Değerli arkadaşlar sitemizi ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Forumu güncel tutmaya ve olabildiğince ilgilenmeye çalışıyoruz. Sitemize girince üye olup ilgilendiğiniz manga konularına mesaj atarsanız seviniriz.

Mangatürk Çizim Ekibi

Çizim, renklendirme gibi şeyleri burada paylaşabilirsiniz.
Kullanıcı avatarı
Evrim
Favori Manga: Genre
Favori Anime: Death Note - One Piece - Hellsing - Sword Art Online - Akame ga Kill

Arkadaşlar karakalem anime karakteri çizebilen biri bana öm atabilirmi lütfen?
Resim
Sheyn
Favori Anime: Free

Elimde kaynak yok ama yeni başlayanlara (veya Yardım isteyene) yardımcı olmak isterim bende ^^
Akai sora
Favori Manga: Vagabond-One piece
Favori Anime: -

Berk ilgileniyon mu milletle kafanı kırarım çoçuk bak yoksa :lol:
:lol:
Kullanıcı avatarı
Lorem Ipsum
Favori Anime: Final Fantasy VII - Last Order

Ben de yaklaşık 6 senelik bi aradan sonra çizime geri dönüyorum. Konuyu yeni gördüm, gerçi daha önce görsem de farketmezdi. Aranıza karışayım dedim. :)

Naapmak lazım şimdi?
Kullanıcı avatarı
ichibuugin
Favori Manga: Berserk,Vagabond,Sun-Ken Rock
Favori Anime: Gintama

Hacıabi her şeyi anlarım da,resmi bırakmak ne ya?Nasıl oluyor o iş?Hangi imkansızlık insana bıraktırıyor resmi?Resimden alınan huşuyu hangi etken gölgeleyebiliyor?Hangi motivasyonla çıkıyorsunuz da yola,eninde sonunda bir kırılma noktasına varıyorsunuz?Hayata olan bakışınız,felsefi görüşlerinizin değişmesi,travmalarınız bile bunu başaramaz,tabi tüm aileniz 5b kalemler tarafından katledilmediyse.

Gerçekten anlamadığımdan soruyorum.Cevap da bekliyorum hani.
Çok manyak buhranlara girip 2-3 gün elime kalemi sürmediğim olmuştur benim de,ama aylar,seneler gibi uzun sürelerde bu iş kıyas nispet yemez.
Neyse genşler çizin.
Sorunuz sıkıntınız falan varsa yardırın.Şu adamın hevesine yazık ediyorsunuz valla.
(Akai'yi kastettim haa,adam counter-part'ım lan resmen heves konusunda)
casio on a plastic beach
Kullanıcı avatarı
Lorem Ipsum

ichibuugin yazdı:Hacıabi her şeyi anlarım da,resmi bırakmak ne ya?Nasıl oluyor o iş?Hangi imkansızlık insana bıraktırıyor resmi?Resimden alınan huşuyu hangi etken gölgeleyebiliyor?Hangi motivasyonla çıkıyorsunuz da yola,eninde sonunda bir kırılma noktasına varıyorsunuz?Hayata olan bakışınız,felsefi görüşlerinizin değişmesi,travmalarınız bile bunu başaramaz,tabi tüm aileniz 5b kalemler tarafından katledilmediyse.

Gerçekten anlamadığımdan soruyorum.Cevap da bekliyorum hani.
Çok manyak buhranlara girip 2-3 gün elime kalemi sürmediğim olmuştur benim de,ama aylar,seneler gibi uzun sürelerde bu iş kıyas nispet yemez.
Neyse genşler çizin.
Sorunuz sıkıntınız falan varsa yardırın.Şu adamın hevesine yazık ediyorsunuz valla.
(Akai'yi kastettim haa,adam counter-part'ım lan resmen heves konusunda)
Ben onu 6 sene yaptım, sandığın kadar imkansız, acayip, zor bi şey de değil. Canın istemiyor bırakıyorsun işte, artık kendini çizerek ifade etmediğini farkediyorsun ve çizmiyorsun. Ben "çizebildiğim için" bıraktım mesela. O zamanlar öyleydi. O zamanlar yapabildiğim değil, hiç yapamadığım şeylerin üzerine gitmek istemiştim. Farklı hobiler falan edindim. Şimdi de "hala çizebildiğimi kendime ispatlamak için" başlıyorum tekrar. Kendime varılacak bi hedef buldum, gözle görülür bi amacım var. Böylece hevesim de var.

Açıkçası resim çizerken huşu falan duymuyorum ben. Hayatımın hiç bi döneminde de duymadım. Çizebilmek bi araçtı, bana kendime ait dünya kurmamda yardım ederdi, bi çeşit hikaye anlatma işiydi falan... Mesele resim değildi kafamın içindekilerdi yani hep. Bu yüzden de çizme eylemine ekstra bi değer yüklemiyordum. Bi süre sonra düşüncelerimi somutlaştırmak için çizmeye ihtiyaç duymamaya da başladım. Şimdi iyi çizmek meselesi biraz daha "meydan okuma" halini aldı gerçi, artık o yüzden daha dikkatliyim, daha saygılıyım, daha çok ilgi gösteriyorum, ama hala huşu duymuyorum.

Ayrıca hayata olan bakış, felsefi görüş, travma dediğin şeyler sana kendini bile öldürtmeyi başarabilir yahu, ne resminden vazgeçememesi. :lol:
Kullanıcı avatarı
ichibuugin

Çizimlerin varsa paylaşabilir misin?Merak etmeye başladım.
Ve hala nasıl böyle bir karar verebildin anlamış değilim.
-------
Neyse amk,şu çiçek böcek statusumu koruyayım,hazır şevk gelmişken sağlam çalışıp voliyi vuralım.
Anatomi advanced akarrrrr...

Resimlerini paylaş reyiz
casio on a plastic beach
Kullanıcı avatarı
Lorem Ipsum

ichibuugin yazdı:Çizimlerin varsa paylaşabilir misin?Merak etmeye başladım.
Ve hala nasıl böyle bir karar verebildin anlamış değilim.
-------
Neyse amk,şu çiçek böcek statusumu koruyayım,hazır şevk gelmişken sağlam çalışıp voliyi vuralım.
Anatomi advanced akarrrrr...

Resimlerini paylaş reyiz
Aradan sonra çizdiğim en derli toplu resmi attım foruma zaten :) O, bunca zamandan sonra ne durumda olduğumu görme resmiydi (ne kadar gerilemişim denemesi). Şimdi iş çalışmaya geldi, gidiyor öyle karalamalar falan. İlerleme kaydettikçe onları da atarım.

Ya anlama zaten, ne anlayacan ne işin var :lol: Yaptığımdan gurur duymuyorum ki ben. Tavsiye etmiyorum, savunmuyorum da... Eğer huşu duyabiliyorsan, eğer nasıl yaptığımı anlamıyorsan benden daha iyi bi yerdesin. Hiç bozma bence de, aynen devam.

Not: Çizimlerini görmüştüm forumda, beğenmiştim de, çok iyiydiler. Gelişeceğine eminim. Hız kesme hiç... :side:
Kullanıcı avatarı
ichibuugin

Çok çiçek böcekmişim mesajları atarken,şu anda dinginleştim biraz.
Ben çok saçma dönemlerden geçiyorum şu anda,en azından beni ben kılan olgularla ilgili çok ciddi hezeyanlar yaşıyorum.
Motivasyon falan yerlerde haliyle.
Ben de çareyi uyku düzenimin ağzına ederek ot kafası yaşamakla buluyorum.Arada Concerta falan.
Kopmaya yakın olduğum değerlerimi kollamak için böyle uçarı hislere kapılıyor,birden Naruto'ya falan dönüşüyorum.
Sonumuz hayrola.

Resim işi hala parlak durmuyor,bazen saat gecenin 4'üyken dehşet figürler oluştururken gündüzleyin aynı randımanı -aynı zevki- alamıyorum.Yerimde sayma falan değil bu ağzına sıçtığım şey,5 ileri 7 geri.İflahım kesildi hüsrana uğramaktan,tatmin olamamaktan.5 ileri gittiğimde yaşam sevinci depoluyorum,7 geri giderken mis gibi melankoli çukurumda harcıyorum onları.Durumu ne güzel anlattım değil mi?Üçüncü sayfa haberlerine çıkınca belli oluyor ciddiyet anca.
Bu vaziyetler stabilliğimi iyice sarsıyor.Tanıcılık oynamayı çok sevmem ama kendimi ciddi bir depresyon durumuna düşürdüğümü düşünüyorum.Kırılmaz bir döngü.Ne kadar tanıdık değil mi?Mutsuz modern dünya insanı.Hah!

Bla bla.İçimi döktüm.Sıkıntılarım var.Götüm yese intihar hesapları yapacağım ama daha ne kadar batabilirim diye merak ediyorum geleceği,bu yüzden devam edeceğim galiba.

Çizelim yine de.Batışımın resmini çizmek istiyorum ben.Mücadelem bu olsun bundan sonra.
casio on a plastic beach
Akai sora
Favori Manga: Vagabond-One piece
Favori Anime: -

ichibuugin intihar etmeyi düşünecek vaktin varsa git resim çiz boş herif :lol:
:lol:

“Fan Art's” sayfasına dön