Değerli arkadaşlar sitemizi ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Forumu güncel tutmaya ve olabildiğince ilgilenmeye çalışıyoruz. Sitemize girince üye olup ilgilendiğiniz manga konularına mesaj atarsanız seviniriz.

Psycho – Pass

Her türlü anime tanıtımlarınızı yapabilirsiniz.
Kullanıcı avatarı
SilverMask
Yıldırım Gardiyanı
Yıldırım Gardiyanı
Favori Manga: ...
Favori Anime: ...

Resim
Tür: Aksiyon, Bilim Kurgu

Yayınlanma Tarihi: 11/10/2012
2. Sezon Yayın Tarihi : 10.10.2014
Bölüm Sayısı: 22

Yönetmen: Katsuyuki Motohiro, Naoyoshi Shiotani

Senaryo: Gen Urobuchi

Manga: Hikaru Miyoshi

Animasyon – Dizayn: Kyoji Asano

Firma/Stüdyo: Prouction I.G

Açılış: Abnormalize by Ling Tosite Sigure

Kapanış: The Monster With No Name by Egoist

Başlıca Seiyuular: Shinya Kougami – Seki Tomokazu, Akene Tsunemori – Hanazawa Kana, Nobuchika Ginoza – Nojima Kenji, Shuusei Kagari – Ishida Akira
Konusu : Hikayenin yakın gelecekte, insanların ruhsal durumlarının ve kişiliklerinin somut olarak ölçülebildiği bir zamanda geçtiği seri; aksiyon, bilim kurgu ve polisiye ögeleri içeriyor. Psycho-Pass adı verilen ölçüm sonuclarının insanların hayatlarını büyük ölçüde etkilediği bu dünyada, destek kuvveti ekibinde suçla mücadele eden Shinya Kōgami ve yeni göreve gelmiş tecrübesiz polis müfettişi Akane Tsunemori olayların merkezinde yer alıyor.
Dedektiflerin kullandığı “Dominators” adlı silahlar ise Psycho-Pass in üst düzey suçlu olarak gösterdiği kişiler üzerinde etkili olan bir silahtır. Dominator; karşısındaki insanı Psycho-Pass ile ölçer, Sibyl sistemi ile yargılar sonrada cezasını (bayıltma/paralize etme/infaz etme) verir. Ellerinde tuttukları silah neyi uygun görürse onu yapmak zorunda olan dedektifler aslında birer tetikçiden fazlası değilerdir.

Psycho Pass 1. sezon trailer

[BBvideo 425,350]http://www.youtube.com/watch?v=YanxDoJBNEE[/BBvideo]

Psycho-Pass’in ikinci sezon yayınlanma tarihi : 10.10.2014

[BBvideo 425,350]http://www.youtube.com/watch?v=CfQipxKwPbo[/BBvideo]
Alıntı : Anime fantastica
Resim
► Spoiler Göster
► Spoiler Göster
3Nokta
Chaotic Neutral
Chaotic Neutral
Favori Anime: Brotherhood

Konusu, konusunun ilerleyişi, çizimleri,karakterleri ve karakterlerin gelişimi oturmuş; kaliteli bir animedir.
► Spoiler Göster
► Spoiler Göster
Kullanıcı avatarı
Baryshx
Favori Manga: Berserk, Homunculus, Akumetsu, One Piece, Kingdom, Golden Boy, Oyasumi Punpun, 20th Century Boys, Vagabond, Shin Angyo Onshi...
Favori Anime: LotGH, Gits, Paprika, Juuni Kokuki, Kuuchuu Buranko, Texhnolyze, Shigurui, HxH, Dragon Ball, Wolf's Rain, Akira, Sayonara Zetsubou Sensei, The Tatami Galaxy, Kino no Tabi: The Beautiful World...
İletişim:

Favorilerimdendir bu anime, ilk sezonundaki makishima shougo ve ütoptası gayet iyiydi. 2'nci sezonun 11 Bölüm olacağı söyleniyor, eğer öyle ise hayal kırıklığı olur ve bu sezondan fazla beklentim olmaz. İddaa'lı bir yapım ise en az ilk sezon kadar olmalı bölüm sayısı bence :X
Kullanıcı avatarı
Todomeda
Favori Manga: -
Favori Anime: -

İzlemeyi düşünüyordum.
Tokyo Ghoul bitmişken başlayayım.
I am blind, not deaf. -
► Spoiler Göster

► Spoiler Göster
- No estoy loco, mi realidad
es diferente a la tuya
Kullanıcı avatarı
Millennium Wizard
Favori Manga: One Piece,Hellsing
Favori Anime: Fma,Bleach,One piece

Baryshx yazdı:Favorilerimdendir bu anime, ilk sezonundaki makishima shougo ve ütoptası gayet iyiydi. 2'nci sezonun 11 Bölüm olacağı söyleniyor, eğer öyle ise hayal kırıklığı olur ve bu sezondan fazla beklentim olmaz. İddaa'lı bir yapım ise en az ilk sezon kadar olmalı bölüm sayısı bence :X

Ya konu sulanmayacağı için çok kaliteli bir ikinci sezon olacak yada Darker Than Black gibi yapmış olmak için yapacaklar.Bölüm sayısı fazla olunca geçiştirme bölüm de fazla oluyor.Eğlencelik seri olmadığı için bölüm sayısı iyi bence.13 olsa daha iyi olurmuş tabii genelde 13 bölüm oluyor kısa seriler.

Herkese tavsiye ederim.Altyapısı,felsefesi ve içinde bulunduğu evren gerçekten sağlam temellere oturtulmuş.Bilimkurgunun hakkını veriyor.Kötü karakter de oldukça başarılıydı diğerlerini gölgede bırakıyor.2.sezonu güncel izlemek isteyenler şimdi başlayabilir.
Resim
Kullanıcı avatarı
Baryshx
Favori Manga: Berserk, Homunculus, Akumetsu, One Piece, Kingdom, Golden Boy, Oyasumi Punpun, 20th Century Boys, Vagabond, Shin Angyo Onshi...
Favori Anime: LotGH, Gits, Paprika, Juuni Kokuki, Kuuchuu Buranko, Texhnolyze, Shigurui, HxH, Dragon Ball, Wolf's Rain, Akira, Sayonara Zetsubou Sensei, The Tatami Galaxy, Kino no Tabi: The Beautiful World...
İletişim:

@Millennium
Hacı genelde 11 bölümlük animeler çerezlik oluyor, hani ilk sezonda 11 bölüm olsa diğer bazı anime serileri gibi tamam diyeceğimde :X nasıl bir düşünce ile böyle yaptılar göreceğiz ama dediğim gibi pek umutlu değilim

Edit - Daha önce başka yerde de yazmıştım, bu anime tom cruise'un azınlık raporu filmine benziyor, onu sevenler bunuda sever.
Kullanıcı avatarı
SilverMask
Yıldırım Gardiyanı
Yıldırım Gardiyanı

Seriyi yeni bitirdim ,dün gece 3. bölümü izledikten sonra tanıtım konusunu açma ihtiyacı duydum , yorum bu güne kaldı.
İzlemeye başladığmda benimde aklıma ilk ''Azınlık Raporu'' geldi. İlerleyen bölümlerde ''Hannibal'' esintileri de görüyoruz. :evil: İlk 3 bölümü nasıl geçtiğini anlamadım 9. bölüme kadar seri ana konusuna oturtuluyor. 10. bölümden sonra olayların nasıl geliştiğini sonun nasıl geldiğini anlayamayacaksınız.

Karakter ve kurgusuyla eksiği olmayan, çizimlerinin kalitesiyle görsel açıdan da sizi doyuran bir seri. Felsefi yönü ve insan psikolojisinde ki anlık değişimleri bize çok iyi yansıtıyor.

'' Ustura ve çakı '' iki kesici silah ,farklı yollar,aynı içgüdü ;İnsanın kendi iradesiyle özgürce yaşayabilme isteği .Kougami ve Makishima karşılaşmaları gerçekten çok iyiydi.Tekrar tekrar izleyebileceğiniz sahneler mevcut.

Dedektiflerin kullandığı silahtan bahsetmeden geçmek istemiyorum.''Dominators”ün hastasıyız ,insanların suç işleme potansiyeline göre aktif hale geliyor .3 modu var.
1.Mod: Bayıltma
► Spoiler Göster
2.Mod:Paralize(Felç) etme
► Spoiler Göster
3.Mod:İnfaz etme.
► Spoiler Göster
2. Sezon beklentimde aynı kalitede olması yönünde,Akane'nin Sibyl sistem için son sözleri bize seri ile ilgili yön gösterbilir.
► Spoiler Göster
Makishima 'dan bazı ince ayar sözler.
''Asıl değerli olan yalnızlığından korkmadan,yalnızlığını silaha dönüştüren ,sensin. ''
''Kitaplar sadece okuduğun şey değillerdir.Bir çeşit meditasyondurlar''.

Uzun lafın kısası seriye başlayın şiddetle tavsiye ediyorum . :evil: 2.sezonu burada tartışırız. B)
Resim
► Spoiler Göster
► Spoiler Göster
Kullanıcı avatarı
furkan61
Favori Manga: Naruto,Noblesse,Sunken Rock,The Breaker,Vegabond,Gantz,Shamo
Favori Anime: Naruto-Naruto Shippuden,Rainbow,Deat Note,Code Geass,Golden Boy

2.sezon tanıtımında Shinya Kougamiyi göremedim.Merak ettirmek içinmi göstermediler yoka 2.sezonda reisi göremiyecekmiyiz ?
Resim
Kullanıcı avatarı
SilverMask
Yıldırım Gardiyanı
Yıldırım Gardiyanı

Psycho – Pass 2. sezon 1.Bölüm

Psycho – Pass 2. sezonuyla tekrar karşımızda, seri tamamen kalite B)
Çizimlere diyecek söz yok yalnız baş karakterimiz Tsunemori'nin gözlerde biraz küçülme var çok daha iyi olduğu kesin :evil:
Kougami'yi sisteme karşı olarak tekrar görme ihtimalimiz yüksek,açılış parçası biraz spoiler niteliği taşıyor.

Açılış ve kapanış parçaları gerçekten 10 numara. B) İyi seyirler .

[BBvideo 425,350]http://www.youtube.com/watch?v=6aPW98140WY[/BBvideo]

[BBvideo 425,350]http://www.youtube.com/watch?v=SrQ6ZEfsb18[/BBvideo]
Resim
► Spoiler Göster
► Spoiler Göster
Kullanıcı avatarı
FuutonRasenShuriken
Favori Manga: Berserk, Oyasumi Punpun
Favori Anime: Steins;Gate, FMA Brotherhood

Karakterleri, müzikleri, konusu çok güzel bir animedir. İzleyin, izlettirin.

İkinci sezonda güzel başladı. Bu sezonda da Kōgami' yi bol bol görürüz umarım.
Halleluia!

“Eski Anime Tanıtımları” sayfasına dön