Değerli arkadaşlar sitemizi ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Forumu güncel tutmaya ve olabildiğince ilgilenmeye çalışıyoruz. Sitemize girince üye olup ilgilendiğiniz manga konularına mesaj atarsanız seviniriz.

Erdoğan: 'Melih Bey'e İstifa Talebimiz İletildi'

Dünyadan ve Türkiye'den güncel olaylar, Manga okurken evrenle alakamızı kesmeyelim değil mi.
Kullanıcı avatarı
Outlaw
MangaTurk Çeviri
MangaTurk Çeviri
Favori Manga: Vagabond,Tower of God, Planetes, Watashitachi no shiawase na Jikan, Pluto, Green Blood, Claymore, Slam Dunk, 20th Century Boys, Koe no Katachi, Vinland Saga
Favori Anime: Gintama, Psycho-Pass, HxH:11, Zankyou No Terror, Shigatsu wa kimi no uso, SNK, Anohana, 3-gatsu no lion, Kaguya-sama, Samurai Champloo, Koe no Katachi, Vinland Saga, Tenkuu no Shiro: Laputa, Saiki Kusuo, Cowboy Bebop, JoJo serileri...

Habertürk, ekşi, mynet gibi sitelerde gördüğüm haber bu. Görür görmez takıldığım sitelerde açtım, bire bir Erdoğan röportajıymış.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Ankara, Bursa ve Balıkesir’in büyükşehir belediye başkanlarına istifalarını verme talebinin iletildiğini belirtti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "AK Parti’nin istifalarını istediği başkanlar istifa etmemekte direnirlerse ne olacak?" sorusuna, "Ben arkadaşlarımızın, öyle bir yola tevessül etmelerini düşünemem, düşünmek de istemem. Çünkü onun neticesi ağır olur." yanıtını verdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Polonya temaslarının ardından dönüş yolunda gazetecilerin sorularını yanıtladı

"MELİH BEY'E İSTİFA TALEBİMİZ İLETİLDİ"

- Bazı belediyelerdeki görev değişikliği süreciyle alakalı farklı iddialar var. Mesela kimileri Melih Gökçek’in odasını topladığından, kimileri de direndiğinden bahsediyor. Son durum nedir?

İstanbul’da, Kadir Topbaş Bey, Çevre ve Şehircilik Bakanı’mızın kendisiyle görüşmesine olumlu yanıt verdi, istifasını o şekilde gönderdi. Ardından Düzce’yle, genel başkan yardımcımız görüştü, o da istifasını verdi. Zannediyorum dün veya bugün Niğde’nin istifasını verdiğini duydum.Balıkesir’e istifasını verme talebimiz iletildi. Hakeza Melih Bey’e, bu durum iletildi. Bursa aynı şekilde. Bursa’yla da yarın büyük ihtimalle Sayın Başbakan, ilgili genel başkan yardımcımız veya şahsım görüşeceğiz. Bunları yaparken bir şeyin gayreti içindeyiz: Bu makamlara bağımsız adaylar olarak gelinmiyor, bir partinin gösterdiği adaylar olarak geliniyor; bu görevleri biz asla terk edilmeyecek ilanihaye kalınacak koltuklar olarak göremeyiz. Dolayısıyla böyle bir adım atılması gerektiği zaman, arkadaşlarımızın, ‘Ben, bu davanın elemanıyım, benim yetkili kurullarım madem ki böyle bir kararı vermişler, ben de ilgili merciye istifamı veririm’ demeleri lazım. Parti, istifasını veren arkadaşları çok daha farklı yerlerde değerlendirir. Zaman içinde çok daha farklı yerler oluşacaktır, değerlendirilirler.

Kaynaklar;

http://www.haberturk.com/cumhurbaskani- ... di-1678008

http://www.mynet.com/haber/politika/cum ... -3330280-1

Edit:

Gökçek Cumartesi günü istifa edeceğini twitter'dan resmen açıkladı.
En son Outlaw tarafından 23 Eki 2017 21:50 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Resim
Kullanıcı avatarı
Diabolus Ipsum Amans
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi
Favori Manga: One Piece, Veritas
Favori Anime: One Piece
İletişim:

Adam Türkiye cumhuriyeti kurulduğundan beri belediye başkanı orada, zor ayrılır oradan. :D
Betrayer... In truth, it was I who was betrayed. Still, I am hunted. Still, I am hated. Now, my blind eyes can see what others cannot.
Kullanıcı avatarı
Outlaw
MangaTurk Çeviri
MangaTurk Çeviri
Favori Manga: Vagabond,Tower of God, Planetes, Watashitachi no shiawase na Jikan, Pluto, Green Blood, Claymore, Slam Dunk, 20th Century Boys, Koe no Katachi, Vinland Saga
Favori Anime: Gintama, Psycho-Pass, HxH:11, Zankyou No Terror, Shigatsu wa kimi no uso, SNK, Anohana, 3-gatsu no lion, Kaguya-sama, Samurai Champloo, Koe no Katachi, Vinland Saga, Tenkuu no Shiro: Laputa, Saiki Kusuo, Cowboy Bebop, JoJo serileri...

https://twitter.com/06melihgokcek/statu ... 3895956480

Gökçek istifa edeceğini resmen açıkladı. Böyle hiç bir şey demeden sessizce kabul etmesi şaşırtıcı oldu.
Resim
Kullanıcı avatarı
ugur_tatli
Hakiki Spagetti
Hakiki Spagetti
Favori Manga: Toriko, Attack on Titan, Kaguya-sama, Mob Psycho 100, Minamoto-kun Monogatari
Favori Anime: Attack on Titan, Kaguya-sama, Steins;gate

Niye buyuk bir haber istifa etmesi?
Kullanıcı avatarı
Outlaw
MangaTurk Çeviri
MangaTurk Çeviri

Adam yıllardır orada ve Erdoğan'ın en büyük destekçilerinden oldu bu zamana kadar, şimdi apar topar postalanıyor. Bu tabii ki son yılların en önemli olaylarından.
Resim
Kullanıcı avatarı
demkir
Favori Manga: bleach
Favori Anime: naruto shippuden

Madem böyle kedi gibi kabul edip gidecekti neden bu kadar kükredi anlamadım.Yok üçümüz(diğer belediye başkanları) beraber hareket edeceğiz yok istifa etmek yok biz buradayız hala gibi demeçler vermek neden?Zaten Erdoğan isteyince buna söz bile düşmez ama yinede sesi çıktı biraz.
Resim
Concord
Favori Anime: ..

Vay be erdoğan gider bu gitmez diyordum. Erdoğanın ülkede istediğini yapabilir konumda olduğunun kanıtı oldu bana. Hala imkansız geliyor, twiterı bırakmaz umarım, büyük bir eğlence kaynağı gider.
Resim

“Güncel Haberler” sayfasına dön