Değerli arkadaşlar sitemizi ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Forumu güncel tutmaya ve olabildiğince ilgilenmeye çalışıyoruz. Sitemize girince üye olup ilgilendiğiniz manga konularına mesaj atarsanız seviniriz.

Ao Haru Ride

Romantik ve drama içerikli, shoujo ve Josei mangaları hakkında burada konuşabilirsiniz.
Kullanıcı avatarı
insomniac
Favori Manga: Skip Beat,Dengeki Daisy,Orange,Cat Street
Favori Anime: NANA,Steins Gate,Zankyou no terror,Samurai Champloo,One Outs,Sakamichi no apollon,The girl who leapt through time,Kuroko no basuke,Beck

Resim

Tür: Shoujo, Romantik, Komedi, Dram, Okul Hayatı

Mangaka: Sakisaka Io

Yayınlanma Tarihi: 13.01.2011

Baş Karakterler: Yoshioka Futaba, Mabuchi Kou

Bölüm Sayısı: 43 (Aylık olarak devam etmekte)

Yayınlandığı Dergi: Bessatsu Margaret

Yoshioka Futaba lise hayatına yeni bir başlangıç yapmak ister. Sevimli görünüşünden dolayı ortaokulunda kız arkadaşları tarafından dışlanmış ve bir yanlış anlaşılmadan dolayı hoşlandığı çocuk olan Tanaka’ya hislerini söyleyememiştir. Futaba yine aynı olayları yaşamamak için daha erkeksi davranarak kız arkadaşlarının güvenini kazanmaya çalışırken romantik ilişkilere de kendisini kapatır. Taa ki Tanaka yeniden karşısına çıkana kadar. Futaba, Tanaka ile yine aynı okula gidiyordur fakat Tanaka’nın ismi artık Mabuchi’dir. Futaba zamanla değişen tek şeyin Tanaka’nın ismi olmadığını fark eder. Mabuchi daha soğuk ve içine kapanık biri olmuştur. Bir zamanlar hisleri karşılıklı olan bu ikili için aşk artık imkansız bir hal almıştır. Futaba pes etmez eski aşkını ve eski Tanaka’yı geri getirmek için uğraşır.

Animefantastica'dan alıntıdır.

Kişisel yorumum:
Çizim tarzından anlayacağınız gibi,kaliteli bir yapım olan Strobe Edge'nin ve Hal adlı anime filminin mangakasına ait bir seri.Konu sanki sırf Mabuchi ve Yoshioka arasındaki aşkı anlatıyormuş ve bir süre sonra bayacakmış gibi bir izlenim veriyor evet.Ama kesinlikle birden fazla aşk üçgenleriyle karışılaşacaksınız ve belki de Mabuchi karakterine kapılacaksınız.Karakterlerin seneler içinde yaşadıkları değişimlerin detaylanması ve aralarındaki ilişkinin gelişimi çok güzel işlenmiş.Tüm shoujo severlere tavsiyemdir!

Ayrıca,bu yaz animesi de çıkmış bir seri.Sanırsam 12 bölümden oluşuyor ve 2. sezonun beklendiği söyleniliyor.İlk bir kaç bölümünü izledim,tabiikide mangadaki tat yoktu ama gayet hoşuma gitti.Özellikle renklendirmeler çok tatlıydı.Animeden sonra filme de yeşil ışık yakılmış.Sanırsam Aralık'ta vizyona girecek,bakalım.
[thumbnail=center]http://i.hizliresim.com/1v0go1.gif[/thumbnail]
Pos bıyıklı über Nietzsche
Trajik adam yalnız hiçe
Şarap aldığım market Assos
Ne yapalım böyle buyurdu Dionysos
Kullanıcı avatarı
onemorekiss
Favori Manga: Naruto,Bleach,One piece,Sun Ken Rock,Berserk,Slam Dunk...
Favori Anime: HAJiME NO iPPO,Naruto Shippuuden,Hellsing Ultimate,Devil May Cry,One Piece,Bleach,Death Note,HunterxHunter2011,Shingeki No Kyojin,Katekyo Hitman Reborn,Slam Dunk...

Mangasını okuduktan sonra animesini izleyesim gelmiyor nedense.Mangasında ise şu sarı saçlı çocuk girdikten sonra aynı keyfi alamadım açıkcası yoksa güzel seridir öneririm.
Resim
► Spoiler Göster
Kullanıcı avatarı
shyl
Favori Manga: Ao haru ride,Strobe Edge, Hirunaka no ryuusei, Hibi chouchou, Hiyokoi, Kyou no Kira-kun, Kyou, Koi wo Hajimemasu Bokutachi wa Shitte Shimatta, Boku to Kimi to de Niji ni Naru
Favori Anime: lovely complex, death note, free!, kuroko no basuke, ao haru ride, steins gate, Ano Hi Mita Hana no Namae wo Bokutachi wa Mada Shiranai, haikyuu!!, chihayafaru, psycho-pass, one outs,kuroshitsuji,final fantasy advent children complete, code geass, durarara!!, ao no exorcist,studio ghibli movies

film derken anime movie mi olacak yoksa live action şeklinde mi?
Kullanıcı avatarı
AleXiel
Favori Manga: Bleach,Naruto,One piece,Deadman Wonderland,Mirai Nikki,Berserk
Favori Anime: Bleach,Naruto,ergo proxy,hellsing,death note,gintama,dragon ball,pokemon,tsubasa,lovely complex,another,swort art online, one piece,shingeki no kyojin,mirai nikki

46. bölümünü sabırsızlıkla bekliyorum.
Kullanıcı avatarı
Amaranth
Favori Manga: Yok
Favori Anime: Yok

Yok mu şöyle aşk meşk deyip okuduğum bir seri .Animesi de varmış yeni öğrendim.Güzel seridir ama ana erkek karakter evlat olsa sevilmez, bir türlü sevemedim.Duygu moduna bağladığımda okuyorum böyle serileri ama lise aşkları bir süre sonra her seride kendini tekrarlıyor çok okumadım ama okuduklarım sanki hep aynıydı.
► Spoiler Göster
► Spoiler Göster
Kullanıcı avatarı
insomniac
Favori Manga: Skip Beat,Dengeki Daisy,Orange,Cat Street
Favori Anime: NANA,Steins Gate,Zankyou no terror,Samurai Champloo,One Outs,Sakamichi no apollon,The girl who leapt through time,Kuroko no basuke,Beck

shyl yazdı:film derken anime movie mi olacak yoksa live action şeklinde mi?
Live action.
[thumbnail=center]http://i.hizliresim.com/1v0go1.gif[/thumbnail]
Pos bıyıklı über Nietzsche
Trajik adam yalnız hiçe
Şarap aldığım market Assos
Ne yapalım böyle buyurdu Dionysos
Kullanıcı avatarı
Hanabi
Favori Manga: Naruto, One Piece, Fairy Tail, Akatsuki no Yona, Chihayafuru,
Favori Anime: Shingeki no Kyojin, Death Note, Bleach, Akatsuki No Yona, Chihayafuru, Kaichou wa Maid Sama
Shokugeki no Souma, Kimi ni Todoke, Kamisama Hajimemashita, Yamato Nadeshiko

onemorekiss yazdı:Mangasını okuduktan sonra animesini izleyesim gelmiyor nedense.Mangasında ise şu sarı saçlı çocuk girdikten sonra aynı keyfi alamadım açıkcası yoksa güzel seridir öneririm.
Bende o işi bozdu sırf Kou'yla devam etmeliydi öpüştür öpüştürmez ayırdı onları mangaka orası hiç hoşuma gitmemişti. Neyse severek okuduğum bir seriydi. Sonu güzel bağlamış. Kou sanıldığı gibi hıyar biri değil geçmiş yaralarını sarmaya çalışan biri. Futaba tam onu iyi edip saracakken yaralarını uyuz geçmişinden bir kız devreye girip olayı mahvediyor. O giden kızada hiç üzülmedim. Kikuchi'yide hiç hazetmedim kızın duygularından yararlanıp çıkyordu falan.
Kullanıcı avatarı
~KötükarakteR~
Favori Manga: Liar Game
Favori Anime: Code Geass, FMA Brotherhood

Güzel bir konusu var ama salt romantizmden pek hazetmem o yüzden heyecanlı bir yerde kalmış olsa da 11. bölümden devam edemiyorum 2 aydır. 2 bölümcük kaldı alt tarafı ama yok bir baygınlık çöküyor içime. Sadece şunu diyebilirim yorum olarak Futaba ile Kou kavuşabildiyse tam bir mucize olmuş demektir :laugh:
Resim

Resim
► Spoiler Göster

“Shoujo & Josei” sayfasına dön