Değerli arkadaşlar sitemizi ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Forumu güncel tutmaya ve olabildiğince ilgilenmeye çalışıyoruz. Sitemize girince üye olup ilgilendiğiniz manga konularına mesaj atarsanız seviniriz.

...

Son gelişmeleri bizlerle paylaşın.
Celebhol
Favori Anime: -

...
En son Celebhol tarafından 15 Eki 2018 12:43 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Sae
Favori Manga: -

Nedense sitem edeceksin sandım başlığı görünce biyoloji okuyoz diye her b.kuda sorup durmayın öğrenciyim amk. falan :D

Neyse benim iki sorum var birincisi kromozom sayısının evrimini merak ediyorum nasıl meydana gelmekte şans eseri birden fazla bireyin kromozom sayılarının değişmesiyle mi meydana geliyor yoksa bir dönem farklı sayıda kromozomu olan üye ile çiftleşilebiliniyor mu? Ayrıca down sendromlu birimin çocuk sahibi olduğunu duymuştum bu konuda bilgin var mı çocuk nasıl bir şeymiş kroöozom ve genetik bakımından?

İkinci sorum akıllı tasarımcıların ve evrim düşmanlarının dilinden düşürmediği bir şey vardır proteinler kendiliğinden oluşamaz yok Miller deneyi bunu kanıtladı vs. Miller deneyi bu konuda neleri kanıtlamıştır daha sonra bu tarz başka deneyler yapılmış mıdır ve canlının temel bileşenleri doğada oluşabilir mi? Yada canlı dünyada kendiliğinden oluşmuş olamayacağını yada olma ihtimalinin düşük olduğunu gösteren bir şey var mı?
Resim
► Spoiler Göster
► Spoiler Göster
Celebhol

...
En son Celebhol tarafından 15 Eki 2018 12:43 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
Beowulf75
Favori Manga: Akira, Lone Wolf and Cub, Berserk, Slam Dunk...
Favori Anime: GitS, Evangelion, The Tatami Galaxy, Ping Pong the Animation...

DNA, kromozom gibi şeyler ile oynayıp, süper insan yaratmak mümkün müdür? Kaptan Amerika tarzında.
...
Resim

İnsan da, yaşam da saçmadır; boşunadır, rastgeledir, sağlam hiç bir şey yoktur; ama yine de yaşamak gerekir.

MyAnimeList Profilim[/b]
► Spoiler Göster
[/align]
Kullanıcı avatarı
Ashura
Favori Manga: Naruto, Akame ga Kill, One Piece, Bleach, Toriko, Fairy Tail
Favori Anime: Death Note, Bleach

Bende Zihin eng. öğrt. 4.sınıf a geçtim. Benim de merak ettiğim daha doğrusu aydınlanmak istediğim bi konu var :)
Şimdi bireylerin engelli olmalarının nedenleri genellikle genlerle alakalı bildiğim kadarıyla(down sendromu vs.) Bazıları doğum esnasında ya da doğumdan sonra çeşitli hastalıklar nedeniyle engelli oluyorlar. Ama bu otizm nasıl oluyor? Genler o kadar etkin değil sanırım. Hocalara falan sorduk nedeni bilinmiyor falan dediler.
Bide bu engelli bireyler için yapılan çalışmalar/deneyler falan var mı ? Bulmuşken sorayım :) Şimdiden teşekkürler.
Resim
Sae

Ben aslında 46 n den 48 veya 44 e geçişin nasıl olduğunu sormuştum ama verdiğin bilgiler içindr sağol. Bende dünyadaki yaşamın dünyada başladığını düşünüyorum bu yüzden egrende gelişmiş canlılara pek rastlamayız sanırım.

Peki parazit olmayan canlımsı yani cansızdan canlıya geçiş olarak sunulabilecek organizmalar var mı dünyada?
Konu Dışı
Biraz soru yağmuruna tutar gibi olduk ama...
Resim
► Spoiler Göster
► Spoiler Göster
Celebhol

...
En son Celebhol tarafından 15 Eki 2018 12:44 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
Grifthh
Favori Manga: Berserk
Naruto
One Piece
Favori Anime: Naruto
One Piece
Death Note

Bu akraba evliliklerinde neden hastalık çıkma oranı yüksek ? Bi ara biliyordumda unuttum aydınlat bizi :laugh:
Diğer sorum ise geçen bi belgeselde artık yeni doğucak çocuğun cinsiyetine karar verilebiliceğinden, hangi renk gözü olacağından bahsediyordu. Yapılıyormuşta yüksek bi ücret karşılığında. Bunun hakkında bilgin varmı ? Doğmadan karar verilebilir mi çocuğun cinsiyetine yada diğer özelliklerine.
Resim
Celebhol

...
En son Celebhol tarafından 15 Eki 2018 12:44 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Sae

Yani kromozom sayısının değişimi üremeye engel değil peki 23 n ile 24 n üreme hücreleri birleşirken sıkıntı çıkmıyor mu?

Canlımsı var mı derken fosilleri kastetmedim yani şuan var mı virüsler viroidler falan gibi canlı cansız olduğu belirsiz ama bunlar gibi parazit olmayan. Var mıdır böyle şeyler günümüzde?

Mesela akciğerli balıklar şu ağaca tırmananlar karaya geçiş için örnek canlılar olabilirler.
Resim
► Spoiler Göster
► Spoiler Göster

“Bilim&Teknoloji&Bilgisayar” sayfasına dön