Değerli arkadaşlar sitemizi ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Forumu güncel tutmaya ve olabildiğince ilgilenmeye çalışıyoruz. Sitemize girince üye olup ilgilendiğiniz manga konularına mesaj atarsanız seviniriz.

Akatsuki vs Espada's

Farklı Seri ve Evrenlerin Büyük Savaşlarının olduğu anketler.

Moderatörler: memoww, Pinco

Akatsuki vs Espada's

Akatsuki
20
47%
Espada
23
53%
İkisi de gider
0
Oy yok

Toplam oy: 43
Kullanıcı avatarı
BlackBolt
Favori Anime: bleach hunter x hunter

Espadalar hepsinin bir ideolijisi var bunlar zaten güçlerine yansımış. Fakat hepsi aizen için çalışıyor buda aizenin gücünü göstermek bize. :D

Espadalar daha karizma daha güçlü çok rahat yener bence :D
galeme
Favori Anime: .

Espadaların tümüne gerek yok. Baragan hepsine tek atar.
Kullanıcı avatarı
Tulpar-Byakugan
Favori Manga: Naruto
Favori Anime: Naruto,FMA, Magi, SnK, Monster

Güç olarak kıyaslamıyorum, farklı bir evrendeler sonuçta. Şiçibukai Vs Akatsuki açmıştım orda kıyametler koptu. Bence burda da kaçınsak iyi olur. :whistle:
Akatsuki derinliği olan bir örgüttü. İlk gördüğümde o karamsar hava içime işliyordu. Oroçimaru'dan sonra seride işe yarar 2. ögedir benim için. Giyimleri, teknikleri, konuşmaları, felsefeleri olsun bambaşka hepsinin. Espada'da ise bunlar kısıtlı. Zaten felsefe boyutuna girmiyorum, Ulqiorra ve Stark hariç diğerlerinde bir derinlik de yok. Üyelerinin amacı belli değil.
Akatsuki benim için her açıdan üstündür Espada'dan. Bebelere yenilmiş olsalar bile...
galeme yazdı:Espadaların tümüne gerek yok. Baragan hepsine tek atar.
Aizen geldikten sonra krallığı elinden alınan, ona karşı bir bok yapamayan kişi mi? :blink:
Aizen'in de 15 yaşında götü boklu bir velet tarafından en güçlü halinde yenildiğini hesaba katarsak Espada'nın bir boku yok. Zaten Ulqiorra ve 1. Espada hariç hiçbirini sevmem.
Baragan dokunduğu kişiyi yaşlandırıyor. Nagato veya Obito'y nasıl dokunacak? :laugh:
Resim
Kullanıcı avatarı
BlackBolt
Favori Anime: bleach hunter x hunter

Akatsuki diyen kişi fanlık yapıyordur :D Bleach daha üstün güç bakımından.

Hız bakımından daha iyiler. Yıkıcılıkları daha iyi. Güç bakımından aha iyiler. Espada akar :D

Bu arada dokunduğğunu yaşlandırmıyor. Hem aizenle espada oldular canım :D Hougyokunun gücü var onlarda akatsuki deki bebelere kaybetmezler :D Tamam mı ? :D Fanlık yapmayın lütfen espadalar shicibukailerden de akatsuki bebelerinden de üstün. Bu arada aizen e laf yapmışsın ama onu yenen urahara dır canım :D :kiss: :kiss:
Akai sora
Favori Manga: Vagabond-One piece
Favori Anime: -

Tulpar-Byakugan yazdı:
galeme yazdı:Espadaların tümüne gerek yok. Baragan hepsine tek atar.
Aizen geldikten sonra krallığı elinden alınan, ona karşı bir bok yapamayan kişi mi? :blink:
Aizen'in de 15 yaşında götü boklu bir velet tarafından en güçlü halinde yenildiğini hesaba katarsak Espada'nın bir boku yok. Zaten Ulqiorra ve 1. Espada hariç hiçbirini sevmem.
Baragan dokunduğu kişiyi yaşlandırıyor. Nagato veya Obito'y nasıl dokunacak? :laugh:
Ohooo sevmediğiniz her adama götü boklu derseniz işimiz var.Şimdi paini yenende götü boklu naruto desem çok mu güzel olacak.
Baraganın gücü dokunmakla alakalı değil ayrıca :lol:

Bleachteki güç olayı naruto mangasından bir gömlek daha büyük bence :whistle: :cheer:
:lol:
byakusharinnegan
Favori Anime: naruto

Başlık yanlış anlaşılmış galiba. Iki takım savaşmıyor hangisi kendi evreninde daha iyi bir organizasyondu denmiş.

Espada organizayson bile değil ki herkes kendi kafasında. Karakter tanıtıldıktan 2 bölüm sonra ölüyor. Grimmjow ve ulqiorra sadece iyi tanıtıldı. Akatsukide herkes öyle.
Akatsukinin her karakteri ayrı alanda kraldı ve krarakterleri, hikayeleri on numaraydı. Çoğunun akatsukiye katılma amacı farklıydı. Aşırı gizemliydi part 1de adı geçti sadece 2 eleman köye daldı gitti.

Gizemli lider ortaya çıkıyor adam tanrı deniyor. Arkasından onun gölgesinde saklanan gerçek lider çıkıyor. Ondan sonra onun da zetsu ve madara tarafından kullanıldığını öğreniyoruz. Sadece liderlerinden bile ayrı organizasyon çıkar.
Ardından planlar falan çıkıyor ortaya.

Akatsuki işe yarıyor. Bi amacı var. Espada ise aizene zaman kazandırmaya yarıyor. Tek plan herkesi öldür kralın anahtarını yap. Çok basitti. Akatsuki daha derin.
Akai sora
Favori Manga: Vagabond-One piece
Favori Anime: -

@byakusharinnegan
İkiside gider diyince savaşıyorlar sandım :lol:
:lol:
Kullanıcı avatarı
Tulpar-Byakugan
Favori Anime: Naruto,FMA, Magi, SnK, Monster

@BlackBolt, Espada deyince fanlık olmuyor ama Akatsuki deyince fanlık mı oluyor? Ve buna da sen mi karar veriyorsun? İlginç :whistle:
Dikkat edersen, güç olarak karşılaştırmıyorum dedim. Espada'nın daha hızlı olduğu diye bir şey de yok. Naruto serisinde ışınlanan adamlardan daha hızlı biri olan Tobi varken daha hızlı kıyaslamasını neye göre yaptın onu da merak ediyorum. He, he Aizen'i Uraha yendi. :P
Gelip sadece mühürledi. Über süper mükemmel İçigo varken diğerlerine laf düşmez o seride. Fan belli oluyor kardeşim.
Barragan dokunuyor mu dokunmuyor mu bilmiyorum. Ben sadece animeyi izledim ona da epey oldu unutmuşum. Dokunmuyorsa düzeltelim o kısmı. Nasıl yaptığı da önemli değil zaten. Soyut bir kişi ile gerçek bedeni ortada olmayan birini öyle ya da böyle yaşlandıramaz zaten.

@Akai Sora, haklısın kardeş. "tek atar" dediği için öyle tepki verdim. Normalde ben de sevmem. Ayrıca yazarken de Akatsuki'nin yenilmesi için de aynı şeyi söyledim. B) Hatta koyu renkli yazdım.
Tekrar söyleyim, güç karşılaştrıması yapmadım. Sadece galeme'ye cevap için yazdım. Asıl değerlendirmemi üst kısımda yaptım.
Resim
Kullanıcı avatarı
Instructions
Favori Manga: Naruto | Vagabond
Favori Anime: Naruto Shippuuden | Shingeki no Kyojin | Death Note | Bleach | Aoi Bungaku

Beyler klasik vs konusu olarak düşünüp açmamıştım konuyu. Yani meselemiz barragan'ın birine dokunması değil mesele o olsa ameterasu, kamui, chibaku tensei gibi bir çok güçlü teknik ile zaten karşı konulurdu. İki büyük suç örgütüydü bunlar, kendi hikayelerinde ki ağırlıklarına ve karizmatikliğine göre değerlendirebilirsek daha güzel olur.

JiraiyaFlash yazdı:Hunter x Hunter'dan Hayalet Takımı ve de One Piece'den Savaş Lordları da eklense idi çok eğlenceli olurdu :evil: B)
Dostum ben izlemediğim için onları eklemedim :whistle: (idare edin :laugh: )
Kullanıcı avatarı
Beowulf75
Favori Manga: Akira, Lone Wolf and Cub, Berserk, Slam Dunk...
Favori Anime: GitS, Evangelion, The Tatami Galaxy, Ping Pong the Animation...

Bir kere bence bu vs konusu biraz abes olmuş. Çünkü, iki evren arasında bayağı bir güç farkı var kanımca. Tabi şu son olayları saymıyorum. Juubi'nin o muazzam gücü, devasalığı falan. Madara meteor indirdi, hemen ardından da şu Gremmy denen velet meteor indirdi. Ondan sonra bir tarafta varı yoğu ile meteoru durdurmaya çalışan evren. Diğer tarafta da tek başına meteoru biririnin yaşadığı tekleyen evren. Neyse, geçeyim bunları vs konusuna geleyim.

Pain vs Aizen diye ele alırsak ne olur? Aizen'in yaptığı şeyi genjutsu olarak algılarsak çok rahat bir şekilde alır bizim Nagato'yu. Bkz: Jiraiya vs Pathler. Ondan sonra Starrk'ı alalım ele. Bu adamın sahip olduğu yıkıcı güç karşısında hangi Akatsuki üyesi kalır ki? Starrk, Grimmjow ve Ulquiorra üçlüsü Akatsuki de geriye kalan herkesi temizler benim fikrim doğrultusunda. Hiçbir tarafta fanlık yaptığım yok, ama güç dengesi farklı işliyor her evrende.

Eğer başlık daha detaylı bir şekilde açılsaydı, daha düzgün bir yorum yapmak mümkün olabilirdi. Bazı kurallar belirlense, hiç de fena olmazdı.
...
Resim

İnsan da, yaşam da saçmadır; boşunadır, rastgeledir, sağlam hiç bir şey yoktur; ama yine de yaşamak gerekir.

MyAnimeList Profilim[/b]
► Spoiler Göster
[/align]

“Grup Savaşları” sayfasına dön