Değerli arkadaşlar sitemizi ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Forumu güncel tutmaya ve olabildiğince ilgilenmeye çalışıyoruz. Sitemize girince üye olup ilgilendiğiniz manga konularına mesaj atarsanız seviniriz.

MangaTurk Hakkında

Forum haberleri, yardım temalı bildiriler hepsi burada!
Kullanıcı avatarı
Diabolus Ipsum Amans
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi
Favori Manga: One Piece, Veritas
Favori Anime: One Piece
İletişim:

Size MangaTurk'u anlatacağım. Beynine yeterince kan gitmeyip salak salak yorumlar yapanlar belki anlarlar bu yazıdan sonra.

Mangaturk'ü kurmadan önce narutoturk diye bir sitemiz vardı, türkiyenin o sıralar en popüler animamanga tartışma yeriydi. Kızlar/kadınlar buzlu bademler viskiler falan o biçim. Bir gün dedik neden sadece naruto? Niye tüm mangalar değil de naruto? One Manga baz alınarak mangaturk'u kurduk.

Narutoturk sitesinde diğer adminlerden bi arkadaş, menapoza girip siteyi silince, buraya taşındık. O arkadaşla yolumuza devam ediyorduk, yine sorunlar yine problemler yaşadık ve komple koptuk.
Hala severim kendisini, iyi insandır da bir araba nasıl 3 direksiyonla olmazsa, bir internet siteside 3 adminle olmazdı, olmuyordu.
O arkadaşlar giderken bana, siteyi kapatacağımı, başarılı olamayacağımı falan söylediler. (Hala gülüyorum tabi ki) Benim minicik hırslarımın ne kadar kuvvetli olduğunu hesaba katmamışlardı.

Mangaturk'un 15-20 gblik manga arşivi, bir ayda 2 katına çıktı, sonrasında daha da büyüdü. O sıralar sabah akşam güncel verdim o hırsla. Millet mangaya doydu.

Tabiki site büyüdükçe masraflarda büyüdü, doğal olarak farklı sistemler geliştirmeyi düşündük. Bir sürü fikir geliyordu.
Paralı üyelikler, üye olmayana manga okutmama fikirleri, sağdan soldan fırlayan vpills reklamı fikirler, vs vs.

Hiç birini yapmadım! Yapmayıda düşünmüyorum. Çünkü Mangaturk, para kazanmak için değil, insanlar 50 tane siteden manga arayacaklarına bunu tek bi sitede bulsun diye kurulmuş bir yerdi ve böyle kalacaktı. Sonra bağışla belki döneriz bana da yük olmaz dedim. Fakat ne bileyim Türk halkı, tembel, cimri, üşengeç, otlakçı ve bunu ordinaryus seviyesinde yapan bir halk.

Sitede profesyonel programcımız olmadığı için her şeyi güç bela yapıyoruz, bu yüzden problemlerde yaşıyoruz. Profesyonel programcılar çok para istiyor ve ben öğrenciyim. Kimse kusura bakmasın 4. üniversitemi bitirmeden ve işe girmeden hiç bir şey yapamam.

Bu siteye en fazla yardım eden kişiler şunlardır maddi olarak;
Burax, Serdar K. , Normal Bir Şey, Celebhol, Semih Gürcan(nickini sikeyim ya adam gibi bi nick al amına koyduğum)
Geri kalan kişiler senede bi yardım etse Allah'a 8000 kez şükrediyoruz.
Bir de kolpalar var, Kien ve Uğur Tatlı, ikisini de severim de sözlerine güven olmaz. 5 senede bağış yapamadılar. Puchi bile azerbaycandan bağış yaptı gönlümüzde yer etti.

Şimdi soru site bu zamana kadar nasıl geldi bu masraflarla?
Genelde ben karşılıyorum, harçlıklardan falan arttırıyorum, kredi kartına çekip sonra ödemek için götümü yırtıyorum. Bazen de kuzenimin siki sağolsun, çünkü yaşadığım şehirde dedemin evi var, kuzene evi kiralıyorum, eve kız atıyor, kızlardan para alıyor ve bu paranın bir kısmını siteye veriyor.
Mangaturk, benim harçlıklarımdan ve bir gencin alın teri( sik teri) ile ayakta duruyor kısaca.

Mangaturk'te küfür ediliyor ve argo kullanılıyor. Dostlarım, kardeşlerim 20 yaşında açık kalp ameliyatı geçirdim, 9 saatlik, strese hiç gelemiyorum eee bu kadar geri zekalıyla ben küfür etmeden patlamadan sakinle nasıl uğraşayım? Biraz empati yapın allah aşkına.

Kısaca ben bu siteye her gün 2-3 saatimi veriyorum en az, okudugum manga sadece one piece ve naruto, geri kalan mangaları sadece sizin için ekliyoruz, uğraşıyoruz. Lütfen biraz insan olun lan! Biraz bak birazcık!
Sitemize günlük sadece foruma 2500-3000 kişi giriyor, zaten yaşı küçük olanlarda vardır. Biz sadece işi gücü olan, hali vakti yerinde olan kişilerden destek bekliyoruz. Bir para miktarı yok beyler, ne gönderseniz eyvallah diyoruz yani. 20tl temsili bir rakamdır.

Şimdi gelelim diğer politikalara.

*Mangaturkteki tüm üyeleri arkadaşım olarak görüyorum, buluşmalarda forumda tartıştıgım hiç kimseye kötü davranmadım, gayet iyi arkadaşlıklar kurdum güldük eğlendik.

*Mangaturkte hiç bir üyeyi ya da moderatörü kayırmadım. Benden en fazla fırça yiyenlerden biri "Monk" nickli moderatör ve celebholdur zaten.

*Mangaturk'te bir yöneticinin koyduğu kuralı diğeri değiştirmez, eleştirir ve kuralı koyan değiştirir.

*Mangaturk'te bir yöneticinin banladığı adamı, diğer yönetici affedemez, banı kaldıramaz. Kaldırırsa çüküsünü keserim.

*Mangaturk'te hepimiz herkes eşittir. Bunu uçan spagettilerin bazılarını, uçurmamızdan anlayabilirsiniz.

*Mangaturk bir çeviri grubu değildir. İnsanları rahat manga okutmayı hedefler.

*Mangaturk ticarethane değildir, öyle olsa, siteye hergün giren binlerce kişiyi reklamlara boğar, figür/eşya satar kar ederdim. Fakat bu işi arkadaşların yapmasına müsade ettim ve bundan pişman değilim.

*Kırdığım incittiğim anlık olarak tepki gösterdiğim insanlar olur ve gerçekten hatalıysam gider özür dilerim gocunmam.

* Banladığımız insanlar siteye dönebilir, diğer sitelerde bu olmaz. Banlandıysan yeni nick bile alsan banlanırsın ama biz o insanı günahsız hatasız kabul edip aramıza alırız.

* Mangaturk'te tam demokrasi vardır. Temsili değil, her boku size sorup oylamaya sunuyoruz. Sadece kuzey ırklarında var bu, bir de mangaturkte.

*Admin çıldırabilir, adminde nefes alıp veren bi canlıdır. Küfür de eder isyan da eder. Aynen böyle
Diabolus Ipsum Amans yazdı:İyi ki hastayım anasını bellediniz ulan konunun.
BEni deli etmeyin, amına koyduğumun barzoları senede bağış yapan adam sayısı 10 kişidir, konuşan sayı kişisi 1500.
Puchi bi kere senin önerin varsa konuş, sana ne oluyor her taşın altından fındık kurdu gibi çıkıp yönetime laf sokma çabasındasın.

Bağış yapmayıp boş beleş akıl verenler, sustum alttan aldım ama yeter artık, sikmeyeyim nenenizin çürümüş amını. Amına koyduğumun evlatları, senede 20 lira göndermek zor geliyor vik vik cik cik ötüyorsunuz. 20 lira ulan, sigara alıyo iki paket, senede bunu yapmak mı zor geliyor. Götünü kaldırıp bi bankaya bi pttye gidemiyorsun, kredi kartını girip paypala 5 dolar gönderemiyorsun sik sik konuşuyorsun.

Bir haftadır hastayım nefes alamayacak haldeyim yine güncel veriyorum, yine uğraşıyorum, yine bir şeyler yapmaya çalışıyorum. Hiç bir şey yapmayan, yapamayn insanlar gelip beni benim politikalarımı eleştiriyor. Kimsiniz lan siz? Ne bok yaptınız ulan? Bana icraatla gelin, gelin! Bana deyin ki ismail biz site için şunu yaptık, bunu yaptık şöyle ettik!

Susonnoya falan da kızgın değilim. Adam fikrini belirtmiş doğru ya da yanlış yapıcı bir şey yapmaya çalışmış gereksiz uzatmış mantıksız olmuş o kadar.

Bu mesajın üstüne boş boş konuşanın ölesiye peşine düşer, dedesinin kemiklerini bile sikerim. BEni dinden imandan çıkarttınız zaten. Hasta hasta nelerle uğraşıyorum lan.

@Emrah, silme lan mesajları.

Mangaturk hakkında öğrenmek istediğiniz başka bir şey varsa bu konuya yazabilirsiniz.
Konu Dışı
Bazı Forumlarda, sitemiz hakkında "tüm mangaları al, yapıştır" yorumunu yapılmış. Burası OneManga Formatında, Türkçe Manga Okuma sitesi ne bekliyordunuz, tüm mangaları türkçeye çevirmemizi mi ? Türkçeye çevrilen her mangayı MangaTurk'te Bulabilirsiniz. Yaptığımız çeviriler ise pöpülarite dışında olan serileri sizin beğeninize sunmaktır. Yoksa One Piece, Naruto, Bleach'e ya da pöpüler bir mangaya son sayısından başlayıp o serilere "bizim serimizdir, hiç bir yerde paylaşmayın" yazıp 3-5 kişinin bize "abi abi süpersiniz" diye pohpohlamasını da sağlayabiliriz fakat bu tercihimiz değildir.

Diabolus Ipsum Amans
Betrayer... In truth, it was I who was betrayed. Still, I am hunted. Still, I am hated. Now, my blind eyes can see what others cannot.
Kullanıcı avatarı
Susano'o
Favori Manga: Naruto
Favori Anime: Naruto, One Piece, Kenshin, Fullmetal Alchemist

MangaTurk bu başlık altında yoruma açık mı bilmiyorum ama ben yorum yapacağım. Kurala aykırıysa silmenizi rica ederim.

Siteye ilk girdiğimde, tanıtım bölümüne başlık açtım ve "yorum yapmadan önce sizi biraz gözlemlemeye karar verdim." demiştim ve yaptım. Bağış konusunu irdeleyip bir Bahçeli hesabı yaptım tepkileri ölçmek için ve Diabolus'un tepkisi tahmin ettiğim gibi sert oldu. Hatta beklediğimden de fazla oldu. Diabolus'un bu başlığı açıp, belki de 5 senelik üyelere MangaTurk'u "tekrar" anlatma dürtüsü uyandırdı ve bu onu ne kadar üzüyordur tahmin edebiliyorum. Bu benim bağış konusunu irdelememden dolayı mı oldu? Bence evet. Diablous'un kafasındakileri bilemem ama o benim kafamdakileri biliyor onu biliyorum.

Manga ve anime takip etmeye başlayalı yaklaşık 3-4 sene olmuştur ve bundan çok memnunum. Ama çevremde tartışma, kritik yapabileceğim kimse yoktu. Biraz araştırma yaptım, çok boş beleş yer gördüm ama en son burayı buldum. Kuralları olan, seviyesi olduğunu düşündüğüm ve zengin içeriğe sahip bir siteydi. Mangasından da faydalandığım bir siteydi ve üye olmaya karar verdim ama gördüklerim ne yazık ki pek hoş değildi. Hoş olmayan; MangaTurk gibi başarılı bir sitenin sahip olduğu bazı üyelerdi. Çok konuşan ama hiç icraatı olmayan. Gelene devrecilik taslayıp, kabadayılık yapan ama söz konusu "aktivizm" olunca sesini çıkarmayanlar ve ben bu tarz insanlardan hiç hoşlanmam. Bağış yapmayacağım bu insanlar beni bağış yapma isteğine bile itti.

İnsanlar burada iletişim kuruyor, manga okuyor, teori tartışmaları yapıyor ve site sayesinde binlerce şey öğreniyor, mangasını okuyor ama asıl ateşli soru şu: Karşılığında ne veriyor? Eminim Diablous bu siteyi açarken karşılık beklemek gibi bir niyeti yoktur. Hiçbir site kurucusunun böyle bir beklentisi olmaz zaten. Ama site büyüdükçe ihtiyaçlar dahilinde beklenti olmak zorunda. Peki buradaki o bahsettiğim insanlar ne yapıyor? Gördüğüm kadarıyla sityeye hiçbir katkı yapmadıkları gibi üstüne bir de katkı yapmak isteyenlere kabadayılık taslayıp, devrecilik yapıp, oluşan fikirleri de yıkmaya çalışıyorlar. Bu hiç hoş bir şey değil. Madem bir faydanız dokunmuyor, bari faydası dokunabilecek insanlara engel olmayın. Bu ben de olabilir, X ya da Y kişisi de olabilir. Ama MangaTurk belki de alabileceği maddi bir yardımı sizin yüzünüzden kaçırmış olacak. Bunun suçu sizleri de üzecektir eminim.

O yüzden benden "MangaTurk'un yeni bir üyesi olarak" size tavsiye; siteye sahip çıkın. Uzun süredir üye olanlar özellikle. Çünkü site bir gün gittiğinde çok üzülürsünüz, değerini sonradan anlarsınız ama iş işten geçmiş olur. Bunu size tecrübelerime dayanarak söylüyorum.

Amacım kimseyi kırmak, üzmek, ukalalık etmek ya da muhalefet olmak değil. Zaten bu da haddim değil. Daha şurada 2 haftadır üyeyim ama bunca senedir üye olan insanların söylemesi gerekenleri söylüyorum ne yazık ki. Sadece MangaTurk'e yardımcı olmaya çalışıyorum. Siz de öyle yapın. Kendinizi Admin'in yerine koyun.

Saygılar, sevgiler herkese.
Resim
Kullanıcı avatarı
Gulbas
Favori Manga: One Piece
Favori Anime: Rurouni Kenshin

Alternatifi olmayan bir site Mangaturk bunu Türkiye gibi herşeyi nerdeyse 10 yıl geriden takip eden zihniyetteki insanların olduğu bir ülkede daha iyi anlıyorsun. Bu sitede onca emek onca çaba var biraz değerinin bilinmesi gerekiyor-kendi açımdan da-.
Resim
Kullanıcı avatarı
Frostguard
Favori Manga: Bleach, Gamaran, Rain, Tower of God, Naruto, One Piece, One Punch Man, Tate no Yuusha no Nariagari.
Favori Anime: Bleach, One Piece, Hellsing Ultimate, Re:Zero kara Hajimeru Isekai Seikatsu, One Punch Man, Overlord, Inuyashiki, Kobayashi-san Chi no Maid Dragon.

İlk olarak şunu açıklamak istiyorum: Ben bu siteye daha yeni kayıt oldum ( 1-2 ay falan) ama gerçekten içim çok ısındı. Mangastream forumlarında takılırdım daha önceden ama forumları kapanınca (adminlerden biri silmiş) buraya yöneldim ve gayet hoş buldum bu siteyi. Bağış olarak fazla bir şey yapamadım, zaten maddi durumumda buna fazla el vermez şu anda. Şunu demek istiyorum; Lütfen bu siteyi ayakta tutalım, bakın ne hoş bir site, herkes görüşünü yansıtabiliyor, gayet seviyeli ve düzenli. Kapanırsa eğer (umarım olmaz) kafanızı taşlara vurursunuz ve büyük olasılıkla bir daha böyle güzel bir siteyi biraz zor bulursunuz. Ha elbet ağır tartışmalar, küfürleşmeler olur, insanız sonuçta bizde sinirleniriz ve bunu yansıtırız zaten bunlar da işin tadı tuzu. Tartışmasız manga sitesi olmaz zaten. Lafın kısası elimizden geldiği kadar yardım etmeye çalışalım.
Resim

"Imprisoned for ten thousand years. Banished from my own homeland. And now you dare enter my realm? You are not prepared..."

[quote]"Great men are forged in fire, it is the privilege of lesser men to light the flame" - The Doctor[/quote]

[quote]"I'll be carrying nothing from Gontranno, but this lesson: Never trust anyone and rely on your instincts. Forget the past, i'll never find peace here. So, i'll seek justice for myself. I'll choose... the truth i like.[/quote]
Kullanıcı avatarı
mustyof
Favori Manga: Naruto, Beach, Slam Dunk, Basilisk, Shaman King ve güzel olan herşey...
Favori Anime: Naruto

@ Diabolus Ipsum Amans
Öğrenci olduğunu bilseydim bağışımı bu siteye yapardım. İnşallah önümüzdeki maaş döneminde seninle irtibata geçeceğim. Bende destek olmak istiyorum. Boşa beleşe siteye girip karşılığında hiç bir şey yapmamak...
Hala modem ihtiyacın var mı?
www.thebangwall.com[hr]
Resim
► Spoiler Göster

İnsan, gözden ibarettir aslında, geri kalan cesettir. Göz ise ancak dostu görene denir.
Kullanıcı avatarı
Diabolus Ipsum Amans
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi
Favori Manga: One Piece, Veritas
Favori Anime: One Piece
İletişim:

mustyof yazdı:@ Diabolus Ipsum Amans
Öğrenci olduğunu bilseydim bağışımı bu siteye yapardım. İnşallah önümüzdeki maaş döneminde seninle irtibata geçeceğim. Bende destek olmak istiyorum. Boşa beleşe siteye girip karşılığında hiç bir şey yapmamak...
Hala modem ihtiyacın var mı?
Teşekkürler modem ihtiyacımı, sitemizin üyelerinden Semih Ve Valheru hallettiler. Bağışa her zaman ihtiyacımız var.
Betrayer... In truth, it was I who was betrayed. Still, I am hunted. Still, I am hated. Now, my blind eyes can see what others cannot.
Kullanıcı avatarı
BuRaX
Güneş Gardiyanı
Güneş Gardiyanı
Favori Manga: ONE PİECE
ONE PUCH MAN
ÇOK FAZLA MANGA
YER KALMADI
KELİME ARALIĞI AZ
Favori Anime: ONE PİECE
ONE PUCH MAN
BLEACH
ODA TEYZE
AMCA ODA
DAYI ODA
BİLADER ODA
EN BÜYÜK AMCA ODA
BÜYÜK BABA ODA
KÜÇÜK AMCA ODA
.....
...
..
.

Okadar site gezdim manga okudum editledim site kapakları oluşturdum ama bu site gercekten benim için çok farklı bir aile ismaille birebir görüşmüşlüğüm veya konuşmuşluğum bile yok ama bana o güveni veriyor bakıyorum okadar çok emek harcanıyorki ama gelde görün birisi bu emeğin karşılığını en azından biraz yüklenip almasını bile düşünmüyor aslında cokta fifi benim için ben gene olan belli zamanda gene yüklü bağışlar yapar 50 kişinin yükünü sırtlanırım ama sorun bu değil ....
Bunu okuyorsun bunun nasıl yapılıp bu hale gelmesi ne işkenceler adam ceviriyor ama bide editlemesi var ceviri yapan olur ama editleyen cok az herkez kendi düzenini kurup elinden gelen herşeyi yapıyor birazda mangaturk camiasının üyelerine sesleniyorum korkarak yorum atmayın seve seve yorum atın sacma olsa bile aptalca gülünecek bir yorum olsa bile atın herkez burda anasının rahin kesesinde öğrenmedi yavaş yavaş gecire gecire acıttıra acıttıra yorum yazıldı bu mangaturk ailesinde çok emeği gecen ve gecesini gündüzüne ceviren cok arkadaş var onlara şuan burdan en içten dileklerimle ya bisi... diyorum :D çok çalışıp çok çabaladılar seviyorum sizi ama canınız cehe.....me

Hiçbir zaman unutmayın buraya kimseye nutuk vermeye gelmedik herkez işinde güçünde olan okuyan öğrenci olan var zamanını buraya harcayıp sizlere bişeyler katıyorlar sizdende birşeyler bekliyorlar oda sadece 1 tane yorum .....
Resim
galeme
Favori Anime: .

Direk bu siteye gelenler için birşey diyemem ama eğer benim gibi başka forumlarda da biraz vakit geçirdiyseniz bu sitenin ne kadar mükemmel olduğunu anlarsınız. Eğer ben bu sitenin sahibi olsaydım birilerinin rahatça gelip manga okuması vs. umrumda olmazdı. Reklama tıklama zorunluluğu koyardım olmadı üye olma zorunluluğu koyardım. Bu nedenle adminin de kıymetini bilmek lazım.

Not: Biraz daha uzun bir mesaj yazmıştım ama silinmiş nedense :S
En son galeme tarafından 26 Ağu 2012 20:12 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
İkarus
Favori Anime: Van pis forevır

Forumları gerçekten çok sevenn biri olarak MangaTürk'ün değerini güzelliğini insan yaşadıkça öğreniyor.Bazı yönlerden oldukça faydalı bir site şöyleki insanlar arasında bir fikri ortaya atarken sağlam temeller üzerine kurmam gerektiğini öğrendim. Bunu ne kadar uzun bir sürede öğrenmiş olmam da ayrı bir komedidir. Üyeliğimin ilk 90 günü troll havası estirsede ardından siteye uyum sağladım ve kendimi düzelttim.
Teşekkürler MangaTürk
HaganeNoRenkinjutsushi
Favori Manga: Fma
Favori Anime: naruto

Şu gördüğünüz admin saygı duyulacak elleri öpülecek bir insandır, gerek narutoturk'ten beri duruşuyla, gerek Türkiye'ye sunuduğu eşsiz manga okuma - tartışma sitesiyle benim gözümde büyük yeri var. Ama yardım edebildim bu foruma ama edemedim, şuana kadar bu admin ne dediyse onu yaptım, 10 lira atın bağış dedi atabildiğim kadar attım, 20 at dedi gene ne çıktıysa yolladım, uzatma kes dedi kestim. Böyle değerli bir arkadaşın böyle güzel bir iş için uğraşları nasıl göz ardı ediliyor anlamıyorum.

Bence durum şu, arkadaşların gözünde, cebinde 10-20 tl küçük paralar ancak hiç banka hesabı, kartsız havale, kredi kartı veya paypal ile uğraşmadıkları için böyle işlemleri yapmak zor geliyor. Eminim ki buradaki üyelerin yarısı yüzyüze istense bu parayı tak diye çıkarır verirdi. Sadece arkadaşları teşvik etmek, nasıl yapılacağını anlatmak lazım.

/Off topic: Spam mı yapıyon konulara :D

“Duyurular” sayfasına dön