Değerli arkadaşlar sitemizi ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Forumu güncel tutmaya ve olabildiğince ilgilenmeye çalışıyoruz. Sitemize girince üye olup ilgilendiğiniz manga konularına mesaj atarsanız seviniriz.

The Flash vs Superman

Moderatörler: memoww, Pinco

The Flash vs Superman

The Flash
8
33%
Superman
13
54%
Kararsız
3
13%

Toplam oy: 24
Kullanıcı avatarı
JiraiyaFlash
Favori Manga: Naruto, Wolf's Rain, Claymore ,SlamDunk, Hunter x Hunter, One Piece, Vagabond, Vagabond, Feng Shen Ji, Katekyo Hitman Reborn, Boku no Hero Academia
Favori Anime: Naruto, Naruto Shippuden, Samurai 7, GunGrave,Claymore, SlamDunk,
Wolf's Rain, Hunter x Hunter 2011, Cowboy Bebop, Death Note, Katekyo Hitman Reborn, Boku no Hero Academia
İletişim:

Bu arada ben burada son fikrimi söylememişim.. Flash'ı biraz tanıttım diye Flash dediğim sanılmış..

Superman>Wally>Barry

Bu anketteki Flash sanırım Barry , Wally olsa Supe'ü alabilirdi.. Ama Barry'nin alabileceğini sanmıyorum... AMa inanılmaz zor bir karşılaşma yani ikiside sınırlarını zorladığında evren resetleme ve gezegen toz buz etme potansiyeline sahip çarlar..

Ancak tecrübe, averaj toplamında ki beceriler ve uçarak uzaktan saldırma kartı sayesinde Superman diyorum.
Resim
Kullanıcı avatarı
Okan.
Favori Manga: OP,Toriko,The Gamer,DB,One Punch-Man
Favori Anime: HxH,JoJo

Bunu bir süredir düşünüyorum,bu vs'yi Flash alır.
+Superman'dan çok daha hızlı
+IMP sayesinde saldırı gücüde aşağı kalmıyor
+Hız çalabiliyor (Superman'i yenmesini sağlıyacak koz bu bence)
+Zaman yolculuğu
+Superman'den bile daha hızlı düşünebiliyor

Gerçi kafama takılan sorular var:
Flash bir kerede ardarda IMP atabiliyor mu?
Flash uzayda da koşabiliyor mu?
Flash bi ara Anti-Monitor'le kapışmış diye duydum zarar verebilmiş mi?
Kullanıcı avatarı
JiraiyaFlash
Favori Manga: Naruto, Wolf's Rain, Claymore ,SlamDunk, Hunter x Hunter, One Piece, Vagabond, Vagabond, Feng Shen Ji, Katekyo Hitman Reborn, Boku no Hero Academia
Wolf's Rain, Hunter x Hunter 2011, Cowboy Bebop, Death Note, Katekyo Hitman Reborn, Boku no Hero Academia
İletişim:

Okan. yazdı:Bunu bir süredir düşünüyorum,bu vs'yi Flash alır.
+Superman'dan çok daha hızlı
+IMP sayesinde saldırı gücüde aşağı kalmıyor
+Hız çalabiliyor (Superman'i yenmesini sağlıyacak koz bu bence)
+Zaman yolculuğu
+Superman'den bile daha hızlı düşünebiliyor

Gerçi kafama takılan sorular var:
Flash bir kerede ardarda IMP atabiliyor mu?
Flash uzayda da koşabiliyor mu?
Flash bi ara Anti-Monitor'le kapışmış diye duydum zarar verebilmiş mi?
Soruların cevapları; Hayır ard arda IMP kullanamıyor çünkü bu güç için epey koşarak epey bir potansiyel enerji yükleyip sonra onu kinetiğe çevirmesi gerekiyor..Yani Superman gibi bir adamla dövüşüyorsan en fazla bir kere yapabileceğin bir şey.. Ona da Supe imkan sağlarsa..

Bence IMP yerine vücudunu katı cisimlerden titreterek geçirmesi Superman için çok daha büyük sıkıntı olur mesela çünkü etrafında koşup normal yumruk atacağına elini vücuduna soksa.. O zaman Superman'in başı bela da olur işte.. AMa bu kadar karakterden çıkacak olsalar zaten Superman gezegen ile birlikte gömer..

2.soruna gelirsek.. Evet koştuğu olaylar var.. Ancak bunu yapan Wally idi Barry'de yapabilir tabi ama emin değilim Speed Force alanı ve inanılmaz sürtünme yaratan titreşimi ile uzayda koşabiliyordu.. Ama tabi yerde olduğu kadar hızlı ya da güvenli değil.

3. Soru Evet Pek çok Süper kahraman Anti-Monitör'e saldırdı onu biraz zayıflattı ama hala topundan daha güçlüydü.. En son Barry kendini feda etti Speedforce'a dönüştü, Gücün kendisine. Saniyeye binlerce atak sığacak şekilde seri bir saldırı sonucu.. Anti Monitörü ve onun anti-madde enerjisini yendi.. Ancak bu olay sonrası öldü ve 26 yıl böyle kaldı.. Daha doğrusu speed force'a karıştı.. Enerji bazlı bişi oldu sanırım.

Yani bir kez olabilecek bir şey..Bunu her kavgasında yapamaz.

----------------------------------

Tabi inanılmaz çekişmeli bir kapışma.. ama ben Superman'e yakınım.. fakat Flash'ın da şansı yok değil...Ama oyumu Superman'e verdim.. Çünkü onun potansiyeli Flash'ı aşar biraz.. Biraz extra motivasyon ve biraz extra güneş banyosu ile Flash'ın yaptığı her şeyi yapamayacağını kimse garanti edemez :D Ama Flash Superman'in yapabileceği her şeyi yapamaz.. Sanırım beni ikna eden fark bu oldu.
Resim
Kullanıcı avatarı
Diabolus Ipsum Amans
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi
Favori Manga: One Piece, Veritas
Favori Anime: One Piece
İletişim:

Superman der geçerim na na na
Betrayer... In truth, it was I who was betrayed. Still, I am hunted. Still, I am hated. Now, my blind eyes can see what others cannot.
Kullanıcı avatarı
Loki
Favori Manga: -Tower of God
-Slam Dunk
-Hunter X Hunter
-Bleach
-One Piece
-Noblesse
-Koe No Katachi
-Rurouni Kenshin
-Tokyo Revengers
-Dr Stone
Favori Anime: -Neon Genesis Evangelion
-Serial Experiments Lain
-Steins;Gate
-Hunter X Hunter
-Slam Dunk
-Full Metal Alchemist Brotherhood
-Yu Yu Hakusho
-Bleach
-One Piece
-Dragonball Z
-Barakamon
-Samurai X
-Dr Stone

Süperman uçup Dünya'yı patlatırsa ne Flash kalır ne Batman.

Resim

Kaynak: http://www.comicvine.com/superman/4005- ... e-13162010
Kullanıcı avatarı
ugur_tatli
Hakiki Spagetti
Hakiki Spagetti
Favori Manga: Toriko, Attack on Titan, Kaguya-sama, Mob Psycho 100, Minamoto-kun Monogatari
Favori Anime: Attack on Titan, Kaguya-sama, Steins;gate

Loki yazdı:Süperman uçup Dünya'yı patlatırsa ne Flash kalır ne Batman.
► Spoiler Göster
Konu: Güç Sirkinde Sevilmeyen Adam: BATMAN!
JiraiyaFlash yazdı:
Diabolus Ipsum Amans yazdı:
Hacı şimdi tüm dc evrenini dünya düşün, bende süpermanim batmanda gothamda işte, ben bunla savaş halindeyim. Çıkıyorum abi gezegenden gidiyorum uzaya, 850 tane gezegeni dünyaya fırlatıyorum.

Batman hepsini havada tutup mu yok ediyo nedir yani.

Karşı çıktıgım budur, diğer karakterler neden hazırlanmıyor. Mastürbasyon mu yapıyo bunlar?

Ha şunu diyenlere saygım sonsuz, süperman batmane vurmuyo, arkadaşı falan filan diye öldürmek istemiyor. Bak buna tamam derim adam karakterli iyi varlıkta.
Yenemez ya da hazırlık falan filan ne.
Yani şartlar neden eşit değil, sen tüm batmanliğini kullanırken süpermen neden kötürüm gibi hacı. :lol:
Bu nasıl mantıktır ya. Dünyaya 850 tane gezegen atınca nereye bunun kahramanlığı ya..Nerenin adamı olacak bu..Elbette belli limitasyonlar var... Ona bakarsan Ben Batman'im yarasamağram da kriptonit koleksiyonum var zaten..TÜm Amerika Federal Bankası kadar da param var neredeyse.. Kriptonite başlıklı füzelerle seni bombaladım...Ya da Adalet Ligi Binasında karşılaştık... Arkandan kriptonit mermi sıktım...Hadi bakalım ?!? Yani böyle mantık mı olur...Yani bir karakterin diğerini yenebileceği bir yol bulma adına böyle karakteri kalıbından çıkarmaya ne gerek var..Normal şartlarda Superman elbette haşadını çıkarır 10 Batman gelse de kar etmez...Ama Batman bu adamı tanıyor sınırları var, limitleri var, zayıflıkları var, alışkanlıkları var vs....Bir de Batman süpergüçsüz adam kimse ondan beklemediği için büyük darbeyi(Darkseid gibi) sonra pişman oluyorlar..

Hocam böyle bakılmaz bu olaya yapmayın ya
Kullanıcı avatarı
JiraiyaFlash
İletişim:

Loki yazdı:Süperman uçup Dünya'yı patlatırsa ne Flash kalır ne Batman.

Resim

Öncelikle resimde ki Superman Prime versiyonu.. Normalinden çok güçlü bir alternatif versiyon..

Ayrıca Flash'da zamanda geriye gidip bebek Clark'ı öldürürse ? Yani iş karkaterden çıkmaya gelince.. Flash'ta çok tehlikeli..

Ama Moraller dahilinde ve de BFR olmadan (dövüş alanı dışına atma, ışınlama, savaş sahasını yok etme, tek atıcı ataklar,zamanıve mekanı bükme vs gibi şeyler dışında yani) Supe daha iyi bir ele sahip diyebilirim..
Resim

“1 vs 1 Savaş” sayfasına dön