Değerli arkadaşlar sitemizi ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Forumu güncel tutmaya ve olabildiğince ilgilenmeye çalışıyoruz. Sitemize girince üye olup ilgilendiğiniz manga konularına mesaj atarsanız seviniriz.

Modern Sanat Hakkında Düşünceleriniz

Müzik, yazı, fotoğraf, resim, sinema, televizyon, opera vb ilgilendiğiniz sanat dalları hakkında yazabileceğiniz yer.
Kullanıcı avatarı
Kısa Lm
Favori Manga: Kingdom - Bakuman - One Piece - Naruto - Bleach - Elfen Lied - FMA - Fairy Tail - Death Note - Hunter x Hunter - Shingeki no Kyojin - Historys Strongest Disciple Kenichi
Favori Anime: Kingdom - Gintama - Hellsing - Hunter x Hunter - Bakuman

http://www.radikal.com.tr/kultur/sanat_ ... ro-1303486

Yarım bardak su koymuş adam sergilemek için 20bin avro vermişler amına koyim. 56bin lira yapıyo.
Concord
Favori Anime: ..

Hocam bunun kitaplarını okumamı önermişti, avrupada bu tür tartışmalar 100 yıl önce yapılıyormuş vs falan. Yinede anlam veremiyorum, tamam bizim ıpta ederek baktığımız resimleri çoğu ressam temel olarak çizebiliyor ama bana bu tür şeylerin çizimi saçma geliyor. En basitinden aklında kalanı çizmek, figürü çizmek, soyut resim bana anlamsız geliyor. Daha ileri seviyesi olan da var anlam biçmeye çalışıyorsun sanatçı bile daha tam olarak anlam biçmemiş olabiliyor.
En son Concord tarafından 02 Mar 2015 13:00 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Resim
Matrim
Favori Manga: OnePiece,Bleach,Naruto
Favori Anime: Shingeki no Kyojin, Code geass

SoraDeshizoku yazdı:Sanatçı bir insan olarak şunu söylemem gerek Modern Sanatı sevmeyebilirsiniz ki ben seviyorum sanatın her dalını seviyorum anacak işte yapılmış bir esere salakça , vs. gibi yorumları desteklemiyorum çünkü sen o eserden bir şey anlamamış,hissetmemiş olabilirsin ama her sanat eseri insanlara bazı duygular uyandırır , yada uyandırmaz yani tuvale atılan bir kurşun kalem izi bile sanat eseridir ve bazılarımız onu gördüğünde o kadar beğenir ki aslında çünkü hayatına bir pencereden bakmasını sağlamıştır o eser ve satın alır o eseri bundan dolayı bana göre sanata kötü yorum yapılmaz ancak övgü yapılabilir. Beğenmediysen de sus çünkü onu bir beğenen vardır sanat eleştirmenliğini bile yanlış bulmuşumdur ha tablonun tarihini şusunu busunu anlatıyorsan başka ama yok bu kötü olmuş yok öyle böyle olmaz yani içinde kalsın kardeşim sevenlere bari haksızlık etme . Bu lafım böyle düşünen herkesedir.
Öff hiç bir şeyin bittiği yok sadece Zengin piçleri orta sınıftan ayıracak bir sınıra ihtiyaç duyuyorlar bu 100 yıl önce daha kolaydı şimdi daha zor bu yüzden ortada olmayan sanata yada çizermi desem ne desem bilemedim onu çizen adamın imzasına çuvalla para dökülmek yoksa ortada sanat felan yok. o yarım su bardağı o kendine sanatçıyım diyen piç alıp oraya koyduğu için değerli yoksa dönüp bakılmaz bile saçmalığın daniskası.

Bu dönemde neyin sanat neyin sanat olmadığı eserin ettiği paraya göre belirlenmeye başladı. Bunun sanat olduğunu kabul etmeyeceğim kim gelirse gelsin kabul ettiremez. Şimdi sen anlamıyorsun felan saçmalıklarına girmeyin mümkünse.
Gol D. Roger
Favori Anime: korsanfan : AntiNewEra

► Spoiler Göster
En son Gol D. Roger tarafından 07 Şub 2018 22:31 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Quasar The Magnificent
Favori Manga: Naruto
Favori Anime: FMA Brotherhood

Resim
Resim
Resim
( ͡° ͜ʖ ͡°)Copyright © All Rights Reserved( ͡° ͜ʖ ͡°)
Concord
Favori Anime: ..

Gol D. Roger yazdı:Avrupa'da bu tartışma 100 yıl önce mi yapılıyormuş. Peaöh.

Al sana bir doz film yazdım. Akşam tok karnına izlersin.

http://www.imdb.com/title/tt1675434/
Filmi izleyip ders mi alayım yoksa 60 yılık ülkenin en bilinen resamlarından birinin dediğine mi inanayım? Okuyup öğrenmek en iyisi. Bardağa falan bir şey demiyorum. Ama modern sanat başka bir şey, bende saçma buluyorum ama yeterli bir bilgim yok akımlara girmeyi denediğimde çok uzun bir liste bekledi beni.

Ki bide şu var yarım su bardağı ile ağzımızn açık kaldığı bir resim eğitimli bir resam için aynı zorlukta.
► Spoiler Göster
Misal desen resmin temeli, bu çizim hepimize güzel gelmiştir ama bunu çizenler bir okul dolusu eğitimini almış benim yaşlarımda kişiler. Ama gel gelelim yılarını vermiş insanlar genelikle soyut resimler çiziyorlar. Bizim kusmuş adam, daireye 2 çizgi dediğimiz şeyleri çiziyor. Sanatın ne olduğunu niçin yapıldığını mantığını anlamadan bence çok saçma zenginlerin şeysi deyip geçmek görünürde mantıklıdır. Ki bende öyle düşünüyorum ama bizim ülkemizde temel sanat eğitimi gibi olaylar yok. Akımları öğrenmiyoruz, gezilere götürülmüyoruz.

He şöyle bir durumda var anlaşmalı olan sanatçılar oluyor işte eserlerini böyle övücez şey edicez, para kazanıcaksın, yazılar yazıcaksın. Şu an adı aklmıa gelmedi bi tane kürt sanatçı var o misal.

Yani alan memnun veren memnun için içinde sizin dediğiniz durumlar çokça var. Mantık sizin düşünüdğünüz kadar değil sadece

Avrupada çıktığı için bu akımlar o zamanlar yapılmış tartışmaları, sanat nedir, amacı nedir diye. Avrupadada dolu saçma bulan insan sayısı ama bazıları temel bilgisi eğitim sistemi içerisinde olduğu için anlam yükleyebiliyor. Neyse benim bilgimde olmadığı bir konu, bir şeyden zevk almak için dolu dolu bilgiye ihtiyaç duymak mantıksız geliyor bana. 500 insanın 500üde farklı bir şey algılıyor sanatçı ise başka telden çalıyor.
Resim
Kullanıcı avatarı
Kısa Lm
Favori Manga: Kingdom - Bakuman - One Piece - Naruto - Bleach - Elfen Lied - FMA - Fairy Tail - Death Note - Hunter x Hunter - Shingeki no Kyojin - Historys Strongest Disciple Kenichi
Favori Anime: Kingdom - Gintama - Hellsing - Hunter x Hunter - Bakuman

Yukarıya link atmıştım yarım bardak su satmış eleman diye heh o elemanın adını google da aratınca çıkan görseller :

Balya saman : Resim

Yarım ekmek arası çeyrek ekmek : Resim

2 damper kum yıktık : Resim

Karpuz var yin mi : Resim

Su döktük : Resim

Benzeri türlü sanat eserlerine şu linkten ulaşabilirsiniz : http://www.annetgelink.com/artists/65-w ... ther-works
Kullanıcı avatarı
ichibuugin
Favori Manga: Berserk,Vagabond,Sun-Ken Rock
Favori Anime: Gintama

Saçmalıktır.Masturbasyondan öte bir şey değildir.
Desen mesen yalayıp yutunca canın sıkılıyor,sen de 6.boyutu falan görmeye başlıyorsun,işin ulviyetine vakıf olup çizgileri götünle atmaya başlıyorsun.

Bu kadar.
casio on a plastic beach
Kullanıcı avatarı
Arang
Favori Manga: Akatsuki no Yona
Favori Anime: Kamisama Hajimemashita
Kaichou Wa Maid-Sama
Hataraku Maou-sama!
Tonari no Kaibutsu-kun
Kuroshitsuji
Higashi no Eden
Shingeki no Kyojin
Angel Beats
Durarara!

Sokak sanatçıları gibisi var mi, portreden tutun doğaya kadar, soyut,somut her seyi cok guzel resmediyorlar, hem ucuz hem de gerçek sanat eserleri :whistle:
"İyi kalpli olmak, mükemmel olmaktan daha iyidir."

H. Jackson Brown
Kullanıcı avatarı
Ryuuma
Antik Ejder Avcısı
Antik Ejder Avcısı
Favori Manga: One Piece
Favori Anime: One Piece,FMA,Soul Eater, LC

O karpuzun yanına rakı koysun o zaman sanat yapmış derim.

“Sanat Köşesi” sayfasına dön