Değerli arkadaşlar sitemizi ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Forumu güncel tutmaya ve olabildiğince ilgilenmeye çalışıyoruz. Sitemize girince üye olup ilgilendiğiniz manga konularına mesaj atarsanız seviniriz.

CP0 Lucci vs Sabo

One Piece ile ilgili yapacağınız tüm anketler.

Hangisi Kazanır

Lucci Zorlanarak
0
Oy yok
Lucci Zorlanmadan
0
Oy yok
Berabere
2
13%
Sabo Zorlanarak
6
38%
Sabo Zorlanmadan
8
50%

Toplam oy: 16
Kullanıcı avatarı
Naruto-Bijuu
Favori Manga: Naruto
Favori Anime: Naruto

Rokougan vücudu sertleştirmiyor. Rokougan şok dalgası.İçten basınç uygulayan teknik. Hakisizken lastiği sikmiştir o teknik hatırlatırım. Lucci 2 yıl önce dahi soru ile geppou yu birleştirmiş kamisori tekniğini gösterdi bize. Luffy nin saldırısından sonra kendini geriye çarptırıp bir anda Luffy nin arkasında bitiyor. 2 yıl önce bile koramirallerin alayından çok çok çok fazla teknik göstermiş adam. Koramiral düz kılıç sallarken Lucci gemi çeliği kesiyordu rankyaku ile, boyutuda az falan değil. Zira buster call gemileri diğer gemilerden çok daha büyüktü.

Vergo bile rokushikiden 3 ünü göstermişken soru geppou shigan

Lucci shigan ı gattling şeklinde yapıyordu. 2 yıl sonraki Vergo bile 2 yıl önceki Lucci kadar teknik göstermedi.Düz shigan yaptı Vergo sadece. Vergo 2 yıl önceki Lucci den güçsüz demiyorum tabi, ama adamın baya tekniği var bunu 2 yıl sonraya hakili olarak uyarlarsak çok daha fazla güç olur. Bir g4 kadar olacağını sanmıyorum, ama Sabo ile olan dövüşünün kolay geçeceğinide sanmam. Çünkü bana göre Luffy sabo dan daha güçlü g4 formuyla. Sabo abisi diye Luffy den daha güçlü misyonunda olduğunu düşünmüyorum ben.

Lucci nin teknik eksiği olduğunu söyleyenler yanılıyor yani. Adam 6 stil tekniğinden bir sürü çoklu teknik üretmiş. 6 stilin kalbi, rokushikide aşırı güçlü olanların Rokougan ını yapmış birisi, ve hala Lucci den daha iyi rokushiki kullanan görmedik, adam teknik dolu, koramiral gibi çapulcu değil. Biri sadece geppou ve soru yapar. Diğeri shigan yapar, Lucci teknik üstüne teknik yapar. Enies lobby de Ussop gazı vermeseydi ve Luffy orada kralın iradesiyle Lucci ye göz dağı verip yıldırmasaydı ( Bana göre Luffy orada Lucci yi haki potansiyeliyle yıldırdı) yenemezdi. Zira Lucci Robin i öldürmeye gidiyordu, zor anında hakisini ortaya çıkardı Luffy ( Bence)

Rokougan ı geliştirmiltir Lucci. En az 10 katı daha güçlü yapıyordur tekniği tahminimce. Hakiyle tekkai i birleştirip daha büyük bir savunmada elde edebilir. Rokushiki güçsüz falan değil yani, kullanan kişiye göre farklılıklar gösteriyor. Tashigi rokushikisi değil bu bahsettiğim.
Kullanıcı avatarı
Portgas D Ace
Favori Manga: Naruto, One Piece, Slam Dunk, One Punch Man, Boku no Hero Academia, FSJ
Favori Anime: Naruto, Pokémon, One Piece, Tsubasa, Hunter x Hunter, One Punch Man, Katekyo Hitman Reborn, Boku no Hero Academia

Lucci zaten Rokushiki'yi üst düzey kullanıyordu daha fazla bir yere gideceğini veya Haki ile birleştirdiğinde Sağ Kol seviyesi olacağını zannetmem. Rokushiki o kadar matah bir teknik değil. Kötü demiyorum ama Haki ile birleşti şu oldu sanmıyorum aklı varsa Haki'ye yoğunlaşmıştır.
Resim

Aranızdaki farklar çatışmaya değil, çok kültürlülüğe vesile olsun.
Resim

Resim
Kullanıcı avatarı
Naruto-Bijuu

Hakiye bulaşmadı demedim zaten. Sadece rokushikinin o kadar önemsiz olmadığını söyledim. Yuen başka Tashigi başka Lucci başka kullanıyor rokushikiyi.

Zoro 2 yıl önce 108 pound yapıyordu, küçük tsunamiyi bölerken Luffy ile birlikte 300 pound yapıyordu. Şimdi 1080 pound yapıyor. Ben daha fazla bile yaptığını düşünüyorum. Lucci ninde rankyaku yu katlarca daha büyük yapabileceğini düşünüyorum. Rokougan ı daha büyük yapıyor olabilir. Yoğun olarak hakiye yönelmiştir zaten.

Özellikle ne kadar çalışırsam o kadar güçlenirim demişti water seven’da, zoana vurgu vardı tabiki orada. O lafı direk Lucci yi acayip güçlendirmek için söyletmişti bence Lucci ye. Ön hazırlığını önceden yapmış yani mangaka.
Kullanıcı avatarı
ugur_tatli
Hakiki Spagetti
Hakiki Spagetti
Favori Manga: Toriko, Attack on Titan, Kaguya-sama, Mob Psycho 100, Minamoto-kun Monogatari
Favori Anime: Attack on Titan, Kaguya-sama, Steins;gate

Lucci meyvesini uyandırmayı başarabildiyse ve Luffy seviyesi haki geliştirdiyse şansı var.
2 yılda yapacak başka birşeyi yok, saf güç üzerine yoğunlaşan bir karakter.
byakusharinnegan
Favori Anime: naruto

Lucci 2 yıl önce luffy'den güçlüydü. Luffy'nin lastik vücudu yüzünden saldırıların çoğu etkisiz olduğu halde 2-3 defa luffy'i yerde bırakıp arkasını döndü. Ama bunun en büyük sebebi gear 2 ve gear 3'ün handikaplarıydı.

Luffy'nin gear 2 ve 3'ü artık handikapsız. Bunu da hesaba katarsak lucci şuan maksimum dressrosa'daki luffy'nin gear 4'süz seviyesinde olmalı.
adam bi yandan hükümetten kaçarken bi yandan eğitim yapmaya fazla vakit ayıtmış olamaz. Cp0'a katıldığında da meşgul olmuştur. Eğitime ne kadar vakit ayırabildiği belli değil. yanında reyleigh olan ve 2 yıl kesintisiz çalışan luffy kadar güçlenmiş olamaz.

Gear 4 luffy'nin ekstra bulduğu bi güç. O tarz bi güç artışı olmadan 2 yıl önceki bi süpernova'nın komutan seviyesine çıkmasına imkan yok. Bence mangaka da bunu anlamış ki böyle tuhaf görünümlü bi güç vermiş ana karaktere.

-luffy gear 4'ü kullanmadığı zaman doflamingo uyanış kullanmadan rahatlıkla yeniyordu.
-cracker luffy'i eze eze yenerken bisküvi zırhından çıkmaya gerek duymadı.
-katakuri sadece luffy'i taklit ederek yendi.

Lucci'nin 2 yıllık gelişimle geleceği seviye en fazla budur. Luffy'den daha hızlı gelişiyor olsa bile ikisinin eğitime ayırabildiği süre aynı değil.
Luffy'nin gear 4'üne bakıp eskiden luffy'e denk olduğu söylenen karakterleri komutan seviyesi yapmayın artık. Gear 4 luffy'nin ana karakter ayrıcalığı gibi bişey. Mangaka 2 yıllık eğitimle çocuğu komutan seviyesi yapmanın saçma olacağını görünce gear 4'ü uydurdu. Lucci sadece haki eğitimiyle bu kadar güçleniyorsa luffy gear 4'ü boşuna bulmuş olur.

Germa'ya da güçlü deniyordu. Gördük seviyelerini. En güçlü 3 komutan yokken geriye kalan herkesi temizleyebiliyorlardı ama partide komutanlar varken rezil oldular. Lucci ve cp0 da bu kadar güçlüyse övülmeleri gayet normal.

Lucci amirale yakın olsa ajanlıkla harcamazlar asker yaparlar onu. En azından son bölümde yonkouyla uğraşabilecek kişilerden bahsedilirken cp0 da söylenirdi.
Denizcilerde zaten 3 amiral ve akainu var. Bi de ajanları bile devrimcilerin 2 numarasını zorlayabilecekse devrimciler şimdiden pes etsin.

Edit: önceki mesajımda dediğim gibi lucci anormal seviyede güçlenmiş çıkarsa çok şaşırmam. İkinci crocodile vakası olur. Ama şuana kadar gördüğümüz karakterlerin 2 yıldaki güç artışına bakarsak lucci'nin komutan seviyesi olması saçma olur.
Kullanıcı avatarı
Portgas D Ace
Favori Manga: Naruto, One Piece, Slam Dunk, One Punch Man, Boku no Hero Academia, FSJ
Favori Anime: Naruto, Pokémon, One Piece, Tsubasa, Hunter x Hunter, One Punch Man, Katekyo Hitman Reborn, Boku no Hero Academia

Rokushiki'yi Koramiral seviyelerinden başka kullanan kimseyi görmedik. Koramiraller biliyor dendi, Garp da biliyor demek kullandığını görmedik hadi çok fazla dövüşünü görmedik Garp'ın. Amiral olarak gördüğümüz 4 karakter var ve 4'ünün 3'ünün yeterli miktarda dövüş sahnesi var ve hiç birisi kullanmadı muhtemelen tenezzül etmediler. Cp-9'un kullandığı teknikler her ne kadar farklı da olsa büyük bir güç artışı sağlıyorsa eğer diğer güçlü karakterlerde öğrenirdi bu tekniği.

Bize başta Mantra da güzel bir teknik gibi geldi ancak şuan gayet basit bir teknik oluverdi. Rokushiki'yi de Yeni Dünyada çok güçlü kişilere karşı işe yarayacağından şüpheliyim Koka'lı bedene Şigan falan etki etmez yani. Ertuğrulun söylediği gibi Devrim Ordusunun 2 numarası bile CP-0'dan herhangi birisine harcanacaksa ya kepenk kapatsınlar, yada Dragon aynı anda 2 Yonko yada 3 Amiral ile başa çıkacak seviyede olmalı ki mantıklı olsun. Luccinin gelip gelebileceği seviye Doflamingo'dur ki o bile iyimser bir tahmin.
Resim

Resim

Resim
Kullanıcı avatarı
Naruto-Bijuu

Rokushiki konusunda netim ben. Shigan full beden hakiyi delemez nerede geçti? Koka uydurmadır, yeni teknik falan değil o, hakiyi siyah çizmesinin nedeni haki kullanıp kullanmadığını göstermek. Çok düşünmüştüm bu konuda ama artık eminim.

Koka denilen şey ( Siyah çizim ) hakinin farklı kullanımı değil bana göre, direk hakinin efekti..

Tekkai ile zırh hakisi birleştirilmez ne ayrıca, yeterli bir arguman mı bu? Sai hassoken şok dalgasıyla hakiyi kombine ediyor mesela, Lucci bunu rokougan a uyarlayabilir. Zoro azcık slashla logia monetten kan alıyor, Lucci hakili devasa rankyaku atabilir, olmaz diye birşey yok yani.

Tekkai nin seviyeleri çok farklı. Blueno nun tekkaisi ile Lucci nin çok çok çok fark vardı. Lucci nin dourikisini katlarca artırmışsa düz tekkasi bile sağlam savunma verir. Sai hasshoken şok dalgasını hakiyle kombine ediyorsa , Lucci de tekkai ile haki savunmasını rahat kombine eder.

Herkes rokushikiye çalışsa bir farklılıkları kalmazdı zaten. Bu adamlar rokushikiyi Tashigi veya Yuen veya koramiraller gibi temel seviyede kullanmıyorlar, hakiyle beraber kombine ederler yani.

Edit : Ayrıca senaryolarınız hep devrimcilerin savaşı kazanacağı yönünde, yenilecekler belki adamlar nereden biliyorsunuz?

Edit 2 : Yancı karakter Sai bile 1 gün içerisinde katlarca güçlenip dağ parçalayacak seviyeye geliyor, Op'ta pek mantık aramanın manası yok, potansiyel falan diye. Potansiyelse Lucci'dede var. 2 yıl içerisinde acayip güçlenmesi normal olacaktır. Karakter kısıtlamak en nefret ettiğim şey, ben tahminlerimi ve görüşlerimi yazdım, sizde yok olamaz edemez diyorsunuz sürekli. Gizli bir bilgi mi aldınız anlamadım ben?
Kullanıcı avatarı
Portgas D Ace

Birleştirilmez demedim, tenezzül eden güçlü karakter yok dedim. Ayrıca Zoro'nun meselesiyle Lucci'nin meselesi çok farklı, aynı taktikle Mihawk seri başında gemi tekliyordu. Logia'ya da kılıcına haki basıp slash yapıştırdıktan sonra elbette vurabilir. Kokalı bedene şigan etki etmez derken herhalde Usopp gibi bir karakterin hakisini deler ancak karşısına çıkacağını öne sürdüğün Sağ kol seviyesi 1 adamın bile zırhını delmeye yetmez. Hakiyle sabaha kadar kombine yapsın isterse. Sai'nin olayına gelince Sai dediğin şeyi yaptığı zaman alacağı en fazla karakter kim olabilir ki?

Tekkai seviyelerinin çok farklı olduğuna gelince yıllardır haki bile öğrenmeyip, Tekkai'ye yoğunlaşan adam ki bence bunun sebebi tekniğin işe yarar olması ve Lucci'nin umursamazlığı "ben bununla da götürürüm işi" düşüncesi. Ancak bu demek değil ki Haki öğrendiği anda Sağ kol seviyesi olacak mümkün olsaydı Lucci Haki'yi öğrenirdi herhalde.

Herkes de demedim zaten çarptırma, güçlü karakterler dedim. Şimdi Garp mı herkes, Kizaru mu, Kuzan mı, Akainu mu yoksa Fujitora mı?

Devrimciler Denizcilere karşı muhtemelen zafer kazanamazlar da zaten. Diğer komutanları gördük hiç birisi bir Amiralle mücadele edecek seviyede değil. Anca Tezehurat yapan kadın ile Sabo'nun kombosu bir Amiral alır, birde Dragon Sakazuki'yi alır ancak karşıda amiral veya üstü 4 adam var devrimcilerde ise 2. Ayrıca Sai'nin o tekniği 1 günde öğrendiğini gösteren bir sahne var mı, ben hatırlamıyorum.

Bu karakter kısıtlamak değil, yorum yapmak. Sen sadece daha ne kadar geliştiğini görmediğin bir karakter hakkında Haki ile Rokushiki tekniklerini birleştiriyor bu adam artık Sağ kol seviyesinde demen.

Lucci Luffy'e yenildi hemfikiriz o dövüş sırasında Luffy'de haki kullanmıyordu. Hakiyi kullandığı anda Luffy sağ kol seviyesi oldu mu, bence hayır. Hatta şuan bile değil, ayna dünyasına kaçmasa kazanamayacaktı. Hakisi ile kombolar yapa yapa belli bir seviyeye geldi evet. Ancak Luffy yıllardır denizlerde olan birisi değildi, hakiyi bilmiyordu Rayleigh olmasaydı büyük ihtimal daha öğrenemezdi de. Lucci ise yıllardır denizlerde hiç mi Haki görmedi bu adam? Hiç mi ulan şu ikisini birleştirsem dehşet olurum demedi. De ki Haki tasarlanmamıştı o zamana kadar ki çok değil aradan geçen 1 Arc sonrasında Hakiyi zırhsız şekilde gördük, kullanılıyordu.

Yeni öğrenmiş olsa bile Luffy'nin meyvesinin avantajıyla Haki'yle yaptığı kombolar kadar işe yarar bir kombo yaptığından şüpheliyim.
Resim

Resim

Resim
Kullanıcı avatarı
_[Emre]_
Favori Manga: Bleach
Favori Anime: Medaka Box

MF savaşında hakiyi gördünde, MF'deki haki tasarımıyla time-skipten sonraki haki tasarımı apayrı şeyler. Marco ve Vista Akainu'ya hakiyle saldırdığında Akainu'yu kesmelerine rağmen Akainu logia formunu korumuş ve kan akmamıştı adamdan. Akainu'dan kan aktığını bir tek WB'yle savaşırken gördük. Bence Oda'nın MF'deki B. haki tasarımıda bir güç gösterisiydi. Yani "Hakin bir logiadan üstünse onlara vurabilirsin" tarzındaydı. Ancak şimdi güç farkı ne olursa olsun B. Haki ile bir logianın gerçek bedenine dokunabiliyorsun. Bu vücudun tamamını hakiyle kaplama, sertleştirme vs zaten full time-skip sonrası ortaya çıkmış şeyler.
Kullanıcı avatarı
Portgas D Ace

Odanın zaten haki konusunda sıçtığı bir gerçek. Ama hala Lucci'nin konusunda haki'nin ona çok iyi bir güç artışı sağlayacak sağlam bir kanıt yok. Sabo Luffy'nin bile üstündeyken ki bu bana göre farklı düşünen olabilir. Luffnin yıllar önce yendiği bir karakteri yenememesi, saçma olur. Katakuri de aynı şekilde ki Katakuri ile Luffnin güçleri birbirine çok yakın. 95-97 kadar yakın. Lucci bu sıralamada olsa olsa 85 olabilir üstüne çıkamaz bence.
Resim

Resim

Resim

“One Piece Anketler” sayfasına dön