Değerli arkadaşlar sitemizi ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Forumu güncel tutmaya ve olabildiğince ilgilenmeye çalışıyoruz. Sitemize girince üye olup ilgilendiğiniz manga konularına mesaj atarsanız seviniriz.

Modern Sanat Hakkında Düşünceleriniz

Müzik, yazı, fotoğraf, resim, sinema, televizyon, opera vb ilgilendiğiniz sanat dalları hakkında yazabileceğiniz yer.
Kullanıcı avatarı
insomniac
Favori Manga: Skip Beat,Dengeki Daisy,Orange,Cat Street
Favori Anime: NANA,Steins Gate,Zankyou no terror,Samurai Champloo,One Outs,Sakamichi no apollon,The girl who leapt through time,Kuroko no basuke,Beck

İlahi bir kavram olarak görmek değil bu,sanatı neden illa belirli kalıplara sokalım?
Sanatçı anlatmak istediği şeyi -yani anlatmak istediği şey belli olup da- anlatamadıysa o zaman başarısız denebilir.Ama zaten çoğu eser doğal olarak, şu sanatçı şurada şunu kastetmiş
dediğimizde buna tam anlamıyla uymuyor onu yapan sanatçı değiliz sonuçta ve tabii genelde farklı yorumlara açık olmasından da kaynaklanıyor bu.Onun dışında toplum için olma kaygısı taşımaz,tiyatro daha çok topluma bir şeyler aktarma aracı olarak kullanıldığından -ki bunu sen de bilirsin- öyle bir algı oluşturduğunu düşünüyorum.Demek istediğini anladım ama seninle aynı şekilde düşünemiyorum açıkçası.
[thumbnail=center]http://i.hizliresim.com/1v0go1.gif[/thumbnail]
Pos bıyıklı über Nietzsche
Trajik adam yalnız hiçe
Şarap aldığım market Assos
Ne yapalım böyle buyurdu Dionysos
Kullanıcı avatarı
equando
Yıldız Tanrısı
Yıldız Tanrısı
Favori Manga: .
Favori Anime: .

@insomniac
Şu sınavlar bir bitsin sanat konusuna yazıcam zaten de şu an gram düşünmek istemiyorum.Zaten beynim yanmış durumda.Konu dağılmasın,sonra tartışırız.
Edit:Hacı hitabını kaldırdım. :laugh:
En son equando tarafından 27 Tem 2014 18:52 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
insomniac
Favori Manga: Skip Beat,Dengeki Daisy,Orange,Cat Street
Favori Anime: NANA,Steins Gate,Zankyou no terror,Samurai Champloo,One Outs,Sakamichi no apollon,The girl who leapt through time,Kuroko no basuke,Beck

Haklısın,konuyu fena dağıttık.Kusura bakmayın millet
[thumbnail=center]http://i.hizliresim.com/1v0go1.gif[/thumbnail]
Pos bıyıklı über Nietzsche
Trajik adam yalnız hiçe
Şarap aldığım market Assos
Ne yapalım böyle buyurdu Dionysos
Kullanıcı avatarı
Kısa Lm
Favori Manga: Kingdom - Bakuman - One Piece - Naruto - Bleach - Elfen Lied - FMA - Fairy Tail - Death Note - Hunter x Hunter - Shingeki no Kyojin - Historys Strongest Disciple Kenichi
Favori Anime: Kingdom - Gintama - Hellsing - Hunter x Hunter - Bakuman

Şimdi diyeceksiniz ki o görsel ne amk niye açalım o videoyu falan e haklısınız ama işte fransız kanallarından birinde yayınlanmış bi sanat gösterisi falan deniliyo videonun altında ( kurcalamadım logodan kanalı falan ) yani olsa olsa sanat olur zaten bu şeyde

neyse iyi seyirler ahali

[BBvideo 425,350]http://www.youtube.com/watch?v=IMMp0D_t6IU[/BBvideo]
Kullanıcı avatarı
Diabolus Ipsum Amans
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi
Favori Manga: One Piece, Veritas
Favori Anime: One Piece
İletişim:

http://9gag.com/gag/aLQ68KW

Özet geçmişler.
Betrayer... In truth, it was I who was betrayed. Still, I am hunted. Still, I am hated. Now, my blind eyes can see what others cannot.
Kullanıcı avatarı
Loki
Favori Manga: -Tower of God
-Slam Dunk
-Hunter X Hunter
-Bleach
-One Piece
-Noblesse
-Koe No Katachi
-Rurouni Kenshin
-Tokyo Revengers
-Dr Stone
Favori Anime: -Neon Genesis Evangelion
-Serial Experiments Lain
-Steins;Gate
-Hunter X Hunter
-Slam Dunk
-Full Metal Alchemist Brotherhood
-Yu Yu Hakusho
-Bleach
-One Piece
-Dragonball Z
-Barakamon
-Samurai X
-Dr Stone

Modern Sanat; sanayi devrimiyle yalnızlaşan, bireyselleşen tüketim toplumunun sıkışmışlığının bir dışavurumu, sanatçıların verdiği tepkidir. Sürrealizm, expresyonizm, kübizm, dada vs hep bunun getirisidir. Sanatın bu şekilde gelişimi normal ve doğaldır. Modern Sanat'ın bitimi ve daha çok postmodern sanatların yapıldığı son 50 yılda popüler kültürün ve tüketim toplumunun her şeyi hızla tüketmesiyle sanat da tükenme noktasına gelmiştir. Basit görünen sanat eserlerine çok fiyat biçilmesi de bu yüzdendir, üretilecek bir yenilik, söylenecek yeni sözler azalmıştır. Sanat da, toplumların olduğu gibi bir kısır döngüye girmiştir. Fırtına öncesi sessizlik gibi bir şey belki de.
Modern Sanat dönemi eserlerinin bu denli değerli, önemli olması bu yüzdendir. Eşi benzeri olmayan yenilikçi ve kaliteli, derinliği olan eserler yapılmıştı. Alt metinleri, felsefeleri vardı. Günümüzdeki pop art diyebileceğimiz basmakalıp işlerden değildi. Kıymeti daha da artacaktır.
Kullanıcı avatarı
SoraDeshizoku
Favori Manga: Naruto
Fairy Tail
One Piece
Bleach
D-Gray Man
Hellsing
Full metal alchemist
Favori Anime: Naruto
Naruto Shippuuden
Full metal alchemist
Fairy Tail
One Piece
Hellsing
Death Note
Bleach
D-Gray Man
Hal
Hayao Miyazaki yapımı olan herşey :)
Death Note
Ao No Exorcist Movie(Sadece filmi)

Sanatçı bir insan olarak şunu söylemem gerek Modern Sanatı sevmeyebilirsiniz ki ben seviyorum sanatın her dalını seviyorum anacak işte yapılmış bir esere salakça , vs. gibi yorumları desteklemiyorum çünkü sen o eserden bir şey anlamamış,hissetmemiş olabilirsin ama her sanat eseri insanlara bazı duygular uyandırır , yada uyandırmaz yani tuvale atılan bir kurşun kalem izi bile sanat eseridir ve bazılarımız onu gördüğünde o kadar beğenir ki aslında çünkü hayatına bir pencereden bakmasını sağlamıştır o eser ve satın alır o eseri bundan dolayı bana göre sanata kötü yorum yapılmaz ancak övgü yapılabilir. Beğenmediysen de sus çünkü onu bir beğenen vardır sanat eleştirmenliğini bile yanlış bulmuşumdur ha tablonun tarihini şusunu busunu anlatıyorsan başka ama yok bu kötü olmuş yok öyle böyle olmaz yani içinde kalsın kardeşim sevenlere bari haksızlık etme . Bu lafım böyle düşünen herkesedir.
“Dün merdivenleri çıkarken orada olmayan bir adamla karşılaştım. Bugün de orada değildi. Keşke dedim. Keşke gitse...”
fan-klupler/mayuri-kurotsuchi-fc-t12173.html [Mayuri Kurotsuchi FC]
Duygu Barnasoğlu ile Fransızca Dersleri gelin sizde katılın; fransizca-f135/
Resim
Kullanıcı avatarı
Diabolus Ipsum Amans
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi
Favori Manga: One Piece, Veritas
Favori Anime: One Piece
İletişim:

Betrayer... In truth, it was I who was betrayed. Still, I am hunted. Still, I am hated. Now, my blind eyes can see what others cannot.
Kullanıcı avatarı
Ryuuma
Antik Ejder Avcısı
Antik Ejder Avcısı
Favori Manga: One Piece
Favori Anime: One Piece,FMA,Soul Eater, LC

Reklam ve yedirme bu kadar. Modern sanat altında yayınlanan her şeyi genelleme yapamam ama bazıları için durum ortada. Öncelikle direk her şeye "eser" diyemem ben. Sırf zengin tabaka kendini diğerlerinden ayıracak diye ortaya koyulup pazarlanmış şişirme ürünlere eser veya sanat demem. Siz buyurun deyin ama bende de bu ürünlere saygın duymamı beklemeyin. Para ve konum ile hazırlanıp insanları kandırmaya yönelik bu tür işlere gayette ağır laf söylerim. Zenginler dünyanın parasını bayılıp kendilerini farklı hissedebilirler. Sizlerde peşlerinden gidebilirsiniz. Ama insanların laflarına da kendinizi hazırlayın çünkü haklılar gayette.

Alın işte İsmail'in paylaştığı son şey. Buna sanat diyen ve bunu desteklemek için bu kadar kitap vs okudum diyene ben kısaca "al o kitapları götüne sok " derim. Şundan daha fazla sanat çalışması yapmış olur en azından. Not: Hoş bildiğim kadarı ile bu fake olabilir ama zaten bunu aratmayan örneklere lafımız.

Birde şuna hastayım. "Siz burada anlatılmak isteneni göremiyorsunuz" Ulan bir mavi bir de kırmızı boyayı fırlatmışsın işte neyini göreceğim. Ermişmiyim pezevenk. Burada sanatçı iç dünyasında ki karmaşık yapıyı dışa vurmuş. İç dünyan baya boktanmış mümkünse daha dışarı vurma.
Akai sora
Favori Manga: Vagabond-One piece
Favori Anime: -

''Galiba sanatçısınız,'' dedi adam açık bir küstahlıkla.
''Hayır, yalnızca boku bir görüşte tanırım!''

Kitapta burayı okurken tabi ki gülüyordum :lol:
:lol:

“Sanat Köşesi” sayfasına dön