Değerli arkadaşlar sitemizi ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Forumu güncel tutmaya ve olabildiğince ilgilenmeye çalışıyoruz. Sitemize girince üye olup ilgilendiğiniz manga konularına mesaj atarsanız seviniriz.

Sailormoon

Romantik ve drama içerikli, shoujo ve Josei mangaları hakkında burada konuşabilirsiniz.
Kullanıcı avatarı
selene
Favori Manga: sailormoon, goong
Favori Anime: sailormoon/ay savaşçısı, sevimli hırsız

imagesCA43ESAW.jpg
imagesCA43ESAW.jpg (13.94 KiB) 3537 kere görüntülendi
Hikâye, bir zamanlar güneş sistemine yayılmış çeşitli krallıkların yeniden doğmuş koruyucularının şeytanî güçlerle savaşmalarını konu alan farklı serilerin bileşimidir. Sailor Senshi (İng: Sailor Soldiers) denen ana karakterler, ay ve gezegenler adına bayan kahramanlara dönüşen genç kızlardır. “Sailor” kelimesi Japonya’da yaygın olan kız okul üniformalarının stilinden gelir (Jp: sērā fuku, denizci kıyafeti). Dizide kullanılan fantastik unsurlar ağırlıklı olarak semboliktir ve çoğu da mitoloji üzerine kurulmuştur.

Usagi derslerinde başarısız, sulu gözlü ve tembel bir genç kızdır ve henüz 14 yaşındadır. Her şeyiyle hayat dolu neşeli bir kızdır.Birgün Luna adında bir kedi ile tanışır ve hayatı tamamiyle değişmeye başlar.

Luna konuşabilen ve bazı sihirli güçleri olan bir kedidir. Ay Krallığına mensuptur. Ay Krallığının Kraliçesi Serenitiy'ye refagat etmektedir.Ay Krallığının Dünya'dan gelen düşmanlarla savaşı sırasında hayatını kaybeden Prenses Serenitiy ve onun sevgilisi Dünya'nın Prensi- Toprak Prensi Endimion Dünya'daki ve Ay'daki hayatın geleceğini kurtarmak amacıyla Gümüş Kristal kullanılarak Dünya'da yeniden doğmaları sağlanır. Onlara diğer gezegen savaşçıları da dahildir.Gümüş Kristal kötülerin eline geçmemesi gerek önemli bir silahtır.
Diğer yandan Luna'nın en önemli görevi kayıp Prenses Serenitiy'yi bulmak ve ona refagat etmektir.Bu nedenle Ay Savaşçısı'nı, Merkür, Mars ve Jüpiter savaşçılarını bulur.Acaba bu macera nasıl sonuçlanacaktır.
SELENE
Kullanıcı avatarı
Puchi
Favori Manga: Bleach, Deadman Wonderlad, Claymore, Witch hunter, Liar game, Veritas
Favori Anime: Bleach, Claymore

benim en sevdigim çizgi filmdi *.* hala da seviyorum çok, ara -sıra 1-2bölümünü izliyorum aklıma geldiginde *.*
Kullanıcı avatarı
Deathwing
Favori Manga: Yok
Favori Anime: Yok

Ben çocukken Trt de yayınlıyolardı.
Once upon a time there was no snake, there was no scorpion,

There was no hyena, there was no lion,
There was no wild dog, no wolf,
There was no fear, no terror,
Man had no rival.
Kullanıcı avatarı
Xadexia
Favori Manga: naruto, bleach, the breaker, the breaker NW, unbalance x unbalance Sun Ken Rock, HSD Kenichi, Fairy Tail, OP, FMA, Noblesse, Gamaran, Hellsing,, Veritas
Favori Anime: Naruto, Death Note, FMA, Elfen Lied, Bleach, Hellsing, Kenshin, Basilisk..

Sanırım ben ilkokula gittiğim sıralarda Trt de yayınlanıyodu, ailecek takip ederdik.. :evil:
Resim
► Spoiler Göster
[/align]
► Spoiler Göster
[/align]
Kullanıcı avatarı
ugur_tatli
Hakiki Spagetti
Hakiki Spagetti
Favori Manga: Toriko, Attack on Titan, Kaguya-sama, Mob Psycho 100, Minamoto-kun Monogatari
Favori Anime: Attack on Titan, Kaguya-sama, Steins;gate

Küçükken ablamla beraber izlerdim, güzel seriydi. :)
Kullanıcı avatarı
MRTFR
Favori Manga: One Piece, Toriko, Dragon Ball, Sun-Ken Rock, Noblesse, Berserk, Billy Bat, Feng Shen Ji, Vagabond, One-Punch Man, Dr. Slump
Favori Anime: One Piece, Hellsing Ultimate, FMA: Brotherhood, Hunter X Hunter (2011), JoJo's Bizarre Adventure

Vaktim olunca bir ara baştan sona tüm serilerini izlemek istiyorum. Bir ara yeniden yapımı çıkcak deniyordu. Ne oldu acaba, bilen var mı?
Kullanıcı avatarı
gilga
Favori Anime: One piece

Sonunu galiba biliyorum hatta bir şarkıda bile klib olarak gösterilmişti.
Kullanıcı avatarı
_[Emre]_
Favori Manga: Bleach
Favori Anime: Medaka Box

TRT'deki final bölümü dün gibi aklımda. :lol:
Kullanıcı avatarı
Tulpar-Byakugan
Favori Manga: Naruto
Favori Anime: Naruto,FMA, Magi, SnK, Monster

Çocukken çok severdim ben de.. 3 yıl önce hepsini tekrardan izledim. Çocukken aldığım zevki almadım ama olsun yine de iyiydi ) Hala Yıldızlar izlemedim. İzlemem de artık herhalde
Resim
Kullanıcı avatarı
landonxxx
Favori Manga: tenjho tenge,Şekerkız candy
Favori Anime: devil my cry,tenjho tenge,şeker kız candy

Şeker kız candy izleyin hacılar:D.
Resim

“Shoujo & Josei” sayfasına dön