Değerli arkadaşlar sitemizi ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Forumu güncel tutmaya ve olabildiğince ilgilenmeye çalışıyoruz. Sitemize girince üye olup ilgilendiğiniz manga konularına mesaj atarsanız seviniriz.

Luffy'nin En Anlamsiz Galibiyeti

One Piece ile ilgili yapacağınız tüm anketler.

Luffy'nin En Anlamsiz Buldugunuz Galibiyeti Hangisi?

Aarlong
0
Oy yok
Crocodile
5
36%
Enel
5
36%
Lucci
0
Oy yok
Moria
0
Oy yok
Hancock Kardesler
1
7%
Doflamingo
1
7%
Cracker
0
Oy yok
Hicbiri. Hepsini hak ederek kazandi.
2
14%

Toplam oy: 14
Kullanıcı avatarı
Fame
Favori Manga: Vagabond, One Piece
Favori Anime: Psycho-Pass

Arkadaslar selam,
Luffy'nin suana kadar olan dovuslerindeki en anlamsiz oldugunu dusundugunuz ve aslinda kaybetmesi gerektigini dusundugunuz galibiyeti sizce hangisi? Karakterleri taniyorsunuz zaten. Sadece tartismaya acik olabilecek karakterleri koydum.
Gol D. Roger
Favori Anime: korsanfan : AntiNewEra

► Spoiler Göster
En son Gol D. Roger tarafından 07 Şub 2018 23:27 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
Fame
Favori Manga: Vagabond, One Piece
Favori Anime: Psycho-Pass

@Gol D.
Efendim, ne demek istiyorsun? Cok zorlamadim, herkesin neyi kast ettigimi anladigini dusunuyorum.
Kullanıcı avatarı
ugur_tatli
Hakiki Spagetti
Hakiki Spagetti
Favori Manga: Toriko, Attack on Titan, Kaguya-sama, Mob Psycho 100, Minamoto-kun Monogatari
Favori Anime: Attack on Titan, Kaguya-sama, Steins;gate

Bence oncelikle Luffy bu kadar erkenden bir shichibukai ile savasmamaliydi ama manga satislarina baya katkisi olmustur illa ki o donemde.
Yine de asil problem Luffy'nin Croco, Lucci, Moria gibi adamlari yendikten sonra bir anda yerin dibine batirilmasi oldu Shabondy adasinda.
Luffy'e guclu bir karakter gibi gozukurken Yeni Dunya'da anlami olmayan bir karakter gorunumu vermek istedi muhtemelen Oda.
PX robotlarini monster trio ucu beraber zorlukla alirken iki yil sonra bir yumrukla tek atmak falan bunlar mantik alir seyler degil. Mangakanin hype yaratmak icin yaptigi hatalardan baska birsey degiller gozumde.
Forumda da bu yuzden Crocodile, Enel gibi karakterler ortami ikiye ayiriyor aslinda guclu muyduler yoksa Yeni Dunya'da ezik mi kaliyorlar diye.

Oyum tabii ki Crocodile'a gidiyor ama Lucci'yi de gormezden gelmemek gerek. O kadar egitim gormus adam haki bilmiyordu, Tashigi bile kullaniyordu.
Kullanıcı avatarı
Naruto-Bijuu
Favori Manga: Naruto
Favori Anime: Naruto

ugur_tatli yazdı: 05 Ara 2017 01:13 Bence oncelikle Luffy bu kadar erkenden bir shichibukai ile savasmamaliydi ama manga satislarina baya katkisi olmustur illa ki o donemde.
Yine de asil problem Luffy'nin Croco, Lucci, Moria gibi adamlari yendikten sonra bir anda yerin dibine batirilmasi oldu Shabondy adasinda.
Luffy'e guclu bir karakter gibi gozukurken Yeni Dunya'da anlami olmayan bir karakter gorunumu vermek istedi muhtemelen Oda.
PX robotlarini monster trio ucu beraber zorlukla alirken iki yil sonra bir yumrukla tek atmak falan bunlar mantik alir seyler degil. Mangakanin hype yaratmak icin yaptigi hatalardan baska birsey degiller gozumde.
Forumda da bu yuzden Crocodile, Enel gibi karakterler ortami ikiye ayiriyor aslinda guclu muyduler yoksa Yeni Dunya'da ezik mi kaliyorlar diye.

Oyum tabii ki Crocodile'a gidiyor ama Lucci'yi de gormezden gelmemek gerek. O kadar egitim gormus adam haki bilmiyordu, Tashigi bile kullaniyordu.
Katılıyorum.Lucci 13 yaşındayken bile cp9 üyesiymiş ve dünya hükümeti Lucci'yi, bir krallığı ele geçiren korsanları öldürmek için gönderiyor. Daha 13 yaşında bile bir krallığı kurtaran adam , 28 yaşına kadar silahlanma hakisi uyandırmıyor. Tashigi'yi geçtim, Hancock'un adasındaki bütün kızlar haki kullanıyor ve bunların çoğu Luffy'nin kral hakisiyle bayıldı.

Tashigi, Hancock un adasındaki tüm kadınlar , Lucci'den daha potansiyelli mi şimdi? Bizde yedik bu durumu gerçekten, Oda güzel kandırıyor bizi.
byakusharinnegan
Favori Manga: Naruto
Favori Anime: naruto

Crocodile, enel, lucci ve cracker. Yakında katakuri de eklenecek galiba.

Crocodile önce sulu yumrukları sonra su tükürüğünü ondan sonra da kan yumruklarını beklemediği için gereksiz yere çok hasar aldı. Luffy'i ciddiye alsa hiçbirini yemeyebilirdi.
Son dövüşlerinde crocodile meyvesini kullanmadı bile. Mangaka adamın enerjisini ikinci dövüşte harcattıktan sonra luffy'nin üstüne su düşürerek tüm enerjinin boşa gitmesine sebep oldu. Bi de luffy 2 dk uyuyarak tüm enerjisini yeniledi. Mangaka aşırı fazla destek oldu Luffy'e.

Enel'in yıldırımı luffy'i eritmezken meyvesiyle ısıttığı sopanın luffy'i yakması zaten aslında luffy'nin yıldırımdan ölmesi gerektiğini gösteriyor.
Enel luffy'nin elini altının içine hapsettikten sonra o elin yanması lazımdı. Yanmasa bile enel luffy'i gemiden atacağına işini bitirebilirdi ama luffy ana karakter olduğu için yapmadı bunu.
Altın çan olayı yüzünden gereksiz yere uzayan ve saçmalıkla doldurulan bi dövüştü.

Lucci luffy'i 2-3 defa yerden kalkamayacak hale getirdiği halde luffy ana karakter olduğu için arkasını dönüp gitmeyi tercih etti. Bir de gear 3'ü blöf sanıp saldırından kaçmadığı için büyük hasar aldı. O saldırıyı almamış olsa luffy'nin minik halini öldürüyordu.

Cracker'in askerleri gear 3'e dayanacak kadar sertken yağmur suyuyla yumuşamaları çok saçmaydı. Üstelik nami'nin orda olması ve sütyeninde lola'nın kartını saklamış olması, dövüşün o kartla kontrol edilen bi ormanda gerçekleşmesi falan çok zorlamaydı. Luffy adamı yensin diye mangaka kıvırdı da kıvırdı mangayı.
Kullanıcı avatarı
_[Emre]_
Favori Manga: Bleach
Favori Anime: Medaka Box

Luffy Croco'yu 3 dövüştede yenemedi aslında. Benim oyum Enel'e gitti.
1. Dövüş Croco Temiz
2. Dövüş Croco Temiz
3. Dövüş Son vuruşu Luffy yaptı ancak Robin panzehir vermese Luffy zehirden ölecekti.
En son _[Emre]_ tarafından 06 Ara 2017 11:06 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
Diabolus Ipsum Amans
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi
Favori Manga: One Piece, Veritas
Favori Anime: One Piece
İletişim:

Enel'den daha anlamsızı yok. Lastiğim Tanrıyı teklerim olayı nedir ya.
Betrayer... In truth, it was I who was betrayed. Still, I am hunted. Still, I am hated. Now, my blind eyes can see what others cannot.
Kullanıcı avatarı
Luffysan
Favori Manga: One Piece
Favori Anime: One Piece

Enel anlamsız değil bence, yani seri mantığına göre.

Enel çok güçlü bir karakterdi doğru, ama Luffy'e yenilgisi tamamen Nami'nin de dediği üzere antisi olmasından. Birde tabiki Enel'in koluna taktığı altınla Luffy'nin onun işini bitirmesi mantığıydı.

Enel ile ilgili geniş bir analiz yapmıştım genel tartışmaya yazmıştım, bakmak isterseniz bir bakın.
Yani Enel dövüşü belirli bir mantığa oturtulmuş bir dövüş bence. Zira Enel o dövüşte yenildi diyemeyizde o başka konu, çünkü adam kalkıp '' Ay '' a gitti, Luffy'e gerçek anlamda yenilse komada kalırdı günlerce. Sadece iradesi kırıldı Luffy'e karşı olay bu.

Lucci dövüşününde analizini yapmıştım zaten, Luffy'nin lastik oluşu+ Gear 2'si+ Lucci'nin küçümsemesi gibi şeyler ve Gear 3'ü mal gibi vücuduyla karşılamak istemesi gibi şeylerden dolayı yenilmiştir. O da belirli bir mantığa oturtulmuş yani.

Buggy'i Nami ile beraber yendi zaten, orada vurgulanan bu idi.
Kuro, Don Krieg, Arlong en temiz dövüşleri.

Aslında Luffy'nin bütün dövüşleri şimdi bakınca '' Temiz '' . Oda kendince hepsini belirli bir mantığa oturtmuş, Grand Line bosslarını yardımla veya anti kunti tipi şeylerle aldı. Moria'dan gölge çalıp Moria'yı yenmeside buna dahil. Yani hepsinin bir açıklaması var.
Luffy'nin dövüşlerinde şunlar geçerlidir
- Rakibe karşı bir '' Şeytan meyvesi '' avantajı vardır. Rakibin antisi olabilir veya antisi ile saldırabilir
- Şans genellikle Luffy'nin yanındadır.
- Düşman, Luffy'i küçümser, hatta dövüş içerisinde defalarca kaale almadığını ifade eder.
- Birileri yardım eder.

Tüm bunları hesaba katarsak anlamsız galibiyet aslında yoktur. Düz mantık bakan bir insan için anlamsız gelebilir, ama serinin mantığına göre anlamsız değildir. Çünkü hepsi belirli bir mantığa oturtulmuş zaten.

Yalnız yinede demeden edemeyeceğim, Luffy 2.dövüşte Crocodile tarafından kurutulduğu zaman, tükürdüğü suyun Crocodile gittikten sonra, o kadar geniş bir alanda ( Saray kocaman yahu ) Luffy'nin ağzının içine düşmesi nasıl bir mantıktır yahu? Ne Luffy aynı açıdan düşmüştür oraya, ne de tükürdüğü su mermileri aynı hizadan düşer. Bunun hiçbir mantığı yok bence. Orası çok saçma geldi bana. Hadi diğerleri yukarıdada açıkladığım üzere belirli bir kalıba uydurulmuş, bu en saçmasıydı açıkçası.

Zira bakın ne Luffy'nin çölde boğulurken Robin tarafından kurtarılmasına birşey diyorum, ne de 3.dövüş sonunda Luffy'nin panzehir alıp ölümden kurtulmasına birşey diyorum. Bence 2.dövüşten sonraki olay saçmanında ötesi bir saçmalıktı, net yani. Şansla falan açıklanacak kadar basit bir durum değil bu.

“One Piece Anketler” sayfasına dön