Değerli arkadaşlar sitemizi ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Forumu güncel tutmaya ve olabildiğince ilgilenmeye çalışıyoruz. Sitemize girince üye olup ilgilendiğiniz manga konularına mesaj atarsanız seviniriz.

L vs Kira vs Near

Moderatörler: memoww, Pinco

L vs Kira vs Near

L
21
50%
Kira
19
45%
Near
2
5%

Toplam oy: 42
Kullanıcı avatarı
hercaiebabil
SüperNova
SüperNova
Favori Manga: Shingeki no Kyojin, Akame Ga Kiru, Pandora Hearts, Basara, 7 seeds, Fullmetal Alchemmist
Favori Anime: Fullmetal Alchemist, Shingeki no Kyojin

Buggy yazdı:Ama burada bir Zeka savaşından bahsediliyor , ders çalışmak zekayı etkilemiyor yani.
Zaten kimsenin zekasını buna göre değerlendirmiyorum. Sadece "İkisinin de sınavdan aynı puan almış olmalarının zekalarının yakın olduğu" iddiasını doğru bulmadığımı belirtiyorum. ;)

@13sukka34
Böyle bir olasılık benim de aklıma geldi. Ama L'in, Kira'nın Japonya'da olduğunu çözüşü işi bozuyor. Bu adam dünya üzerinde içinde ölüm geçen her şeyi ya da sıra dışı denilebilecek her şeyi an be an takip ediyor ve değerlendiriyor. Yoksa küçük bir rehine haberinde kalp krizi geçirerek ölen adamın her şeyin başlangıcı olduğunu anlaması mümkün olmazdı.
"VAR OLMAK HAKTIR" [thumbnail]https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net/ ... 3557_n.jpg[/thumbnail]

Bu resim bana işkence eden bütün öğrencilerime gelsin;
► Spoiler Göster
Kullanıcı avatarı
Buggy
Favori Manga: One Piece
Favori Anime: One Piece

Mangakanın verdiği değerler var birde ;

Zeka

L = 8
Kira = 9
Near = 9
Mikami = 8
Mello = 7

Yaratıcılık ;

L = 10
Kira = 10
Near = 10
Mikami = 7
Mello = 7

İstekli olma ( Arzu ) ;

L = 9
Kira = 9
Near = 6
Mikami = 8
Mello = 10

Motivasyon ;

L = 10
Kira = 10
Near = 9
Mikami = 9
Mello = 8

Sosyal yaşam ;

L = 1
Kira = 10
Near = 1
Mikami = 5
Mello = 9
En son Buggy tarafından 28 Haz 2013 16:26 tarihinde düzenlendi, toplamda 3 kere düzenlendi.
Ryuusa Bakuryu
Favori Anime: DN

13sukka34 yazdı:
hercaiebabil yazdı:
Tulpar-Byakugan yazdı: Sınavda bile aynı puanı alıp 1. olmaları zeka seviyelerinin çok yakın olduğunu göstermek için yeterli.
Aksine, L'in Kira'dan ne kadar da önde olduğunun göstergesi. Kira bir lise öğrencisiydi. Sabah akşam ders çalışıyordu. En azından defter gelmeden önce, defterin varlığı esnasında da derslerini boşlamadı. Buna rağmen L'e fark atamadıysa, L ile aynı kefeye koymak, L'e hakaret.
Düşüncene katılmıyorum.
1-Ligth'ın çalıştığını biliyoruz tamam ama L'in hiç çalışmadığına dair de birşey bilinmiyor yani aynı şekilde oda çalışıyo olabilir.
2-Yanlış hatırlamıyosam ikiside en yüksek puanı almıştı yani 100 üzerinden 100 gibi.Bu durumda zaten aralarındaki fark ölçülemez.Sınırlarını bilmediğimiz için.(Yanlış hatırlıyosam söyleyin)
Burada o kadar geniş düşünmeyin. Yoksa lise öğrencisi olmayan evde oturup tatlı yiyen birinin sınavda ülke birincisi olmasına imkan yok. En zekiyi de getirseniz olmaz. Burada basit düşünmek lazım. Yani orada mangaka demişki zekaları birbirlerine çok yakın. Hatta aynı denecek kadar. Buradan başka anlam çıkartmak yanlış olur. Nitekim Light da çok ders çalışan bi tip değildi. En azından koca ülke birincisi için.

[hr]

Soruya gelince Near'i onlarla kıyaslamak haksızlık olur. Aynı siklette değiller. L > Light >> Near.
Kullanıcı avatarı
13sukka34
Favori Manga: Naruto
Favori Anime: Favori Anime:Naruto-Death Note

Buggy yazdı: Zeka

L = 8
Kira = 9
Near = 9
Mikami = 8
Mello = 7

Yok artık daha ne yapcaklar da 10 olcaklar bana kalırsa saçma olmuş Near'ın ki 9 olduğu yerde L ve Kira en az 10'u hakediyo
Resim
Kullanıcı avatarı
Buggy

Ohba'nın vardır bir bildiği, bu yüzden Kira'yı Near'a harcattı zaten. ( Mangayı kimin yazdığını bile unutmuşum :lol: )

Bu bölümde yazıyor

http://mangafox.me/manga/death_note/v13/c110/3.html
Kullanıcı avatarı
Zettai
Favori Manga: Death Note, Rainbow
Favori Anime: Code Geass, FMA

Near zaten L'in üstünlüğünü kabul etti. Şimdi L ve Kirayı ele alacak olursak birisinin elinde defter birisinin elinde tüm istihbarat birimleri ve devlet örgütleri var. Ayrıca L için ismini söylememek o kadar zor olmasa gerek ki L vs Kira'nın sonu istediğim kadar zekice bitmedi ama olsun yinede Kira diyorum. Tek başına o kadar yükün altında durmak kolay değil.
Resim
Kullanıcı avatarı
Buggy

Beyler Death Note serisi tamamen zeka ya dayalı bir seri değil. Tecrübe, Yaratıcılık, Sosyal yaşam, Duygusal Güç, Motivasyon gibi durumlarda var. L dediğimiz adamın o şeyleri öngörmesi zekasından değilde Yaratıcılığının önplanda olmasından geliyor bana göre. Zeka farklı bir faktör, düşünme kapasitesi yani. L'in zeka oranı 8 ama adam kendi oranına göre süper yaratıcılığı varmış. Kira ise o tabloya göre bariz bir şekilde hepsinden üstün. Genel olarak, Zeka olarak ise Near kıl payı Kira'dan üstündür bence. Mangaka ikisinide 9 demiş ama bence Near birazcık önde. Yaratıcılık olarakta Zeka olarakta denkler Kira ve Near. L ise dedektiflik tecrübesi olmasına rağmen bu işlere girip göz göre göre Kendisine kafa tutan Yagami Lıght'ı yenemedi. Yani demek istediğim şu ; L'in orada bulduğu teoriler Yaratıcılığından kaynaklanıyor. Near ise daha küçük olmasına rağmen ve yüksek zekası + Yaratıcılığı ile önplana çıkıyor. Kısaca Near ve Kira, L'den zekiler. Ama dedektiflik konusunda L daha iyidir orası ayrı.
Kullanıcı avatarı
Millennium Wizard
Favori Manga: One Piece,Hellsing
Favori Anime: Fma,Bleach,One piece

Kira.

Kiranın yenilmesi sadece senaryodan dolayıdır.E doğal olarak bu adamın yaptıklarının yanlış olduğunun gösterilip yenilmesi gerekiyordu en sonunda.

Orda bile mikaminin hatasından kaybetmiştir.Planı tıkır tıkır işlese şu an Near ölüydü.
Resim
Kullanıcı avatarı
Maiev
Favori Manga: Naruto, One Piece, The Breaker, Noblesse.
Favori Anime: Naruto, Code Geass, Deathnote, K-Project, HxH, Bakuman,Shingeki no kyojin.

N ye tek oy atan benim sanırım:)
Kullanıcı avatarı
Light of God
Favori Manga: One Piece, Naruto
Favori Anime: One Piece, Naruto, Death Note, Psyco Pass, Kuroko No Basket

Tabi ki L

Near L'in getirdiği bir seviyeden başladı da kazandı. En baştan başlasaydı hiç bir şey yapamazdı.

“Grup Savaşları” sayfasına dön