Değerli arkadaşlar sitemizi ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Forumu güncel tutmaya ve olabildiğince ilgilenmeye çalışıyoruz. Sitemize girince üye olup ilgilendiğiniz manga konularına mesaj atarsanız seviniriz.

Crocodile vs Lucci ( Cp9 vs Baroque Works )

One Piece ile ilgili yapacağınız tüm anketler.

Crocodile vs Lucci

Crocodile çüker atar
90
70%
Lucci alır
38
30%

Toplam oy: 128
Sae
Favori Manga: -
Favori Anime: -

Neyse spoiler yemeden tartışmadan ayrılayım en iyisi :D Güncele yaklaşırken daha mantıklı şeyler yazabilirim. Ama Luffy karşısında ki Crocodile Luffy karşısında ki Lucci'yi büyük ihtimalle yenemez. En azından 390'a kadar verilen bilgilere göre bunu söyleyebilirim.
Resim
► Spoiler Göster
► Spoiler Göster
Kullanıcı avatarı
Senya
Favori Manga: Bleach, One Piece, Sun Ken Rock
Favori Anime: Bleach, Slam Dunk, Gintama, GTO

Outlaw yazdı:
Senya yazdı:Crocoyu herkes Luffy kadar sikko bir şekilde yenemez. Aynı şekilde Eneli de kimse Luffy kadar sikko bir şekilde yenemez.

Beyler, bu adamlar mangaka kurbanıdır şu piskozu bir aşalım artık. Zayıf noktası su diye yakında Coby e falan dövdüreceksiniz Crocoyu. Kendisi gayet bir savaş lordudur, iki kilo taşağı vardır. İmpel Down kaçkınları tsunamide götten solurken (ki onlar WB nin takdir ettiği güçlü adamlar) '' Hiç mi korsanlık bilmezsiniz beyler. '' dedi adam. Ki DF kullanıcısı meyve zaafiyetinin yanında.

Yeni dünyada dolaşırken anılarım canlanıyor vesair diyordu. Yılların korsanı, WB ile dövüşmüş ve bir şekilde sağ kalmış. Savaş lordu olmuş. Öyle veya böyle en güçlü şişibukailer Dof ve Mihawka atarını yaptı Marinefordda, Akainuyla bile çarpıştı.

Rob Lucci ne amk, bir iki koramiralden övgü aldı diye. Sikko bir krallığın tüm askerlerini ve onları esir alan korsanlarını yenmiş. Büyük başarı tebrikler.

Croco'yu öveyim derken, Lucci'yi itin götüne sokmuşsun.
Panpa çöpler çöptür ve öyle kalmalıdır. Aynısını bir Bellamy için demezdim... Neden? O daha çaylaktı, gençti. Ama Lucci yamulmuyorsam otuzlarında bir adam. Sınırına gelmiş yani. Ne meyvesini geliştirebilir ne de şu 6 sanat mıdır nedir o zımbırtıyı. Hepsi sınırında.

+ Haki?

Haki çıksaydın çıkardı herhalde bu yaşına kadar. Yani '' belirgin '' olarak, yoksa her karakterde haki var. En güçlü tekniğini Luffy 4 kere yemesine rağmen ayağa kalktı ki bütün Enies Lobby ile savaşmış yorgun Luffy den bahsediyoruz.

Croco Luffy i 3 kere öldürdü. İkisinde abidik gubidik, diğerinde panzehir sayesinde kurtuldu.
Resim
Resim
► Spoiler Göster
Kullanıcı avatarı
Outlaw
MangaTurk Çeviri
MangaTurk Çeviri
Favori Manga: Vagabond,Tower of God, Planetes, Watashitachi no shiawase na Jikan, Pluto, Green Blood, Claymore, Slam Dunk, 20th Century Boys, Koe no Katachi, Vinland Saga
Favori Anime: Gintama, Psycho-Pass, HxH:11, Zankyou No Terror, Shigatsu wa kimi no uso, SNK, Anohana, 3-gatsu no lion, Kaguya-sama, Samurai Champloo, Koe no Katachi, Vinland Saga, Tenkuu no Shiro: Laputa, Saiki Kusuo, Cowboy Bebop, JoJo serileri...

Senya yazdı:
Outlaw yazdı:
Senya yazdı:Crocoyu herkes Luffy kadar sikko bir şekilde yenemez. Aynı şekilde Eneli de kimse Luffy kadar sikko bir şekilde yenemez.

Beyler, bu adamlar mangaka kurbanıdır şu piskozu bir aşalım artık. Zayıf noktası su diye yakında Coby e falan dövdüreceksiniz Crocoyu. Kendisi gayet bir savaş lordudur, iki kilo taşağı vardır. İmpel Down kaçkınları tsunamide götten solurken (ki onlar WB nin takdir ettiği güçlü adamlar) '' Hiç mi korsanlık bilmezsiniz beyler. '' dedi adam. Ki DF kullanıcısı meyve zaafiyetinin yanında.

Yeni dünyada dolaşırken anılarım canlanıyor vesair diyordu. Yılların korsanı, WB ile dövüşmüş ve bir şekilde sağ kalmış. Savaş lordu olmuş. Öyle veya böyle en güçlü şişibukailer Dof ve Mihawka atarını yaptı Marinefordda, Akainuyla bile çarpıştı.

Rob Lucci ne amk, bir iki koramiralden övgü aldı diye. Sikko bir krallığın tüm askerlerini ve onları esir alan korsanlarını yenmiş. Büyük başarı tebrikler.

Croco'yu öveyim derken, Lucci'yi itin götüne sokmuşsun.
Panpa çöpler çöptür ve öyle kalmalıdır. Aynısını bir Bellamy için demezdim... Neden? O daha çaylaktı, gençti. Ama Lucci yamulmuyorsam otuzlarında bir adam. Sınırına gelmiş yani. Ne meyvesini geliştirebilir ne de şu 6 sanat mıdır nedir o zımbırtıyı. Hepsi sınırında.

+ Haki?

Haki çıksaydın çıkardı herhalde bu yaşına kadar. Yani '' belirgin '' olarak, yoksa her karakterde haki var. En güçlü tekniğini Luffy 4 kere yemesine rağmen ayağa kalktı ki bütün Enies Lobby ile savaşmış yorgun Luffy den bahsediyoruz.

Croco Luffy i 3 kere öldürdü. İkisinde abidik gubidik, diğerinde panzehir sayesinde kurtuldu.
Aga senle aynı Enies Lobby'i mi izledik ben pek emin değilim. :lol:

Sağlam bir zoan türü + yardımcı amirallerin kullandığı Rokushiki tekniklerinin en iyisidir hani senin şu zımbırtı dediğin. Tekrar ediyorum Lucci haki bilmeden Croco'yu siksen alamaz bunu kabul ederim. Ama silahlanma hakisi bilen bir Lucci Croco'nun amına kor hacı bunu da söylerim.
Resim
Kullanıcı avatarı
Zuko
Favori Manga: Fullmetal Alchemist Berserk Vagabond Dorohedoro Vinland Saga
Favori Anime: Fma Cowboy Bebop Steins Gate Seirei no Moribito GITS Samurai Champloo Gundam Haibane Renmei Kaiba Texhnolyze Welcome to Nhk

Öyle bir yazıyorsunuz ki sanki mangaka sizsiniz. Yok croco siker yok rob lucci siker gibi garip yorumlar yapılıyor. Öncellikle haki öğrendin mi logia'ları döversin diye birşey yok. Haki seviyesi diye bir kavram var. Rob Lucci 2yılda kimden haki öğrenicek de kendini haki konusunda çok fazla geliştricek. Crocodile çok fazla küçümseniyor adam Marineford'da şov yaptı. Timeskip sonrası belki de haki kullanıcak. Bu dövüşü Crocodile'ın alıcağını düşünüyorum ama rob lucci de küçümsenmesin.
Kullanıcı avatarı
Outlaw
MangaTurk Çeviri
MangaTurk Çeviri
Favori Manga: Vagabond,Tower of God, Planetes, Watashitachi no shiawase na Jikan, Pluto, Green Blood, Claymore, Slam Dunk, 20th Century Boys, Koe no Katachi, Vinland Saga
Favori Anime: Gintama, Psycho-Pass, HxH:11, Zankyou No Terror, Shigatsu wa kimi no uso, SNK, Anohana, 3-gatsu no lion, Kaguya-sama, Samurai Champloo, Koe no Katachi, Vinland Saga, Tenkuu no Shiro: Laputa, Saiki Kusuo, Cowboy Bebop, JoJo serileri...

Zuko yazdı:Öyle bir yazıyorsunuz ki sanki mangaka sizsiniz. Yok croco siker yok rob lucci siker gibi garip yorumlar yapılıyor. Öncellikle haki öğrendin mi logia'ları döversin diye birşey yok. Haki seviyesi diye bir kavram var. Rob Lucci 2yılda kimden haki öğrenicek de kendini haki konusunda çok fazla geliştricek. Crocodile çok fazla küçümseniyor adam Marineford'da şov yaptı. Timeskip sonrası belki de haki kullanıcak. Bu dövüşü Crocodile'ın alıcağını düşünüyorum ama rob lucci de küçümsenmesin.
Kardeşim hala benim Croco'yu küçümsediğimi mi düşünüyorsun ? dünde izah etmeye çalıştım ama pek bir faydası olmamış gibi, Croco'yu küçümsediğim falan yok aksine çok sağlam adamdır küçümseyenlede tartışırım.(Genel anlamda söylüyorsan sorry.)

Lucci ve Croco aynı kaderi paylaşıyor aslında, ikisi de Luffy'e yenildiği için hafife alınan karakterler. Luffy'nin rakipleri arasında en çok kıyaslananlarda bunlardır. İkisi de Luffy'e hayatının dayağını attı ve son anda kaybettiler. Croco'nun meyvesi çok daha güçlüdür Lucci'den ancak potansiyele falan bakarsak Lucci çok daha büyük bir isim benim gözümde hakiyi de öğrenebilir. Zaten Coby'nin seviyesi bir hakiden bahsetmiyoruz, bu adam eski bir Shichibukai yani.
Resim
Kullanıcı avatarı
Buggy
Favori Manga: One Piece
Favori Anime: One Piece

Ortalığın amına koymuşsunuz beyler

Bir kere Rob Lucci ve Crocodile'ı lütfen ama lütfen Enel'le bir tutmayalım. Luffy'den yediği ilk darbede dili dışarı çıkıp , ağzını ayıran bir adamdan bahsediyoruz. 'Enel eğer Mavi Denizde olsaydı 500 milyon ödüle sahip olabilirdi ' dedi E. Oda. Burada Oda'nın anlattığı Enel'in mavi denizde tecrübe kazanıp bu seviyeye gelmesiyle alakalı olduğu açık ve net görülüyor. Yani beyaz denizdeki Enel'i ne Crocodile ile bir tutarım ne de Rob Lucci ile!

Rob Lucci bu adamdır ;

http://fc03.deviantart.net/fs71/f/2012/ ... 59ir84.jpg

Yukarda, Yer altının en korkunç simsarlarından birisi olduğu apaçık görülüyor Lucci'nin. Kid, Tamago, Pekoms ve ardından Rob Lucci ve diğer yeni dünyanın namlı korsanlarıda gösterilmişti o ekranı izlerken. Rob Lucci iki senede bu adamların arasında kabul edilmiş ve onlara rakip olmuş gözüküyor. Kimse kusura bakmasın adamın seviyesi baya baya yüksek yani.

İki yıl önce bile bir çok rokushiki tekniği yapan Rob Lucci, onu geçtim bakın teknikleri birde sınıflandırılıyordu.
Tekniklere bakalım

- Kami-e
- Geppo ve Soru : Kamisori ( Soru ve Geppou'nun karışımı olan teknik ) İkisini ayrı yapmasının yanında bir de ikisini birleştirmiş
- Rankyaku : Rankyaku Hyoubi , Rankyaku Gaichou
- Shigan : Shigan Ouren , Kürdanlı Uçan Shigan , Shigan Bachi , Shigan Madara
- Tekkai : Tekkai , Tekkai Utsugi ( Rakipten darbeyi aldığında darbeyi rakibe geri gönderiyor, yani hücum Tekkai oluyor )
- Rokougan : Rokushigi Ogi Rokuogan , Sai Dai Rin Rokougan ( Bu teknikler 6 stilde fiziksel olarak en çok güçlenmiş kişi olan Rob Lucci'ye aittir, açıkçası Garp'ta bile bu denli geniş tekniklerin olduğunu sanmıyorum, bu adam rokushikide bildiğin Master yapmış. )
Luffy nasıl g2 ye geçince Sandersonia ve Marigold gibi hakilerinde uzmanlaşmış kişileri rahat bir şekilde yeniyorsa aynı şekilde Rob Lucci bu denli güçlü teknikler , çevikliği ve meyvesiyle beraber Haki kullanan güçlü karakterleri yener.

Dövüşün başından beri Luffy lastik olduğu için bu saldırılardan aldığı hasar % 20'dir ( Açıkçası bu oran bile çok fazla ya neyse ) . Koramiralin vücudunu düşünün birde Luffy'nin vücudunu. Hatta Beyazsakal'ın vücudu bile çok daha fazla hasar alır o darbeleri yerse.

Lucci bu tekniklerle, şuana kadar gösterilen koramirallerin hepsini gömer. ( Bir tek Vergo'da kararsızım, çünkü Vergo koramiral üzeri rütbe ve güce sahiptir, daha fazlası adamın emrinde koramiral var )
Bakınız Koramiral Doberman ne diyor ;

' 13 Yaşındayken bile Rokushikide usta olmuş, vücuduna bir sürü top yemesine rağmen sadece yara izleri kalmıştır, o çocuğa hiçbirşey olmamıştır. Bu yüzden Lucci varken biz hiçbirşey yapamayız. Biz sadece adalet kulesini yok edeceğiz'
Krallığa ait 500 rehine ve orayı basan korsanları öldürmüş. Animede gösterildiği gibi değil, Mangada o sahneleri tam olarak göstermedi, muhtemelen o rehine ve korsanlar E.Oda'nın kafasında çok daha güçlü!

Koramiral Onigumo ( Marco'ya kairoseki kelepçe takan ) : ' Lucci yenilmeyecek! Lucci'ye birşey olmayacak, savaş toplarını atın' diyor

Kendileri Lucci'den güçlü olsaydı olaya müdahale ederlerdi, ama Lucci varken bir sikim yapamayacakları için yerlerinde oturup Adalet kulesine top atmakla yetindiler. Açıkçası Lucci'nin 13 yaşındaki hali bile döver onları, burda anlatılmak istenen bu.
Ki bu Lucci dediğimiz adam 5 yıldır güçlenemeyeceği bir ortamda olmasına rağmen ( İceburg'ın yanında marangozluk yapıyordu, yani eğitim yapacak vakit bulamamış fazla )

Yinede o süre içerisinde kendisini dahada güçlendirmiş. Bakın iki sene önce 28 yaşındaydı bu adam. 2 yıllık süre içerisinde yeni dünyadaydı. O 2 yıl hele yeni dünya gibi bir yerde Lucci kesinlikle meyvesiz 6000-7000 douriki olmuştur. Etobur Zoanların savaştıkça çok daha fazla güçlendikleri açıklanmıştı. Buna rağmen Lucci sınırda diyen arkadaşlar var. Asıl sınırda olan Crocodile, Vergo, Moria, Dof felan. Rob Lucci gelişmeye açık bir karakterdir, Vergo ve Croco'nun yaşına geldiğinde hangi seviyede olacağını tahmin edemiyorum. Gerçekten kasarsa Amiral seviyesine gelebilir bu adam.
İki sene önce Luffy hariç tüm tayfayı kolaylıkla yeneceği vurgulanmıştı ( Luffy lastik olduğu için onla oyalandı )
Onu geçtim Lucci yinede Luffy'e karşı dövüş sonuna kadar, fazla zorlanmadan üstün gidiyor. En son 3 tane rokugan patlatıyor ( Luffy D.nin İradesi sayesinde yine ayağa kalkıp klasik son vuruşunu yapıyor, yine içinden dışarı doğru taşan Kral haki )

Crocodile'da da Lucci'de de son vuruşlarda bariz bir şekilde abartı denecek kadar haki kastığı ortada. Ama aradaki fark Rob Lucci'ye karşı g2 li halinde, Croco'ya g2 siz halinde. Luffy ikisindede sınırlarını çok çok aşmasına rağmen Lucci'de daha çok aşmıştır. Bu yüzden Rob Lucci, Crocodile'dan güçlüdür. Bu benim varsayımım değil, mangadaki durumdur.
İki sene önceki Lucci, şuanki Sanji ile denk seviyede, hatta daha güçlü olabilir ( Lucci bütün 6 stil tekniklerini detayına kadar biliyor , üstüne Mükemmel bir Zoan ı + Rokugan teknikleri var, Sanji ise Geppou, haki ve Diamble Jamble ile bu açığı kapatıp Lucci ile denk oluyor ) Sanji şuan Crocodile'ı yenebilir ( Yinede tam emin değilim) Lucci'ninde Croco'yu yenmesi için çok az haki bilmesi yeter. Azıcık silahlanmadan bahsediyorum. 6 stilde aşırı derecede ustalığı + Etobur Zoan Meyvesi + Rokugan ve bunun üstüne Minik bir miktar haki bilmesi Crocodile'ı yenmesine yeter.
Croco'ya gelince daha önce onun hakkındada uzunca bir yazı yazmıştım. O da koramiral üzeri bir güce sahiptir.

http://www.mangareader.net/one-piece/700/6
Sol en üst , Jinbe'nin yan karesindeki adam Crocodile'dır.
Sae
Favori Manga: -
Favori Anime: -

@Buggy
Valla animeyi izlemesem dediklerinden yola çıkarak bu adam ''Amiral olmalı!'' derdim :D Lucci biraz itin götüne sokuluyor ama sanki sen biraz abartmışsın. Ayrıca Enel'in yumruk yediğinde ağzından kan çıkması onu zayıf yapmaz. Teach'de Luffy'den hapishanede yumruk yiyince ağzı yüzü kanadı yanlış hatırlamıyorsam. Enel kesin öldürür denilen Ret kadranını yedi ve ölmedi onun dayanıklılığını bu kanıtlıyor bence. Enel çok hızlı birisi tek kötü yanı bug ama saldırıları çok zayıf. 30 milyon volt falan yolluyor ret kadranını iki kez kullanmış birini anca beş dakika yere serebiliyor.

Ama şu kesin Croco gücünü meyveden alıyor. Luffy'e karşı meyve yeteneklerini pek kullanamadığı bir dövüşte yenildi. Meyvesiz çok güçsüz adam ama meyvesi zayıflığına rağmen güçlü bir meyve. Lucci ise G2'den önce ki Luffy'i Zoan meyvesini kullanmadan rahatlıkla dövüyordu. Ki o Luffy Croco karşısında ki Luffy'den daha tecrübeli kendini daha geliştirmiş bir Luffy'di. Zoan kullandığında ise Luffy'i yere serdi bu adam. Hemde Croco karşısında ki halinin kat be kat güçlü halini.

Lucci kesinlikle Croco'nun yeteneklerinden haberdardır. Zayıflığını belki bilmiyordur ama Enies Loby gibi sulu bir yerde öğrenmesi olağan bir şey. Luffy ile kavgasıdan sonra bu zayıflığı öğrenildiyse zaten işi bitik Lucci karşısında. Dövüştükleri yer çöl olmadığı sürece Lucci'den dayak yiyecektir. Lucci Haki biliyorsa zaten bu iş bitmiş demektir. Lucci çok çok güçlü birisi. Hem meyvesiz yetenekleri çok üst düzey hemde Zoan tipi meyveler gücünün üzerine güç ekliyor ve Croco gibi yetenekleri bilindiğinde çok şey kaybetmez. Ama Croco'nun yeteneklerini bilen kişi zaten hazırlıklıdır. Lucci bir Logia kullanıcısına bodoslama dalmaz herhalde.

Yani ben Haki bilmesi halinde yada Croco'nun zayıflığını öğrenmesi halinde Croco'yu yeneceğine hemen hemen garanti gözle bakıyorum. Ama bilmezse de herhalde Croco'nun karşısında çıkmaz kaçar falan.
Resim
► Spoiler Göster
► Spoiler Göster
Kullanıcı avatarı
Outlaw
MangaTurk Çeviri
MangaTurk Çeviri

Ne eksiği var Lucci reisin, Filo amirali olmalı.
Resim
Kullanıcı avatarı
Buggy
Favori Manga: One Piece
Favori Anime: One Piece

Sae yazdı:@Buggy
Valla animeyi izlemesem dediklerinden yola çıkarak bu adam ''Amiral olmalı!'' derdim :D Lucci biraz itin götüne sokuluyor ama sanki sen biraz abartmışsın. Ayrıca Enel'in yumruk yediğinde ağzından kan çıkması onu zayıf yapmaz. Teach'de Luffy'den hapishanede yumruk yiyince ağzı yüzü kanadı yanlış hatırlamıyorsam. Enel kesin öldürür denilen Ret kadranını yedi ve ölmedi onun dayanıklılığını bu kanıtlıyor bence. Enel çok hızlı birisi tek kötü yanı bug ama saldırıları çok zayıf. 30 milyon volt falan yolluyor ret kadranını iki kez kullanmış birini anca beş dakika yere serebiliyor.

Ama şu kesin Croco gücünü meyveden alıyor. Luffy'e karşı meyve yeteneklerini pek kullanamadığı bir dövüşte yenildi. Meyvesiz çok güçsüz adam ama meyvesi zayıflığına rağmen güçlü bir meyve. Lucci ise G2'den önce ki Luffy'i Zoan meyvesini kullanmadan rahatlıkla dövüyordu. Ki o Luffy Croco karşısında ki Luffy'den daha tecrübeli kendini daha geliştirmiş bir Luffy'di. Zoan kullandığında ise Luffy'i yere serdi bu adam. Hemde Croco karşısında ki halinin kat be kat güçlü halini.

Lucci kesinlikle Croco'nun yeteneklerinden haberdardır. Zayıflığını belki bilmiyordur ama Enies Loby gibi sulu bir yerde öğrenmesi olağan bir şey. Luffy ile kavgasıdan sonra bu zayıflığı öğrenildiyse zaten işi bitik Lucci karşısında. Dövüştükleri yer çöl olmadığı sürece Lucci'den dayak yiyecektir. Lucci Haki biliyorsa zaten bu iş bitmiş demektir. Lucci çok çok güçlü birisi. Hem meyvesiz yetenekleri çok üst düzey hemde Zoan tipi meyveler gücünün üzerine güç ekliyor ve Croco gibi yetenekleri bilindiğinde çok şey kaybetmez. Ama Croco'nun yeteneklerini bilen kişi zaten hazırlıklıdır. Lucci bir Logia kullanıcısına bodoslama dalmaz herhalde.

Yani ben Haki bilmesi halinde yada Croco'nun zayıflığını öğrenmesi halinde Croco'yu yeneceğine hemen hemen garanti gözle bakıyorum. Ama bilmezse de herhalde Croco'nun karşısında çıkmaz kaçar falan.
Bir kere değerlendirmende bir yanlışlık var. Bir dövüşü değerlendirirken asla ve asla başka bir dövüşü ele almam ben. Luffy , Crocodile'ı yendi. O zamanki Luffy'den daha güçlü olan Luffy , Blueno'ya dokunamıyordu bile. Şimdi bu mantıkla Blueno, Crocodile'ı yener sonucunu çok rahat bir şekilde çıkarabiliyoruz. Ama birşey varki Crocodile herkese Luffy gibi yakalanmaz. Luffy'i zaten çok küçümsediğinden kaybetti ( Onun içindeki müthiş iradeye kaybetti, Luffy'e değil ) Ya da Luffy, Rob Lucci'yi yendi. Ama tayfa zorlanarak Px'yi anca yendi ( Bla bla hikaye, iki sene önce monster trio dışındaki tayfanın hepsi dalsa ne yazar, etleri butları ne , hepsi iki sene önce Rob Lucci'den tek yiyecek kişilerdi örn : Franky )
Keza Wb'nin Squardo ayarındaki kaptanları bile Px'yi basitçe harcarken, bir çok koramiral tarafından Aşmış gösterilen, sırf o yenildi diye Kuma'yı Moria'nın yanına yolluyor. Buna rağmen Lucci, Px'yi yenemez diyen kişiler var, onlarla tartışmaya bile girmem. Keza Luffy lastik olmasına rağmen Luffy'i yamultan bir adam Rob Lucci. Savaş sırasında Lucci'nin gerçek anlamda hasar aldığı iki darbe var ( G3 , birde içinden dışarı doğru taşan hakiyle jet gattling ) G3'ten istese kaçardı Lucci ama dediki ' Bunu tekkaimle karşılarım' . İstese o darbeden basit bir şekilde sıyrılırdı.

Birde Rob Lucci 2 yıl sonra 30 yaşına bastı. İki yıldır yeni dünyada ve yer altı simsarları arasında gösterildi. İki sene önce bile Schibukai seviyesinde olan bu adam 5-10 yılını daha savaşmaya versin amiral seviyesine gelir.

Enel ise çok tecrübesiz biridir. Hayatında yediği ilk darbe ( Luffy'den ) . Orda ağzından kan çıkmasına birşey demiyorum. Ama nasıl bir posizyona girdiğini biliyorsun. Dili dışarı çıkmıştı, ağzını ayırmıştı. Bunlar tecrübesizliğinden kaynaklanıyor işte. Ben ona güçsüz demiyorum, Beyaz denizdeki hali 100 milyon + ödüle sahip olur. Ama Yeni dünya ve sonrasında 500 milyonu alacağı aşikar. Hop direk 500 milyon olacağına ihtimal vermiyorum ( Kolay değil o öyle , az tecrübe kazanması gerek) Keza onun yıldırım saldırılarından, Rob Lucci Kamisori tekniği ile çok rahat kaçar.

Son olarak Lucci'nin Crocodile'ı suyu bularak yeneceğine imkan vermiyorum. Lucci azcık silahlanma yapsın Crocodile'ı yener ( Zorlanarak ) . Ama su ve ya kanla o iş zor. Luffy bu adamı su ve ya kanıyla değil içindeki muazzam İradesiyle ( Kral haki ) yendi. Şunu bir anlatamadık.
Concord
Favori Anime: ..

Cp9 taktiklerinde olan şok dalgaları haki etkisi gösteriyor diye biliyorum, balıkadam karetesi gibi.
Resim

“One Piece Anketler” sayfasına dön