Değerli arkadaşlar sitemizi ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Forumu güncel tutmaya ve olabildiğince ilgilenmeye çalışıyoruz. Sitemize girince üye olup ilgilendiğiniz manga konularına mesaj atarsanız seviniriz.

Bir Evrenin Ölümü

Son gelişmeleri bizlerle paylaşın.
Kullanıcı avatarı
ugur_tatli
Hakiki Spagetti
Hakiki Spagetti
Favori Manga: Toriko, Attack on Titan, Kaguya-sama, Mob Psycho 100, Minamoto-kun Monogatari
Favori Anime: Attack on Titan, Kaguya-sama, Steins;gate

Resim

Konferans 25 şubat 2019 pazartesi günü Türkiye saatiyle 22:00'da bu linkte başlayacak.

Büyük Patlama teorisi 13.8 milyar yıldır kozmik evimiz olan Evrenin başlangıcının tarihini anlatıyor. Ama peki ya nasıl bitecek?

Dr. Katie Mack bizimle modern astrofizikçilerin kosmosun nihahi kaderini hakkında ne söylediklerini ve orada hala birileri varsa onlara tüm gerçekliğin ne katastrofik bir yıkım gözükeceğini paylaşacak.

Konferans ingilizce olup aynı sırada fransızca yorumlacak.
► Spoiler Göster
https://indico.cern.ch/event/794501/
Kullanıcı avatarı
ugur_tatli
Hakiki Spagetti
Hakiki Spagetti
Favori Manga: Toriko, Attack on Titan, Kaguya-sama, Mob Psycho 100, Minamoto-kun Monogatari

Cern'e tekrar gitmek için sitesinde araştırma yapıyordum bu evente rastladım, ilgisini çekecek biri vardır kesin, çok hoş bir tema.
Kullanıcı avatarı
ugur_tatli
Hakiki Spagetti
Hakiki Spagetti

Çok güzel bir konferanstı, fizik okumayan birinin bile anlayacağı bir seviyedeydi.

Big Crunch, Heat Death, Big Rip ve Vacuum Decay senaryolarını anlattı Prof. Katie. Vacuum Decay'i ilk burada görüyorum ve gerçekten ilginç ve de korkutucu bir senaryo. Eğer zamanınız ve ilginiz varsa izlemenizi tavsiye ederim kaydını.

“Bilim&Teknoloji&Bilgisayar” sayfasına dön