Değerli arkadaşlar sitemizi ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Forumu güncel tutmaya ve olabildiğince ilgilenmeye çalışıyoruz. Sitemize girince üye olup ilgilendiğiniz manga konularına mesaj atarsanız seviniriz.

Çizim çalışmalarım

Çizim, renklendirme gibi şeyleri burada paylaşabilirsiniz.
Kullanıcı avatarı
ZeRull
Cellat
Cellat
Favori Manga: Berserk-Vagabond-Bakuman-
Favori Anime: Bakuman-Death Note-Kimi Ni Todoke

Hinata

Resim
Resim
Kullanıcı avatarı
Quasar
Favori Manga: Naruto
Favori Anime: Fullmetal Alchemist Brotherhood

4 Ağustos 2013'ten beri bıkmadan usanmadan beni sevdiğim karakterlerden soğuttuğun için teşekkür ederim Akai Sora. Bu arada gitme lan :(
Resim
Kullanıcı avatarı
ichibuugin
Favori Manga: Berserk,Vagabond,Sun-Ken Rock
Favori Anime: Gintama

Olum bırak lan manga çizmeyi artık,git iki desen yap ne bileyim ağaç falan çiz,artık bu iş hobi falan değil,bir yükümlülük koçum.İleride çok hissedersin eksikliği sonra (tecrübeyle sabittir).

Maaşallah benden düzenli ve tertipli çalışıyorsun,böyle devam.Ama yukarıda bahsettiğim şeyleri kesinlikle aklından çıkarma.Obje çizimi desen perspektif vesaire çok çok önemli,yabana atılamaz.Ben 10 senemi full kafamdan alternatif evrenlerde kurguladığım karakterler,mekanlar,canavarlar vs karalayarak geçirdim,şüphesiz ki faydası oldu,ama işe verilen ehemmiyet işten alınan zevkle değil,dökülen ter ile hissediliyor moruk.Bir süre sonra mükemmele yakın figürleri kafandan çizebilecek kıvama gelirsin,hatta mangalara taş çıkartacak (teknik açıdan olmasa da) pozlar verdirebilirsin figürlere.Aldığın zevk de aynı oranda artacak,günden güne...

Ama asıl olay daha sonra başlıyor (Daha önce başlaması gerekirken).İşin teknik yanı.Çizgi kalitesi,bilek-el koordinasyonu,tonlama,perspektif,mekan çizimi (ki perspektifin falan anası ağlatılıyor bu kısımda),ölçü alma... Kulağa zor gelmesi falan önemli değil,bu işi standartına oturtursan bunları yapmanın hiç de zor olmadığını göreceksin.Tabi senin benim gibi tembel hayvandan evrilme bir embesil olmadığını varsayıyorum.

İnternette gördüğüm WonderKid ayarında her yetenekli genç çizerin (%99 ecnebi oluyorlar bunlar) çizime çiçek,böcek çizerek başladığını,ev falan çizdiğini görüyorum.Daha sonra adam alıyor eline tableti,deviantart'ta tüm hevesimizi sikiyor sağolsun :D

Müdür sen bu işe dört kolla sarılmaya devam et.Seni gördükçe ben motive oluyorum lan,mutluluk buff'ı gibi adamsın :D
Konu Dışı
Nereye gidiyon lan?
En son ichibuugin tarafından 02 Tem 2014 21:27 tarihinde düzenlendi, toplamda 2 kere düzenlendi.
casio on a plastic beach
Gol D. Roger
Favori Anime: korsanfan : AntiNewEra

► Spoiler Göster
En son Gol D. Roger tarafından 06 Şub 2018 16:09 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
AleXiel
Favori Manga: Bleach,Naruto,One piece,Deadman Wonderland,Mirai Nikki,Berserk
Favori Anime: Bleach,Naruto,ergo proxy,hellsing,death note,gintama,dragon ball,pokemon,tsubasa,lovely complex,another,swort art online, one piece,shingeki no kyojin,mirai nikki

Boyamayı nasıl yapıyorsun? :D
Bu arada gerçekten çok yeteneklisin. Maşallah :D
Akai sora
Favori Manga: Vagabond-One piece
Favori Anime: -

Concord yazdı:Kemik çizimini merak ettim şimdiden, kemik gibi geometrik şeyleri çizmek zordur. Gölgelendirmesi uyumu hep sabit ve dzgün olacak. uyumu hisedicek şimdiden başarılar;
Adam gibi kursa başla veya şu gruba katıl demedim mi la ben sana;
https://www.facebook.com/groups/162020047225517/

Ahmet diye bir çizer var e-book atar sana kursa da gerek yok 2 aya millet siktiri çekicek sana oğlum şuraya girersen.
Kemik çizmek daha kolay olur sanki bm için.
Panpa haftada 1 gün evdeyim artık gelicen bakarım bunlara :lol:
ZeRull yazdı:Hinata

Resim
Ahahaha teşekkürler :lol:
Quasar yazdı:4 Ağustos 2013'ten beri bıkmadan usanmadan beni sevdiğim karakterlerden soğuttuğun için teşekkür ederim Akai Sora. Bu arada gitme lan :(
O kadar oldu mu be :D tamam gitmiyorum çok istedin :lol:

@ichibuugin
Bu adamı dinleyin ben dinlemedim pişmanım :D
Tekrar başlayınca yapıcam bu dediklerini :lol:
Gol D. Roger yazdı:Garp family çok tatlı olmuş, ellerine sağlık.
Son resmimdi uğraşayım dedim sağ ol :D

AleXiel yazdı:Boyamayı nasıl yapıyorsun? :D
Bu arada gerçekten çok yeteneklisin. Maşallah :D
Boyama kuruboya bir kaç marke. öyle pek teknik bilmiyorum gördüğüm gibi boyamaya çalışıyorum ten renginde kasıyorum az onda da açık tondan başlayarak kat kat boyuyorum uygun yerleri tabi bazı yerlerin en açık tonda bazı yerlerin koyu tonda kalması gerek falan filan :D
Sağolasın sende az yetenekli değilsin skype grubunada uğra arada burada teori yazmaktann fırsat bulunca :D
:lol:
Akai sora

Resim
► Spoiler Göster
Bir kaç ay sonra ilk kez çizdim pek olmadı.Birde sulu boya kağıdı bu evde başka bir şey yoktu çizicek.Çoğu hatamın farkındayım ama sizde gördüklerinizi güzel bir şekilde söylerseniz sevinirim yorumları eksik etmeyelim :D

Sakura olmadı pek uğraşmadım da hinata olsa 10 kez yeniden çizerdim :D Sasukede de var bir şeyler ama hayırlısı bakalım :D
Kullanıcı avatarı
redstak
Favori Manga: HxH- Slam Dunk- Shingeki no Kyojin -
Favori Anime: Slam Duk - Hunter X Hunter - JoJo - Shingeki no Kyojin

Sasuke sikecek gibi bakmış. Hatalarınıda sen biliyorsun zaten. Bu sefer boya kaliteside kötü olmuş.
Akai sora

Boya kağıtla alakalı ama diğer hataların farkındayım.Resim nankör bir şey abi bırakmaya gelmiyor hemen unutuveriyorsun.Böyle giderse sene sonuna cin ali bile çizemem la ben :lol:
Efecevit
Favori Manga: Bleach
Favori Anime: Bleach

Dostum çizimlerinde sketch üzerinden mi gidiyorsun yani önce taslak yapıp sonra mı detaylandırma yapıyorsun yoksa direk çizim mi yapıyorsun

“Fan Art's” sayfasına dön