Değerli arkadaşlar sitemizi ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Forumu güncel tutmaya ve olabildiğince ilgilenmeye çalışıyoruz. Sitemize girince üye olup ilgilendiğiniz manga konularına mesaj atarsanız seviniriz.

Full Metal Alchemist ve Full Metal Alchemist Brotherhood

Kullanıcı avatarı
ken-chan
Favori Manga: Bleach
Favori Anime: Bleach - Hajime No Ippo - Slam dunk - Death Note - Code Geass - Rurouni Kenshin - Gintama - Samurai Champloo - FMA Brotherhood - Hellsing - Basilisk - Samurai 7 - Steins Gate - Cowboy Bebop - Great Teacher Onizuka - One Outs - Hunter X Hunter

2. seri filler dolu salla.Başından biraz izlenebilir ona birşey demiyorum ama hepsini falan izleme.Son 20 bölümü filler olan animeyi izleyip ne yapıcaksın ki o son 20 bölümden öncede filler bölümler var
Kullanıcı avatarı
Akuraz
Favori Manga: One Piece, Toriko, Bleach
Favori Anime: Code geass, FMA: Brotherhood, Death Note

ken-chan yazdı:2. seri filler dolu salla.Başından biraz izlenebilir ona birşey demiyorum ama hepsini falan izleme.Son 20 bölümü filler olan animeyi izleyip ne yapıcaksın ki o son 20 bölümden öncede filler bölümler var
2. seriden kastın hangisi? Brotherhooddan bahsediyorsan yanlış. İlk 20-25 bölümden sonrası filler olan seri ilk seridir. Brotherhoodda sadece 1 bölüm filler vardı galiba. Gerisi tamamen mangaya sadık bir seri.

Brotherhoodu izlemeni kesinlikle tavsiye ediyorum. Şahsen benim en sevdiğim serilerden biridir.
Resim There is a place within each of us where we cannot hide from the truth, where virtue sits as judge. To admit the truth of our actions is to go before that court, where process is irrelevant. Good and evil are intents, and intent is without excuse. R.A. Salvatore
Kullanıcı avatarı
Zuko
Favori Manga: Fullmetal Alchemist Berserk Vagabond Dorohedoro Vinland Saga
Favori Anime: Fma Cowboy Bebop Steins Gate Seirei no Moribito GITS Samurai Champloo Gundam Haibane Renmei Kaiba Texhnolyze Welcome to Nhk

İlk seriden başla. Kardeşlerin hikayesini ve anneleriyle olan bağlarını daha iyi anlatıyor. Karamsar, depresif bir temaya sahiptir bunu takiben diğer shonenlere pek benzemez. Düşmanları(özellikle Lust) başarılı bir şekilde işliyor. Devam filminde yoğun steampunk kullanımı var. Maes Hughes ilk seride çok daha fazla yer alıyor. Bir de Türkiye'deki animecilerin mangadan ayrı sözünü duyunca akıllarına endless shonenlerdeki gibi rezalet ve özensiz filler bölümler geliyor. Bu peşin hükümlü ve basit bir görüşe sahip olanlar Ghost in the Shell ve Akira gibi iki başyapıtın mangadan ayrı olduklarını biliyor mu muallakta. Kısacası evrenine ısınmak ve karakterlere daha fazla empati yapabilmek için ilk seriden başlayın. Brotherhood ilk 13-14 bölüm içerisinde hikayeyi çok hızlı anlatıyor. Resmen "özet geç lan piç" tadında olmuş. Genelde Brotherhood'dan başlayın diyenlerin büyük çoğunluğu ilk seriyi izlemeyen kişiler oluyor.
Kullanıcı avatarı
ken-chan
Favori Manga: Bleach
Favori Anime: Bleach - Hajime No Ippo - Slam dunk - Death Note - Code Geass - Rurouni Kenshin - Gintama - Samurai Champloo - FMA Brotherhood - Hellsing - Basilisk - Samurai 7 - Steins Gate - Cowboy Bebop - Great Teacher Onizuka - One Outs - Hunter X Hunter

Akuraz yazdı:
ken-chan yazdı:2. seri filler dolu salla.Başından biraz izlenebilir ona birşey demiyorum ama hepsini falan izleme.Son 20 bölümü filler olan animeyi izleyip ne yapıcaksın ki o son 20 bölümden öncede filler bölümler var
2. seriden kastın hangisi? Brotherhooddan bahsediyorsan yanlış. İlk 20-25 bölümden sonrası filler olan seri ilk seridir. Brotherhoodda sadece 1 bölüm filler vardı galiba. Gerisi tamamen mangaya sadık bir seri.

Brotherhoodu izlemeni kesinlikle tavsiye ediyorum. Şahsen benim en sevdiğim serilerden biridir.
Pardon 1 yerine 2 yazmışım :) 1 olacak orası

“Fullmetal Alchemist” sayfasına dön