Değerli arkadaşlar sitemizi ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Forumu güncel tutmaya ve olabildiğince ilgilenmeye çalışıyoruz. Sitemize girince üye olup ilgilendiğiniz manga konularına mesaj atarsanız seviniriz.

Gantz 383 (FINAL) Tartışma

Gol D. Roger
Favori Anime: korsanfan : AntiNewEra

► Spoiler Göster
En son Gol D. Roger tarafından 07 Şub 2018 00:05 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
Baryshx
Favori Manga: Berserk, Homunculus, Akumetsu, One Piece, Kingdom, Golden Boy, Oyasumi Punpun, 20th Century Boys, Vagabond, Shin Angyo Onshi...
Favori Anime: LotGH, Gits, Paprika, Juuni Kokuki, Kuuchuu Buranko, Texhnolyze, Shigurui, HxH, Dragon Ball, Wolf's Rain, Akira, Sayonara Zetsubou Sensei, The Tatami Galaxy, Kino no Tabi: The Beautiful World...
İletişim:

Finali ile ilgili bir şey yazmamışım, gerçi yazılacak pek bir şey yok. Sonu olmayan bir son gibi oldu, devleri yendik, gantz'ın kökenini ve tanrı fikrinin canlı gösteriminide yaptık oldu da bitti maşallah.

Serinin En etkileyici yönü karamsarlık, kötümserlik ve memnuniyetsizliğin çok iyi şekilde yansıtılmasıydı bana göre, yukarıdaki bir arkadaşın dediği gibi berserk ve gantz bunu okuyucuya hissettiriyor.

Aklıma geldi de, gantz'ın okuyucu ve izleyiciside serinin kendisi gibi memnuniyetsiz, karamsar ve kötümser duygular içinde yaşıyor gibi bende dahil yorumlara bakınca :silly:
hasannha

Hayatımda okudugum en güzel mangaydı beni derinden etkilemişti şinmdi siz abi ablalardan buna benzer manga önerileri alabilirmiyim şimdiden teşekkür ederim :(

Bittiğine çok üzülmüstüm bu manganın
Kullanıcı avatarı
zeuss
Favori Manga: One Piece, Bleach, Belzeebub
Favori Anime: One Piece, Bleach, Alucard, Belzeebub, Shingeki no kyojin, full metal alchemist ve kısaca Miyazaki yapımları.

Bu mangada sevmediğim tek yön var.

Arkadaş bu karı milleti ne kadar salak? Hayatında ilk defa gördüğü adama sırf karizma görünüyor diye aşık olup 5 dk sonra seni çok seviyorum ühhüüüü diye ağlayan başka karakter var mı la? Ulan bir adamı tanı, konuş iki muhabbet et. 5 dakikada beşiktaş. Sonra bu beni niye bafiledi diyorlar.

Vatandaş tayfasına da acayip kıl kaptım. Adamlar her şeyi bütün yaşamı CGI zannediyor. Gerçi Mangaka iyi yansıtmış. Sanki bu zamanları hissetmiş. Adamın önünde bir başkasını kesiyorlar eleman hemen telefona sarılıp resim çekiyo. Aynı biz la ahahhahaa
Kullanıcı avatarı
pcpcpc
Favori Manga: Naruto,Bleach,Hellsing,Death Note
Favori Anime: Naruto,Code Geass

Valla dün başlayalı 3. gündü ve bitti. Allahın hakkını söylemek gerekirse başta dehşet birşeydi ortalarda çılgın atmaya başladı ama son 20-30 bölümde o seyiri tutturamadı. Yani mesela şu vampirler bir ara olaya girdi orayı bağlayamadı, devler iyi saldırdı iyi gidiyordu ama en sonda herşey oldu bitti ''Americans saved the day'' a dönüp ''Actually japanese did'' e getirdi.

Gerçeklik odası iyidi kafama yattı ama tanrı yok diyip reenkarne olur insanlar demek biraz yavan kaldı. Hani neden reenkarnasyonu öne surduğunu izah etseydi tam olurdu. Yani işte şundan şundan dolayı reenkarne var falan denseydi desteklemiş olurdu en azından.

Sonuç olarak iyi, surekleyici bir seri.
Kullanıcı avatarı
ansatsuken
Favori Manga: Beelzebub
The breaker (part 1)
Gantz
Tower of god
Favori Anime: ...

Bu vampirlerin kim olduğu falan açıklandımı ya da benmi göremedim. Kimdi onlar , neciydiler :/

Son 20 bölüm tempoyu tutturamasada genel olarak güzel seriydi.

“Gantz” sayfasına dön