Değerli arkadaşlar sitemizi ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Forumu güncel tutmaya ve olabildiğince ilgilenmeye çalışıyoruz. Sitemize girince üye olup ilgilendiğiniz manga konularına mesaj atarsanız seviniriz.

Vpn Nedir! Ne İçin Kullanılır?

Son gelişmeleri bizlerle paylaşın.
Kullanıcı avatarı
TrafalgarLuffy
Favori Manga: One Piece
Favori Anime: One Piece

En güvenli olanı hosts dosyası editlemektir bana göre. Adam akıllı VPN kullanmak istiyorsan para vereceksin.
Kullanıcı avatarı
Diabolus Ipsum Amans
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi
Favori Manga: One Piece, Veritas
İletişim:

TrafalgarLuffy yazdı:En güvenli olanı hosts dosyası editlemektir bana göre. Adam akıllı VPN kullanmak istiyorsan para vereceksin.
Host dosyası editlemek işe yaramaz mübarek. Vpnler zaten blackfriday kampanyalarında cok cüzi fiyatlarda oluyor.

Dua edin bi işe girersem bir vpn kurdurup mangaturk ahalisine beleşe vercem. :laugh:
Betrayer... In truth, it was I who was betrayed. Still, I am hunted. Still, I am hated. Now, my blind eyes can see what others cannot.
Kullanıcı avatarı
TrafalgarLuffy

Diabolus Ipsum Amans yazdı:
TrafalgarLuffy yazdı:En güvenli olanı hosts dosyası editlemektir bana göre. Adam akıllı VPN kullanmak istiyorsan para vereceksin.
Host dosyası editlemek işe yaramaz mübarek. Vpnler zaten blackfriday kampanyalarında cok cüzi fiyatlarda oluyor.

Dua edin bi işe girersem bir vpn kurdurup mangaturk ahalisine beleşe vercem. :laugh:
Geçen sene Cyberghost satın almıştım ama Windowsun harddiskimi sikmesiyle Linux kullanmak zorundayım şimdilik. AKN dolduğu için internet aşırı yavaş bir bok indirmeme izin vermiyor. :pinch:

Hosts editlemeyle Youtube'a da Twitter'a da girebiliyorum. ZenMate kapalı.

Hosts dosyasına eklediğim satırlar:

Kod: Tümünü seç

199.59.150.7 twitter.com www.twitter.com
199.59.148.12 t.co www.t.co
199.16.156.107 mobile.twitter.com
199.59.148.84 pic.twitter.com s.twitter.com
199.59.149.199 api.twitter.com
199.59.148.11 translate.twitter.com
199.59.150.39 translate.twttr.com
74.125.224.225 youtube.com
74.125.224.225 www.youtube.com
74.125.224.71 m.youtube.com 
74.125.224.136 gdata.youtube.com 
Kullanıcı avatarı
ansatsuken
Favori Manga: Beelzebub
The breaker (part 1)
Gantz
Tower of god
Favori Anime: ...

TrafalgarLuffy yazdı:
Diabolus Ipsum Amans yazdı:

Geçen sene Cyberghost satın almıştım ama Windowsun harddiskimi sikmesiyle Linux kullanmak zorundayım şimdilik. AKN dolduğu için internet aşırı yavaş bir bok indirmeme izin vermiyor. :pinch:

Hosts editlemeyle Youtube'a da Twitter'a da girebiliyorum. ZenMate kapalı.

Hosts dosyasına eklediğim satırlar:

Kod: Tümünü seç

199.59.150.7 twitter.com www.twitter.com
199.59.148.12 t.co www.t.co
199.16.156.107 mobile.twitter.com
199.59.148.84 pic.twitter.com s.twitter.com
199.59.149.199 api.twitter.com
199.59.148.11 translate.twitter.com
199.59.150.39 translate.twttr.com
74.125.224.225 youtube.com
74.125.224.225 www.youtube.com
74.125.224.71 m.youtube.com 
74.125.224.136 gdata.youtube.com 
host editleme nasıl oluyor biri bana söyleyebilir mi? :silly:
Kullanıcı avatarı
Diabolus Ipsum Amans
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi
İletişim:

Beyler anlamıyorsunuz!
Vpn ile invis olursunuz! Host dosyası ile çıplak ve domalmis.
Betrayer... In truth, it was I who was betrayed. Still, I am hunted. Still, I am hated. Now, my blind eyes can see what others cannot.
Kullanıcı avatarı
TrafalgarLuffy

Benim dediğim olay Ücretsiz VPN'lerin arada sıçması. Misal bugün 5 saat Zenmate çalışmadı. Linux denen boktan sistemde Hotspot falan yok Chrome'un Linux sürümü olduğundan Chrome eklentileri kuruluyor. Openvpn desteği var onunda grafik arayüzü yok komut satırından. Tek yol zenmate'e. Bugün hosts düzenlemek zorunda kaldım. Yarın kurtuluyorum çok şükür.

Bu arada en kötü ücretli servis en iyi ücretsiz servisten iyidir argümanı VPN'lerde yok.Ücretsiz VpnBook çoğu ücretli VPN'ye fark atıyor. Eksisi bir Cybersoft, bir Hotspot, bir Zenmate pratikliğinde değil. Bir VPN programıyla elle ayarlamak gerek.

Ancak güvenlik sıkıntıları yok değil ne idüğü belirsiz VPN'lerin çoğu tuzak. Dikkatli olup bilindik VPN kullanmakta fayda var.

Ancak esas amaç güvenlikse Tor kullanılmalıdır.
Kullanıcı avatarı
Diabolus Ipsum Amans
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi
İletişim:

Vay he he kardaş.
Biz hiç araştırmadık onları ya da eğitimi almadık işkembeden konusuyoruz sanki.
Tor dediğin programı bi araştırda bak bilgilerin neye kime gidiyor diye.
Bedava olan hiç bir şey para verip aldıgın bir şey gibi olmaz, bunu anlamak lazım. Bir yerden 5 milyar reklam fırlar, bilgisayarındaki en basitinden mail listi check yapıp çeker, sonra penis büyütücü reklamları yağar arkadaşların.

Vpnden vpn ye fark var, sen gidipte en vasatını alırsan sonra hızın yarı yarıya düşer. Şu anda cyberghost kullanıyorum para verip aldım, normalde 8mb var, almanyadan bağlanıp hız testi yapıyorum hızım bırak düşmeyi yüksek bile çıkıyor vidyoları civ civ diye yüklüyor.

İnsanları fişlenmekten kurtarmaya çalısıyoruz, sen neler diyorsun. Ajan mısın gardaş.
Kullanıcı avatarı
ansatsuken
The breaker (part 1)
Gantz
Tower of god

Diabolus Ipsum Amans yazdı:Beyler anlamıyorsunuz!
Vpn ile invis olursunuz! Host dosyası ile çıplak ve domalmis.
diabolus ben cyberghost kullanıyorum :D sadece meraktan nasıl değiştirildiğini sordum :D
Kullanıcı avatarı
TrafalgarLuffy

Tamam bu konularda pek bilgim yok. Nasıl bedava aldınız şu lisansı kendi üyeliğim var eşe dosta dağıtmayı düşünüyorum lisansları.
Kullanıcı avatarı
ansatsuken
The breaker (part 1)
Gantz
Tower of god

“Bilim&Teknoloji&Bilgisayar” sayfasına dön