Değerli arkadaşlar sitemizi ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Forumu güncel tutmaya ve olabildiğince ilgilenmeye çalışıyoruz. Sitemize girince üye olup ilgilendiğiniz manga konularına mesaj atarsanız seviniriz.

Doflamingo, Dopingli Canavarlara Karşı

One Piece ile ilgili yapacağınız tüm anketler.

Sonuç Ne Olur?

1.Round yenilir
0
Oy yok
2.Round yenilir
0
Oy yok
3.Round yenilir
1
25%
4.Round yenilir
1
25%
5.Round yenilir
0
Oy yok
Hepsini yener
2
50%
Kararsız Kaldım
0
Oy yok

Toplam oy: 4
Kullanıcı avatarı
Luffysan
Favori Manga: One Piece
Favori Anime: One Piece

Outlaw yazdı: 13 Haz 2019 13:13 Manga aynı manga, ama insanların bünyesindeki reaksiyon farklı. One Piece fanlar tarafından uç yorumlanan bir seri görmedim ben bu zamana kadar.

Anya diyeni de buluyorsun, Konya diyeni de mk. :D
Kesinlikle haklısında şu karakterlere şu kadar güç vermeme rağmen hala ezikleniyorsa yapacağım birşey yok. Ayrıca haki falan girdi seriye ama, ama resmi açıklamaya göre Lucci 2 yıl öncede haki biliyormuş. Neden gözardı ediliyor bunlar anlamıyorum.

Byakusharinnegan@

Hody'nin aldığı hap kadar hap alıp 2.dönüşümlerine yani son dönüşümlerine geçecek hepsi kendi seviyelerine göre+ Luffy'nin tb'de yediği 100 gölge kadar gölge yiyecek ( Yediği gölgelerde aynı olacak tamamen, farklı gölgeler yemeyecek yani ) Konu net anlaşılır bence.
Kullanıcı avatarı
_[Emre]_
Favori Manga: Bleach
Favori Anime: Medaka Box

Olum forumun en belalı Croco fanı olan ben hepsini yener diyor. Benim pohumun üzerine poh mu olur len?! :D
byakusharinnegan
Favori Manga: Naruto
Favori Anime: naruto

Luffysan yazdı: 13 Haz 2019 13:21
Outlaw yazdı: 13 Haz 2019 13:13 Manga aynı manga, ama insanların bünyesindeki reaksiyon farklı. One Piece fanlar tarafından uç yorumlanan bir seri görmedim ben bu zamana kadar.

Anya diyeni de buluyorsun, Konya diyeni de mk. :D
Kesinlikle haklısında şu karakterlere şu kadar güç vermeme rağmen hala ezikleniyorsa yapacağım birşey yok. Ayrıca haki falan girdi seriye ama, ama resmi açıklamaya göre Lucci 2 yıl öncede haki biliyormuş. Neden gözardı ediliyor bunlar anlamıyorum.

Byakusharinnegan@

Hody'nin aldığı hap kadar hap alıp 2.dönüşümlerine yani son dönüşümlerine geçecek hepsi kendi seviyelerine göre+ Luffy'nin tb'de yediği 100 gölge kadar gölge yiyecek ( Yediği gölgelerde aynı olacak tamamen, farklı gölgeler yemeyecek yani ) Konu net anlaşılır bence.
Tamam da verdiği gücü bilmiyoruz. Yani haplar hody’i 50 kat mı güçlendirdi mesela? 100? 200? Belli değil.

Adam ezildi. Luffy’den kuvvetsiz olduğu net ortadaydı. Sadece dayak yedikçe ayağa kalktı. Hody 10 kat daha güçlense bişey değişir miydi bilmiyoruz. Yine dayak yiyip ayağa kalkacaktı belki de.
Hody yerine lucci yese o hapı ne olacağı belli değil yani. Hody’nin luffy’e kıyasla ne durumda olduğunu anlayamadık. Luffy su altında kendine gelen saldırıyı önemsemeyince bi kere ısırmayı başardı o kadar.

Gölgeler de aynı şekilde. Bilmiyoruz ne kadar güç verdi. Oz’u çok rahat bi şekilde durdurdu, evirdi çevirdi falan. Ama oz bi zombi. Bu yüzden yıkılmadı. Oz’dan çok çok güçlüydü ama bilmiyoruz ne kadar fark vardı. Oz 10 kat daha güçlü olsa dövüş değişir miydi belli değil.
Kullanıcı avatarı
JiraiyaFlash
Favori Manga: Naruto, Wolf's Rain, Claymore ,SlamDunk, Hunter x Hunter, One Piece, Vagabond, Vagabond, Feng Shen Ji, Katekyo Hitman Reborn, Boku no Hero Academia
Favori Anime: Naruto, Naruto Shippuden, Samurai 7, GunGrave,Claymore, SlamDunk,
Wolf's Rain, Hunter x Hunter 2011, Cowboy Bebop, Death Note, Katekyo Hitman Reborn, Boku no Hero Academia
İletişim:

Ödül parasının hala net bir biçimde güç belirttiğini düşünenler var :D İşine geldi mi bunlar güç belirtmez derler şimdi "X kişisi şu kadar milyonluk bir adam" derler... Ulu manitu kimseyi fan trenine bindirmesin.

Fan fiction yazmak =/= Manga yorumlamak.

Biri tamamen şahsın kendi uydurması diğeri, şahsın, başka bir şahsın yarattığı evreni idrak etmesi :D Kafalardan element uydurup sonra "anlamamışsın" :D Anlayını gördük.
En son JiraiyaFlash tarafından 15 Haz 2019 17:43 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Resim
Kullanıcı avatarı
Luffysan

Enel'in oradaki sahnesini '' Kare '' kesip gösterdim, anlamıyorsun işte zorlama.

Birde '' Kıç mıç diyip hakaret boyutuna geçiyorsun, terbiyeni takın ''.
Kullanıcı avatarı
Luffysan

Bak şöyle göstereyimde iyice gör , tekrar anlatıyorum bak.

Luffy, Enel'e saldırırken Enel '' Amaru '' formuna geçiyor.

Resim

Neden geçiyor kardeşim sence? Dev şekline bürünerek 'Hp/Beygir ' gücünü artırıyor ayrı zamanda ve Luffy ile kaçmadan dövüşme derdinde gördüğün üzere.

Kaçmak gibi bir amacı olmadığı şu sayfanın alt karesindeki söylediği cümlede yeterli belli ;

Resim

'' Sonunda elime geçtin, şişlenmediğin için şanslısın ''.

Sonra şişliyor zaten. Sayfalara net bak oku gör gerçeği.

Resim

Luffy düşmeyi seçiyor burada ;

Resim

ve Enel burada, Lucci'nin g3'ü direk karşılaması gibi malca Altın saldırısını karşılayıp durdurma niyetinde. Elindeki mızrakları tutuşuna bak hele bir ( Çaprazlama tutmuş mızrakları gardını almış bekliyor gördüğün üzere, tamamen saldırıyı durdurma niyetinde ).

Resim

Sonraki sayfada saldırıyı durduramayacak kadar hızlı şiddetli geldiğini farkedince '' Çok hızlı '' lafını kullanıyor. Enel malda o kadar mal değil amk, saldırıdan kaçmak gibi bir amacı olsa Amaru/Dev formuna bürünmez normal haliyle yıldırım şekline bürünüp hareket ederdi.
En son Luffysan tarafından 15 Haz 2019 11:40 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
JiraiyaFlash
Favori Manga: Naruto, Wolf's Rain, Claymore ,SlamDunk, Hunter x Hunter, One Piece, Vagabond, Vagabond, Feng Shen Ji, Katekyo Hitman Reborn, Boku no Hero Academia
Favori Anime: Naruto, Naruto Shippuden, Samurai 7, GunGrave,Claymore, SlamDunk,
Wolf's Rain, Hunter x Hunter 2011, Cowboy Bebop, Death Note, Katekyo Hitman Reborn, Boku no Hero Academia
İletişim:

"Kıçından element uydurma" diye mizahi bir tabiri hakaret sayan adamın, kendi kullandığı (banlanmasına sebep olan hani ) buraya dökmeyeyim en iyisi. Bunu hakaret sayacak kadar kibar adam, kibar adamdır zaten. Gelmiş bana "bok atma über zekalı" diyor. Yok farklı zeka vs diyor. Argo bir deyimden dolayı ağlayan adam, karşısındakine direkt hareket yağdırıyor.

İki yüzlülük böyle bişi :D

Anlatııklarının hepsi film, Enel ne 70 yaşındaki adamı öldürebildi ne kimse yerde 5 dakikadan uzun kaldı. Ne de Bluneo kadar bile Luffy'e sınırlarını zortlattırmayı başaramadı.

Enel sadece Luffy'e karşı başarısız olsa ok, ters adama denk geldi derdik. Ancak kimseye karşı uzun vadeli bir yaptırımı olamadı. Kendisini tanrı ilan ettiği yer eline tabanca, ayağına kay kay almış bir yerli. Yerleşkenin en büyük kahramanı uçan eşeğe binen yaşlı bir adam. Luffy kendi dedi zaten "burada ne olursan ol denizlerde senden güçlüleri var, tanrı manrı değilsin sen" diye.

Bir saldırının hızlı olduğunu farkettiğin an kaçamıyorsan kaçamıyorsun demektir, durduramadığını farkettiğin zamanda durduramıyorsun demektir. Bu ikisinin toplamında da ezildin demektir. Buna belgesel çekmeye gerek yok :D

Bir de Luffy'i yaralamasını iyi bir şey olarak göstermişin. Aşağıdan tonla ağırlıkla gelen yaralı Luffy'den tek yemiş olması daha kötü ya :D

Amaru formuna geçer geçmez de ağzına küsküyü yemiş :D Bir de gerçek, anlama vs diyor. Şu sayfaları okudukça karakter daha da boşlaşıyor benim için valla.

Sana iyi fan-fictionlar kardeşim. Başarılar. Hem seri de denge yok şu yok de, hem de babanın oğlu gibi Enel savun :D Serinin en saçma boss dövüşlerinden biri.. Enel daha haki ne onu görmedi.

Seride denge yok, düzen yok de.. "' 2 yıl önce Lucci de haki varmış, resmi açıklama" diye kendini kandır.

İşime gelince seriden şikayetlenirim, gelmediği yerde de nemalanırım :D Oh kebap.

KOnuya son mesajım...

Byakusharinnegan'ın dediği gibi hapın etkileşimi hesaplamak çok zor, öyle bakkal matematiklik bir şey yok.

1.si bu adam denizde zaten güçlü olduğu alanda 2.si adam bunu tüm arc boyunca, aralıklarla sürekli yiyor, artık beden evrim geçiriyor.

Dediğim gibi Hordy yüzlerce hap ile Orijinal halinin 50x katı güçlendiyse.. DEniz dışında olsaydı 50/10 dan sadece beş kat güçlenmiş olacaktı. Çünkü balık adamlara deniz ve su 10x güç veriyor zaten.

O yüzden karadakilerin 100 hap aldığında normal hallerinin en fazla 2 katı olup olmayacağı bile malum.

Gölgeler desen, ap ayrı bir komedi.

Hakisi olsa Croco'nun burada şansı var. Çünkü meyvesi, Dof'unkine ters ve uyanışa benzer bir gücü var vs vs. Ancak diğerlerinin hiç bir anlamı yok.

Dof ezer. Sadece dof değil 2. ya da 1. tümen komutanlığı seviyesindeki hemen her korsan bunu yapar zaten ..
Resim
Kullanıcı avatarı
Luffysan

Almış bir ağzına 70'lik amcayı öldüremedi yapamadı edemedi. 70'lik dediğin amca o yıldırım saldırısını vücuduna almamış mangada. Adam diyorki '' Ayağım kaydı beyaz denize düştüm ve kurtuldum '' diyor. Adam yıldırım saldırısını alıpta ölmese anlayacağım ama kime ne anlatıyorum.

Enel kimseyi öldüremiyor argüman bu ( Zoro'yu Wiper'ı Sanji'yi hemen hemen arctaki herkesi yeniyor ve 30-40 chapter baygın bırakıyor ama öldüremedi diye güçsüz oluyor.

Görende Jinbe ölüm makinesi falan hahaha . Her konuya Jinbe'yi sokan sensin, alakasız Jinbe'yi konuya her bokta atan sensin.
byakusharinnegan
Favori Manga: Naruto
Favori Anime: naruto

Enel’in o saldırıyı yemesi dof’un king kong gun’ı yemesi gibi değil mi? İkisi de saçma. İkisi de kaçabilmeliydi.

Bence burda asıl sorulması gereken şu:

Altın eğer lastik değilse enel’e nasıl vuruyor? bu sahneden mantık beklemeyin lütfen. Enel saldırının tehlikeli olduğunu farketti ama kaçmak istediğini belirtmedi. Mal gibi saldırının güçlü olduğunu bile bile durdurmaya çalıştı. Kaçma çabası yok. Hikaye gereği yenilmesi lazım ve yenildi.

Adam kenbunshokusu sayesinde yıldırımları olmadan bile rahatça yendi zaten luffy’i. Tabi büyük bi marifet değil o ayrı konu. Hele bu ankette hiçbir anlamı yok. Enele fiziksel güç versen ne olur? Hapların veya gölgelerin etkisi yok meyveye. Belki tek yemez hap sayesinde o kadar. Başka işine yaramaz.
Kullanıcı avatarı
ugur_tatli
Hakiki Spagetti
Hakiki Spagetti
Favori Manga: Toriko, Attack on Titan, Kaguya-sama, Mob Psycho 100, Minamoto-kun Monogatari
Favori Anime: Attack on Titan, Kaguya-sama, Steins;gate

!  Uyarı
Beyler sakin. Özellikle de Luffysan, eğer tartıştığın argümanı tartıştığın kişi kabul etmiyorsa kabul ettirmek gibi bir zorunluluğun yok. Şurada iki üç kişiyiz zaten.

“One Piece Anketler” sayfasına dön