL, Giant Killing, Code Geass, Steins: Gate, GTO, Kaiji, One Outs, Hunter x Hunter, Major

Wlaxrıl yazdı:Kesinlikle Kaiji ve Touhai Densetsu Akagi 2 side ön plana çıkmamış ve çok iyi animeler zaten benzerler birbirine

2 sindede kumarla ilgili şeyler felan oynanıyo zeka ile alakalı şeyler yapılıyo mutlaka izleyin
Aynen katılıyorum. Kaiji, akagi ve bilumum Fukumoto Nobuyuki serileri. Adamın radikal çizimlerinin manasını anlamayıp "bu serinin çizimleri çok kötü yhaaa" diyen veletler çok olduğu için ön plana çıkmıyor.
Resim
-God Exists-
► Spoiler Göster
Kullanıcı avatarı
insomniac
Favori Manga: Skip Beat,Dengeki Daisy,Orange,Cat Street
Favori Anime: NANA,Steins Gate,Zankyou no terror,Samurai Champloo,One Outs,Sakamichi no apollon,The girl who leapt through time,Kuroko no basuke,Beck

Honey and Clover
Kenarda köşede kalmış mı orasını pek bilemedim.Buralarda göremeyince yazayım dedim ben de.
Resim
Neden kıyıda köşede..hmm sanırım yumuşak çizimleri ve sakinliğinden dolayı.Çizimleri derken,kötü bir şey kastetmiyorum aksine baya kaliteli çizimlere sahip.Sadece daha soft hafif çizilmiş.Böyle kuru boyamsı,hayalimsi,duygu yoğunluğumsu bir hava katıyor.Genel olarak ya da çoğunluk diyeyim anime izleyicileri daha atraksiyonlu hareketli ya da romantikse hep aşk dolu daha fantastik olanları izlemeyi tercih ediyor.Honey and Clover'da bu tür şeyler göremezsiniz.Türü romantik-komedi-dram diye geçiyor ancak slice of life da eklenmeli bence.Konuya gelince,çoğu hikayeye göre çok daha gerçekçi bir hikayesi var.Yapılan tahminler çoğu zaman tutmuyor.Şu klasik, bu bunu seviyor, o zaman bunlar beraber olacak durumu yok.Çoğu yerde de izleyenin beklentisini karşılamıyor hikaye.Gerçekliği arttıran faktörlerden biri de bu.Neyse spoilera girmeyelim.Aa,birde az çok sanata ilgisi olanların da ayrıca seveceği bir anime.Öyle çok sanatlı resimli müzikli olaylar yok.Ama konu itibarıyla; karakterler üniversitede mimarlık,heykeltraş vb.okuyan tipler.Ufak tefek dokunuşlar da olsa sanatlı,kültürlü hoş bir anime.
KONU
Takemoto Yuuta, Mayama Takumi ve Morita Shinobu üç üniversiteli ev
arkadaşıdır. Bu üç sefil öğrencinin hayatı, Hanamoto adlı
öğretmenlerinin onları bir akrabasıyla tanıştırmasıyla değişir. Hagumi
Hanamoto, bir ortaokul öğrencisi gibi görünmekte ama 18 yaşında olup
aynı zamanda bir üniversite öğrencisidir + oldukça yetenekli bir ressam
ve heykel traştır. Haliyle bu üç sefil öğrenci, kendilerini Hagumi'ye
aşık bulacaklardır. turkanime.tv'den alıntıdır.

''Anime, karakterlerin birbiriyle olan aşk ikilemlerini, karşılıksız sevgilerini ve bir yandan da üniversiteden mezun olma dertlerini, iş bulmak için koşuşturmalarını anlatıyor. Günlük hayata dair güzel yansımalar barındıyor. Aslında herkesin kendinden bir parça bulabileceği konuları işliyor. Elinize kahvenizi almış izlerken; bazen kahkahalarla gülüp bazense dertleneceğiniz size de karşılıksız kaldığınız bir aşkınızı mutlaka hatırlatacak ve ufaktan kalbinizde yanma oluşmasına sebep olacak bir seri. Honey and Clover’ı beğenerek izledim. Merak ettiyseniz, siz de izlemelisiniz.'' Animefantastica'dan alıntıdır.

Dip not: Morita karakteri vazgeçilmez anime karakterlerimden biri olmuştur. : )
[thumbnail=center]http://i.hizliresim.com/1v0go1.gif[/thumbnail]
Pos bıyıklı über Nietzsche
Trajik adam yalnız hiçe
Şarap aldığım market Assos
Ne yapalım böyle buyurdu Dionysos
Kullanıcı avatarı
D.reamer
Favori Manga: one piece, naruto, shamo , bleach, death note, one punch man
Favori Anime: one piece, naruto, akame ga kill, Thé word gods only knows

Manga- Anime: The World God Only Knows
Başkarakterimiz oyun hastası bir genç ve elinde sürekli oyun konsoluyla dolaşan Keima. Oyunlarda amaç bir kızı tavlamak ve Keima bunda en iyisi olduğu için kendine Fetih Tanrısı diyor.
Bir şinigami ile kızların içinde saklanan Kötü ruhları yakalamaya başlar. Bunun için kızları kendine aşık ederek kalplerini sevgi ile doldurup kötü ruhun dışarı çıkması amaçlanır. Burda başkarakterimiz kızları tavlarken oyunlardaki yöntemin vede zekasını konuşturuyor.
Not: öylesine başladığım bir seriydi ama gerçekten güzel hem eğlenceli hemde komik. Gideri var yani:)
Kullanıcı avatarı
Baryshx
Favori Manga: Berserk, Homunculus, Akumetsu, One Piece, Kingdom, Golden Boy, Oyasumi Punpun, 20th Century Boys, Vagabond, Shin Angyo Onshi...
Favori Anime: LotGH, Gits, Paprika, Juuni Kokuki, Kuuchuu Buranko, Texhnolyze, Shigurui, HxH, Dragon Ball, Wolf's Rain, Akira, Sayonara Zetsubou Sensei, The Tatami Galaxy, Kino no Tabi: The Beautiful World...
İletişim:

Ninja Scroll Movie 1993 (Bu anime filmini izlemeden, shounen izledim olmaz)
Vampire Hunter D : Bloodlust (Hellsing izleyipte bunu izlememek ayıp olur, ondan önce çıkmış akıcı bir film, tek kusuru var olan türkçe çevirisi)

Eskiler bir başka güzel, ben onu bunu bilmem. Old is Cool (Oldscool) :silly:

“Eski Anime Tanıtımları” sayfasına dön