Değerli arkadaşlar sitemizi ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Forumu güncel tutmaya ve olabildiğince ilgilenmeye çalışıyoruz. Sitemize girince üye olup ilgilendiğiniz manga konularına mesaj atarsanız seviniriz.

Yardıma ihtiyacı olan buraya.

Bu forum ciddi olan ve Anime/Manga haricinde her türlü tartışma konusu içindir Anime ve Mangadan uzak durun...kendinizi derin ve anlamlı sohbette bulun.
Kullanıcı avatarı
ichibuugin
Favori Manga: Berserk,Vagabond,Sun-Ken Rock
Favori Anime: Gintama

Loki yazdı:
ichibuugin yazdı:Gençler dosyaları kaybetmeden win 8'den win 7'ye geçmenin bir yolu var mı?Sistem C'de yüklü dosyalar E'de.Sadece C'yi formatlasam E'ye ellemesem,bi sıkıntı olur mu?
Hiçbir sıkıntı olmaz, ikisi de aynı dosya tipini kullanıyor. Fakat sen yine de önemli fotoların, dökümanların varsa en azından bir usb'ye veya online bir yere yedekleyiver; format bu şakaya gelmez.

Yarı yolda formatı iptal ettim,win 8 dvd'sini takıp yeniden kurdum.Şöyle ki,Win 8 dosya sistemimi komple değiştirmiş.E'de dahil olmak üzere hepsi GPT'ye dönüşmüş.Ben de Win 7'yi UEFI şeklinde kurmadığımdan dolayı sistemi yüklemeyi kabul etmedi yerel disklere.Ben de sokarım lan öyle işe edasıyla kapadım bilgisayarı.Sonra Win 7 format usb'si oluşturdum UEFI tabanlı.Fekat format esnasında anlaşıldı ki boot esnasında Usb portlarım algılanmıyormuş :woohoo:

Çeşitli küfürlerden sonra Win 8 dvd'sini usulca reader'a yerleştirdim tekrardan.Kuleğüzüler eşliğinde attım formatı.
Tabi bunlar ilk mesajı atışımın akabinde oldu.Teşekkürler yine de tavsiyen için.Ağır teknoloji cahiliyim aslında bakma böyle teknikli işlere burnumu soktuğuma.
casio on a plastic beach
Kullanıcı avatarı
Loki
Favori Manga: -Tower of God
-Slam Dunk
-Hunter X Hunter
-Bleach
-One Piece
-Noblesse
-Koe No Katachi
-Rurouni Kenshin
-Tokyo Revengers
-Dr Stone
Favori Anime: -Neon Genesis Evangelion
-Serial Experiments Lain
-Steins;Gate
-Hunter X Hunter
-Slam Dunk
-Full Metal Alchemist Brotherhood
-Yu Yu Hakusho
-Bleach
-One Piece
-Dragonball Z
-Barakamon
-Samurai X
-Dr Stone

Bios'tan UEFI boot'u kapasan win 7'yi öyle kursan sorun çözülebilirmiş sanki. Neyse, sağlık olsun. Yakında Win 10 çıkıyor zaten.
Kullanıcı avatarı
insomniac
Favori Manga: Skip Beat,Dengeki Daisy,Orange,Cat Street
Favori Anime: NANA,Steins Gate,Zankyou no terror,Samurai Champloo,One Outs,Sakamichi no apollon,The girl who leapt through time,Kuroko no basuke,Beck

Üstüste 3 paket cips yedim kusacak gibiyim ama kusamıyorum da.Midem çok kötü.Ne yapmalıyım?
[thumbnail=center]http://i.hizliresim.com/1v0go1.gif[/thumbnail]
Pos bıyıklı über Nietzsche
Trajik adam yalnız hiçe
Şarap aldığım market Assos
Ne yapalım böyle buyurdu Dionysos
Kullanıcı avatarı
Loki
Favori Manga: -Tower of God
-Slam Dunk
-Hunter X Hunter
-Bleach
-One Piece
-Noblesse
-Koe No Katachi
-Rurouni Kenshin
-Tokyo Revengers
-Dr Stone
Favori Anime: -Neon Genesis Evangelion
-Serial Experiments Lain
-Steins;Gate
-Hunter X Hunter
-Slam Dunk
-Full Metal Alchemist Brotherhood
-Yu Yu Hakusho
-Bleach
-One Piece
-Dragonball Z
-Barakamon
-Samurai X
-Dr Stone

Kendini zorlayıp kusmayı dene, olmuyorsa mümkünse yoğurt veya ayran tüket, mideni rahatlatır. Mide asidin yükseldiyse de muz, armut veya çok ekşi olmayan elma tüketmen iyi gelir.
Kullanıcı avatarı
insomniac
Favori Manga: Skip Beat,Dengeki Daisy,Orange,Cat Street
Favori Anime: NANA,Steins Gate,Zankyou no terror,Samurai Champloo,One Outs,Sakamichi no apollon,The girl who leapt through time,Kuroko no basuke,Beck

Loki yazdı:Kendini zorlayıp kusmayı dene, olmuyorsa mümkünse yoğurt veya ayran tüket, mideni rahatlatır. Mide asidin yükseldiyse de muz, armut veya çok ekşi olmayan elma tüketmen iyi gelir.
Teşekkür ederim.Soda içeyim dedim yorumunu görmeden önce,mide asitlerim kafayı çıldırdı.Yoğurt yiyeceğim.
[thumbnail=center]http://i.hizliresim.com/1v0go1.gif[/thumbnail]
Pos bıyıklı über Nietzsche
Trajik adam yalnız hiçe
Şarap aldığım market Assos
Ne yapalım böyle buyurdu Dionysos
Shirohige
Favori Manga: Tower of God, Bleach,
King of Hell
Favori Anime: Full Metal Alchemist Brotherhood,
Angel beats, Bleach,

Arkadaşlar laptop ekranı küçük geldiğinden harici bir LED ekran almak istiyorum. 300 civarı bir bütçe var, önerileriniz nelerdir. Yardımlar için şimdiden teşekkürler.
Resim
Kullanıcı avatarı
Portgas D Ace
Favori Manga: Naruto, One Piece, Slam Dunk, One Punch Man, Boku no Hero Academia, FSJ
Favori Anime: Naruto, Pokémon, One Piece, Tsubasa, Hunter x Hunter, One Punch Man, Katekyo Hitman Reborn, Boku no Hero Academia

İnternet var, bilgisayardan ve modemden bakınca İnternet var olarak gözüküyor. Ama bazen tarayıcıda gezerken internet düşüyor resmen, hiç bir sayfaya bağlanmıyor, işin tuhafı web sayfası yüklenemiyor gibi hatalarda gözükmüyor. Bir anda tarayıcıda net gidiyor bazen bayağı uzunca anlamsız bir hata yazısı gibi bir şey çıkıyor ve ondan sonra tarayıcıdan (hepsini denedim) internete girilmiyor. Anca reset atınca düzeliyor. İşin bir başka boyutu ise skype falan sorunsuz, telefondan da gayet iyi bir şekilde bağlanılıyor. Ama iş tarayıcıya veya indirmeye geldiği zaman internet yok oluyor siteye istersen 1 saat bekle bağlanılmıyor.

Misal bugün 30 kez olmuştur bu. Atıyorum internetteyken bir anda hata aldım veya hata almadan oldu bağlantı kopmuyor ama bağlantı olmuyor. Bazende indirme yapıyorum (Pokémonu arşivliyorum.) İdman'da bir anda aktarım hızı 0 oluyor ve indirme olmuyor. İnternet ise öyle hata veya bildiri, web sayfası şudur budur hiç bir şey vermeden dönüp duruyor. Nedir bu kafayı yiyeceğim pc'ye reset ata ata yalama yaptım birde dengesiz gidiyor, bazen 2 saat olmuyor bazen gidiyor kapatıp açıyorum bağlanmıyor. En fazla 3 saat dayanıyor sonra yok, bir şeyde indiremez oldum. Ama skype neden çalışıyor. Vallaha kafayı yiyeceğim bir el atın.

Böylece bir hata fark ettiyseniz bayağı bir aşağıya iniyor sayfa.
Resim
Resim

Aranızdaki farklar çatışmaya değil, çok kültürlülüğe vesile olsun.
Resim

Resim
Kullanıcı avatarı
Kısa Lm
Favori Manga: Kingdom - Bakuman - One Piece - Naruto - Bleach - Elfen Lied - FMA - Fairy Tail - Death Note - Hunter x Hunter - Shingeki no Kyojin - Historys Strongest Disciple Kenichi
Favori Anime: Kingdom - Gintama - Hellsing - Hunter x Hunter - Bakuman

Portgas D Ace yazdı:İnternet var, bilgisayardan ve modemden bakınca İnternet var olarak gözüküyor. Ama bazen tarayıcıda gezerken internet düşüyor resmen, hiç bir sayfaya bağlanmıyor, işin tuhafı web sayfası yüklenemiyor gibi hatalarda gözükmüyor. Bir anda tarayıcıda net gidiyor bazen bayağı uzunca anlamsız bir hata yazısı gibi bir şey çıkıyor ve ondan sonra tarayıcıdan (hepsini denedim) internete girilmiyor. Anca reset atınca düzeliyor. İşin bir başka boyutu ise skype falan sorunsuz, telefondan da gayet iyi bir şekilde bağlanılıyor. Ama iş tarayıcıya veya indirmeye geldiği zaman internet yok oluyor siteye istersen 1 saat bekle bağlanılmıyor.

Misal bugün 30 kez olmuştur bu. Atıyorum internetteyken bir anda hata aldım veya hata almadan oldu bağlantı kopmuyor ama bağlantı olmuyor. Bazende indirme yapıyorum (Pokémonu arşivliyorum.) İdman'da bir anda aktarım hızı 0 oluyor ve indirme olmuyor. İnternet ise öyle hata veya bildiri, web sayfası şudur budur hiç bir şey vermeden dönüp duruyor. Nedir bu kafayı yiyeceğim pc'ye reset ata ata yalama yaptım birde dengesiz gidiyor, bazen 2 saat olmuyor bazen gidiyor kapatıp açıyorum bağlanmıyor. En fazla 3 saat dayanıyor sonra yok, bir şeyde indiremez oldum. Ama skype neden çalışıyor. Vallaha kafayı yiyeceğim bir el atın.

Böylece bir hata fark ettiyseniz bayağı bir aşağıya iniyor sayfa.
Resim
Sorun ne bilmiyorum. Fakat foto olarak koyduğun şey sayfanın kaynak kodlarının bi kısmı. Buna herhangi bi sitede ekranın boş bi yerine sağ tıklayıp kaynağı görüntüle diyerek ulaşabilirsin. Browser neden böyle bir şey yapıyor bilmiyorum ama sorun %90 browserda gibi duruyor pc'ye reset atmaktansa browseri sil tekrar kur yada o browser kafayı yediğinde başka bir browser ile girmeyi dene giriyorsa sorun browserda değilse başka bi yerde gibi alanı küçülterek gidebilirsin. Zart zurt reset atmayın pcye
Kullanıcı avatarı
Portgas D Ace
Favori Manga: Naruto, One Piece, Slam Dunk, One Punch Man, Boku no Hero Academia, FSJ
Favori Anime: Naruto, Pokémon, One Piece, Tsubasa, Hunter x Hunter, One Punch Man, Katekyo Hitman Reborn, Boku no Hero Academia

Browser kaynaklı ama sadece değil. Çünkü idmanda falan indirme hızı 0 oluyor. Yandex, Maxthon, Chrome hepsinde aynısı oluyor maalesef.
Resim

Aranızdaki farklar çatışmaya değil, çok kültürlülüğe vesile olsun.
Resim

Resim
Kullanıcı avatarı
ansatsuken
Favori Manga: Beelzebub
The breaker (part 1)
Gantz
Tower of god
Favori Anime: ...

Dynamic ve static web sayfaları arasında ki fark ne?

“Salon” sayfasına dön