Değerli arkadaşlar sitemizi ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Forumu güncel tutmaya ve olabildiğince ilgilenmeye çalışıyoruz. Sitemize girince üye olup ilgilendiğiniz manga konularına mesaj atarsanız seviniriz.

Denizli'de 5 ayrı elektrikli araç üretildi

Son gelişmeleri bizlerle paylaşın.
Kullanıcı avatarı
Jiraiya-Sama
Favori Manga: Fma
Favori Anime: Fma.

Koskoca bir bölüm öğrencileri ve öğretim elemanları günde 1 tl kenara atsa yeterdi amk. 2 tane keresteye otobüs koltuğu pancar motoru ve viledadan direkiyon sapı yaparlarsa söver amk millet. Kimse kusura bakmasında ırzını sikeyim bu ne lan ahahah gene aklıma geldi. :lol:
Birde rektör fred çakmaktaş gibi poz vermiş lan. asdsad
Olm bu işi yapan sürüyle üniversite var zaten http://www.itugae.com/ariba-arabalari/ misal bu adamlar yıllardan beri bu işi yapıyor. Sorun bu adamların bunu lanse etmesinde. Adamlar kendilerine öyle bi fors yüklemişki evrenin sırrına vakıf olmuş gibiler. Deselerki bu proje öğrencilerin yaptığı bir şey eyvallah derim. Ama işin içinde koskoca üniversite var amk. Şu yaptıkları şeyi arabalara merakı olan hiçbir eğitim sahibi olmayan insanlar yapıyor. Sonra millet niye bizle daşşak geçiyor. 1898 yılında üretmişler adamlar ilk elektrikli arabayı sıf meraktan arkadaşlarıyla merak eden internete gitsin baksın 100 küsür yıl önce adam senden olmayan imkanlarla bunu yapmış.

Daşşak geçilmeyecek gibi değil ki amk asdad :laugh:
Resim
► Spoiler Göster
► Spoiler Göster
► Spoiler Göster
Hırpalanmış yerlerinden öperim çocuk.
Tector
Favori Anime: --

memoww yazdı:Klavyeyi eline alan girişmiş yine. Hayatlarında elektrik diye sadece bir iki tane devre yapan onu da okul zoruyla yapan insanlar burda açmış ellerini yummuş gözünü. Sanki ellerine bu proje için 3 milyar dolar tutuşturulmuş yurt dışı eğitimli muhteşem mühendisler de bunlar bu laf ediliyor. Gariban öğrenciler işte. Ve proje nin başarılı olması ellerinde ki imkana göre gayet iyi bişey. Bu adamların ellerinde ki imkanın kısıtlı olması elbet sorgulanır ama buna odaklanmak yerine sadece bu öğrencilerin başarılarının devamını dilemek yaygaracılıktan uzak durmak daha sağlıklı olacaktır.
:D Bak sen.
Adminden sonra mesajların profili değişti.

Zaten öğrenci olsa bunu yapmaları normal karşılanır ama öğretim görevlileri ve 2.5 yıl gibi bir süre söz konusu, artık her üniversitenin kendi bünyesinde Elektrikli Araç ve Hidrojenle çalışan Araç projesi var.
3. Enerji Müh. öğrencisiyim , benim arkadaşlarımında Elektromobil projesi var ve onlarda herhangi bir sponsor yada maddi kaynak bulamadılar , ama yaptıkları aracın tasarımı olsun görünüşü olsun yapılması gereken kadar ve öyle tahta blok üzerine otobüs koltuğu yerleştirmediler.Diğer grubun yaptığı IHA projesi için 2 ay sponsor arayıp bulamadıkları halde yaptıkları modelin bile 1 yıl içinde kendi ceblerinden harcadıklarıyla daha görsel.

Yani tutupta otobüs koltuğunu tahta bloğa çakarak , içine devre sistemini yerleştirip güneş paneliyle sistemi karşılamak yerine daha iyi bir ürün ortaya koyabilirdiler.Adamlara ödenek ayrılmadığı doğrudur çünkü devlet üniversitelerine sponsor bulmak şu an çok zor.

Yok evden çıkmayan yok işi bilmeyen diye ne çabuk millete sıfat takıyorsunuz , her bokuda bilmeyin yani.Bir gidin üniversitelerin elektromobil takımlarının yaptıkları araştırmaları inceleyin.
Kullanıcı avatarı
Diabolus Ipsum Amans
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi
Favori Manga: One Piece, Veritas
Favori Anime: One Piece
İletişim:

Üniversite ve öğretim görevlileriyle gayet içli dışlıyim sen bu adamların kaç para alıp hangi imkanlarla bunu yaptıklarını düşünüyorsun.

Bana söyle bu adamlara bi milyon dolar vermişlerde tahta araba yapmışlar de bende küfredeyim fakat adam kendi parasından kendi cebinden yapmışsa bunu da helal olsun. Gücü buna yetmiş demekki.

Adamlara atın mail bakalım bütçeniz neydi ne çıktı ortaya diye.
Yoksa küfüre devam burada taşak kebabına devam yani.
Betrayer... In truth, it was I who was betrayed. Still, I am hunted. Still, I am hated. Now, my blind eyes can see what others cannot.
Kullanıcı avatarı
_[Emre]_
Favori Manga: Bleach
Favori Anime: Medaka Box

Herkesin hayatına kimse karışamaz beyler. Bok gibi olmuş bana göre işte. Koltuğuda belediye otobüsünden sökmüşler amk. Hayır yani madem imkanın yok niye 2,5 sene koltuğu otobüsten sökülmüş bir araç için uğraşırsınki lan ? Yani kısacası;
[BBvideo 425,350]http://www.youtube.com/watch?v=c6tmn9ctk-c[/BBvideo]
Kullanıcı avatarı
Diabolus Ipsum Amans
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi
İletişim:

Evet hiçbirşey yapmasın insanlar. Zaten paralari yoksa da yaşamasın pezevenkler.
Çünkü imkanın yoksa ve birşey kötü olacaksa neden yapıyorsun.

İmkanların ölçüsünde birşey yapma yapmayada çalışma çünkü BoK gibi olur ancak mercedes gibi ya da çok büyük üniversitelere verilen destekler varsa yap.
Haklısıniz beyler bu insanlar neden birşey için uğraşıyor ki?
yatsınlar amina koyayım.

Ya da gelsinler mangaTürke ekşi sözlüğe her sıkı bilen her konuda müthiş olan ve evrene bu konularda öncülük yapan Nutella beyinlilerden örnek alsınlar.

1800lerde de örneği verilen arabanın bugün mali yapılma değeri ile bu adamların şu arabaları kaç paraya mal ettiklerini karşılaştırmaya çalışabilirsiniz.

Eleştirmek var sadece başka bir BoKta yok.
Betrayer... In truth, it was I who was betrayed. Still, I am hunted. Still, I am hated. Now, my blind eyes can see what others cannot.
Kullanıcı avatarı
ThePumpkin
Favori Manga: Hunter x Hunter, Toriko, Kingdom
Favori Anime: Ergo Proxy, Hunter x Hunter, Cowboy Bebop
İletişim:

Ortaokul projesi gibi bir şey. ''Hocamla araba yapmayı öğreniyorum!'' Bir de sergilemişler bunları. (bkz: başkaları adına utanmak)
Bir de ''herkes mühendis kesilmiş'' deyip kendisi mühendismiş gibi atıp tutan admin ile yalakası var. Çok komiksiniz.

Not: Mühendisim.
Kullanıcı avatarı
Diabolus Ipsum Amans
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi
İletişim:

ThePumpkin yazdı:Ortaokul projesi gibi bir şey. ''Hocamla araba yapmayı öğreniyorum!'' Bir de sergilemişler bunları. (bkz: başkaları adına utanmak)
Bir de ''herkes mühendis kesilmiş'' deyip kendisi mühendismiş gibi atıp tutan admin ile yalakası var. Çok komiksiniz.

Not: Mühendisim.
Mühendis ne yaptın? Göster uzay mekiklerini hadi.
Mühendisim eee yaptığın şey ne? Teknisyen çizimine imza atmak. Bekliyorum yaptığın araç projelerini mühendis.
Kullanıcı avatarı
Kısa Lm
Favori Manga: Kingdom - Bakuman - One Piece - Naruto - Bleach - Elfen Lied - FMA - Fairy Tail - Death Note - Hunter x Hunter - Shingeki no Kyojin - Historys Strongest Disciple Kenichi
Favori Anime: Kingdom - Gintama - Hellsing - Hunter x Hunter - Bakuman

Diabolus Ipsum Amans yazdı:
Kısa Lm yazdı:50 100 lira ödeneğin varsa " gelin lan araba yapalım " demezsin. Gider 2 bira içersin amk. El arabasına 1 su motoru 1 dolmuş koltuğu takıp arabaya yaptık diye fotoğraf çektirirlerse haliyle sövülür yapılması gereken budur zira. Yüzüne karşı direk " yapa yapa bunu mu yaptın be a... ç.... kak siktir git safi zararsın " diyeceksin ki herif bi kendine gelsin

Dedi evden çıkmaya üşenen arkadaşımız.
Olm sen millet Eskişehire gelirse mekanların gpsini atarım diyen adamsın komik olmayın.

Adamlar elektrikle giden araba yapmaya çalışmışlar bütçelerine göre.

Akademisyen birşey yapsa
bu ne?
Yapmasa oturdukları yerden para alıyorlar.

Tam bir ekşici pic olup çıktınız.
İyi amk el arabasına su motoru takmadık diye ekşici olduk. Küçükken bilyeli yaptıydım kendim suntanın kenarlarına bilye çakarak. İmkan verseler çok bi şey değil bi su motoru 2 dingil 2 tahtaya yapıyosun zaten. Otobüs koltuğuna da gerek yok bi tabure atarım oraya bacakları suntaya çivileyip.

Sene olmuş 2015 amk yani bi durur düşünür insan " hacı bak atıyorum bize 500 lira verdier bununla anca pancar motoru alabiliyoruz gelin vazgeçelim şu araba sevdasından " der hiç olmadı sikerim verdiğiniz parayı kafasına çıkıp bilyeli falan yapar.

Ayrıca lego gibi parça birleştirerek mi araba yapılıyor ? koltuk otobüsten motor tarladan teker bebek arabasından vs. ortaya 2 tane 3e5 sunta çakmışlar araba diye bizi sikiyolar. Sanayide işsiz ustaların alayı yapar bunların yaptığını hiç öyle üniversite imkan verilmiyo zart zurt demeyin hurdalığa git parçaları topla evde vidala kaynat al sana araba amk :woohoo:

Şu tarz bi şeyi savunmayın amk
Resim
Kullanıcı avatarı
ThePumpkin
Favori Manga: Hunter x Hunter, Toriko, Kingdom
Favori Anime: Ergo Proxy, Hunter x Hunter, Cowboy Bebop
İletişim:

Tamam. Özelden CV'mi gönderirim. Her boku da biliyorsun, teknisyen çizimlerine imza atmak falan. Gören de sabah akşam şirketlerden çıkmıyor sanacak. Ha bir de şu boktan taktiği de bırakın. Yok sen ne yaptın, yok atom mu parçaladın ya da sen de aynısını yap da görelim falan. Çocuk da değilsin amk.
Kullanıcı avatarı
Diabolus Ipsum Amans
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi
İletişim:

Bilyeli araba yapmayana kız bile vermezler.
Bu adamlar elektrikle giden ya da elektrik enerjisiyle gidip kendini şarj edebilen araba yapmaya çalışıyorlar.
Öyle bir tane motor koy ya da bizim bütçemiz yok sıktır et olayı değil.
Öyle olsa ülkede kimse birşey yapamaz akademisyenlere araştırma görevlilerine bir para verildiği bir destek sağlandığı yok.

Hayalden de öyle çizim yap hem uzay mekiği hem denizde hem de karada giden araç yapalım.

Ha ben demiyorum bunlar süper şeyler çok güzeller falan diye.
Adamların bunları kaç para ile yaptığına şartlarına falan bakmak lazım.
Bugün bunu yapar belki üniversite ödenek alır yarın daha farklı bir araç yapar.
Siz istiyorsunuz ki direk uzay mekiği yapsınlar.

“Bilim&Teknoloji&Bilgisayar” sayfasına dön