Değerli arkadaşlar sitemizi ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Forumu güncel tutmaya ve olabildiğince ilgilenmeye çalışıyoruz. Sitemize girince üye olup ilgilendiğiniz manga konularına mesaj atarsanız seviniriz.

Animetopya Kanalı

İnternet'te bulduğunz Anime & Mangalarla ilgili yapılmış videoları burada paylaşabilirsiniz.
Kullanıcı avatarı
Hagaren
Favori Anime: fma, flcl, sengoku basara, berserk

Merhaba;

Youtube üzerinden bazı animelerin tanıtmak amacıyla bir kanal açtık. Bunu da ne çok ciddi ne de fazla mizah kullanmadan, eğlendirici bir biçimde yapma düşüncemiz var. Çok detaylı vidyolar çekmeyi düşünmüyoruz, sadece meraklısı için, başlamayı düşünenler için fikir vermesi açısından 3-4 dk ile sınırlı tanıtımlar çekmeyi düşünüyoruz. Abone olur, beğenir ve paylaşırsanız seviniriz. Önerileriniz ve eleştirileriniz doğrultusunda gelecekteki vidyolarımıza daha çok özen göstermenin sözünü de veriyoruz. İzleyicilerimizle geliştirebileceğimiz bir kanal olduğuna inanıyoruz.

Kanal linki: Animetopya Youtube Kanalı

pilot bölüm (deneme çekimi)
https://www.youtube.com/watch?v=oxr589Z8d8Y
Kullanıcı avatarı
ugur_tatli
Hakiki Spagetti
Hakiki Spagetti
Favori Manga: Toriko, Attack on Titan, Kaguya-sama, Mob Psycho 100, Minamoto-kun Monogatari
Favori Anime: Attack on Titan, Kaguya-sama, Steins;gate

Basarilar. :)
Kullanıcı avatarı
Hagaren

ugur_tatli yazdı: 02 Mar 2018 16:51 Basarilar. :)
teşekkür ederiz. 4 haftalık programımız hazır. Bunu hemen açık etmeyeceğiz fakat yorumlamak istediğimiz anime önerilerinize de açığız.
Concord
Favori Anime: ..

Boktan weeblerin açtığı kanalardan iyi duruyorsunuz. Takibe aldım. Ama amacınız incelemeden daha çok tanıtım ise, ilk bölümü toptan anlatmak seyir zevki kaçırmak oluyor biraz. Daha çok serinin genel hatlarından bahsedip, ilgi çekici yanlarını söyleseniz daha mantıklı bence. Ayrıca anime nedir,manga nedir, diğer çizgi romanlardan ayıran farkı nedir. Oldschool tarzla yeni tarz serilerin farkı nedir. Light novel nedir, anime şirketleri kimdir gibi tanıtımları yapsanız daha güzel bir içerik olur cidden.

Başarılar dillerim şimdiden.

Not= Benim adam bulup yapmak istediğim içeriği yapmışsınız üzüldüm :(
Resim
Kullanıcı avatarı
Outlaw
MangaTurk Çeviri
MangaTurk Çeviri
Favori Manga: Vagabond,Tower of God, Planetes, Watashitachi no shiawase na Jikan, Pluto, Green Blood, Claymore, Slam Dunk, 20th Century Boys, Koe no Katachi, Vinland Saga
Favori Anime: Gintama, Psycho-Pass, HxH:11, Zankyou No Terror, Shigatsu wa kimi no uso, SNK, Anohana, 3-gatsu no lion, Kaguya-sama, Samurai Champloo, Koe no Katachi, Vinland Saga, Tenkuu no Shiro: Laputa, Saiki Kusuo, Cowboy Bebop, JoJo serileri...

Başarılar dilerim.
Resim
Kullanıcı avatarı
Hagaren

Concord yazdı: 02 Mar 2018 18:18 Boktan weeblerin açtığı kanalardan iyi duruyorsunuz. Takibe aldım. Ama amacınız incelemeden daha çok tanıtım ise, ilk bölümü toptan anlatmak seyir zevki kaçırmak oluyor biraz. Daha çok serinin genel hatlarından bahsedip, ilgi çekici yanlarını söyleseniz daha mantıklı bence. Ayrıca anime nedir,manga nedir, diğer çizgi romanlardan ayıran farkı nedir. Oldschool tarzla yeni tarz serilerin farkı nedir. Light novel nedir, anime şirketleri kimdir gibi tanıtımları yapsanız daha güzel bir içerik olur cidden.

Başarılar dillerim şimdiden.

Not= Benim adam bulup yapmak istediğim içeriği yapmışsınız üzüldüm :(
Önerileriniz için teşekkür ederim dikkate alacağız. Tanıtımla kalmayıp bazı karşılaştırmalar veya bahsettiğiniz gibi bilgi verici içerikler hazırlama düşüncelerimiz var. Gönül isterdi ki Manga tanıtımı da yapalım, malum Manga okuru kitlesi animeye oranla daha ufak bir kitle. Fakat ileride neden olmasın. Bu arada Vagabond'u da ilk burada okumuştum aklıma gelmişken belirtmek istedim. Görüşleriniz için teşekkür ediyorum.
Kullanıcı avatarı
redstak
Favori Manga: HxH- Slam Dunk- Shingeki no Kyojin -
Favori Anime: Slam Duk - Hunter X Hunter - JoJo - Shingeki no Kyojin

Yiğit arkadaşımıza katılıyorum. Bir seriyi genel hatları ile incelerseniz güzel olur, gerekirse spoiler uyarısı verebilirsiniz. Video hakkında konuşmak gerekirse kesinlikle kötü değil. Sonuçta daha ilk video hatta deneme çekimi alıştıktan sonra daha kaliteli işler çıkacaktır.
Kullanıcı avatarı
Diabolus Ipsum Amans
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi
Favori Manga: One Piece, Veritas
Favori Anime: One Piece
İletişim:

Başarılar dilerim, takip edelim bakalım. :=) Bizim siteyi de anlatın bir ara, belki birileri izler.
Betrayer... In truth, it was I who was betrayed. Still, I am hunted. Still, I am hated. Now, my blind eyes can see what others cannot.
Celebhol
Favori Anime: -

Concord'un yorumu mantıklı olmuş. Bunun dışında, puan vermeyi bir şeylere dayandırmak iyi olacaktïr. 9 puan verilmiş ama bunun neden olduğunu (artılar ve eksiler) bilmiyoruz. Eleştiri&inceleme şeklinde olmayacak ve tanıtım ağırlıklı olacaksa, çok kişisel yorumlardan kaçınmak daha iyi (L yorumu gibi). İzleyici bir fikre şartlanmamış ve tanıtımın asıl amacı olan bilgilendirme kısmına odaklanılmış olur.

Üslubunuz genel olarak başarılı fakat kimi espriler zorlamaymış gibi hissettim. Youtube'da sık rastlanan bir durum ve insanın kamera önünde olduğu düşünülürse, anlaşılır bir şey. Ancak bunu kırarsanız katkısı olacaktır.

Seriler hakkında fazla bilinmeyen ve ilginç bilgileri araştırmak ve bunları aktarmak da güzel olacaktır. Seriler hakkında genel bir tanıtım herkesçe yapılabilir fakat arkasına bir araştırma koymak, özel bir şey katacaktır.

Bunun dışında, küçük bir detay olarak, daha fazla resim konulabillir.

Başarılar dilerim.

Düzenleme: Türkçe Youtube ne alemde bilmiyorum ama klasik seriler dışında, yeni çıkmış olanlar hakkında da videolar görmek güzel olacaktır. Tabii ilk videonuzda zaten bayağı bilinen bir seriden bahsetmek daha mantıklı.
Kullanıcı avatarı
Hagaren

Animeler hakkında özellikle yabancı forumlarda tartışılan ilginç detaylar var. Dragon Ball Z'deki Nazi Teorisi, FMA Brotherhood'taki Ishbal Soykırımı'nın dünyamızda nereye dayandırıldığı vs. biraz hassas konular olsa da önümüzdeki bölümlerde bunlara da eğilmeyi düşünüyoruz. Açıkçası çok tartışılmayanı tartışmak daha keyifli hâle getirebilir. Yorumlarınız ve değerli önerileriniz için hepinize teşekkür ederim. Hepsini dikkate alacağız.

“Fan Video” sayfasına dön