Değerli arkadaşlar sitemizi ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Forumu güncel tutmaya ve olabildiğince ilgilenmeye çalışıyoruz. Sitemize girince üye olup ilgilendiğiniz manga konularına mesaj atarsanız seviniriz.

Evrim Nedir? Neyi İnceler? Bugüne Kadarki Bulgular Nelerdir?

Son gelişmeleri bizlerle paylaşın.
Kullanıcı avatarı
Diabolus Ipsum Amans
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi
Favori Manga: One Piece, Veritas
Favori Anime: One Piece
İletişim:

Celebhol yazdı:
minato5664 yazdı:açıkçası birileri sana evrimin kanıtlanmış olduğunu söylemiş olabilir ama ben olsam bukadarda emin konuşmazdım çünkü artık birçok bilim adamı 150 yıl önce yazılmış saçmalıkları kabul etmiyor çoğu ilk başta evrimin olabileceğini kabul ediyordu ama artık modern fizik, biology ,astronomi ve antropoloji gibi sahalarda uzmanlaşmış bilim insanları artık kabul etmiyor ve bu videodada birçok bilim insanlarının adları ve yaptıkları çalışmalar geçiyor tavsiyem izle böylece 'kanıtlanmış' olmadığını göreceksin ..
Kardeşim biyoloji okuyorum ve bu olayın dersini görüyorum. Evrimin olmadığını söyleyen "bilimadamları" bunu doğru düzgün kanıtlayamıyor ya da yerine daha düzgün bir mekanizma sunamıyorlar. Zaten böyle insanlar bunu bilimsel doğru merakından çok, dini nedenlerden ötürü yapıyor.
Günümüzde evrimin olup olmadığı değil, evrim mekanizmasının tam aydınlatılması araştırılıyor
Ehuahahaha, böyle dangalozlara cevap vermek yerine silip banlamayı daha akıllı buluyorum.

Ehauhahaha, Gelecek sene bende biyolojiye kayış yapıyorum inşallah.

Sansürsüz programı ve bilimsel veri bekleyen insanları da görüyorum ya bu konuda. Birader o programı yapan adam dini siyasete siyaseti dine, kendi midesini ise her şeye alet eden birisi. :lol:

Bir zahmet bana bilimle gel, al oxforddan harwarddan ne bileyim yale üniversitesinden bir şeyler gel.
Betrayer... In truth, it was I who was betrayed. Still, I am hunted. Still, I am hated. Now, my blind eyes can see what others cannot.
Celebhol
Favori Anime: -

...
En son Celebhol tarafından 15 Eki 2018 12:37 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
Diabolus Ipsum Amans
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi
Favori Manga: One Piece, Veritas
Favori Anime: One Piece
İletişim:

Celebhol yazdı:Huaehae, abi sen Dawkins'in üslubunu solda sıfır bırakabilirsin valla :laugh: Milleti odunla dövmemeye çalış derim, insanlar kaçıyor sonra :D
Öncelikle tartışma uslubunu ögrenen insanlarla tartışmaya çalış ya da laf anlatmaya.

Dawkins de gayet iyi bir adam, militan dincilerden çok çok daha iyi. Bir kere adamın her şeyini kenara koy kültür var amına koyyim. Herif biyoloji ilmini enjektörle almış. Adam kariyeriye siker siker çoğaltır.

HE kendi düşüncesini de yansıtacak tabiki, en azından bunu kanıtlara dayandırarak yansıtıyor. Adam çıkıpta ayı parmağıyla 2 ye böldü ama bununla ilgili tüm dünyada bir metin ya da kanıt yok. Fakat böldü biz inanıyoruz var, demiyor.

Tek bir kitap üzerinden evreni doğumu başlangıcı sorgulamıyor. Adam yalamış yutmuş.

Peh bu ülkede kime ne anlatıyorsak artık.

Hristiyan dünyası müseviler falan sike sike evrimi kabul ettiler, 200 sene içinde müslümanlarda kabul edip, kuranı ve anlamını güncellerler. :silly:
Betrayer... In truth, it was I who was betrayed. Still, I am hunted. Still, I am hated. Now, my blind eyes can see what others cannot.
Kullanıcı avatarı
Millennium Wizard
Favori Manga: One Piece,Hellsing
Favori Anime: Fma,Bleach,One piece

Evrim mekanizmasında henüz tam olarak oturtulamamış eksik noktalar neler acaba ?

Yani açıklanmayan olaylar,bulunamayan kanıtlar veya fikir bile öne sürülemeyecek kadar karanlıkta kalmış kısımlardan bahsediyorum.
Resim
Celebhol

...
En son Celebhol tarafından 15 Eki 2018 12:37 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
Millennium Wizard
Favori Manga: One Piece,Hellsing
Favori Anime: Fma,Bleach,One piece

Celebhol yazdı:
Millennium Wizard yazdı:Evrim mekanizmasında henüz tam olarak oturtulamamış eksik noktalar neler acaba ?

Yani açıklanmayan olaylar,bulunamayan kanıtlar veya fikir bile öne sürülemeyecek kadar karanlıkta kalmış kısımlardan bahsediyorum.
Bildiğim kadarıyla cansızla canlı arası geçiş hala tam olarak aydınlatılamamış. Benim de en çok merak ettiğim konulardan birisidir bu. Hani inorganik maddelerden organiğin evrilmesi ve ilk hücre zarı yapıların oluşması falan çözülmüş durumda ama dediğim gibi hala çözülecek noktalar var.
Evrimle ilgili kafama yatmayan tek nokta diyebilirim cansızlıktan canlılığa geçiş.Zaten bu mevzu herşey tesadüf eseri oluştu diyenlerin çıkış noktası.Biyolojide virüsler,viroidler falanda bu kapsama giriyordu galiba.Evrimleşmenin bu kadar fazla olasılığın biraraya gelerek ilerlediğini sanmıyorum.Belli bir aşamadan sonra bazı faktörlerin devreye girmiş olması daha mantıklı.
Resim
Kullanıcı avatarı
Kısa Lm
Favori Manga: Kingdom - Bakuman - One Piece - Naruto - Bleach - Elfen Lied - FMA - Fairy Tail - Death Note - Hunter x Hunter - Shingeki no Kyojin - Historys Strongest Disciple Kenichi
Favori Anime: Kingdom - Gintama - Hellsing - Hunter x Hunter - Bakuman

O konu zaten evrimin konusu değil arkadaşlar.Kimyasal evrim falan filan var da çok karman çurman konular

şu videoda adam biraz açıklamış gibi bi şey

[BBvideo 425,350]https://www.youtube.com/watch?v=Uf614zB25X8[/BBvideo]
Celebhol

...
En son Celebhol tarafından 15 Eki 2018 12:38 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Sae
Favori Manga: -

Millennium Wizard yazdı:
Celebhol yazdı:
Millennium Wizard yazdı:Evrim mekanizmasında henüz tam olarak oturtulamamış eksik noktalar neler acaba ?

Bildiğim kadarıyla cansızla canlı arası geçiş hala tam olarak aydınlatılamamış. Benim de en çok merak ettiğim konulardan birisidir bu. Hani inorganik maddelerden organiğin evrilmesi ve ilk hücre zarı yapıların oluşması falan çözülmüş durumda ama dediğim gibi hala çözülecek noktalar var.
Evrimle ilgili kafama yatmayan tek nokta diyebilirim cansızlıktan canlılığa geçiş.Zaten bu mevzu herşey tesadüf eseri oluştu diyenlerin çıkış noktası.Biyolojide virüsler,viroidler falanda bu kapsama giriyordu galiba.Evrimleşmenin bu kadar fazla olasılığın biraraya gelerek ilerlediğini sanmıyorum.Belli bir aşamadan sonra bazı faktörlerin devreye girmiş olması daha mantıklı.
Bu bölümde paylaşmıştım herhalde kimse görmedi.
[BBvideo 425,350]http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... 203sDRcQB4[/BBvideo]
Resim
► Spoiler Göster
► Spoiler Göster
Kullanıcı avatarı
ugur_tatli
Hakiki Spagetti
Hakiki Spagetti
Favori Manga: Toriko, Attack on Titan, Kaguya-sama, Mob Psycho 100, Minamoto-kun Monogatari
Favori Anime: Attack on Titan, Kaguya-sama, Steins;gate

@Celebhol
DNA değil de başka bir tür proteinden meydana gelmiş ya da evrimleşmiş canlılar olabilir mi diyorsun?

“Bilim&Teknoloji&Bilgisayar” sayfasına dön