Değerli arkadaşlar sitemizi ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Forumu güncel tutmaya ve olabildiğince ilgilenmeye çalışıyoruz. Sitemize girince üye olup ilgilendiğiniz manga konularına mesaj atarsanız seviniriz.

Kendinizi Dışa Vurun

Bu forum ciddi olan ve Anime/Manga haricinde her türlü tartışma konusu içindir Anime ve Mangadan uzak durun...kendinizi derin ve anlamlı sohbette bulun.
Kullanıcı avatarı
Diabolus Ipsum Amans
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi
Favori Manga: One Piece, Veritas
Favori Anime: One Piece
İletişim:

Orospu evladı işte bunlar :)
Betrayer... In truth, it was I who was betrayed. Still, I am hunted. Still, I am hated. Now, my blind eyes can see what others cannot.
Kullanıcı avatarı
Ryuuma
Antik Ejder Avcısı
Antik Ejder Avcısı
Favori Manga: One Piece
Favori Anime: One Piece,FMA,Soul Eater, LC

Avrupa kökenli mi yoksa Amerika'mı tam hatırlamıyorum ama aynı Uğur'un dediği gibi bu tür şeyleri bahane edip tam tersini yapan kişiler.

Misal beyazlara karşı ırkçılık normal ve beyazların ses çıkarmaması gereken bir şey bu arkadaşlar için. Eşcinsel olmayan beyaz erkek = şeytan'ın ta kendisi. Bunu saklamıyorlar bile.

Aşırı bir linç kültürleri var. Onları sorgulayamazsın,karşı gelemezsin yoksa direk Hitler oluyorsun. Direk Yahudi birine bile demişlikleri var bunu. Bazı versiyonları direk olarak sana şiddet göstermenin hakları olduğunu savunuyorlar açık açık. Zaten esasen çoğu şiddet yanlısı.

Şu anda en küçük şeyi bahane edip seni ırkçı,sexist,faşist vs ilan ediyorlar toplu linç kültürleri ile. Amerika ve Avrupa'da ki diğer salaklarda bu saydıkları sıfatlar üzerlerine yapışmasın diye buna ses çıkarmıyor.

Duygular > Gerçekler bunlar için çünkü gerçekler ile yüzleşmek duyguların arkasına saklanmaktan çok daha zor. Çoğu zaten ilgi orospusu. O yüzden son 5 yılda sosyal medyanın iyice yayılması ile azıttılar.

Linç tehdittinin gücünü bildiklerinden her türlü sektöre el attılar. Film sektörünü siktiler. Sikemedikleri de dediğim gibi laf gelmesin diye suyuna gidiyor bunların. Oyun sektörü yavaş yavaş aynı yolda.

Bilimi bile bir miktar etkiliyorlar. Bilim adamını filan işten attırdılar sırf gerçeği dile getirdi diye.

Kısaca dedikleri herşeyi esasen birebir yapan ve bunlar yüzlerine vurulunca saldırganlaşan, konuşma özgürlüğüne karşı bir grup Orospu evladı.
Kullanıcı avatarı
_[Emre]_
Favori Manga: Bleach
Favori Anime: Medaka Box

Az önce Perfect Blue'ya bir baktım. İlk 15 dakikasını izleyip kapattım. O zamanlar için etkileyici olsa bile, senaryosu şimdiki zaman için fazla okunabilir. Klasik stalker mevzusu. Kız büyük ihtimalle her yerde takip ediliyormuş gibi düşünüp en sonunda kafayı yiyecek. Finalde de intihar ediyordur. :D
Kullanıcı avatarı
Outlaw
MangaTurk Çeviri
MangaTurk Çeviri
Favori Manga: Vagabond,Tower of God, Planetes, Watashitachi no shiawase na Jikan, Pluto, Green Blood, Claymore, Slam Dunk, 20th Century Boys, Koe no Katachi, Vinland Saga
Favori Anime: Gintama, Psycho-Pass, HxH:11, Zankyou No Terror, Shigatsu wa kimi no uso, SNK, Anohana, 3-gatsu no lion, Kaguya-sama, Samurai Champloo, Koe no Katachi, Vinland Saga, Tenkuu no Shiro: Laputa, Saiki Kusuo, Cowboy Bebop, JoJo serileri...

@Emre

Klasik ile klişe arasında fark var. Senin bahsettiğin şey klişe. Seriyi izlemedim ancak, psikolojik serilerde olay sana karakterin duygu durumunu yansıtabilmesidir. Yani seri sana neyi vadediyor ona bakacaksın.
Resim
Kullanıcı avatarı
_[Emre]_

Outlaw yazdı: 21 Haz 2019 20:35 @Emre

Klasik ile klişe arasında fark var. Senin bahsettiğin şey klişe. Seriyi izlemedim ancak, psikolojik serilerde olay sana karakterin duygu durumunu yansıtabilmesidir. Yani seri sana neyi vadediyor ona bakacaksın.
Hikayenin tam olarak nasıl devam edeceğini bildiğim zaman eğlencesi olmuyor benim için aga. Shigatsu wa Kimi no Uso gibi serileride ondan piçliyorum hep zaten. :D Sanırım bu tarz seriler bana hitap etmiyor.
Kullanıcı avatarı
Outlaw
MangaTurk Çeviri
MangaTurk Çeviri
Favori Manga: Vagabond,Tower of God, Planetes, Watashitachi no shiawase na Jikan, Pluto, Green Blood, Claymore, Slam Dunk, 20th Century Boys, Koe no Katachi, Vinland Saga
Favori Anime: Gintama, Psycho-Pass, HxH:11, Zankyou No Terror, Shigatsu wa kimi no uso, SNK, Anohana, 3-gatsu no lion, Kaguya-sama, Samurai Champloo, Koe no Katachi, Vinland Saga, Tenkuu no Shiro: Laputa, Saiki Kusuo, Cowboy Bebop, JoJo serileri...

_[Emre]_ yazdı: 21 Haz 2019 20:42
Outlaw yazdı: 21 Haz 2019 20:35 @Emre

Hikayenin tam olarak nasıl devam edeceğini bildiğim zaman eğlencesi olmuyor benim için aga. Shigatsu wa Kimi no Uso gibi serileride ondan piçliyorum hep zaten. :D Sanırım bu tarz seriler bana hitap etmiyor.
Shigatsu'yu severim de sonu harbiden belliydi. Ama çok tatlış seriydi şinci.
Resim
Kullanıcı avatarı
hyperbooster
Kozmik Tanrı
Kozmik Tanrı
Favori Manga: 20th Century Boys,Vinland Saga
Favori Anime: Psycho-Pass

_[Emre]_ yazdı: 21 Haz 2019 20:33 Az önce Perfect Blue'ya bir baktım. İlk 15 dakikasını izleyip kapattım. O zamanlar için etkileyici olsa bile, senaryosu şimdiki zaman için fazla okunabilir. Klasik stalker mevzusu. Kız büyük ihtimalle her yerde takip ediliyormuş gibi düşünüp en sonunda kafayı yiyecek. Finalde de intihar ediyordur. :D
Satoshi Kon gibi bırak animeyi nadir rastlanabilecek bir sinema dehasının eserini ilk 15 dk'dan yargılayacak kadar sığ ve egoist bir kişiliğin varmış. Hayatta başarılar.
Kullanıcı avatarı
_[Emre]_

hyperbooster yazdı: 21 Haz 2019 20:49
_[Emre]_ yazdı: 21 Haz 2019 20:33 Az önce Perfect Blue'ya bir baktım. İlk 15 dakikasını izleyip kapattım. O zamanlar için etkileyici olsa bile, senaryosu şimdiki zaman için fazla okunabilir. Klasik stalker mevzusu. Kız büyük ihtimalle her yerde takip ediliyormuş gibi düşünüp en sonunda kafayı yiyecek. Finalde de intihar ediyordur. :D
Satoshi Kon gibi bırak animeyi nadir rastlanabilecek bir sinema dehasının eserini ilk 15 dk'dan yargılayacak kadar sığ ve egoist bir kişiliğin varmış. Hayatta başarılar.
Sağlam geçirdi valla. Adam küfür etmemesine rağmen küfür yemiş gibi hissediyorum lan. :D

Bu arada Ryuuma'nın doğum günüymüş. Nice senelere reyiz.
Kullanıcı avatarı
Outlaw
MangaTurk Çeviri
MangaTurk Çeviri

@Emre

Ahaha. :laugh:

Ryuuma doğum günün kutlu olsun reyis nice senelere.
Resim
Kullanıcı avatarı
ugur_tatli
Hakiki Spagetti
Hakiki Spagetti
Favori Manga: Toriko, Attack on Titan, Kaguya-sama, Mob Psycho 100, Minamoto-kun Monogatari
Favori Anime: Attack on Titan, Kaguya-sama, Steins;gate

@Ryuuma
Iyi ki doğdun panpa. 🎈

“Salon” sayfasına dön