Değerli arkadaşlar sitemizi ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Forumu güncel tutmaya ve olabildiğince ilgilenmeye çalışıyoruz. Sitemize girince üye olup ilgilendiğiniz manga konularına mesaj atarsanız seviniriz.

Vagabond ~ Tanıtım ~

Kullanıcı avatarı
Makaveli

Resim

Tür: Aksiyon, Drama, Tarihi, Dövüş Sanatları, Seinen
Yayınlanan Dergi: Morning (Kodansha)
Yayın Türü: Haftalık
Bölüm: 288 bölüm (Devam ediyor)
Yazan: INOUE Takehiko
Çizen: INOUE Takehiko

Konu:
Manga, Japonya’nın namaglup kılıç ustası Miyamoto Musashi’nin hayat hikayesini anlatmaktadır. Shinmen Takezou ve en yakın arkadaşı Hon’iden Matahachi, köylerinden her şeylerini arkada bırakarak kendilerine isim yapmak ümidiyle Sekigahara Savaşı’na katılırlar. Savaşın sonunda hayatta kalmayı başaran iki arkadaşın yolları kısa bir süre sonra ayrılır. Savaşın ardından Shinmen Takezou, idealini gerçekleştirmek amacıyla ismini Miyamoto Musashi olarak değiştirir ve teker teker Japonya’nın nam salmış ustalarına meydan okumaya başlar. İlk meydan okuyacağı okul Kyoto’nun ve hatta Japonya’nın en ünlü dojolarından biri olan Yoshioka Okulu olacaktır.

Türkçe Okumak için : http://www.mangaoku.net/Vagabond/01
En son Shirohige tarafından 07 Oca 2015 23:18 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Sebep: Resim linki yenilendi, türkçe okuma linki eklendi.
Resim
► Spoiler Göster
[/align]
Kullanıcı avatarı
reprove

Tanıtım İçin Teşekkürler
Resim
Redeye

Miyamoto Musashi-sama. 1600'lerde yaşamış süper bir kılıç usatsı!
egenart
Favori Manga: one piece, veritas, ares, the breaker, Karate Shoukoushi Kohinata Minoru
Favori Anime: bleach, fairy tail, hellsing

sanki birazağır ilerliyo ama kılıç sanatını ve kılıcın yolu denen olayı iyi yansıtmış
kesinlikle süper bir seinen
Resim Yüzyılın tekmesi
► Spoiler Göster
Kullanıcı avatarı
Si-Murg

Bu kadar güzel bir mangaya çok az cevap yazılmış olması üzücü, benim en sevdiğim iki mangadan biri (diğeri Gantz)
belki de animeye çevrilmemiş olması bunun nedenidir, ağır ilerlemesi noktasına katılmıyorum, arada birkaç bölüm hariç her bölümü heycanla okunabilecek bir seri, içinde herşey var; arkadaşlık, ihanet, savaş, felsefe, aşk (her ne kadar tam karşılık bulmasa da), cinsellik (sıkmayacak ölçüde harmanlanmış, Matahachi'nin kırdığı fındıklar falan işte...) umarım animesi değil de güzel bir filmi çıkar diye ummaktayım, Vagabond'a bu yakışır.
alik1818

Serinin adını düzeltiversene. Vagabond gibi bir seriyi tanıtırken hata yapmak yakışı kalmaz.
Kullanıcı avatarı
amnesiac

seinen olarak okuduğum tek manga,Takehiko Inoue manga alemine,Slam Dunk gibi bir efsaneyi kazandırmış biridir,gerçi az sövmedim zamanında -ulan böyle sonmu olur be diyerek- ama hanamichi,rukawa ve shohoku yla yaşattıklarıyla kalbimizde taht kurmuş abilerden biridir.ne yazsa ne çizse koşulsuz sever, takip ederim.

vagabond a gelecek olursak ,abimiz bu deli dolu kılıç ustası musashi nin hikayesini anlatan romanın birini alıp, mangaya uyarlamıştır,bu aleme kazandırmıştır,eline sağlıktır,ne güzel yapmıştır ,sen çok yaşadır.:apaçidestekmodeon:
unutulmaz birçok olay vardır ama bir tanesini aklıma geldikçe,açar açar bakarım.
► Spoiler Göster
@si-murg

vagabond da içerik teması olarak cinsellik-eichi-sex yada sen ne dersende,benim aklıma ilk kojiro geliyor,matahachi alkolik tipleme daha çok,musashi ye göre play boy sayılır tabi ama kim sayılmazki o deli aşığa karşı ,ama bakınca kojiro nun tüm felsefesi katana sı ve yatağa attığı hatunlar üstüne kurulu sanki : )
Resim
Kullanıcı avatarı
Si-Murg

@si-murg

vagabond da içerik teması olarak cinsellik-eichi-sex yada sen ne dersende,benim aklıma ilk kojiro geliyor,matahachi alkolik tipleme daha çok,musashi ye göre play boy sayılır tabi ama kim sayılmazki o deli aşığa karşı ,ama bakınca kojiro nun tüm felsefesi katana sı ve yatağa attığı hatunlar üstüne kurulu sanki : )
Onu unutmuşum ben haklısınız, hele yolda gördüğü bir hatun kişiyi sadece gülümseyerek (konuşmadığını bir kenara yazalım) elinden tutup doğruca yatağa atmışlığı vardır :) şeytan tüyü var herifte. Matahachi'nin maceraları daha komik oluyor genelde.
şimdi bu mangayı okumayıp yazımızı gören de ecchi konulu falan sanmasın ha, bu bambaşka bir manga
Kullanıcı avatarı
wrftw
Favori Manga: Bitter Virgin
Favori Anime: FLCL
İletişim:

Şu ana kadar okuduğum en güzel mangalardandır. Çok epik bir anlatıma sahiptir. Hikayesi insanı kendine bağlar. Musashinin maceralarını sizinmişçesine sahiplenirsiniz. Açıkçası manga kendini hissettirir insana.
Resim
Resim
KamiNoShinSekai
Favori Manga: Vagabond, Berserk, Fairy Tail
Favori Anime: HSDK, TTGL, One Piece, KHR

Çizimlerini hayranllıkla inceliyorum. O nasıl çizimlerdir öyle ya ? Şahsen, vagabond vb. seinenlere başladığımdan beri shonen'lerin ne kadar boş olduğunu görüyorum çizim anlamında. Adamlar bir sayfayı arka plansız kafa resimleri ile geçiştirebiliyorlar, bazen hiç resim olmuyor beyaz fonun üstüne yazı...(one piece aralarına en kalitesi ama çizim anlamında, malzemeden çalma yok ). Vagabond'da arka plandan tutun, alakasız bir yaprak parçası bile mükemmel derecede çiziliyor. Kılıç savaşlarıda gördüğüm en iyi dövüş sahneleri bir mangada

“Vagabond” sayfasına dön