Değerli arkadaşlar sitemizi ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Forumu güncel tutmaya ve olabildiğince ilgilenmeye çalışıyoruz. Sitemize girince üye olup ilgilendiğiniz manga konularına mesaj atarsanız seviniriz.

Mallar Vadisinden Gülmelik Alıntı

Bu forum ciddi olan ve Anime/Manga haricinde her türlü tartışma konusu içindir Anime ve Mangadan uzak durun...kendinizi derin ve anlamlı sohbette bulun.
Kullanıcı avatarı
Diabolus Ipsum Amans
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi
Favori Manga: One Piece, Veritas
Favori Anime: One Piece
İletişim:

Arkadaşlar bir aralar, bu forumda sharinganla dalga geçmek için. MS EMS Yakında pms de çıkar bunda diyordum. Şimdi benim bu taşak geçme stilimi anlamamış cahil pezevenkler. Pms kadınların adet dönemine denir ve tamamen benim ems den sonra bu çıkar diye götümden attığım bir şeye adam bakın nasıl teori yazmış.
Mal belli burayıda okuyor hahaha.
Bu adamlar gerizekalılık dalında binlerce ödül alırlar...

DarK QlancE Nickli Üyeden Alıntı
Taşlar şimdi oturdu Ref Kakashi farkında olmadan Sharingan seviyesinde artış oluyor buna bağlı olarak öfkeside gittikçe artıyor lanete kapılıyor bu yüzden ''Bin tekniği kopyalayan kişi öfke ile patlamak üzere!'' dedi..

Öfke + Sharingan = Yeni seviye demek. En basit örneği Sharingan'ın ilk seviyesinde ki öfkeli anında virgüllerin artması Kakashi'nin Sharingan'ı gittikce seviye atlıyor bu da power up'ın sinyallerini veriyor..

Pms denilen olay Ems'den bir önce ki seviye şöyle;

Ms
Pms
Ems

Pms bir tür Ems'ye geçis aşaması Abla'nın da dediği gibi Pms bilinmeyen gözün yani Ems'nin habercisi Abla'nın da koyduğu resim bununla ilgilidir..

Buraya kadar tamam mı Ref ?

Yine güzel yaklaşımlarda bulunmuşsun.
Ama şu pms olayına bir açıklama getiriyim.; Şimdi normalde sharingan nasıl gelişir?
En yakın arkadaşını öldürürsün MS olur
Kardeşini öldürürsün EMS olur.

Şimdi uraya kadar herşey normal.ama Naruto dünyasında hiçbirşey sabit olmadığı gibi buda sabit bir sıralama ile gitmez.Sabit sıralama derken çeşitli varyasyonlar halinde de görülebilir.

Mesela; Son günler de en çok tartıştığımız 2 sharingan kullanıcısını ele alalım;
1-Kakashi;Sharinganı olmayan bir bedene implantla ekleneerk sharingan sahibi oldu.Ve aldığı sharingan henüz yeni aktifleşmiş bir sharingandı. Ama sonra ne oldu? Kakshi zekası ve yetenekleriyle önce sharinganı geliştirdi, sonra ise '''''MS''''' ye çevirdi.

Şimdi burada bir parantez açalım.Kullandığınız bir aletin bir parçasını çıkarıp orjinal olmayan ama yine aynı işi yapan bir yan sanayi parça taktığınızı düşünün. Makina çalışsada o hiçbir zaman orjinaliyle aynı olmaz.

Kakashinin gözü de ms ye çıktı ama bir sharingan kullanıcısının en yakın arkadaşını öldürmesiyle çıkmadı.Yani '' laneti devam ettirecek ''ritüel''i gerçekleştirmemiş oldu.

Burayı unutmayın;Varyasyon 1= sonradan gözü elde eden ve bunu kaldırmayı başarıp geliştiren bir shinobi nin ms ye geçişi normal bir ms geçişinden farklı bir olaydır.

2-Sasuke;Mangada resmen bağıra bağıra gösterilmesine rağmen kimse bunu tartışmadı.(Ki ben sırf tartışılsın diye bir ara bu noktaya işaret etmiştim konuda Ama bir iki mesaj sonra yine birşey çıkmadı) Mangada '''en yakın arkadaşını öldürme''' olayını sasuke'nin gerçekleştirmeyişi oldukça hüzünlü bir sahne ile (...) gösterildi.

Şimdi dikkatinizi itachi vs sinden sonraki sasukeye çevirin.En yakın arkadaşını öldürmediği halde ms nin etkilerini gördük. (ve tabi itachinin verdiği yeni şeyleri)

İşte urada sharingan evrimlerinin bir diğer varyasyonu(bir nevi normalde olanın dışında istisna yada yan dal gibi anlamında) oluşuyor. 1. ile fark ne peki? Bunda 1. olmasa bile 2. ritüel yani kardeşini öldürme eylemine hem zihnen hemde ruhen adapte olmuş biri var.Yani ritüeli gerçekleştirmek için gerekli şartları sağlıyor.Tek sorun öldürmekte ki onuda saolsun itachi kendini öldürterek tamamlıyor.

Farkettiğiniz gibi sıralama yine bambaşka bir hal aldı.
Sharingan----1. değil 2. ritüel--- sonuç = normal/tam ms olmayan bir ms. (normalinden güçlü diye düşünenler olabilir abisinden aldığı hazır güçler olmasaydı biraz zor kullanırdı okadar özelliği. )

Peki tüm bunlardan sonra pms nedir?
Pms de yine bu bahsettiklerim gibi bir yan evrim, bir sharingan varyasyonudur.Ve güç olarak illaki kıyaslanacaksa ''GERÇEK'' ems den güçlü değildir. Ama yine söyleyeyim pms ile ems kıyaslamak yanlıştır. Atıyorum normal sharingan ile ms kıyaslanır nasıl? MEsela ms nin bir genjutsusunu normal sharingan algılayamaz gibi...

Ama pms birazda yapanla alakalı bir güc sahip olur.Standart bir durumu yoktur yani.

Not:Varyasyon ve ritüel kelimeleri benim bu konuyu anlatırken seçtiğim kelimelerdir özel bir tabusu yoktur yani...
Betrayer... In truth, it was I who was betrayed. Still, I am hunted. Still, I am hated. Now, my blind eyes can see what others cannot.
Kullanıcı avatarı
Ashirogi Muto
Yağmur Gardiyanı
Yağmur Gardiyanı
Favori Manga: Bakuman-Veritas-The Breaker-The Breaker NW-
Onepiece-Kimi No Iru Machi - Deadman Wonderland- FMA- Sun Ken Rock- Vagabond
Favori Anime: One Piece - Death Note - Full Metal Alchemist & FMA2 - Cowboy Bebop

aeuhauehuaehuaehuheuhaueh ağlıyorum amk :woohoo:
Resim
3Nokta
Chaotic Neutral
Chaotic Neutral
Favori Anime: Brotherhood

İbret alınıyor...
%50....
%100
ibret alındı...
► Spoiler Göster
► Spoiler Göster
Kullanıcı avatarı
Deathwing
Favori Manga: Yok
Favori Anime: Yok

Mallığın sınırı yok sonuçta. Çocuklar eğleniyorlar kendi aralarında.
Once upon a time there was no snake, there was no scorpion,

There was no hyena, there was no lion,
There was no wild dog, no wolf,
There was no fear, no terror,
Man had no rival.
Kullanıcı avatarı
OİCHİ-SAMA
Favori Manga: Death Note,One Piece, Veritas,Beelzebub,
The Breaker,FMA,Berserk,Fairy Tail,Slam Dunk!
Favori Anime: Yeni bıraktım...

Yok artık...mallıkta sınır tanımıyorlar. Gülüyorum geçiyorum hahahahhaaaa.....
Resim Avatar ve İmza için dilobaba'ya teşekkürler:)
Celebhol
Favori Anime: -

Ciddi ciddi pms yazmışlar. Ahahahaha :D
Bu adamlar gerizekalılık konusunda yüksek lisansı bitirip üstüne doktorayı da yapmışlar. Bir kısmının bu konuda ordinaryus olduğunu da düşünüyorum.
Pms be, ciddi ciddi pms :lol: Dehşete düşmek ile gülmek arasında bir yerdeyim şu an.
Kullanıcı avatarı
aLL
Favori Manga: Koukou debut, Dengeki daisy, Defense devil, Idol shopping,Paradise Kiss
Favori Anime: Bleach, Ouran host club,Naruto,kaichou maid sama

En yakın arkadaşını öldürürsün MS olur
Kardeşini öldürürsün EMS olur.

Hahaha :laugh: valla bu kullanıcılar burda harcanıyor .Bunu okuyunca sandalyeden yere düştüm resmen :laugh:
Resim
Kullanıcı avatarı
equando
Yıldız Tanrısı
Yıldız Tanrısı
Favori Manga: .
Favori Anime: .

Ölü taklidi..
Kullanıcı avatarı
dely_merty
Favori Manga: Naruto,Bleach,One piece,GTO,Captain Tsubasa
Favori Anime: Naruto,Bleach,One piece,GTO,Captain Tsubasa

Bu alıntı alınan yer geyik bölümümü? Hayır , geyik bölümünde bile bu kadar saçmalanamaz ,özel yetenekleri var bariz...
Resim
Kullanıcı avatarı
ZeRull
Cellat
Cellat
Favori Manga: Berserk-Vagabond-Bakuman-
Favori Anime: Bakuman-Death Note-Kimi Ni Todoke

Ananı öldür pms
Babanı öldür zms
Teyzeni öldür getsuga tenshou

ha?pardon burda bi yanlışlık var ama. :S :D
Resim