Değerli arkadaşlar sitemizi ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Forumu güncel tutmaya ve olabildiğince ilgilenmeye çalışıyoruz. Sitemize girince üye olup ilgilendiğiniz manga konularına mesaj atarsanız seviniriz.

MangaTurk Hikaye Yarışması

Mangaturk içerisinde yapılan yarışmalar burada!
Kullanıcı avatarı
hercaiebabil
SüperNova
SüperNova
Favori Manga: Shingeki no Kyojin, Akame Ga Kiru, Pandora Hearts, Basara, 7 seeds, Fullmetal Alchemmist
Favori Anime: Fullmetal Alchemist, Shingeki no Kyojin

Diabolus Ipsum Amans yazdı:
hercaiebabil yazdı:Diğer arkadaşları bilmem ama ben en çok 5 sayfa sınırlamasında zorlandım. Hikayeyi başlat, güzel bir zemine oturt, iyi bir şekilde bitir. Bana 5 sayfa yetmedi, bu yüzden hikayem istediğimin çok da altında oldu. Hatta hikayeyi yazım aşamasında 3-4 farklı kurgu düşündüm ama hepsinden 5 sayfa sınırından dolayı vazgeçtim.
Belki diğerlerini de çekindiren şey budur.
Yahu millet 5 sayfa yazamıcak düzeyde. 5 sayfa 5, sen daha uzun olsa belki yazarlardı diyorsun. 5 sayfayı yazmaya üşenen dangoz, daha uzunu nasıl yazacak?
Ben kendi yaşadığım sıkıntıyı dile getirdim. Hatta yarışmaya bu yüzden en son gün katıldım. Çünkü vazgeçmiştim. Ama yazmaya üşendiğimden değil, toparlayamadığımdan. En sonunda "Sadece katılmış olmak için bile katılmalıyım." dedim. Böyle düşününce hikayem ne kadar kötü olsa da katılmaktaki çekincemden kurtuldum.
Ben böyle bir sorun yaşamışsam, bir başkası da pekala yaşamış olabilir. Eğer böyle birileri varsa mesajımı görürse belki cesaretlenirler diye düşündüm.
"VAR OLMAK HAKTIR" [thumbnail]https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net/ ... 3557_n.jpg[/thumbnail]

Bu resim bana işkence eden bütün öğrencilerime gelsin;
► Spoiler Göster
Sae
Favori Manga: -
Favori Anime: -

Sae yazdı:kilitli konularda paylaşılsa yazacak olanda nasıl yazacağını biraz biraz kavrasa genel ÖM ler ile yarışmanın tanıtımı yapılsa katılım artabilir. Şayet kilitli konularda katılan hikayeler paylaşılsa ben de yazabilirim(birinciliğe oynamaz gerçi de)
İnsanlar öm ile kişilerin hevesini siktiği için böyle bir yol düşündüm zaten. 1. olan falan açıklandıktan sonra, tüm hikayeler yayınlacan, kimse rahatsız olmayacaktı.
Ben kimsenin Öm ile aşılağamaya zahmet edeceğini sanmam. Eden de Max 100 postlu agresiv üyeler olur öylelerini de banlıyorsunuz zaten.
Resim
► Spoiler Göster
► Spoiler Göster
Hitman
Favori Anime: .

hercaiebabil yazdı:
hercaiebabil yazdı:Diğer arkadaşları bilmem ama ben en çok 5 sayfa sınırlamasında zorlandım. Hikayeyi başlat, güzel bir zemine oturt, iyi bir şekilde bitir. Bana 5 sayfa yetmedi, bu yüzden hikayem istediğimin çok da altında oldu. Hatta hikayeyi yazım aşamasında 3-4 farklı kurgu düşündüm ama hepsinden 5 sayfa sınırından dolayı vazgeçtim.
Belki diğerlerini de çekindiren şey budur.
Yahu millet 5 sayfa yazamıcak düzeyde. 5 sayfa 5, sen daha uzun olsa belki yazarlardı diyorsun. 5 sayfayı yazmaya üşenen dangoz, daha uzunu nasıl yazacak?
Ben kendi yaşadığım sıkıntıyı dile getirdim. Hatta yarışmaya bu yüzden en son gün katıldım. Çünkü vazgeçmiştim. Ama yazmaya üşendiğimden değil, toparlayamadığımdan. En sonunda "Sadece katılmış olmak için bile katılmalıyım." dedim. Böyle düşününce hikayem ne kadar kötü olsa da katılmaktaki çekincemden kurtuldum.
Ben böyle bir sorun yaşamışsam, bir başkası da pekala yaşamış olabilir. Eğer böyle birileri varsa mesajımı görürse belki cesaretlenirler diye düşündüm.
Aynen bende bundan muzdaribim biraz. Yazdım yazdım sonra bi baktım devamı için yer kalmamış. Nasıl sığdıracam diye düşünüyorum. Kısa yazsam bile 8-9 sayfaya çıkar. Puntoyu 10'a düşürsem bile sığmaz. Nasıl sığdıracağımı bulsam hemen yazıp yollayacam. Yazma konusunda sıkıntı yok , sığdırmada var. Betimleme yapmadan , flashback yapmadan duramadım , böyle oldu.

Max. 10 sayfa olaydı iyiydi.
Kullanıcı avatarı
İkarus
Favori Anime: Van pis forevır

1,5 sayfa yazdım rahatım ;)
Kullanıcı avatarı
valheru21
Beyaz Avcı
Beyaz Avcı
Favori Manga: One Piece, Naruto,Hellsing,Bakuman
Favori Anime: Gintama,One Piece, Naruto, Hellsing, Yu-Gİ-Oh, Bleach,Bakuman, Samurai 7

Sitede 5 sayfa yazabilecek düzeyde 5 kişi var amk. 2 ayda...
Bir de herkes kültür topağı olmuş, gördük seviyeyi. Götünüze koyyim.
Bu atar kime kovboy. :lol: Zaman yok işte olsa yazardık. :evil:
Resim "Dünyaca ünlü bilim adamları tarafından söylense bile saçmalık her zaman saçmalık olarak kalacaktır"
John Lennox
Kullanıcı avatarı
Diabolus Ipsum Amans
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi
Favori Manga: One Piece, Veritas
Favori Anime: One Piece
İletişim:

valheru21 yazdı:
Sitede 5 sayfa yazabilecek düzeyde 5 kişi var amk. 2 ayda...
Bir de herkes kültür topağı olmuş, gördük seviyeyi. Götünüze koyyim.
Bu atar kime kovboy. :lol: Zaman yok işte olsa yazardık. :evil:
Günde 20 cümle yazsan, 2 ayda 50 sayfa hikaye yazarsın. Zamana bağlamayın birader. :angry:
Betrayer... In truth, it was I who was betrayed. Still, I am hunted. Still, I am hated. Now, my blind eyes can see what others cannot.
Kullanıcı avatarı
hercaiebabil
SüperNova
SüperNova
Favori Manga: Shingeki no Kyojin, Akame Ga Kiru, Pandora Hearts, Basara, 7 seeds, Fullmetal Alchemmist
Favori Anime: Fullmetal Alchemist, Shingeki no Kyojin

Hitman yazdı:Aynen bende bundan muzdaribim biraz. Yazdım yazdım sonra bi baktım devamı için yer kalmamış. Nasıl sığdıracam diye düşünüyorum. Kısa yazsam bile 8-9 sayfaya çıkar. Puntoyu 10'a düşürsem bile sığmaz. Nasıl sığdıracağımı bulsam hemen yazıp yollayacam. Yazma konusunda sıkıntı yok , sığdırmada var. Betimleme yapmadan , flashback yapmadan duramadım , böyle oldu.

Max. 10 sayfa olaydı iyiydi.
Eğer yarışmaya katılmak istiyorsan (ki katılmanı isterim. Çünkü bizim durumumuz örnek teşkil edecektir.) sana tavsiyem, ana örgüyle alakası çok olmayan kısımları atman. Benim mesela hikayemin ana düşüncesi sonuç bölümündeydi bu yüzden hikaye giriş ve sonuç bölümlerinden oluşuyor neredeyse. Tasvirleri, konuşmaları kısaltabildiğin kadar kısalt. Kullandığın kelime seçimleri bile etki edebiliyor.
Bütün bunları yaptıktan sonra 5 sayfaya sığdırdığın hikayeye bakacaksın ve onu "BERBAT!" bulacaksın. Ama bu senin şevkini kırmasın çünkü benimki de öyle. Ama gene de katılıyorum. Çünkü hikaye kötü bir hale gelmiş olmasına rağmen ben aslını biliyorum ve o hikayeyi seviyorum. Bu yüzden onun bunu hak ettiğine inanıyorum. Dahası ben ödül olayından vazgeçtim. Alay edilmeyi bile göze aldım. Çünkü benim hikayem aslında güzel bir hikaye ve bu sadece bir yarışma. Ve beni benden daha iyisini yapamamış birisi eleştiriyorsa ben buna sadece güler geçerim. Ama hepsinden önemlisi benim hikayemi okuyan birisi eğer "Vay be! Zaten çok kötü öyküler de katılmış, benimki bundan daha kötü olamaz. Ben de katılayım." diye düşünür de bir daha olacak böyle bir yarışmaya katılacak medeni cesareti edinebilirse bu bile benim için bir başarı. İnsanlar daima dürtecek bir güç ararlar. Bunu sağlamak bile benim için yeterli. Çünkü gerçekten de aslında önemli olan; KATILMAK. :)
"VAR OLMAK HAKTIR" [thumbnail]https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net/ ... 3557_n.jpg[/thumbnail]

Bu resim bana işkence eden bütün öğrencilerime gelsin;
► Spoiler Göster
Kullanıcı avatarı
Dr.M
Kalemşor
Kalemşor
Favori Manga: One Piece, Veritas, Gamaran, Hollyland,Liar Game,Bakuman, One Punch Man, Berserk, Toriko, Tower of God, City of the Darkness, Noblesse,
Favori Anime: Naruto, Bleach,Death Note, Hellsing, Samurai X, Hunter X Hunter, FullMetal Alchemist Brotherhood

Öykü yarışmasını aktif olmamasının iki sebebi var Aslında tek sebebi var da iki başlıkta toplayalım.

1. Hercai ve Hitman'ın dediği gibi sayfa sınırlaması.
2. İlla Mangatürk'ten bir isim içerecek olması...

Birinci madde yeterince açıklanmış mesele beş sayfada yazabilmekte değil, beş sayfada bir olay hikayesinin olmayacağı buna kısa geleceği gerçeği hele konu forumdan insanlar üzerinden geçecekse.Nedenler bunlar açıkcası Konu olur Tema olur örneğin kış teması, ya da Nükleer savaş sonrası gibi ama illa bir mangatürk kişisi olunca durum fanfiction'a giriyor. Neyse ben katılacaktım da Mod oldum ondan vazgeçtim biraz da rp işiyle uğraştığım için esasında. bitiririm ama 5 sayfa konusu yine sıkıntı olacaktır, iyi bir hikaye çıkmaz yani...
ÖLÜLERİN BEKÇİSİ 3. SEZONU OLAN KURDUN SAVAŞI BAŞLIYOR
GÜNCEL 10. BÖLÜM ÇIKTI [/i][/size] OKUMAK İSTEYENLER BURADAN[/size]

YENİ BAŞLAYANLAR! ÖYKÜNÜN İLK SEZONU İÇİN ÖLÜLERİN BEKÇİSİ ÖZGÜR BİR ADAM BAŞLIĞINA

İKİNCİ SEZONU İÇİN ÖLÜLERİN BEKÇİSİ KURDUN DOĞUMUNA BAKABİLİRSİNİZ.
Kullanıcı avatarı
Diabolus Ipsum Amans
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi
Favori Manga: One Piece, Veritas
Favori Anime: One Piece
İletişim:

Dr.M yazdı:Öykü yarışmasını aktif olmamasının iki sebebi var Aslında tek sebebi var da iki başlıkta toplayalım.

Birinci madde yeterince açıklanmış mesele beş sayfada yazabilmekte değil, beş sayfada bir olay hikayesinin olmayacağı buna kısa geleceği gerçeği hele konu forumdan insanlar üzerinden geçecekse.Nedenler bunlar açıkcası Konu olur Tema olur örneğin kış teması, ya da Nükleer savaş sonrası gibi ama illa bir mangatürk kişisi olunca durum fanfiction'a giriyor. Neyse ben katılacaktım da Mod oldum ondan vazgeçtim biraz da rp işiyle uğraştığım için esasında. bitiririm ama 5 sayfa konusu yine sıkıntı olacaktır, iyi bir hikaye çıkmaz yani...
Birader zaten roman demiyoruz, hikaye diyoruz, deneme diyoruz, mini bir şey diyoruz.

Manaturkten bir isim içerecek olmasıınn neresi sorun, ha ali demişsin, ha valheru. Olay bu kadar basit. Bu şeylerin hepsini ben düşündüm zaten daha önce. Tek olay tembellik. 5 sayfa yazamayacak kişiler var.

Neyse sonuç itibariyle hevesim ve güvenim kırıldı. Bir sürü farklı hediye vermeyi planlıyordum yarışmalarla. Daha yarışma falan yapmam.
Betrayer... In truth, it was I who was betrayed. Still, I am hunted. Still, I am hated. Now, my blind eyes can see what others cannot.
Akai sora
Favori Manga: Vagabond-One piece
Favori Anime: -

Dr.M yazdı:Öykü yarışmasını aktif olmamasının iki sebebi var Aslında tek sebebi var da iki başlıkta toplayalım.

Neyse sonuç itibariyle hevesim ve güvenim kırıldı. Bir sürü farklı hediye vermeyi planlıyordum yarışmalarla. Daha yarışma falan yapmam.
Ben yeni üyeyim beni Alakadar etmez belki ama bende Dr.M'e katılıyorum.Bende Aktif ve eski bir üye olsaydım yazmazsam bu sebeplerle yazmazdım herhalde.Ha Tembellik yapan vardır Hayal gücü sıkıntısı olan vardır onlar Herkes hikaye yazabilir diye bir kaide yok ki.

Yarışma olmıyacak artık derken ciddi misin yoksa sinirin geçince düşünür müsün? Çünkü ben bir çizim yarışması olabilir mi diye mesaj atacaktım sana.
:lol:
Kilitli

“Yarışmalar!” sayfasına dön