Değerli arkadaşlar sitemizi ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Forumu güncel tutmaya ve olabildiğince ilgilenmeye çalışıyoruz. Sitemize girince üye olup ilgilendiğiniz manga konularına mesaj atarsanız seviniriz.

TRT Erdoğan'a 105 Dakika, Demirtaş'a 18 Saniye Ayırdı

Dünyadan ve Türkiye'den güncel olaylar, Manga okurken evrenle alakamızı kesmeyelim değil mi.
Kullanıcı avatarı
Baryshx
Favori Manga: Berserk, Homunculus, Akumetsu, One Piece, Kingdom, Golden Boy, Oyasumi Punpun, 20th Century Boys, Vagabond, Shin Angyo Onshi...
Favori Anime: LotGH, Gits, Paprika, Juuni Kokuki, Kuuchuu Buranko, Texhnolyze, Shigurui, HxH, Dragon Ball, Wolf's Rain, Akira, Sayonara Zetsubou Sensei, The Tatami Galaxy, Kino no Tabi: The Beautiful World...
İletişim:

Celebhol yazdı: 05 Haz 2018 22:46
redstak yazdı: 05 Haz 2018 21:38 Verilen süreyi savunacak kişi yok zaten fakat Akp ile birlikte oldukları zamanda neler yaptıklarını biliyoruz. Bu parti işi düşsün yine Akp ile iş birliği yapar( Refarandum için bile tabanının evet demiş olması gerekiyor). Amaçları hiç bir zaman Türkiye olmadı şu an açıklamalarına göre asla olmayacak gibi gözüküyor.

Umarım İnce gelir de her iki partideki kişiler bir güzel yargılanır. Hatta Mhp'de dahil olmalı bu gruba.
Konudaki üslup bunu göstermiyor. Bu konuda haksızlığa uğrayan taraf HDP olduğu halde, onların hapsedilmesinden, "teröristliğinden" vs. bahsediliyor. Sadece Baryshx bu haberin gösterdiği durumdan bahsetmiş. Yani bu olayın savunulmaması lafta kalan bir şey. Denilen ile yapılan farklı şeyler.

Konuyu dağıtıp, diğer -kimisi asılsız- iddialara girmeyeceğim çünkü hem mod arkadaş uyarmış hem de bu konuda tartışılması doğru değil. Konunun amacını saptırıyor. Verdiğim örnekler de bir tablo çizmek içindi.

Bizim bu ülkedeki en büyük eksikliklerimizden birisi, düşünce ve ifade özgürlüğüne sahip çıkmamak. Bu haklar ya herkes için geçerlidir ya da temelleri çürüktür ve bu yüzden sorun çıkar. Bu açıdan, Türkiye'de hiç bir zaman sağlam bir özgürlük olmadı. Karşıt taraflar birbirini güçle sindirmeye çalıştı her zaman. Bu temeli oturtmak gerek oysa. Öbür türlü, gücü eline alan diğer tarafı bastırıyor. Zamanında dindarlar bastırılmıştı. Şimdi onlar başa geçti ve karşı kesimi bastırıyorlar.

Yani bu olayı savunmak için, insanın diğer tarafı önemsemesi gerekli değil. Olayı uzun vadeli düşünen herhangi bir insan, bu hakların oturtulmasının, herkese, dolayısıyla kendisine de, yarar sağlayacağını görür. Bu kesime, Kürtler de giriyor. Demokratik ifade yolları açılırsa, şiddet ve ölümler azalacaktır. Buna, asker ölümleri de dahil.
Ben genel geçer durum ile ilgili kısa ve net yazdım. Hukuk, adalet ve eşitlik bağlamında.

Ülkede kürtten çok kürtçü olan insanlar var. Ben kürt kökenli biriyim.

Ama olay HDP olursa farklı projelerim var kendileri ilé ilgili.

Bir kere bir konuda anlaşalım. HDP denilen kuklalık, maşalık ve köpeklik yapan parti Kürtleri falan temsil etmiyor. Kürtlerin %60-70'İ bunlara oy falanda vermiyor zaten.

Ayrıca ülkedeki her etnik kökene halk demekten vazgeçelim. Yalnızca Türk Halkı vardır, etnik ve mezhep olayları farklı.

Bu satlıkların kürt mü nedir o da belli değil kökleri, görevleri Irak, Suriye, İran ve Türkiye'nin bölünmesi. Oralarda Kürt bölgeleri ve sonunda devletini oluşturma. Tarihte olan şeyler bunlar, bu sefer Kürtlere düştü köpeklik, bir ara Ermenileré verilmişti hatırlarsanız ama onların ki bu kadar büyük çaplı değildi. Bu sefer işin içinde 4 ülke var. Yani vatanlarına, milletlerine ihanet edecekler, bu apaçık. Şuandaki Irak ve Suriye'de de görüldüğü üzere, hiçbir şey yok hâlbuki ortada ama görev verilmiş işte, sıra İran ve Türkiye'yeye de gelecek.

Normal bir ülkede zaten bu parti kapatılırdı. Onca yaptıkları şeyden sonra, yani tersten baktığında ülkede hukuksuzluk ve adaletsizlik bu partiyede can veriyor, ne ironi ama. Akp kavga ve düşmanlar yaratmaktan beslendiği için asla kapatmayacak zaten bu partiyi. Klasik Goebbels işte...

@uğurtatlı yazmak zorunda hissettim, kusura bakma.
Celebhol
Favori Anime: -

Ben bu kulaklara göre ağız değilim.

“Güncel Haberler” sayfasına dön