Değerli arkadaşlar sitemizi ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Forumu güncel tutmaya ve olabildiğince ilgilenmeye çalışıyoruz. Sitemize girince üye olup ilgilendiğiniz manga konularına mesaj atarsanız seviniriz.

Yonko ve Amirallerin Güç Farkı

One Piece ile ilgili yapacağınız tüm anketler.

Yonkoular vs Amiraller

Yonkou'lar Amirallerden üstündür.
11
69%
Amiraller Yonkou'lardan üstündür.
1
6%
Aşağı yukarı eşit seviyelerdedirler.
4
25%

Toplam oy: 16
Kullanıcı avatarı
Luffysan
Favori Manga: One Piece
Favori Anime: One Piece

Aşağı yukarı eşit seviyededirler bence. 2 yıl önce Akaiunu'ya birşey yapamayan Jinbe, Big Mom'ı güzel bir uçurdu. Akaiunu ile 10 gün eşit savaşan Aokiji var, ona denk Kizaru var.

Big Mom'ı Nami, Chopper ve Brook bile karşılıyor. Akaiunu'nun karşısında böyle mi olur bunlar ?

Amiral Seviyesi Yonkou Seviyesi diye ayırt etmememiz lazım. Bir taraf denizcilerin en baba güçleri , diğer taraf korsanların en baba güçleri. Mesela Shanks ve Teach seri sonu haliyle amiralleri anırtabilir. Ama Big Mom ve Kaido , amirallere yenilebilir. Ben bu olasılığa bakarım.

Şu yonkou > amiral düşüncesi sığ bir düşünce bana kalırsa. Karakterlerin gücüne bakmak yerine direk bu karakterlerin hepsini aynı kalıbın içine sokup o şekilde değerlendirmek saçma.

Ama bana deseniz Savaş Lordu >>> Koramiral buna evet derim. En güçsüz savaş lordu bile bir koramirali fazla kasmadan alır bence, bu rütbeye gelip gelebilecek herkesin şansı vardır. Buggy'e bile tayfası dolayısıyla şans veririm ben açıkçası koramirallere karşı. Yonkou amiral güç ilişkisi bunlarınki kadar basit değil ama dediğim gibi.
Kullanıcı avatarı
redstak
Favori Manga: HxH- Slam Dunk- Shingeki no Kyojin -
Favori Anime: Slam Duk - Hunter X Hunter - JoJo - Shingeki no Kyojin

byakusharinnegan yazdı: 05 Kas 2018 11:37 Sitede kaç ertuğrul var la kafam karıştı. Kaç kere kontrol ettim sayfayı ne yazmışım diye.

Konuya gelirsek amirallerin güç seviyelerinin yanında ölümcüllükleri de var. Onları sağ kollardan ayıran en büyük şey de budur bence.

Akainu meigo’yla vurduğunda kol bacak alıyor, kizaru’nun lazerinin delemeyeceği bişey var mı bilmiyoruz, aokiji açık bulduğunda kemiklerine kadar donduruyor.

Amiral seviyesinde adamlar belki kaido’ya ve hatta sağlıklı big mom’a zarar veremez. Ama amiraller zarar verebilir diye düşünüyorum. Açık bulduklarında çok tehlikeli bu adamlar.
Ancak tehlikeli olmaları aynı seviyede oldukları anlamına gelmez. Başka mangadan örnek verirsem naruto part 1’de itachi kalp krizinden diz çökse ve kıpırdayamasa genin sasuke chidori’yle kafasını alırdı adamın. Ama bu durum ikisini aynı seviyeye koymaz.

One piece’te Fiziksel güç, dayanıklılık, hasar gücü üzerinden dönüyor güç seviyesi. Karakterlerde sanki hp barı var neresine vursan kalkıyor ayağa. Bu yüzden açık bulsalar da düşük seviyeler üst seviyelere zarar veremiyor. Ama eski amirallerin hepsinde açık bulduğunda herkesten kan alacak teknikler var.
Bu yüzden wb’nin göğsü delindi, bu yüzden wb’nin kafası gitti, bu yüzden teach akainuyla dövüşme riskine girmedi. Arada ne kadar fark olursa olsun meigo, lazer, dondurma teknikleri varken bu adamlar tehlikeli.

Aynen katılıyorum bu dediğine. Mesela Katakuri veya Dof gibi birisinde magma meyvesi olsa neler olurdu acaba.

Fakat Wb örneğine katılmıyorum çünkü o Wb artık iyice güçsüzleşmiş haki bile kullanamayan birisiydi. Diğer yonkolara karşı böyle bir hasar vereceklerini düşünmüyorum. Evet baya zorlayabilirler ama direk o tarz bir hasar almazlar.
Kullanıcı avatarı
Ryuuma
Antik Ejder Avcısı
Antik Ejder Avcısı
Favori Anime: One Piece,FMA,Soul Eater, LC

Düşüncem hala aynı. Bir admiral 1v1 bir Yonko'yu gücünün son damlasına kadar zorlayamaz. Aynı seviyede değiller kısaca. Ama evet bu adamlar meyve güçlerinden dolayı ve kendilerinden dolayı tabiki de aşırı yıkım gücüne sahipler. O yüzden kimse için kolay lokma değiller ve tehlikeliler. Hata yapıldığında yonkou'da dahil acısını fena hisseder.

Bu arada amirallarin denizcilerin en büyük gücü olduğuna da katılmıyorum.
Kullanıcı avatarı
Outlaw
MangaTurk Çeviri
MangaTurk Çeviri
Favori Manga: Vagabond,Tower of God, Planetes, Watashitachi no shiawase na Jikan, Pluto, Green Blood, Claymore, Slam Dunk, 20th Century Boys, Koe no Katachi, Vinland Saga
Favori Anime: Gintama, Psycho-Pass, HxH:11, Zankyou No Terror, Shigatsu wa kimi no uso, SNK, Anohana, 3-gatsu no lion, Kaguya-sama, Samurai Champloo, Koe no Katachi, Vinland Saga, Tenkuu no Shiro: Laputa, Saiki Kusuo, Cowboy Bebop, JoJo serileri...

Şimdi bakıyorum da forumlarda Kaido kimleri tekler diye konular açılıyor, şıklarda Rayleigh, Akainu Mihawk, diğer amiraller gibi karakterler bir düzine oy alıyor. Beyler, Yonkoular tamam güçlü de karşılarındaki adamlar da bahçede yetişmiyor, bu adamlar yani amiraller hükümetin en büyük savaş güçleri. Akainu'yu tekleyecek biri nasıl var olabilir?

Fujitora dahil her amiral her Yonkou'ya yüksek zorluk altı vermez. Nokta.

Milyon kişilik ordulara bedeller, tüm dünyada adları korkuyla anılıyor.

Yaşlı WB sadece Kaido'dan 1v1 'de güçsüz, ondan da alan savaşında daha güçlü. Mangaka üstüne basa basa söylüyor, dahası bir Yonkou olan Charlotte Linlin Beyazsakal ve tayfasını en üste koyuyor, dahası Ace'in romanlarında yaşlı WB için Kaido hariç herkesten güçlü deniyor. Marineford'a bakıyoruz, WB en ölü, en bitik halinde bile en güçlü amiral olarak geçen adamı yerlerde süründürüyor, yerin dibine yolluyor.
Resim
byakusharinnegan
Favori Manga: Naruto
Favori Anime: naruto

Wb yaşlı+yarı ölü iken akainu’yu (en dayanıklı görünen amiral) 2 saldırıyla uzun süre ayağa kalkamayacak hale getirebildiyse kaido da yapabilir bence aynısını.

Mesele vurabilmek. İki taraf da böyle kritik vurabiliyorsa kata vs luffy gibi saniyede birbirlerine 10 kere vurmazlar. Wb o saldırıyı yapabilmek için açık verip kafasını feda etti. Kaido elbette dövüş başlar başlamaz tek atamaz ama balyozu geçirirse amiraller de luffy gibi bayılabilir bence hemen.

Luffy bi sağ kol için bile fazla dayanıklıydı. Bound man daha da dayanıklı. Sağ kol ve amiral arasında da uçurum yok. kizaruya veya aokijiye tek atsa şaşırmam ben açıkçası.
Kullanıcı avatarı
Outlaw
MangaTurk Çeviri
MangaTurk Çeviri
Favori Manga: Vagabond,Tower of God, Planetes, Watashitachi no shiawase na Jikan, Pluto, Green Blood, Claymore, Slam Dunk, 20th Century Boys, Koe no Katachi, Vinland Saga
Favori Anime: Gintama, Psycho-Pass, HxH:11, Zankyou No Terror, Shigatsu wa kimi no uso, SNK, Anohana, 3-gatsu no lion, Kaguya-sama, Samurai Champloo, Koe no Katachi, Vinland Saga, Tenkuu no Shiro: Laputa, Saiki Kusuo, Cowboy Bebop, JoJo serileri...

Yonkou'lar Itachi vol2 olmuş haberimiz yok, maşallah sıka sıka tek ata ata geziyorlar forumlarda. :woohoo:
Resim
Kullanıcı avatarı
Ryuuma
Antik Ejder Avcısı
Antik Ejder Avcısı

İki amiralin savaşının sonucu ortada. Günlerce savaşmış adamlar. Öle kimse kalkıpta tek atamaz bu adamlara. Ayrıca bu adamlar Luffy değiller. Gördük işte en güçlü saldırılarını direk yemisine rağmen adam bir şey olmamış gibi kalkıp tek attı. Hiç bir amiralin saldırısını o şekilde karşılayamaz.
Kullanıcı avatarı
_[Emre]_
Favori Manga: Bleach
Favori Anime: Medaka Box

Outlaw yazdı: 05 Kas 2018 14:03 Şimdi bakıyorum da forumlarda Kaido kimleri tekler diye konular açılıyor, şıklarda Rayleigh, Akainu Mihawk, diğer amiraller gibi karakterler bir düzine oy alıyor. Beyler, Yonkoular tamam güçlü de karşılarındaki adamlar da bahçede yetişmiyor, bu adamlar yani amiraller hükümetin en büyük savaş güçleri. Akainu'yu tekleyecek biri nasıl var olabilir?

Fujitora dahil her amiral her Yonkou'ya yüksek zorluk altı vermez. Nokta.

Milyon kişilik ordulara bedeller, tüm dünyada adları korkuyla anılıyor.

Yaşlı WB sadece Kaido'dan 1v1 'de güçsüz, ondan da alan savaşında daha güçlü. Mangaka üstüne basa basa söylüyor, dahası bir Yonkou olan Charlotte Linlin Beyazsakal ve tayfasını en üste koyuyor, dahası Ace'in romanlarında yaşlı WB için Kaido hariç herkesten güçlü deniyor. Marineford'a bakıyoruz, WB en ölü, en bitik halinde bile en güçlü amiral olarak geçen adamı yerlerde süründürüyor, yerin dibine yolluyor.
Olum korsanfan'daki elemanlara ne bakıyorsun sen ? Oradakilerin yarısından fazlasına göre Oda Allah Luffy-sama'da peygamber. Şu dövüşten önce Luffy Mihawk falan alıyordu onların gözünde, şimdi Kaido Luffy'e teki koyunca Kaido'ya yalanmaya başladılar. :D
byakusharinnegan
Favori Manga: Naruto
Favori Anime: naruto

Ryuuma ve zoro nerdeyse denk dövüştü ama dövüş tek vuruşta bitti. Kaido 1-2 saldırıyla amiral indirebilir demek dövüş 2 saniyede biter anlamına gelmez. 1 saat dövüşürler belki ama 2 saldırıda inebilirler. Akainu da meigo’yla bi amirale 1-2 kere vursa büyük ihtimalle biter dövüş. Ama 10 gün vuramamış adam. Dövüşün 10 gün sürmesi de dayanıklılık göstermez. Jimbe ve ace de 5 gün dövüştü. Seviyeleri belli.

Wb akainu’ya yaptığı büyük saldırıyı tam sağlıktayken+gençken yapsa belki o da amiralleri 1-2 saldırıda indirebilir (akainu 2 saldırı yediğinde ayağa kalkamadı ama luffy’nin durumuna düşmedi. Wb genç olsa luffy’nin durumunda olurdu belki de). Ha o saldırıyla vurabilmesi 1 saat sürebilir işte o ayrı bi konu.

Bu adamların bazı saldırılarının hasar gücü anormal. Kata’nın da mızrağı vardı bu seviyede olmasa da. Mızrakla luffy’e düzgün vursa tek atacaktı. Luffy’nin şimdiki haline mızrakla vursa yine tek atar. Şimdi dövüşseler ve açık bulup mızrakla luffy’e tek atsa aralarında büyük uçurum var mı diyeceğiz?

Mangada akainu bayılmasa da zaten 2 saldırıyla devrilmiş, ayağa kalkamamış bi adam. Olması imkansız değil zaten olmuş bi olay. Wb’den güçlü bi adam akainu’dan güçsüz bi amirali sağlam vurursa 1-2 saldırıyla yenebilir dendiğinde niye bu kadar alay ediyorsunuz ben bunu anlamadım.
Diğer sitelere pek bakmadığımdan bilmiyorum ama ben bayadır genç wb’nin sağlam vurursa amirallere tek atabileceğini söyleyenler var sanıyordum. Kaido luffy’e tek atınca değil akainu 2 darbede inince başlamıştı bu.
Kullanıcı avatarı
Ryuuma
Antik Ejder Avcısı
Antik Ejder Avcısı

Kılıç dövüşleri bu seride çok farklı bir kafada yapılıyor. Kaldı ki Ryuuma bir undead di ve enerjisi bitmişti. Kaybetmesinde ki en büyük neden bence bu ki Zoro'un dile getirmişti bunu.

Sanırım belli bir seviye üzeri kılıç ustalarının b.haki'de uzmanlaşma nedeni de bu olabilir. Çünkü o seviyede ki adamların "seni iyi kesemedim" deme lüksü yok gibi bir kez kılıçları etle tanışınca. Sonuçta Zoro dağ kesiyor şu seviyede resmen.

Tabi bu şahsi fikrim.

“One Piece Anketler” sayfasına dön