Değerli arkadaşlar sitemizi ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Forumu güncel tutmaya ve olabildiğince ilgilenmeye çalışıyoruz. Sitemize girince üye olup ilgilendiğiniz manga konularına mesaj atarsanız seviniriz.

İlk Göründüğünde Aşırı Güçlü Gösterilip Patlatılan Karakterler

Shounen Serilerini burada tartısabilirsiniz.
Kullanıcı avatarı
_[Emre]_
Favori Manga: Bleach
Favori Anime: Medaka Box

Bu talihsiz arkadaşlardan pek çok Shounen seride vardır. Serinin taşşaklı adamlarından bir sürü övgü alır. İlk çıkışında ortalığın amına koyar ancak daha sonra önüne gelenden posta yiyen, serinin en zayıf karakterlerinden birine dönüşür.

Bu konuda aklıma bu tanıma uyan bir kaç karakteri derleyeceğim. Sizlerde yorumlarda sayıyı çoğaltabilirsiniz. :D

1-Bacchus (Fairy Tail)

Resim

Tamam, hepimiz biliyoruz ki zaten Fairy Tail güç dengesi diye bir şey olmayan bir seri. Ancak Bacchus'un olayı çok farklı. Erza çıkıp açık açık "Bu lavukla zibilyon kez maç yaptık bir kere bile yenemedim" dedi. Bu keko çok sağlam bir gövde gösterisinin ardından, önce Elfman'a yenildi. Sonra Sting'den tek yedi. Hayır madem lavuk tek yiyecek, neden serinin top tier sayabileceğimiz karakterlerinden birine şişirtiyosun ki? Hasta mısın amk?

2-Yuri Chakovsky (Baki)

Resim

Baki serisi, içerisinde Baki'nin vakti zamanında "ana rakibi" olarak değerlendirebileceğimiz her adama değer gösterse de, bir bu herif dışlandı. Baki'nin seride gördüğümüz ilk ciddi rakibi olan boksör Yuri Chakovsky, Baki'yi yerden yere vurdu. Daha sonrasında ise Hanayama tarafından kolu kırıldı. Ardından iyileşse de, asla boksa geri dönemeyeceği söylendi. Dövüşme gücünü küçükken kırlarda kurtlardan kız kardeşini korurken kazanan bir adamdı. Neyse alacağın olsun Hanayama, seride ki en temiz kalpli adamın anasını siktin. Tebrik ediyoruz.

3-Unzen Mayuri (Medaka Box)

Resim

Medaka'nın ilk sağlam rakibi olan ve cidden dövüşme metodu ve fikirleriyle kendine hayran bırakan Unzen reyizin ilk işi bir sonraki arcın sonunda Kumagawa tarafından düzülmek oldu. Şaşırdık mı? Hayır.

4-Gino Hernandez (Kaptan Tsubasa)

Resim

"Sizler altın ikili olabilirsiniz. Ancak o adamın sağ eli bir mucize, o bir altın sağ el ve bu şutu durduracak!" Serinin aradan geçen 30 yılın ardından hala en iyi 3 strikerından biri olan Karl Heinz Schneider'in ağzından çıktı bu söz. Ayrıca kendisinin belirttiğine göre daha önce Hernandez'le karşı karşıya gelmiş ve az kalsın yenileceklerken, son dakkada attığı golle maçı 1-1 sona erdirebilmiş. Nitekim 16 Yaş Altı Dünya Gençler Şampiyonası açılış maçında harika bir performans gösteren ve maçı izleyen bütün oyuncular tarafından övgü yağmuruna tutulan Hernandez'in kaderi 19 Yaş Altı Dünya Gençler Şampiyonası'nda ikinci sınıf bir forvet tarafından ezilmek oldu.

5-Kuchiki Byakuya (Bleach)

Resim

Bu ismi gördüğünüze şaşırmış olabilirsiniz. Ancak Byakuya İchigo dövüşüne kadar özellikle Rukia tarafından bol bol pompalansa da, İchigo'yla olan dövüşünden sonra işi hep 3. sınıf düşmanlarla karşılaşmak oldu. Zaraki'nin tek atıp geçtiği FB'lerden biriyle uğraşırken canından oluyordu. Tabiki Tsukishima'nın Giriko'dan daha güçlü olduğu ortada, Zaraki'de kendi söyledi bunu. Ancak Tsukishima az daha zorlasa bildiğin Byakuya'yı öldürecekti. Peki Tsukishima Zaraki'yi bu noktaya getirebilir miydi? Hiç sanmıyorum. Quincy arcda başına gelenler de ortada zaten. Byakuya'yı Zaraki'yle karşılaştırmamın sebebi de İchigo'nun SS arcında en ciddi 2 rakibi olmalarından kaynaklı. + olarak ilk Zaraki'yle karşılaştığını ve shikai formunda olduğunu hatırlamak gerek. Normalde Byakuya > Zaraki olması gerekmesine rağmen her zaman Zaraki >>> Byakuya olarak gösterildi. Zaraki'nin zincir muhabbetini ise bir bahane olarak kabul etmiyorum. Sonuçta İchigo'yu Zangetsu'yla temasa geçene kadar ezdi.
Kullanıcı avatarı
Anka24
Favori Manga: Slam Dunk - Boku No Hero Academia!
Favori Anime: Hajime No İppo

Hasır Şapka tayfasının karşısına çıkan bazı karakterler bu duruma düştü. Bir örnek olarak Pica. İş ciddiye binince yani tayfadan birisi tehlikeye girince gitti hiç zorlanmadan tek attı Zoro.
_[Emre]_ yazdı: 09 Şub 2019 16:53 Yedik yine bişeyler.
Sana dememiştim ya.
En son Anka24 tarafından 09 Şub 2019 17:05 tarihinde düzenlendi, toplamda 2 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
_[Emre]_
Favori Manga: Bleach
Favori Anime: Medaka Box

Anka24 yazdı: 09 Şub 2019 15:12 Hasır Şapka tayfasının karşısına çıkan bazı karakterler bu duruma düştü. Bir örnek olarak Pica. İş ciddiye binince yani tayfadan birisi tehlikeye girince gitti hiç zorlanmadan tek attı Zoro.
_[Emre]_ yazdı: 09 Şub 2019 16:53 Yedik yine bişeyler.
Sana dememiştim ya.
Pardon o zaman reyiz. Burada karakterlere söverken kendini tutmana gerek yok. :D
Kullanıcı avatarı
Outlaw
MangaTurk Çeviri
MangaTurk Çeviri
Favori Manga: Vagabond,Tower of God, Planetes, Watashitachi no shiawase na Jikan, Pluto, Green Blood, Claymore, Slam Dunk, 20th Century Boys, Koe no Katachi, Vinland Saga
Favori Anime: Gintama, Psycho-Pass, HxH:11, Zankyou No Terror, Shigatsu wa kimi no uso, SNK, Anohana, 3-gatsu no lion, Kaguya-sama, Samurai Champloo, Koe no Katachi, Vinland Saga, Tenkuu no Shiro: Laputa, Saiki Kusuo, Cowboy Bebop, JoJo serileri...

Çok güzel konu açmışsın. FT'deki çoğu eleman öyleydi benim izlediğimde ya, serinin en büyük problemi de okuyucu-izleyiciyi önce hype'layıp sonra mal etmesiydi bana göre.

Tower of God
► Spoiler Göster

Naruto(Bu spoiler'a girmez artık.)

Resim

Yani, güçsüzleştirildi diyemem ama mal edilmiş efsane bir karakter Orochimaru.
Resim
Kullanıcı avatarı
Diabolus Ipsum Amans
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi
Favori Manga: One Piece, Veritas
Favori Anime: One Piece
İletişim:

Yondaime! Kötürüm gitti adam!
Jiraiya!
Betrayer... In truth, it was I who was betrayed. Still, I am hunted. Still, I am hated. Now, my blind eyes can see what others cannot.
Kullanıcı avatarı
Outlaw
MangaTurk Çeviri
MangaTurk Çeviri
Favori Manga: Vagabond,Tower of God, Planetes, Watashitachi no shiawase na Jikan, Pluto, Green Blood, Claymore, Slam Dunk, 20th Century Boys, Koe no Katachi, Vinland Saga
Favori Anime: Gintama, Psycho-Pass, HxH:11, Zankyou No Terror, Shigatsu wa kimi no uso, SNK, Anohana, 3-gatsu no lion, Kaguya-sama, Samurai Champloo, Koe no Katachi, Vinland Saga, Tenkuu no Shiro: Laputa, Saiki Kusuo, Cowboy Bebop, JoJo serileri...

Diabolus Ipsum Amans yazdı: 09 Şub 2019 20:17 Yondaime! Kötürüm gitti adam!
Jiraiya!
Ahahah. Senin gelip Yondaime yazmanı bekliyordum, umarım Dragon yazmazsın yakın zamanda. :laugh:
Resim
Kullanıcı avatarı
Diabolus Ipsum Amans
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi
Favori Manga: One Piece, Veritas
Favori Anime: One Piece
İletişim:

Dragon öyle bir şey çıkarsa bir daha japon serisi takip etmem.
Betrayer... In truth, it was I who was betrayed. Still, I am hunted. Still, I am hated. Now, my blind eyes can see what others cannot.
Kullanıcı avatarı
teddybear01
Favori Manga: Vagabond, Slam Dunk, Watashi-tachi no Shiawase na Jikan, Lovely Complex,TWGOK, Shigatsu wa Kimi no Uso
Favori Anime: Samurai X, Cowboy Bebop, Steins; Gate, Code Geass, FMA:B, Zankyou no Terror, NGE, NHK ni Youkoso, Tatami Galaxy
İletişim:

Outlaw yazdı: 09 Şub 2019 19:07 Çok güzel konu açmışsın. FT'deki çoğu eleman öyleydi benim izlediğimde ya, serinin en büyük problemi de okuyucu-izleyiciyi önce hype'layıp sonra mal etmesiydi bana göre.

Tower of God
► Spoiler Göster

Resim

White'a katılmıyorum, diğer karakterlerden durumu farklı. Tanıtıldığında daha asıl formunda bile değildi, şimdi asıl formuna girdikten sonra bile daha tam gücüne yakın değil ve SIU da öyle olmadığına dikkat çekiyor.
I think it's time we blow this scene. Get everybody and stuff together.
OK.
Resim
3 2 1
Let's jam!
► Spoiler Göster
Kullanıcı avatarı
Outlaw
MangaTurk Çeviri
MangaTurk Çeviri

teddybear01 yazdı: 09 Şub 2019 23:13
Outlaw yazdı: 09 Şub 2019 19:07 Çok güzel konu açmışsın. FT'deki çoğu eleman öyleydi benim izlediğimde ya, serinin en büyük problemi de okuyucu-izleyiciyi önce hype'layıp sonra mal etmesiydi bana göre.

Tower of God
► Spoiler Göster

Resim

White'a katılmıyorum, diğer karakterlerden durumu farklı. Tanıtıldığında daha asıl formunda bile değildi, şimdi asıl formuna girdikten sonra bile daha tam gücüne yakın değil ve SIU da öyle olmadığına dikkat çekiyor.
Buradaki patlatma tanımı farklı.
► Spoiler Göster
Resim
Kullanıcı avatarı
ugur_tatli
Hakiki Spagetti
Hakiki Spagetti
Favori Manga: Toriko, Attack on Titan, Kaguya-sama, Mob Psycho 100, Minamoto-kun Monogatari
Favori Anime: Attack on Titan, Kaguya-sama, Steins;gate

Fairy Tail'den Bacchus inanilmaz hayal kırıklığıydı, :(

Beelzehub'da sonlara doğru bazı karakterler tek yiyordu acayip abartıldıktan sonra ama gag manga olduğu için pek ciddiye almadım. :D

“Shounen” sayfasına dön