Değerli arkadaşlar sitemizi ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Forumu güncel tutmaya ve olabildiğince ilgilenmeye çalışıyoruz. Sitemize girince üye olup ilgilendiğiniz manga konularına mesaj atarsanız seviniriz.

Enel, Donquixote Ailesine Karşı!

One Piece ile ilgili yapacağınız tüm anketler.

Enel Nereye Kadar İlerler?

Raund 1'de takılır.
4
27%
Raund 2'de takılır.
0
Oy yok
Raund 3'de takılır.
2
13%
Raund 4'de takılır.
1
7%
Hepsini temizler.
8
53%
Kararsızım.
0
Oy yok

Toplam oy: 15
Kullanıcı avatarı
Outlaw
MangaTurk Çeviri
MangaTurk Çeviri
Favori Manga: Vagabond,Tower of God, Planetes, Watashitachi no shiawase na Jikan, Pluto, Green Blood, Claymore, Slam Dunk, 20th Century Boys, Koe no Katachi, Vinland Saga
Favori Anime: Gintama, Psycho-Pass, HxH:11, Zankyou No Terror, Shigatsu wa kimi no uso, SNK, Anohana, 3-gatsu no lion, Kaguya-sama, Samurai Champloo, Koe no Katachi, Vinland Saga, Tenkuu no Shiro: Laputa, Saiki Kusuo, Cowboy Bebop, JoJo serileri...

Konunun içeriği ve kuralları kısaca şu. Kami Enel, Donquixote ailesi üyeleriyle sıra sıra karşı karşıya geliyor. Doflamingo hariç tabii ki.

Resim

"Kami" Enel, Gökyüzü adasının eski kralı ya da tanrısıdır. Yenilmez olarak geçen Goro Goro, yani yıldırım meyvesine sahiptir. Ayrıca ileri derecede gözlem hakisi kullanabilmektedir, hakisi ile meyvesini harmanlayabilir. Mangaka, Enel eğer Mavi Denizde olsaydı ödülünün 500 milyon Beri olacağını iddia etmiştir.

Raund 1 - Bellamy -

Resim

Bellamy, 200 milyon beri kafa ödülüne sahip bir korsandır. Jaya adasında Luffy ile karşılaşıp tek yemesinden sonra karakteri belli ölçüde değişmiştir. Hayali Doflamingo gibi bir korsan olmaktır ve Doflamingo'ya büyük saygı duyar. Bane Bane No Mi meyvesini yemiş ve yay adam olmuştur.

____

Raund 2 - Gladius-

Resim

Gladius, Donquixote ailesinin yetkili üyelerinden biridir. Sahip olduğu Pamu Pamu no Mi ile kendisini şişirip geniş-orta çaplı saldırılar kullanabilir. Savaşta Bartolomeo'ya kaybetmiştir.

________

Raund 3 - Pica-

Resim

Pica, Doflamingo'nun en yetkili adamlarının başında gelir. Sahip olduğu İshi İshi No Mi ile toprağı özümseyebilir, şekil verebilir. Savaşta Zoro'ya yenilmiştir.

Raund 4 - Koramiral Vergo -

Resim

Vergo, Doflamingo'nun gizli bir görev için denizcilerin arasına soktuğu ve Koramiralliğe kadar yükselmiş bir adamıdır. Donquixote ailesinin en yetkili iki adamından biridir. Bosoşoku haki de ustadır Geppo, soru, shigan gibi rokushiki tekniklerini kullanabilir.

Dövüş Alanı Water 7.
Resim
Kullanıcı avatarı
Anka24
Favori Manga: Slam Dunk - Boku No Hero Academia!
Favori Anime: Hajime No İppo

Bellamy'i sanırım çok aşırı zorlanarak geçer ama Gladius'u ya da Pica'yı geçeceğini sanmam.
En son Anka24 tarafından 11 May 2018 22:29 tarihinde düzenlendi, toplamda 5 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
Naruto-Bijuu
Favori Manga: Naruto
Favori Anime: Naruto

Yorumuma şaka gözüyle bakabilirsiniz, ama bence Bellamy 2 yıl sonraki haliyle Enel'İn önceki halini devirir. Luffy'nin haki kaplamış vücuduna zarar verdi az çok, Enel'in işi çok zor bence. Bellamy skypia'ya gittim diyordu ya, acaba orada Enel'i paketledi mi acaba? Olabilir mi olabilir bence. Öyle mi altını aldı bilemedim şimdi.
Kullanıcı avatarı
hyperbooster
Kozmik Tanrı
Kozmik Tanrı
Favori Manga: 20th Century Boys,Vinland Saga
Favori Anime: Psycho-Pass

Naruto-Bijuu yazdı: 23 Mar 2018 16:30 Yorumuma şaka gözüyle bakabilirsiniz, ama bence Bellamy 2 yıl sonraki haliyle Enel'İn önceki halini devirir. Luffy'nin haki kaplamış vücuduna zarar verdi az çok, Enel'in işi çok zor bence. Bellamy skypia'ya gittim diyordu ya, acaba orada Enel'i paketledi mi acaba? Olabilir mi olabilir bence. Öyle mi altını aldı bilemedim şimdi.
Enel, Luffy dövüşünün ardından aya gidiyor :/
Kullanıcı avatarı
Naruto-Bijuu
Favori Manga: Naruto
Favori Anime: Naruto

hyperbooster yazdı: 23 Mar 2018 16:42
Naruto-Bijuu yazdı: 23 Mar 2018 16:30 Yorumuma şaka gözüyle bakabilirsiniz, ama bence Bellamy 2 yıl sonraki haliyle Enel'İn önceki halini devirir. Luffy'nin haki kaplamış vücuduna zarar verdi az çok, Enel'in işi çok zor bence. Bellamy skypia'ya gittim diyordu ya, acaba orada Enel'i paketledi mi acaba? Olabilir mi olabilir bence. Öyle mi altını aldı bilemedim şimdi.
Enel, Luffy dövüşünün ardından aya gidiyor :/
Biliyorum, ama geri inmediği ne malum?

Dressrosada oyuncak olmuş koca kulaklı birisi vardı '' Hasır şapkaların burada ne işi var? '' diyordu. Hasırşapkaları tanıyan, uzun kulaklı tek bir kişiyi tanıyorum. Dressrosada oyuncağa dönüştürülmüş olabilir yani.

Wiper'ın red çektiği Enel'e, Spring Hopper'la 2 yıl sonraki Bellamy neler neler yapmaz şöyle bir düşündümde.
Kullanıcı avatarı
Luffysan
Favori Manga: One Piece
Favori Anime: One Piece

Matrak geçmişiz zamanında ama şunu söyleyim.

Grand Line ödülü 55 milyon olan bir çöple, Oda'nın Grand Line ödülü 500 milyondan daha fazla olur dediği adamların yeni dünyada halleri çok çok farklı olur bana göre. Bellamy 50'den 200'e yükseliyorsa , Enel'de 500+'dan 800-900 hatta 1 milyara gene yükselebilir ( Tabiki olma ihtimali bu ) , ha aynı kalmışsa New World'de Cracker altı bir seviye olur anca, yonkou 4.komutanı Snack kadar iş görür anca. Perospero gibilerini yoldan geçerken alır bu arada onuda söyliyim.

Enel karakterinden dolayı mallık yaparsa yenilir anca.

Ayrıca bir fikrim var Bellamy mevzusu ile ilgili. Enel , Ay'dan inerken bence Bellamy'in skypia'dan aldığı altından haberi olmuş ve taa Dressrosa'ya kadar Bellamy'i takip etmiştir. Dof'un tayfasına saldırmış ve hüsrana uğratırken, Doflamingo bir anda belirip Enel'i teklemiştir. Dof tarafından teklenen Enel , Sugar tarafından oyuncağa dönüştürülmüştür. Dressrosa'dan sonra ne yaptığı bilinmiyor.

2 yıl önce Luffy antisi olmasına rağmen, Luffy ile vs'ye girmiş, bir çok saldırı almış, üstüne Luffy'i birkaç kez yere çarpmış ve boğazına sopa dayayıp duvara toslatmı bir Enel varken, en sonda '' Dönen Altın Pistol '' saldırısıyla yenilmiş birisinin, Luffy'nin kolunu bile uzatmadan teklediği Bellamy'e yenilme ihtimali ''0 '' .

Ben burada dalga geçmiştim Bellamy yener diyede, ciddi ciddi Bellamy yener diyen '' 4 '' kişi var sanırım, onların şaka yaptığını sanmıyorum.

Konuya gelirsek, Vergo'da dahil hepsini harcar. Vergo, Law'ın '' Şok '' saldırısından sonra bile yamulmuş gibi oldu. Enel'den 200 milyon volt yediğinde ne yapacak Allasen? Ana karakter falanda değil yani, Law'dan tek yemiş, Yeni dünyanın ilk arc'ındaki Duman adamla eşit kapışan herif yahu.

Bir yonkou olan Big Mom bile yıldırım yedikten sonra '' Bas bas bağırıp acı içinde kıvranıyorken '' , Vergo hangi kapının itide Enel'i yenecekmiş, peh

Hepsini temizler.

Edit : Ayrıca '' Tüm vücudunu siyah yapma '' olayıda artık demode oldu onuda söyliyim. O haki bir pok değilmiş, son bölümlerde Amirallerin, Sentomaru'nun , Reyleigh'in , yılan kardeşlerin yaptığı haki bile o siyah renkteki '' Normal '' hakiye kat be kat üstün basıyor. Vergo'nun son bölümlerdeki açıklamalardan sonra bir olayı kalmadı bence, onun yaptığını Pica'da yapıyor üstelik, Pica'nın yapmasından anlaşılmalıydı aslındada , biraz geç olmuş sadece :lol:
Kullanıcı avatarı
equando
Yıldız Tanrısı
Yıldız Tanrısı
Favori Manga: .
Favori Anime: .

Alayının içinden geçer ya önceki bölümler baştan yazıldı da haberimiz mi yok Bellamy'e vurdurur mu ? Bellamy kim ?
Kullanıcı avatarı
İt@chi_Uchih@_27
Favori Manga: Naruto - One Piece - Death Note - One Punch Man - Gintama
Favori Anime: Naruto - Naruto Shippuden - One Piece - Death Note - Gintama - Hunter x Hunter - Shingeki No kyojin

Enel alayını tekler, benim kanaatim şu anda bir amiral seviye olduğu yönündedir. Luffy ile olan dövüşünden 2 yıl sonrasında daha iyi kullanıyordur gücünü.
Kullanıcı avatarı
Outlaw
MangaTurk Çeviri
MangaTurk Çeviri
Favori Manga: Vagabond,Tower of God, Planetes, Watashitachi no shiawase na Jikan, Pluto, Green Blood, Claymore, Slam Dunk, 20th Century Boys, Koe no Katachi, Vinland Saga
Favori Anime: Gintama, Psycho-Pass, HxH:11, Zankyou No Terror, Shigatsu wa kimi no uso, SNK, Anohana, 3-gatsu no lion, Kaguya-sama, Samurai Champloo, Koe no Katachi, Vinland Saga, Tenkuu no Shiro: Laputa, Saiki Kusuo, Cowboy Bebop, JoJo serileri...

İt@chi_Uchih@_27 yazdı: 12 May 2019 18:17 Enel alayını tekler, benim kanaatim şu anda bir amiral seviye olduğu yönündedir. Luffy ile olan dövüşünden 2 yıl sonrasında daha iyi kullanıyordur gücünü.
Mangaka'nın gözünde buradaki karakterlerden ayrı olduğu kesin, ama amiral seviyesi apayrı.
Resim
Kullanıcı avatarı
İt@chi_Uchih@_27
Favori Manga: Naruto - One Piece - Death Note - One Punch Man - Gintama
Favori Anime: Naruto - Naruto Shippuden - One Piece - Death Note - Gintama - Hunter x Hunter - Shingeki No kyojin

Outlaw yazdı: 13 May 2019 16:10
İt@chi_Uchih@_27 yazdı: 12 May 2019 18:17 Enel alayını tekler, benim kanaatim şu anda bir amiral seviye olduğu yönündedir. Luffy ile olan dövüşünden 2 yıl sonrasında daha iyi kullanıyordur gücünü.
Mangaka'nın gözünde buradaki karakterlerden ayrı olduğu kesin, ama amiral seviyesi apayrı.
Enel zaten Skypea'de tanrı olarak gösterilen bir karakterdi. meyve gücü açısından bakarsak herhalde en güçlü 3-5 meyveden birine sahip. Şanssızlığı lastik meyvesi gücüne sahip Luffy'ye denk gelmesi oldu. bir amiral seviye olmamış mıdır diyorsun? karakterin tekrardan seriye gelip gelmeyeceği belli değil gelse bilirdik en azından ne seviye olduğunu.

“One Piece Anketler” sayfasına dön