Değerli arkadaşlar sitemizi ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Forumu güncel tutmaya ve olabildiğince ilgilenmeye çalışıyoruz. Sitemize girince üye olup ilgilendiğiniz manga konularına mesaj atarsanız seviniriz.

Akama ga Kill !

Her türlü manga ve manhwa tanıtımlarınızı yapabilirsiniz.
3Nokta
Chaotic Neutral
Chaotic Neutral
Favori Anime: Brotherhood

Resim
Tür:Aksiyon,Macera,Doğaüstü
Yazar,Çizer: Tashiro, Tetsuya (Çizerler), Takahiro (Hikaye)

Ana karakterimiz tatsumi eğitimli bir dövüşçüdür ve başkente adımını atar atmaz bir kız tarafından soyulur,fakat şansı yaver gider,başka bir kız onu sokakta görünce durumuna acır ve evine davet eder.Bilmediği şey ise bu kızın evine bir grup suikastçı baskın düzenleyeceğidir ve olaylar gelişir.

Türkçesi ,
uye-cevirileri/akame-ga-kiru-ceviri-t5058.html
► Spoiler Göster
► Spoiler Göster
Kullanıcı avatarı
Todomeda
Favori Manga: -
Favori Anime: -

Güzel gibi duruyordu, başlamıştım ama devam ettiremedim. Belki bölümler yığılırsa deva ederim, bilinmez.
I am blind, not deaf. -
► Spoiler Göster

► Spoiler Göster
- No estoy loco, mi realidad
es diferente a la tuya
Igneel
Favori Manga: Naruto, Fairy Tail, One Piece, Rave Master, Toriko
Favori Anime: FMA: Brotherhood

İlk bölüm iyiydi. Sonra manga devam ettikçe çıldırmış insanların sayısı arttı. Bir mangada herkes mi kırık olur? Normal biri yok mu? Beğendim.
Kullanıcı avatarı
hercaiebabil
SüperNova
SüperNova
Favori Manga: Shingeki no Kyojin, Akame Ga Kiru, Pandora Hearts, Basara, 7 seeds, Fullmetal Alchemmist
Favori Anime: Fullmetal Alchemist, Shingeki no Kyojin

Igneel yazdı:İlk bölüm iyiydi. Sonra manga devam ettikçe çıldırmış insanların sayısı arttı. Bir mangada herkes mi kırık olur? Normal biri yok mu?
Doğal seçilim. Aklı başında adamlar hayatta kalamıyor.
Bu yüzden mangada yaşayan herkesin bir kaç tahta uçmuş.
"VAR OLMAK HAKTIR" [thumbnail]https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net/ ... 3557_n.jpg[/thumbnail]

Bu resim bana işkence eden bütün öğrencilerime gelsin;
► Spoiler Göster
Kullanıcı avatarı
hercaiebabil
SüperNova
SüperNova
Favori Manga: Shingeki no Kyojin, Akame Ga Kiru, Pandora Hearts, Basara, 7 seeds, Fullmetal Alchemmist

!35. bölümünle ilgili yorumlardır spoiler içerir!

ShiRoHige yazdı:
hercaiebabil yazdı:Hadi be Rabac.
Hadi be koçum.

Mangaya başladığımdan beri bunu bekliyordum. Göreyim seni gelecek bölümde.

Akame fazla zorlanmadı aslında Rabac da yenebilir.

Akame tabii ki yenecek vakti zamanı geldiğinde Esdese ile çarpışacak bu kız. Normaldir.

Rabac'ın yenmesi gerekir diye düşünüyorum şu sebeplerden;
- Son sahnede söylediği söz çok havalıydı. B) :lol:
- Kullandığı teknik çok orjinal, kısa sürede harcanmamalı.
- Chelsea'nin ölümü daha yeni, ekipten birinin ölmesi için daha erken.
- Ekipteki yeri doldurulamaz. Ölmemeli. Dahası o da ölürse manga hareme kayar.Olmaz.
En önemlisi;
- Onun ölümesine dayanamammmmmmm....... :S Banane Tatsumi ölsün illa birinin ölmesi lazımsa, ya da Mein. :dry:

ShiRoHige yazdı:Yakalanan kız değilde erkek olsaydı kurtarmak için ölü numarasını bozmazdı bence. :laugh:
Bence??!!. Birebir söylüyor; "Bayan bir yoldaşın ölmesine izin veremezdim." diye. :lol:
"VAR OLMAK HAKTIR" [thumbnail]https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net/ ... 3557_n.jpg[/thumbnail]

► Spoiler Göster
Shirohige
Favori Manga: Tower of God, Bleach,
King of Hell
Favori Anime: Full Metal Alchemist Brotherhood,
Angel beats, Bleach,

Gerçekten kendide söylüyormuş. :D

Dediğin gibi tekniği orjinal ben bir sonraki bölümde iplerle tuzak kuracağını düşünüyorum.Yine kan görücez bol bol, iplerin gerilip rakibin vücudunu parçalara ayırdığını düşünsene.Fazla da düşünmemek lazım. :)
Resim
Kullanıcı avatarı
hercaiebabil
SüperNova
SüperNova

İplerle tuzak kuracağı bariz. Bugüne kadar onu genellikle kurduğu tuzaklarla gördük zaten. Artık farklı bir şeyini görelim.
Rakibin vücudunu parçalara ayırma olayı, normal biri için mümkün ama bunlar vücutlarını iyi eğitmişler. Bence ikisini birden karşısına alırken bu gerçeğin farkında değildi. Yoksa bu kadar kendine gövenir miydi bilemeyeceğim.

Ama bugüne kadar cephe gerisinde olma sebebinin; sıcak savaşa girmeye elverişli olmayan bir teigu kullanıyor olması fikrini çürütecek bir özelliği çıkacak diye düşünüyorum. Çünkü bu mangada Mein'i saymazsak, bütün kullanıcılar istisnasız çok güçlü.

► Spoiler Göster
Shirohige
King of Hell
Angel beats, Bleach,

Zaten pek tanınmadığı için bilgi toplama elemanı olarak kullanılıyordu senin de bildiğin gibi.Umarım dediğin gibi olur ve teigu potansiyelini de görmüş oluruz.Her zaman bir kenarda joker kart saklamak gerek.Rabac da bu jokerlerden biri olabilir.

Yalnış hatırlamıyorsam gizli karargah basıldığında rabac baya yardımcı olmuştu.Bu da aslında onun önemini gösterir nitelikte.
Resim
Kullanıcı avatarı
hercaiebabil
SüperNova
SüperNova

Çok bir faydası olduğundan değil, her harekete geçmesi gereken durumlarda okuyucuyu şaşırttığı için öyle.

Örneğin;
-2. bölümde ilk başta röntgenci olarak tanıtılıyor ve dayak yiyor (ama takdirimi kazandı; kolu kırılma eşiğindeyken bile özünü reddetmiyor :lol:) ama aynı bölümde karargaha saldırı olduğunda -ki kurduğu düzenek sayesinde herkesin bu istiladan haberi oluyor- gerçek bir alarm durumunda asla imtiyaz vermediğini gösteriyor. Normalde diğer mangalarda Rabac profilindeki karakter kızın oyununa gelirdi ama gerçekten savaş ve düşman görmüş biri olarak, düşmanının işini bitirmekte tereddüt etmiyor.

-Braht öldükten sonra hemen ciddileşmesi gerektiğini fark edip fizik çalışmaya başlıyor ki sırtında Leone varken şınav çekmesi ağzımı açık bıraktı. Ama o sahnede en çok Mein'e katıldım; "Ahh... O koku" (Hayal edince bile fena oldum.)

- Gizli karargaha saldırı olduğunda ise aldığı çok güçlü bir darbe karşısında hiç şaşkınlık duymadan kendini birleştiriyor ve iplerle kendine silah yapıyor ki şahsen öyle bir şey yapmak benim aklıma gelmezdi.

- Geçen bölümde avare avare geziyormuş gibi yaparken bile düşmanları yürüyüşündeki askeri nizamı fark ediyor.

Şahsen bu kadarı, geçmişi Rabac gibi olan birinden beklenmeyecek bir şey. En azından bizim bildiğimiz kadarıyla. Bence orjinal bir karakter bu yönüyle.
Ama muhtemelen kendini Najenda'nın aşkından bu kadar geliştirmiştir. :lol:

► Spoiler Göster
Shirohige
King of Hell
Angel beats, Bleach,

Raw dan ingiliceye çevrilmesi ne kadar suruyor acaba.Raw ı gorunce heyecanlandım ama spoiler yememek icin bakmadım. Sabırla bekliyorum. :(
Resim

“Manga Tanıtımları” sayfasına dön