Değerli arkadaşlar sitemizi ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Forumu güncel tutmaya ve olabildiğince ilgilenmeye çalışıyoruz. Sitemize girince üye olup ilgilendiğiniz manga konularına mesaj atarsanız seviniriz.

24 Haziran 2018 Erken Seçimi

Bu forum ciddi olan ve Anime/Manga haricinde her türlü tartışma konusu içindir Anime ve Mangadan uzak durun...kendinizi derin ve anlamlı sohbette bulun.
Concord
Favori Anime: ..

_[Emre]_ yazdı: 20 Haz 2018 12:44
Concord yazdı: 20 Haz 2018 12:35
_[Emre]_ yazdı: 20 Haz 2018 12:21 Ana mesaj bir kesimin haklarını savunmak için terörist olması veya bunun yancılığını yapması gerekmediğiydi ama sen bilirsin.
Benim 2 mesajdır sana dediğimde demirtaşın tüm yaptıklarının pkknın zararına olduğuydu :D Senin algılamadığın olay, apo dönemi pkk ile şu anki pkknın bağı olmadığı. Denilenlere değil yapılanlara bakacaksın siyasette. Kaç yıldır haber izliyorsun daha bunu algılayamadıysan bu senin sorunun. Siyasete çok ak kara diye bakıyorsun ayrıca, sana tabi bu saatten sonra neye nasıl bakılır öğretecek değilim, yaşın başın beli ama içimde bir umut yokta değil yazarken ama bugün iyice sana yazılmaması gerektiğini anladım.
..........................
Hdpnin meclise girmesine sıcak bakamıyorum malesef. Hdp kolayca kandırılacak insanlara sahipler, akp çok kolay kandırır yine bunları. Ama aynı hataya 2. kez düşmezler diyede düşünüyorum bir taraftan. O yüzden kararsızım bu konuda.
Tayyip'in yediği haltları PKK'ya itelemesi AKP'nin PKK'yı ayakta tuttuğu anlamına gelmez canımın içi. Bugün o PKK bitirilse Tayyip'i Tanrı ilan ederler. Yapabilse onun daha çok işine gelir. Demirtaş ve çetesinin PKK'ya olan tavrı sayesinde bir öfke siyaseti ortaya çıkıyor ve insanlar kutuplaşmaya devam ediyor. PKK'nın işine gelmeyen bu mu ? :D
Lol, aynen hdp pkkyı körükledi, öfke siyaseti ortaya çıktı. Hdp olmasa kürtler çay demliyordu, pkkda o sırada uyuşturu kaçakçılığı, insan ticareti ve petrol kaçakçılığında 1. sıralara oynamıyordu. Kendi halinde takılıyordu kardeşim. Ah yok mu bu demirtaş o olmasa pkk gaza gelmeyecekti hiç, kutuplaşmada hiç olmayacaktı.

Oğlum sen nerenle okuyorsun haberleri? Terör örgütünü akp nasıl bitirecek sanıyorsun? Adamlar artık zamanında olduğu gibi apo önderliğinde, isyan etmiyor. Dağınıklar, ve yerleşimleri bizim ülkemizle alakasız. Bitirmek istersen yapacağın şey suriye ve ırak yönetimiyle işbirliği yapmak. Ama aksine akp gidiyor suriyenin bölünmesini iyice körüklüyor, yetmiyor ırakta da aynı boku yiyor. Doymuyor gidiyor mısırda bile bölücüleri destekliyor rabia yapıyor aq. Adam orta doğunun karışık kalması için elinden geleni yapıyor. Ve bunun sayesinde yaptığı kaçakçılığın haddi hesabı yok. Hdp ise sürekli suriye,ırak ve türkiyeinn toprak bütünlüğünün öneminden ve kürtlere aynı rusyada ve çinde olduğu gibi yarı özerklik verilmesi gerektiğini savunuyor. Adamların 10 yıl önce dediklerini şimdi akp,chp seçim vaatlerinde söylüyor ana dilde eğitim vesayre diye. Sana baştan beri söylediğim bu sorgulama sıfır, gördüklerini ak kara diye yorumluyorsun. Akpnin kendi yaptıklarını hdpnin üzerine atma çabasını o kadar güzel yemişsin ki hdpnin özündeki asıl hatalarını görmekten acizsin.

Şunu demekten nefret ediyorum yaşlıların sürekli söylediği bir laf olduğu için ama senin gibi tüm siyasi bilgisi son 5-10 yılla sınırlı insanlar için bunu demek şart;

Erdoğanın bop eş başkanı olduğunu unutmayın, adamın amacı pkkyı yok etmek değil, orta doğuyu karıştıracak her türlü örgüte destek vermek. Müslüman kardeşlere destek verdi,libyanın yıkılmasına destek verdi, kuzey ırağa destek verdi,ışıda destek verdi,ösoya şimdi desteğini açıklıyor sürekli. Sen bu adamın cidden pkkye destek vermediğini mi sanıyorsun?
Resim
Kullanıcı avatarı
redstak
Favori Manga: HxH- Slam Dunk- Shingeki no Kyojin -
Favori Anime: Slam Duk - Hunter X Hunter - JoJo - Shingeki no Kyojin

Kandan beslenen sürekli tehdit eden kavgacı bir adam Pkk'nın bitmesini istemez. Hatta adam o kadar kişiye düşman oldu ki şu an onun eksikliğini yaşıyor. Bu adam kazanamazsa kan dökmeye hazır. Hatta çoğunluk bunda olmasın her türlü pisliği tekrar yapacak. Gençliğimizin yaşamımızın içine eden bu Akp'yi ve ona destek veren hiçbir siyasi oluşum affetmeyeceğim. Umarım hepsi yargılanacak.
Kullanıcı avatarı
_[Emre]_
Favori Manga: Bleach
Favori Anime: Medaka Box

Concord yazdı: 20 Haz 2018 13:03
_[Emre]_ yazdı: 20 Haz 2018 12:44
Concord yazdı: 20 Haz 2018 12:35
Benim 2 mesajdır sana dediğimde demirtaşın tüm yaptıklarının pkknın zararına olduğuydu :D Senin algılamadığın olay, apo dönemi pkk ile şu anki pkknın bağı olmadığı. Denilenlere değil yapılanlara bakacaksın siyasette. Kaç yıldır haber izliyorsun daha bunu algılayamadıysan bu senin sorunun. Siyasete çok ak kara diye bakıyorsun ayrıca, sana tabi bu saatten sonra neye nasıl bakılır öğretecek değilim, yaşın başın beli ama içimde bir umut yokta değil yazarken ama bugün iyice sana yazılmaması gerektiğini anladım.
..........................
Hdpnin meclise girmesine sıcak bakamıyorum malesef. Hdp kolayca kandırılacak insanlara sahipler, akp çok kolay kandırır yine bunları. Ama aynı hataya 2. kez düşmezler diyede düşünüyorum bir taraftan. O yüzden kararsızım bu konuda.
Tayyip'in yediği haltları PKK'ya itelemesi AKP'nin PKK'yı ayakta tuttuğu anlamına gelmez canımın içi. Bugün o PKK bitirilse Tayyip'i Tanrı ilan ederler. Yapabilse onun daha çok işine gelir. Demirtaş ve çetesinin PKK'ya olan tavrı sayesinde bir öfke siyaseti ortaya çıkıyor ve insanlar kutuplaşmaya devam ediyor. PKK'nın işine gelmeyen bu mu ? :D
Lol, aynen hdp pkkyı körükledi, öfke siyaseti ortaya çıktı. Hdp olmasa kürtler çay demliyordu, pkkda o sırada uyuşturu kaçakçılığı, insan ticareti ve petrol kaçakçılığında 1. sıralara oynamıyordu. Kendi halinde takılıyordu kardeşim. Ah yok mu bu demirtaş o olmasa pkk gaza gelmeyecekti hiç, kutuplaşmada hiç olmayacaktı.

Oğlum sen nerenle okuyorsun haberleri? Terör örgütünü akp nasıl bitirecek sanıyorsun? Adamlar artık zamanında olduğu gibi apo önderliğinde, isyan etmiyor. Dağınıklar, ve yerleşimleri bizim ülkemizle alakasız. Bitirmek istersen yapacağın şey suriye ve ırak yönetimiyle işbirliği yapmak. Ama aksine akp gidiyor suriyenin bölünmesini iyice körüklüyor, yetmiyor ırakta da aynı boku yiyor. Doymuyor gidiyor mısırda bile bölücüleri destekliyor rabia yapıyor aq. Adam orta doğunun karışık kalması için elinden geleni yapıyor. Ve bunun sayesinde yaptığı kaçakçılığın haddi hesabı yok. Hdp ise sürekli suriye,ırak ve türkiyeinn toprak bütünlüğünün öneminden ve kürtlere aynı rusyada ve çinde olduğu gibi yarı özerklik verilmesi gerektiğini savunuyor. Adamların 10 yıl önce dediklerini şimdi akp,chp seçim vaatlerinde söylüyor ana dilde eğitim vesayre diye. Sana baştan beri söylediğim bu sorgulama sıfır, gördüklerini ak kara diye yorumluyorsun. Akpnin kendi yaptıklarını hdpnin üzerine atma çabasını o kadar güzel yemişsin ki hdpnin özündeki asıl hatalarını görmekten acizsin.

Şunu demekten nefret ediyorum yaşlıların sürekli söylediği bir laf olduğu için ama senin gibi tüm siyasi bilgisi son 5-10 yılla sınırlı insanlar için bunu demek şart;

Erdoğanın bop eş başkanı olduğunu unutmayın, adamın amacı pkkyı yok etmek değil, orta doğuyu karıştıracak her türlü örgüte destek vermek. Müslüman kardeşlere destek verdi,libyanın yıkılmasına destek verdi, kuzey ırağa destek verdi,ışıda destek verdi,ösoya şimdi desteğini açıklıyor sürekli. Sen bu adamın cidden pkkye destek vermediğini mi sanıyorsun?
Ehuehu Erdoğan omurgasız bir siyasetçi. (Lafa gelince Dünya Lideri herkes bizden korkuyor tabi.) Libya'yı yıkan adamlara ne deseydi ? Amerika'nın arkasından pandik mi atacaksın ? :D HDP zaten terör örgütünün siyasi ayağıdır dedik. Adamların PKK'yla zıt düşen bir tarafları yok dedim sen bunları bunları HDP mi sağladı dedin. Farklı kafalardayız. PKK'nın zaten köylerden adam kaçırıp örgüte katılmaya zorlaması ve diğer dediklerin bildiğimiz şeyler. Bunların yapılması HDP yüzündendir veya değildir. Benim eski evimin mahallesindeki serseriler bütün ilçenin uyuşturucu ticaretini elinde nasıl tutuyorsa PKK'da öyle yapar uyuşturucu ticaretini. Bunu AKP'nin sağlamasına gerek yok.

Edit:Ayrıca toprak bütünlüğü savunmak ha ? Milliyetçilik duygusu tavanda olan bir ülkeden toprağı anca savaşla alabilirsin. Bunu onlarda çok iyi biliyor. Kürdistan'ı kuracaz diyip duruyor amcalar.
Concord

Milliyetçi duygu? Türkiye

Yazının neresinden tutayım bilemedim bu kadar bilgisizlik olabilir.
Resim
Kullanıcı avatarı
exotic
Favori Manga: Oyasumi Punpun, Berserk
Favori Anime: Code Geass

Arkadaşlar şuan ki anket durumları ne? hiçbirinin seçim gününü yansıtmadığına eminimde link falan atabilir misiniz. Erdoğanın ki seçimde belli olur da, İnceyle Akşenerin kıyaslamasını merak ediyorum.
byakusharinnegan
Favori Manga: Naruto
Favori Anime: naruto

Yıllardır krizdeyiz. İstatistik kurumumuz bile yalan yanlış bilgiler veriyor. Kürtlere ne olduğu/olacağı umrumda değil açıkçası. 5-10 yıl içinde ekonomi için bişey yapılmazsa 50 yıl da uğraşsak diğer ülkeleri yakalayamayız. İnanılmaz bi hızla çöküyoruz.
Çin okyanusa toprak dökerek yapay liman inşa ediyor, yeni ticari yollar açıyor. Bizim halk iki mahalle arası otoyol yapmakla, yeni köprü yapmakla övünüyor. Rezil bi durumdayız.
Concord

exotic yazdı: 20 Haz 2018 19:49 Arkadaşlar şuan ki anket durumları ne? hiçbirinin seçim gününü yansıtmadığına eminimde link falan atabilir misiniz. Erdoğanın ki seçimde belli olur da, İnceyle Akşenerin kıyaslamasını merak ediyorum.
Sonar anketi en güvenilir olan, evet hayırda nerdeyse doğru sonucu bilmişti. O ankete göre ince akşenere fark atıyor, erdoğan ile ince 2. aşamaya kalıyor. 2. aşamada ise %2-3 farkla erdoğan önde
Resim
Kullanıcı avatarı
exotic
Favori Manga: Oyasumi Punpun, Berserk
Favori Anime: Code Geass

Sağol baktım şimdi bende, Erdoğan %48 yine milimlere ümit bağlıyoruz. Çok fazla risk, üzdü anket.
Kullanıcı avatarı
_[Emre]_
Favori Manga: Bleach
Favori Anime: Medaka Box

Saadet Partisi ve İyi'nin potansiyeli fazla küçümseniyor. Özellikle inanıyorumki baraj sıkıntısının kalkmasıyla Saadet'in oyları katlanacaktır. (Katlanacak derken %3,5 %4'lerden bahsediyorum tabi ehe. :D)

Saadet'in zihniyetini sevmesemde bana hiçde %2 alacakmış gibi durmuyorlar. En unutulmuş döneminde 2.1 alan partinin bu kadar aktif bir seçim süreci geçirirken aynı oy oranında takılı kalması gerçekci bir yaklaşım değil.
Kullanıcı avatarı
Outlaw
MangaTurk Çeviri
MangaTurk Çeviri
Favori Manga: Vagabond,Tower of God, Planetes, Watashitachi no shiawase na Jikan, Pluto, Green Blood, Claymore, Slam Dunk, 20th Century Boys, Koe no Katachi, Vinland Saga
Favori Anime: Gintama, Psycho-Pass, HxH:11, Zankyou No Terror, Shigatsu wa kimi no uso, SNK, Anohana, 3-gatsu no lion, Kaguya-sama, Samurai Champloo, Koe no Katachi, Vinland Saga, Tenkuu no Shiro: Laputa, Saiki Kusuo, Cowboy Bebop, JoJo serileri...

MHP %55-60 baraj altı kalacak bence. Muhalif sağ kitlenin oyu Akşener'in bu seçimde çok belli.
Resim

“Salon” sayfasına dön