Değerli arkadaşlar sitemizi ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Forumu güncel tutmaya ve olabildiğince ilgilenmeye çalışıyoruz. Sitemize girince üye olup ilgilendiğiniz manga konularına mesaj atarsanız seviniriz.

2 yıl önceki Crocodile vs 2 yıl önceki Kaku

One Piece ile ilgili yapacağınız tüm anketler.

Hangisi Alır?

Kaku yener
5
31%
Crocodile yener
10
63%
Yenişemezler
0
Oy yok
Kararsızım
1
6%

Toplam oy: 16
Kullanıcı avatarı
Naruto-Bijuu
Favori Manga: Naruto
Favori Anime: Naruto

Arkadaşlar, 2 yıl önce ikisininde gösterilen gücüne göre yorumlayacağız. 2'side 2 yıl önce tayfanın karşısına çıkan rakiplerdendi, bu yüzden açıyorum konuyu.

Öncelikle Crocodile'a değineceğim ;

Crocodile bir kum adamdır. Kumdan çeşitli silahlar kullanabilir. Kumdan kılıç, kumdan fırtına oluşturabilir. Hilal kesişi ile bedendeki uzvun bir yerindeki suyu alabilir. Vücuttaki suyun tamamınıda çekebilir. Yeri, kayayı, çimeni falan kurutup kuma çevirebilir, öyleki alabasta kraliyet sarayını kuma gömmüştür Luffy ile dövüşürken.
► Spoiler Göster
► Spoiler Göster
► Spoiler Göster
► Spoiler Göster
► Spoiler Göster
► Spoiler Göster
► Spoiler Göster
► Spoiler Göster

Kaku : Cp9'un 2. en güçlü adamıdır. Bütün rokushiki tekniklerinde usta, ayrıca kılıç ustasıdır. Meyvesi Zürafadır. Öyleki Lucci'nin leopar meyvesinden daha güçlü olduğu söylenebilir meyvesinin. Total güç olarak Lucci'nin gerisinde kalsada, cp9 ortalamasının üstünde bir karakterdir. Zoro ile dövüşürken devasa kuleyi bile ikiye ayırmıştır.

Zoro ile olan dövüşü ;
► Spoiler Göster
► Spoiler Göster
► Spoiler Göster
► Spoiler Göster
► Spoiler Göster
► Spoiler Göster
► Spoiler Göster

Not : Kaku aynı Luffy gibi bir damacana su alıp dövüşecek, yani Croco'nun kan ve su gibi sıvı zayıflığını bilecek ve öyle karşısına çıkacak.

Dövüş yeri : Bannaro adası ( Ace ile Teach'in dövüştüğü yer )

Resim
Kullanıcı avatarı
Naruto-Bijuu

Bence Kaku yener, oyumu ona verdim.

Croco'nun 2 yıl önceki fiziksel güç seviyesi yani dourikisi 1000-1500 arası vardır. Üstüne logia ustalığı var adamın. Logia bir dövüşte çokça avantajlı olacaktır.

Ama cp9'da dünya hükümetinin üst düzey yetkilisiydi. Cp1'den 8'e kadar olan birimin üstüydü ve çok özel görevler veriliyordu ( Antik silah bilgileri gibi ) . Blueno Fukurou Kumadori gibi adamlar bile tuğamiral seviyesinin üstünde olan adamlardı. Kaku kılıç ustalığı, güçlü zürafa meyvesiyle ve rokushiki teknikleriyle Maynard gibi çapsız koramirallerden çok daha güçlüdür. Cp9 800 yıldır ( Geçmiş nesildeki cp9'da dahil ) enies lobby i koruyan bir grupmuş El'ye gelen denizci tuğamiralinin söylediğine göre. Yani adamların geçmiş neslinden şimdiye kadar Enies Lobby'i koruyorlarmış. Bu nesil ise cp9 tarihinin en güçlü cp9'u idi. Kaku cp9 ortalamasının rahat üstünde bir karakterdi zaten.

Kaku : 6 stil+Zürafa zoanı+Kılıç ustalığı+ 2200 douriki

Crocodile : Tahminen 1000 dourikinin üstü ( Süperinsan üstü bir fiziksel güç ve dayanıklılık ) + Kum Logia ve teknik bazlı gücü+ Kancadaki zehir

Croco'nun antisi olan sıvı, Croco'nun meyvesini direk iptal edebiliyor. Yani hakiden bile çok daha tehlikeli '' Sıvı '' onun için, direk meyvesini kapatıyor çünkü, ha adam kendisine yollanan suyu bile emikleyebiliyor o ayrı. Ama Kaku'nun hız seviyesi Croco'yu kesinlikle yakalayacak şekilde. '' Soru '' ile Croco'yu yakalaması çokta zor olmaz. Croco yeri kurutacak diyelim, '' Geppou '' ile uçarak o bölgeden sıyrılır. Yani Croco'nun etrafı kurutup rakibini gömmeye çalışması pek işe yaramaz gibi duruyor. Ama Kaku , Croco'ya yaklaştığında sağ eliyle veya '' Hilal kılıcı '' ile kurutmaya çalışabilir, bu da bir tehlike.

Not : Croco'nun Desert Spada'da Kaku'nun '' Tekkai '' sini aşabilir onu unutmuşum. Ama Kaku bu saldırıya yakalanır mı bilmem. Çünkü Kaku'dan daha yavaş olan Alabasta Luffy, o saldırıdan sıyrılabilecek fiziksel nitelikte.

Yinede Kaku'nun kazanacağını düşünüyorum. Çünkü Kaku hızıyla Croco'nun üstüne suyu döküp, enies lobby kulesini kesen saldırısıyla Crocodile'ı yenebilir. Luffy'nin alabastadaki '' Storm '' saldırısından daha güçlü bir teknik çünkü Kaku'nun koca kuleyi kesen saldırısı.

Kaku yüksek zorlukla alır diyorum.
Kullanıcı avatarı
_[Emre]_
Favori Manga: Bleach
Favori Anime: Medaka Box

Croco low-dif.

Evet ciddiyim. Luffy dışında su olayını Croco'ya karşı efektif kullanabilecek bir karakter yok. Onun olayıda baş karakter olmasından ve meyvesinden geliyor.

Ayrıca Baraque Works vs CP9 anketine Daz Bones+Croco>CP9 yazmıştım. Ehe.
Kullanıcı avatarı
Naruto-Bijuu

_[Emre]_ yazdı: 23 May 2018 22:06 Croco low-dif.

Evet ciddiyim. Luffy dışında su olayını Croco'ya karşı efektif kullanabilecek bir karakter yok. Onun olayıda baş karakter olmasından ve meyvesinden geliyor.

Ayrıca Baraque Works vs CP9 anketine Daz Bones+Croco>CP9 yazmıştım. Ehe.
Low-Diff olması imkansız bence.

Luffy'nin meyvesi lastik, saçma sapan teknikler üretiyordu doğru, Croco'ya biraz ters geldi. Ama Kaku için bu sorun değil. Adam '' Soru '' yapıyor, geppou yapıyor, shigan'ı değiştirip burnuyla Bigan yapıyor. Lucci'den daha güçlü bir meyveye sahip ( Zürafa zoanı ).

Geppou yapmasa, Croco'nun yeneceğine kesinlikle eminim ama Geppou ile o kurutma saldırısından kolayca uçarak kaçar. Crocodile ayrıca kolunu tutup öyle yumruk sallayan, dengesini tutturmaya çalışan Luffy'nin saldırılarından zar zor kaçan birisiydi. Kaku çok hızlı bir karakter mangaya göre.
Kullanıcı avatarı
ugur_tatli
Hakiki Spagetti
Hakiki Spagetti
Favori Manga: Toriko, Attack on Titan, Kaguya-sama, Mob Psycho 100, Minamoto-kun Monogatari
Favori Anime: Attack on Titan, Kaguya-sama, Steins;gate

Su zayifligini biliyorsa ve elinde damacana varsa kaybetmesi zor.
Su ile vurulan darbeler meyvenin zayifligindan dolayi cok daha etkili oluyor ve Croco'yu hareketsiz birakmasini da es gecmeyelim.
Kullanıcı avatarı
JiraiyaFlash
Favori Manga: Naruto, Wolf's Rain, Claymore ,SlamDunk, Hunter x Hunter, One Piece, Vagabond, Vagabond, Feng Shen Ji, Katekyo Hitman Reborn, Boku no Hero Academia
Favori Anime: Naruto, Naruto Shippuden, Samurai 7, GunGrave,Claymore, SlamDunk,
Wolf's Rain, Hunter x Hunter 2011, Cowboy Bebop, Death Note, Katekyo Hitman Reborn, Boku no Hero Academia
İletişim:

Kaku daha hızlı ve daha tedbirli nispeten zeki bir dövüşçü diğer her konuda Croco ağır basıyor. Kaku, Luffy gibi 3 kere kurtarılmadıktan sonra sağ çıkması çok zor. Ayrıca Kaku kılıç ve uzak mesafe saldırıları kullandığından Luffy gibi ellerindeki kanla Croco'ya vuramaz. Ayrıca Zürafa modu Croco'nun vurması için çok büyük bir hedef bence..

Croco mid-diff diyorum.
Resim
Kullanıcı avatarı
Outlaw
MangaTurk Çeviri
MangaTurk Çeviri
Favori Manga: Vagabond,Tower of God, Planetes, Watashitachi no shiawase na Jikan, Pluto, Green Blood, Claymore, Slam Dunk, 20th Century Boys, Koe no Katachi, Vinland Saga
Favori Anime: Gintama, Psycho-Pass, HxH:11, Zankyou No Terror, Shigatsu wa kimi no uso, SNK, Anohana, 3-gatsu no lion, Kaguya-sama, Samurai Champloo, Koe no Katachi, Vinland Saga, Tenkuu no Shiro: Laputa, Saiki Kusuo, Cowboy Bebop, JoJo serileri...

MF Crocodile low diff bence de. Arabasta Croco ile MF Croco'nun tasarımlarının farklı olduğunu düşünmüyorum. Akainu'yu kesen, Mihawk'ı durduran, Jozu'nun saldırısından sonra ayakta duran,(ki isimli saldırısı Jozu'nun.) Ace'in idamını durduran(ki orada bile karaktere gösterilen saygıyı görüyoruz.) adamı almayı Kaku hayal bile edemez.

Yani Oda'nın karaktere verdiği değerler arasında uçurum var. Yine de Kaku diyenleri anlayabilirim, çünkü Oda tam sıçtı Crocodile'ın tasarımında.
Resim
Kullanıcı avatarı
ugur_tatli
Hakiki Spagetti
Hakiki Spagetti
Favori Manga: Toriko, Attack on Titan, Kaguya-sama, Mob Psycho 100, Minamoto-kun Monogatari
Favori Anime: Attack on Titan, Kaguya-sama, Steins;gate

!  Uyarı
Crocodile vs konularini yasakladigimisi unutmusum ama simdilik saygi cercevesi icinede devam ettigi icin konuya dokunmuyorum. Yalniz konu kisisel tartismaya donese kilitleyecegim.
Kullanıcı avatarı
Naruto-Bijuu

Outlaw yazdı: 23 May 2018 23:39 MF Crocodile low diff bence de. Arabasta Croco ile MF Croco'nun tasarımlarının farklı olduğunu düşünmüyorum. Akainu'yu kesen, Mihawk'ı durduran, Jozu'nun saldırısından sonra ayakta duran,(ki isimli saldırısı Jozu'nun.) Ace'in idamını durduran(ki orada bile karaktere gösterilen saygıyı görüyoruz.) adamı almayı Kaku hayal bile edemez.

Yani Oda'nın karaktere verdiği değerler arasında uçurum var. Yine de Kaku diyenleri anlayabilirim, çünkü Oda tam sıçtı Crocodile'ın tasarımında.
2 yıl önceki Jozu'nun isimli saldırısından, 2 yıl önceki Kaku'da pekala '' Tekkai '' yaparak kurtulabilir, yani 1 vuruşla Kaku'yu yenecek değil Jozu isimli saldırısı. Cp9 800 yıldır enies lobby i koruyan güçlü bir ekip olarak tanıtıldı, El'deki tuğamiral söylemişti bunu. Bunlar sıradan korsanlar değil, enies lobby i dağıttılar diye. Bu cp9 ise tarihteki en güçlü cp9'du.

Eski cp9 oldu şimdi cp0 zaten. Onlar sanıldığı kadar önemsiz karakterler değiller. Kaku ve Jyabura muhtemel olarak 2 yıl önceki mf deki koramirallere fark bile atmıştır potansiyelleriyle.

Jozu'nun 2 yıl sonra gösterilecek olan isimli saldırısı muhtemelen Crocodile'a teki geç çeyrek bile atacaktır. Tabi Crocodile'da yerinde saymıyor, marijoieste bir krallık ele geçirmiş gibi görünüyor, haki falan derken farklı seviyeler görürüz o ayrı.

Ama dediğim gibi 2 yıl önce Crocodile'ın mf ile alabastada fark yok, aynı kişiler. Sadece daha güçlü geleceğinin mesajı verildi. Zaten E.Oda bir databookta şunu söylemiş '' One piece karakterleri hakkında kötü konuşanları duyunca rahatsız oluyorum. Mesela '' Düşman '' çok zayıftı denildiği zaman onu nasıl daha güçlü hale getireceğimi düşünmeden edemiyorum '' . Crocodile ile ilgili altyapı yapıldı, Nw de daha güçlü gelecek o net. Ama burada 2 yıl önceki seviyesinden bahsediyoruz.

Op'taki bütün karakterler 2 yıl sonra upgrade edilmiş şekilde karşımıza çıkıyor. Jozu'nun 2 yıl önceki isimli saldırısı bence o zamana göre çok güçlüydü, ama 2 yıl sonraki isimli saldırısı kat be kat daha güçlüdür, benim fikrim bu yönde. Shounen manga okuduğumuz için, karakter tekrar ortaya çıktığınde her zaman öncekinden daha güçlü vurur.

Ben amirallerin bile çok daha güçlendiğini düşünüyorum. Kalbi teklemiş, hasta, yaşlı, ölü haldeki Wb'den ayar yiyen bir amiral var ortada. Bu adam 2 yıl içerisinde güçlenmediyse, sağlam yonkoulara sadece meze olacaktır. O yüzden daha fazla güç gerekli, bu yüzdende ana karargahı Nw'ye taşımış adamlar, daha güçlü hale çoktan gelmişlerdir. Grand line'da takılmıyorlar artık adamlar.

Demem o ki Kaku pekala Crocodile'la kapışır, hatta yenebilirde. 2 yıl önce , sonra bu durumun değişeceğini düşünmüyorum eldeki verilere göre.

ugur_tatli@

Kişisel tartışmaya dönmez hocam, merak etme. İkisininde kendi arclarındaki gücünü gördük zaten, 2'side 2 yıl öncesinin karakterleri. Bir kıyaslama yapılabilir yani. 2 yıl önceye göre değerlendirdiğim için konuyu açtığımıda belirttim zaten.
Kullanıcı avatarı
_[Emre]_
Favori Manga: Bleach
Favori Anime: Medaka Box

Beyler 2 yıl önceki Robin tayfaya katıldığında herkesten daha güçlüydü ve su zayıflığını bilmesine rağmen 2 dövüş atlatmış Croco'dan tek yedi. Nasıl bir baş karakter torpili var siz düşünün. Damacana suyla olmaz o işler. Croco rakibi ne kadar hızlı olursa olsun üstüne atılan suyu farkedip kurutamıyorsa mavi denize gidip Arlong gibi takılsın.

“One Piece Anketler” sayfasına dön