Değerli arkadaşlar sitemizi ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Forumu güncel tutmaya ve olabildiğince ilgilenmeye çalışıyoruz. Sitemize girince üye olup ilgilendiğiniz manga konularına mesaj atarsanız seviniriz.

One Piece evrenindeki en iyi kaptan hangisi

One Piece ile ilgili yapacağınız tüm anketler.

Sizce One Piece evrenindeki en iyi kaptan hangisi?

01- Edward Newgate(White Beard)
90
50%
02- Shanks
38
21%
03- Big Mom
0
Oy yok
04- Marshall D. Teach(Blackbeard)
12
7%
05- Buggy
3
2%
06- Monkey D. Luffy
16
9%
07- Trafalgar Law
4
2%
08- Eustass Kid
2
1%
09- Basil Hawkins
0
Oy yok
10- X Drake
1
1%
11- Portgas D. Ace
1
1%
12- Arlong
0
Oy yok
13- Boa Hancock
1
1%
14- Jevelry Bonney
0
Oy yok
15- Scratchmen Apoo
0
Oy yok
16- Capone "Gang" Bege
0
Oy yok
17- Brogy(Dev)
0
Oy yok
18- Dorry(Dev)
0
Oy yok
19- Fisher Tiger
5
3%
20- Usopp
7
4%

Toplam oy: 180
Kullanıcı avatarı
ThePumpkin
Favori Manga: Hunter x Hunter, Toriko, Kingdom
Favori Anime: Ergo Proxy, Hunter x Hunter, Cowboy Bebop
İletişim:

Normalde korsan dediğin adamlar Teach ya da Kid gibi adamlar olur ama Oda One Piece'de korsanlık tanımını farklı işlediği için onun üzerinden gidersek en iyi kaptana Edward Newgate derdim.
Kullanıcı avatarı
PHO3N1X
Favori Manga: One Piece,Bleach,Naruto,Fairy Tail,Historys Strongest Disciple Kenichi,Air Gear
Favori Anime: Ruoruni Kenshin,One Piece,Bleach,Naruto,Death Note,Hellsing,Dragon Ball,Dragon Ball Z,High School DxD,Fairy Tail,Afro Samurai,Beelzebub,Berserk,Bakuman,Hunter X Hunter,Gintama,FMA,K.H.R,Kaichou Wa Maid-Sama,Code Geass,D.Gray-Man,Kuroko no Basket,Vampire Knight Guilty,Historys Strongest Disciple Kenichi,Slum Dunk,Hajime No İppo,Shingeki No Kyojin,GTO,Air Gear,Mirai Nikki,Another,Special A,K-Project vs.

Ankette olduğu için White beard dedim ama yaşamadığına göre şuan,Shanks,Luffy ve Black Beard diyorum.
► Spoiler Göster
► Spoiler Göster

Resim
Kullanıcı avatarı
oZzIiI
Favori Manga: Vagabond, Shamo, FMA, Berserk, Sun-Ken Rock,
20 Century Boys, Banya, Liar Game, Death Note, Jackals, Claymore,
Slam Dunk, Veritas, One Piece, Gamaran, Beelzebub,
Deadman Wonderland,
Favori Anime: Samurai Champloo, Cowboy Bebop, Black lagoon, Berserk,
Sword Of the Stranger, Darker Than Black, One Piece, GTO,
İletişim:

Articuno yazdı:Edward Newgate kesinlikle bir numaradır. Kendi tayfasını geç 43 farklı tayfa bile adamı babası yerine koydu. Adamın tayfasına dokunmaya cesaret edemiyorlardı. Sadece birisini öldürmek için dünyayı sarsacak bir savaşı göze almak gerekti. Ace'in onurunu korumak için Marineford'da, Shanks'la olan konuşmalarında seni ben gönderdim diyerek suçu üstlendi. Böyle bir adam yok aga. Arkasından Shanks gelir. Adam kelimeler ile savaşı bitirebilecek iradeye sahip ve Ace ile BB'in kapışmasının neden olabileceklerini görebilen tek kişiydi.
Tector yazdı:Shanks ardından ise Portgas D.ace ,Ace nedenim ise WB gibi bir adam gelince tayfama dokunma deyip ateşten çember çizdi tayfasına kaçın dedi çünkü onlara çok değer veriyor hatta WB bunu gemisine aldığında ilk sorduğu soru ''Adamlarıma ne oldu'' bu yüzden.
Ace tayfasını bir yılda Yeni Dünya'ya götürmeyi başardı. Wb'ye gelene kadar her türlü engeli aşmayı bir şekilde başardı.(Jinbe ile Ace kapışması serinin başlangıcından iki sene önce) İlk senesinde bunları başarabilen başka adam bilmiyorum ben. Zaten bu da hükümetin Ace'in kim olduğunu anlamasına neden oldu o da ayrı mevzu. Tector'un dediği gibi tayfasına verdiği değer çok fazla. Bu konuda Luffy'den farksız. Benim için üç numara Ace, dört numara Luffy'dir.
equando yazdı:Teach diyen herkese katılıyorum.
Adam aşırı güçlü karakterleri toplayıp emri altına aldı.Birlikte gelişme vs. yok.Direk kendine bağladı.
Bu çok az kişinin yapabileceği birşey.

Uzun zamanlı planını yaptı.Hatasız şekilde ilerletiyor. Teach bu evrenin en iyi kaptanıdır.
Wb'de Ace'i tayfasına kattı.(tafyasına nasıl katıldığını bildiğim tek kişi Ace ondan onu yazdım) Bb Ace'e saldıran Van Augur ile Burgess'a siz bu adama denk değilsiniz basın gidin demiyor muydu? İmpel Down'dan gelenlerin gücünü pek bilmediğimizden bir şey diyemeyeceğim ama hemen hemen bütün yonkoların bu şekilde adam topladığını düşünüyorum. Shanks'ın tayfaya en son katılan adamın bile 93 m ödülü vardı.
Uzatmıcam hiç direk imza atarım altına!
kaan4259
Favori Manga: One Piece
Favori Anime: Rurouni Kenshin

Gol D. Roger adam arkadaşıma laf yaptılar diye koskoca ülkenin ordusunun azına etmiş.
Kullanıcı avatarı
Jiraiya-Sama
Favori Manga: Fma
Favori Anime: Fma.

Bana göre wb dir. Kaptan tayfasına tayfada kaptanına güveniyor.(squard örneğini vermeyin o istisna). BB doğru akıllı adam ama tayfasındakiler çıkar için birlikteler. Herhangi bir çıkar kalmadımı o tayfa çok rahat dağılır. One piece evreninde gördüğümüz en baba kaptandır wb.
Resim
► Spoiler Göster
► Spoiler Göster
► Spoiler Göster
Hırpalanmış yerlerinden öperim çocuk.
Kullanıcı avatarı
-kingroad-
Favori Manga: Noblesse,Toriko,One Piece,Naruto,Bleach,Vagabond,Berserk
Favori Anime: Fate Zero,Death Note,HunterxHunter,Bleach,Naruto,One Piece,One Outs

equando yazdı:
-kingroad- yazdı:
Ben sana şöyle diyim,bundan önce dediklerimi siktir et.
Bu adam karaktersiz,kişiliksiz,malak,götoş bir adam.
Bana göre bu adamın en iyi kaptan olma gibi şansı yok.Bundan olsa olsa sirk hayvanı olur aq.
Gerçek korsanlar böyle oluyor.
Aşk Tanrıçası,tayfasındaki her adama çok değer verip sevgiyle yaklaşan,hepsiyle canım cicim olanlara anime karakteri deniyor.

One Piece dünyasındaki korsanların böyle olduğunu biliyorum.Olmasınlar da demiyorum.Sadece bir korsanda olması gereken özellikleri sayıp bundan korsan olmaz demen beni rahatsız ediyor.
Arkadaşım gerçek korsanların böyle olduğunu bende biliyorum.Gerçeğe bakıyorsak korsanların kötü denizcilerinde iyi olması gerekiyor.Ama korsanlarda iyi olanlar denizcilerdede kötü olanlar var.Zaten gerçek hayatı anlatsaydı sırf çok fazla takip edende olmaz.İllaki karakterli insanlar olmalıki takip edilsin.
Animeye göre değerlendirdiğimiz için dediklerimide böle okuman lazım.
Resim
[wave=blue]Kizaru-Borsalino-Yellow Monkey[/wave]
Kullanıcı avatarı
Loki
Favori Manga: -Tower of God
-Slam Dunk
-Hunter X Hunter
-Bleach
-One Piece
-Noblesse
-Koe No Katachi
-Rurouni Kenshin
-Tokyo Revengers
-Dr Stone
Favori Anime: -Neon Genesis Evangelion
-Serial Experiments Lain
-Steins;Gate
-Hunter X Hunter
-Slam Dunk
-Full Metal Alchemist Brotherhood
-Yu Yu Hakusho
-Bleach
-One Piece
-Dragonball Z
-Barakamon
-Samurai X
-Dr Stone

-kingroad- yazdı:Arkadaşım gerçek korsanların böyle olduğunu bende biliyorum.Gerçeğe bakıyorsak korsanların kötü denizcilerinde iyi olması gerekiyor.Ama korsanlarda iyi olanlar denizcilerdede kötü olanlar var.Zaten gerçek hayatı anlatsaydı sırf çok fazla takip edende olmaz.İllaki karakterli insanlar olmalıki takip edilsin.
Animeye göre değerlendirdiğimiz için dediklerimide böle okuman lazım.
Gerçek; size okulda öğretilenler, ABD yapımı filmlerden izledikleriniz, ailenizin söyledikleri midir? Tüm polisler, denizciler iyi; korsanlar, hırsızlar, hackerlar kötü müdür? Tarihe biraz baksanız aslında One Piece serisinin ne kadar sağlam temellere dayandığını görürsünüz. O iyi dediğiniz denizciler yeni kıtalar keşfedilince orta ve güney afrikadaki insanları katledip masum sivilleri köle olarak çalıştırmış, kadınlarına tecavüz etmiş ve zorla yerlerinden yurtlarından etmiş insanlardır. Kendi büyük krallıklarını genişletmek için her türlü vahşeti yapmış kişilerdir. Amerika kıtasında yapılan katliamları saymak istemiyorum bile. Yani denizciler hiç de öyle iyi adamlar değillerdir korsanların aktif rol oynadığı dönemlerde. Muhakkak aralarında adaleti sağlamak isteyen azınlıkta kişiler vardı, ama çok azınlıktaydı bunlar. Kanıt olarak da ABD, Fransa, İngiltere'deki Afrika kökenli insanları göstermek isterim: Hepsinin ataları zamanında zorla yurtlarından edilip köle olarak çalıştırılmıştır.

Korsanlar arasında adaletli kişiler vardır. En iyi örnek de Kanuni döneminde Osmanlı donanmasına katılmış aslında korsan olan Barbaros Hayrettin Paşa'dır. Osmanlı tarihinin en büyük Kaptan-ı Derya'sı olmuştur.

One Piece çok özel bir seri. Seride bildiğim kadarıyla bir çok korsan gerçek dünyadakilerden esinlenmiştir. Yani Oda Sensei kıçından yaratmamış bunları. Gerçekle bir alakası yok, mangada gerçekçilik aramayacaksın demek şu seriye büyük bir hakarettir. Kaynak: http://uk.answers.yahoo.com/question/in ... 557AAb6MVD
Kullanıcı avatarı
-kingroad-
Favori Manga: Noblesse,Toriko,One Piece,Naruto,Bleach,Vagabond,Berserk
Favori Anime: Fate Zero,Death Note,HunterxHunter,Bleach,Naruto,One Piece,One Outs

Edit:Yazdığım mesajı sildim.
Konuyu uzatmıcam,sizi üstün zekanızla başbaşa bırakıyorum...
En son -kingroad- tarafından 10 Oca 2013 11:34 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Resim
[wave=blue]Kizaru-Borsalino-Yellow Monkey[/wave]
Kullanıcı avatarı
valheru21
Beyaz Avcı
Beyaz Avcı
Favori Manga: One Piece, Naruto,Hellsing,Bakuman
Favori Anime: Gintama,One Piece, Naruto, Hellsing, Yu-Gİ-Oh, Bleach,Bakuman, Samurai 7

Loki yazdı:
Gerçek; size okulda öğretilenler, ABD yapımı filmlerden izledikleriniz, ailenizin söyledikleri midir? Tüm polisler, denizciler iyi; korsanlar, hırsızlar, hackerlar kötü müdür? Tarihe biraz baksanız aslında One Piece serisinin ne kadar sağlam temellere dayandığını görürsünüz. O iyi dediğiniz denizciler yeni kıtalar keşfedilince orta ve güney afrikadaki insanları katledip masum sivilleri köle olarak çalıştırmış, kadınlarına tecavüz etmiş ve zorla yerlerinden yurtlarından etmiş insanlardır. Kendi büyük krallıklarını genişletmek için her türlü vahşeti yapmış kişilerdir. Amerika kıtasında yapılan katliamları saymak istemiyorum bile. Yani denizciler hiç de öyle iyi adamlar değillerdir korsanların aktif rol oynadığı dönemlerde. Muhakkak aralarında adaleti sağlamak isteyen azınlıkta kişiler vardı, ama çok azınlıktaydı bunlar. Kanıt olarak da ABD, Fransa, İngiltere'deki Afrika kökenli insanları göstermek isterim: Hepsinin ataları zamanında zorla yurtlarından edilip köle olarak çalıştırılmıştır.

Korsanlar arasında adaletli kişiler vardır. En iyi örnek de Kanuni döneminde Osmanlı donanmasına katılmış aslında korsan olan Barbaros Hayrettin Paşa'dır. Osmanlı tarihinin en büyük Kaptan-ı Derya'sı olmuştur.

One Piece çok özel bir seri. Seride bildiğim kadarıyla bir çok korsan gerçek dünyadakilerden esinlenmiştir. Yani Oda Sensei kıçından yaratmamış bunları. Gerçekle bir alakası yok, mangada gerçekçilik aramayacaksın demek şu seriye büyük bir hakarettir. Kaynak: http://uk.answers.yahoo.com/question/in ... 557AAb6MVD
Smoker Reyiz yazdıklarını zaten söylemiş tabi anlayana.
http://www.mangapark.com/manga/One-Piece/c664/8
Resim "Dünyaca ünlü bilim adamları tarafından söylense bile saçmalık her zaman saçmalık olarak kalacaktır"
John Lennox
HayGaRy
Favori Anime: One Piece

Buggy diyorum :lol:
Adam osursa tayfası İlahi bir koku sanıyor.O nasıl bir bağlılıktır öyle :P

“One Piece Anketler” sayfasına dön