Değerli arkadaşlar sitemizi ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Forumu güncel tutmaya ve olabildiğince ilgilenmeye çalışıyoruz. Sitemize girince üye olup ilgilendiğiniz manga konularına mesaj atarsanız seviniriz.

Tengen Toppa Gurren Lagann

Her türlü anime tanıtımlarınızı yapabilirsiniz.
Kullanıcı avatarı
Deathwing
Favori Manga: Yok
Favori Anime: Yok

Tengen Toppa Gurren Lagann

Resim

Belirsiz bir gelecekte insanlar yeraltı şehirlerine kendilerini hapsetmiş halde yaşamaktadırlar. Yeryüzüne çıkmak nadir istisnalar dışında nesillerdir kimsenin yapmaya cesaret bile edemediği bir şeydir. Bu şehirlerden birinde yaşayan Simon ve Kamina toprağın içinde garip bir robot kafası bulurlar. Kamina'nın yönlendirmesi ve buldukları robotun yardımı ile en sonunda Simon ve Kamina yeraltından yüzeye çıkarlar. Yüzeyde insanların yeraltından çıkmaması için sürekli tetikte olan robotlar ve direnişçi insan grupları vardır. Bütün yapmaları gerekenin bu robotları yok etmek olduğunu düşünen Simon gerçekte dünyanın nasıl bir durumun içinde olduğunu öğrenmek üzeredir.

Resim

Kendi yorumuma gelirsem, bu anime için söyleyeceğim üç harfli bir kelime var. Gaz. Dövüşlerde yürü bee, kim tutar seni diye insanın sandalyeden fırlayası geliyor. Ayrıca özellikle animenin sonlarına doğru güç seviyeleri çok uçuk kaçık hale geliyor, Goku halt etmiş denilebilir.
► Spoiler Göster
Resim

Müzikler de fena değil, insanı gaza getirme işini yerine getiriyorlar. Karakter gelişimi ise bir anda insanın gözüne sokularak değil de yavaş yavaş gerçekleşiyor. Simon başta olmak üzere bütün karakterler seri boyunca değişiyorlar. Hikaye anlatılmak konusunda da aceleci davranılmamış, gerçek hikayenin ne olduğu 17. bölümde timeskip olana kadar anlaşılmıyor, anime de 27. bölümde bitiyor zaten.
En son Deathwing tarafından 22 Nis 2017 09:59 tarihinde düzenlendi, toplamda 2 kere düzenlendi.
Once upon a time there was no snake, there was no scorpion,

There was no hyena, there was no lion,
There was no wild dog, no wolf,
There was no fear, no terror,
Man had no rival.
Kullanıcı avatarı
Barbar
Feel The Wrath of Ytar
Feel The Wrath of Ytar
Favori Manga: Bleach Beelzebub,Sun-Ken-Rock,Defense Devil,Veritas,Slam Dunk,GTO
Favori Anime: Bleach, Gintama, Fullmethal Alchemist, Slam Dunk, Great Teacher Onizuka, Hellsing. Blood Lad, Jojo's Bizarre Adventure.

Valla ben normalde böyle robotlu uzaylı galaksili animeleri pek sevmem ama bu seri harbiden güzeldi.Güneşinde dediği gibi tek kelimeyle "gaz" layan bir anime. Animeye ilk başladığınızda zaten hafiften bir gazı alıyorsunuz. Daha sonra karakterlerin yavaş yavaş ilerlemelerine şahit oluyorsunuz.Özellikle Kamina adlı bi karakter varki ulan keşke izlediğim her animede böyle birisi olsa diyorsunuz.İzlemeyenler mutlaka izlesinler bu sıcak yaz günlerinde iyi gider
Forumda geri gelmeyen tek şey bir kızın emekleridir.

Resim
Kullanıcı avatarı
Xadexia
Favori Manga: naruto, bleach, the breaker, the breaker NW, unbalance x unbalance Sun Ken Rock, HSD Kenichi, Fairy Tail, OP, FMA, Noblesse, Gamaran, Hellsing,, Veritas
Favori Anime: Naruto, Death Note, FMA, Elfen Lied, Bleach, Hellsing, Kenshin, Basilisk..

Bu 2 eleman yüzeye çıkıpta koca memeli kızla karşılaşınca(yüzeyde karşılaşıyodular dimi) gazı harbiden alıyosun..:D
Başlayıpta bitirmediğim bir diğer animedir..
Resim
► Spoiler Göster
[/align]
► Spoiler Göster
[/align]
Kullanıcı avatarı
Gulbas
Favori Manga: One Piece
Favori Anime: Rurouni Kenshin

Çok orjinal karakterleri var onu belirtmek lazım ve senarist bu kadar iyi yarattığı karakterleri harcamaktan çekinmemesi good ending kasmaması daha da bir güzel kılıyor animeyi. Baştan sona bir anarşi hikayesi gibi her engeli dele dele geçmeleri yerin dibinde başlıyıp evrenin sonunda bitmesi ve soundtrackları..
Resim
Kullanıcı avatarı
Shipmaster
Favori Manga: Berserk, Vagabond, 20th Century Boys, Shamo, Karate Shoukoushi Kohinata Minoru, Beelzebub, The Breaker, Veritas
Favori Anime: Death Note, Tengen Toppa Gurenn Lagann, Luluş reyes, Pokemon, Digimon

Timeskipten sonra politik konular devreye giriyor.Ve orada anlatılan şey siyasi simaların hiçbiri bir şey ifade etmiyor. Arkada bir karar mercisi var ve kötü kararlar alındığında halkın içi hoş olsun diye siyasi sima değişiyor.Yerine sözde iyi ve yeni olan geçiyor ve döngü halinde devam ediyor. Bu animenin beni en çok etkilediği kısım buydu.
Resim
► Spoiler Göster
[/align]
► Spoiler Göster
[/align]
Shirohige
Favori Manga: Tower of God, Bleach,
King of Hell
Favori Anime: Full Metal Alchemist Brotherhood,
Angel beats, Bleach,

Çok güzel seri,sonu hüzünlendirdi ama bir o kadarda etkiledi.Yanlız ilerledikçe oha diyebileceğiniz sahneler olabilir uyarmadı demeyin. :D
Resim
Kullanıcı avatarı
Leffwn
Favori Manga: Gintama, Feng Shen Ji, Sun ken rock, Vagabond, Berserk, Hajime no ippo, Toriko, Slam Dunk
Favori Anime: GinTama, Great Teacher Onizuka, One Outs,Jojo's Bizarre Adventure, Rainbow, Fma:Brotherhood, Tengen Toppa Gurren Lagann, Steins;Gate, Hajime no İppo, Hunter x Hunter 2011, Ergo proxy

İzlediğim en iyi mecha seri. Kamina için bile izlenmeye değer.
Resim
► Spoiler Göster
Kullanıcı avatarı
Son of Sparda
Favori Manga: Berserk, One Piece, Bleach, Gantz, Onani Master Kurosawa, Fairy Tail, Deadman Wonderland, Molester Man, Tsunbaka, I am a Hero, Watashitachi no Shiawase na Jikan, Noblesse, Tower of God, Veritas, Riki-oh, Nozoki Ana
Favori Anime: One Piece, Gurren Lagann, Death Note, FMA Brotherhood, Hellsing Ultimate, Beelzebub, Berserk, Blood Lad, Danganronpa, Gintama, GTO, K, Shingeki no Kyojin, SAO, DMC, Btoom, Deadman Wonderland, Code Geass, Magi, Basilisk, Detriot Metal City...
İletişim:

Çok orjinal ve kendine has karakterleri var. Ost lerini indirebiliceğiniz kadar güzel müzikler de var. Başta alışması zaman aln kendine has çok renkli çizimleri ve efektleri var. Tek eksisi hikaye hızlı gitmiş. Bu anime 25er bölümden en az 5-6 sezon rahat devam ederdi. Türünü seven sevmeyen herkese tavsiye ederim
Resim
Resim
"Konuşma, bir bayanın eteği gibi; ilgiyi sürdürecek kadar kısa, konuyu kapsayacak kadar uzun olmalıdır". -Dale Carnegie
► Spoiler Göster
DeviantArt -Güncel, 25.02.2014-[/color][/b][/url] Malaikat Abu-Abu -Part 3 Yayınlandı-[/color][/b][/url]Eikichi Onizuka FC[/color][/b][/url]
Concord
Favori Anime: ..

Başta izlerken bak koca memeli hatun, havalı robotlar bildiğimiz mecha demiştim.(Sanki mecha izledim mk)

İzlerken finale doğru yanımda annem olmasa yürü be, göster ona diye bağırırdım. Çok iyi gaza getiriyor seri. Dragon ball gezegen yok ediyor diye saçma demiştik ama bunlar o kadar abartmasına rağmen hiç gözüme batmadı. Savunduğu konu, ve göstermek istediği olay yüzünden, gayet yerinde bir abartıydı.

İlk başta spiral kral eziyet ediyor, bu kadar basit mi olay? Diye çok söylenmiştim. Ama konu öyle derinleşiyor ki, anime 3 kere final yaptı en kalitelisinden sanki. Spoiler vermeye kıyamadığım bir seri olarak, herkes izlemeli mutlaka bu seriyi. Animenin müziklerini indirip gaza geliyorum. Sabah sabah, okul yolunda moral verebiliyor bana.(Okul yolu diyorum daha ne olsun)

Raw Raw Fıght to power diyorum ve izlemezseniz çok şey kaybedersiniz diye de ekliyorum.
Resim
Kullanıcı avatarı
Phinks
Favori Anime: -

Gördüğüm en uçuk dengeye sahip olmasına rağmen göze hiç batmamıştı,nemli noktalarından bir tanesi bu. Kamina gibi has, bir karkateri var. Eğlenceli, cesur, maceracı, güçlü... -Shounen ana karakterleri dışında diğer karakterlere göre daha baskın bu yönleri- Diğer arkadaşların da dediği gibi '' Her seride olsa '' diyeceğimiz bir tip. Olayların gelişmesi vesair çok iyi şekilde ayırt edilmiş, karakterlerin alacağı p.up'lar da güzeldi bence. En sevdiğim anime serielrinden bir tanesi, gönül isterdi ki geniş bir evren ile uzun bir seri çıksın bu animeden. Maalesef.

İzlemeyen varsa bu şekilde bir seriyi kaçırmamalarını öneriyorum, kesinlikle.
"We are the Slayers. And Slayers live for the hunt."

“Eski Anime Tanıtımları” sayfasına dön