Değerli arkadaşlar sitemizi ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Forumu güncel tutmaya ve olabildiğince ilgilenmeye çalışıyoruz. Sitemize girince üye olup ilgilendiğiniz manga konularına mesaj atarsanız seviniriz.

Marco'nun güç seviyesi

One Piece ile ilgili yapacağınız tüm anketler.

Sizce ?

Yonkou
3
9%
Filo Amirali
0
Oy yok
Amiral
19
56%
Shichibukai (Mihawk Ve Doffy Seviyesi)
11
32%
Koramiral
1
3%

Toplam oy: 34
Sae
Favori Manga: -
Favori Anime: -

Ben hala o saldırıyı savuşturduğunda ısrarcıyım daha evvelinde bir logianın haki kullanıcısının hamlesinin içinnden geçtiğine dair bir şey görmedik b.haki'nin de bir zırhtan daha başka bir şey ifade ettiğini de görmedik.
► Spoiler Göster
Sağ aşağıda ki resimde ki aşağı doğru akan lavların boynun yanında ki o boşluğun lav haline dönüştürülüp aşağı akıtılması olduğunu düşünüyorum.

Marco Akainu'ya biraz mesafeli olduğundan yeterince hızlı bir vuruş yapamamış olabilir kızgın ve aceleci olduğu içinde çabuk düşünememiştir bir yere odaklanıp oraya doğru yönelmiştir. Çünkü Marco yavaş biri de değil Kizaru'nun lazerlerine yetişti.
Resim
► Spoiler Göster
► Spoiler Göster
Kullanıcı avatarı
oZzIiI
Favori Manga: Vagabond, Shamo, FMA, Berserk, Sun-Ken Rock,
20 Century Boys, Banya, Liar Game, Death Note, Jackals, Claymore,
Slam Dunk, Veritas, One Piece, Gamaran, Beelzebub,
Deadman Wonderland,
Favori Anime: Samurai Champloo, Cowboy Bebop, Black lagoon, Berserk,
Sword Of the Stranger, Darker Than Black, One Piece, GTO,
İletişim:

karşılaşmaları vs tartışmaları için kıstas almak ise saçmalık
Bir kaç örnek vererek bunu açıklamaya çalışacağım.

1.Oars Jr. ile shicibukailerin karşılaşması... Aslında buna karşılaşma denemez. Oars'ın amacı orada Ace'e ulaşmak iken Shicibukailer ona saldırdı. Kuma ve Doflamingo bire bir de Oars'ı alamaz mı? Alabilir elbet ama bu kadar kolay olmaz bu durum. Ama Moria, Oars'a kesinlikle o zararı veremezdi.

2. Garp'ın Marco'yu dövmesi. O yumruk yüzünden şu an forumun yarısı Garp'ın Marco'ya tek atacağını iddia eder. Ama orada Marco tüm dikkatini ve gücünü Ace'e ulaşmak için harcarken Garp'dan sağlam bir darbe aldı. birebir bir karşılaşma olsa Marco Garp için hiç kolay bir lokma olmaz.

3.BeyazSakalın kimseyi öldürememesi... öldürmemesi değil öldürememesi... Çünkü Edward babanın göğsüne yediği devasa kılıç darbesi ve hastalığı en büyük etken. O darbeyi savuşturamamasının sebebi ise yaşlılık falan değil bunu beklememesi
Misal verirsek Herhangi bir koramiral aynı şeyi bir amirale yapabilir. Çünkü gözlem hakisi öyle sürekli açık tutabildiğin bir şey değil. Dikkatini verdiğinde etkili olan bir durum. (dikkatini versen bile yetersiz kalabilir)

4.Aynı şekilde Jozu'nun ve Marco'nun Edward babanın kalbi teklediğinde dikkatlerini kaybedip yenilmeleri için geçerli

5. 4.durumdan dolayı Marco saatlerce kayrokusei kelepçe ile savaştı. Tam gövdesinde iki tane lazer deliği açıldı.

6.Vista saatlerce Mihawk'ı engellemeye çalıştı

Bir çok örnekle başlık uzatılabilir. Ama bir savaş hemgamesindeki sonuçları Birebir bir karşılaşmayı değerlendirirken kıstas almak kesinlikle çok yanıltıcıdır.
Kullanıcı avatarı
D.reamer
Favori Manga: one piece, naruto, shamo , bleach, death note, one punch man
Favori Anime: one piece, naruto, akame ga kill, Thé word gods only knows

@OZzlil
yazdıklarının çoğuna katılsamda 3. Maddeye hiç katılmıyorum.
Ace WB'ın gemisinde yüzlerce kez ihtiyarı öldürmeye çalıştı, uykusunda bile saldırmasına rağmen başarılı olamadı. Ordaki Ace Jinbei ile 5 gün dövüşmüş adamdır.
Burası tamamen benim görüşüm WB kılıcı yiyeceğini gördü ve bilerek engellemedi. Eğer engelleseydi oğlunu hepten kaybetmiş olacaktı. Sırf onuda oğlu gibi gördüğünü göstermek için yedi kılıcı.
Ayrıca WB kimseyi öldüremedi değil öldürmedi hem bu seride kimse öyle kolay ölmüyor zaten. Anime başlayalı 769 bölüm oldu ama ölen adamların sayısı iki elin parmağını geçmez.
WB sadece Akainu ve Karasakala öldürecek gibi saldırdı. Akainu yer yarıldı içine girdi, Karasakal ise ölümden saniyelerle kurtuldu.
Kullanıcı avatarı
brezee
Favori Manga: One piece,Bleach,Re:Monster,Noblesse,Shingeki no Kyojin,Ability,World Trigger
Favori Anime: Bleach,Onepiece,Sekirei,Nanatsu no Taizai,Shingeki no Kyojin,World Trigger

Aslında daha once fikrimi yazdım ama konu guncelliğini koruyor gibi.
Ben hala görüşümü savunuyorum Marco elbette cok guclu ama bir amiral seviyesinde de değil. Bugunku tum amiraller birebir dövüşte Marco yu alırlar. Abisi amiral ismi o kadar basit birsey değil.Elitlerin içinde elit olucan. Bugunku herhangibir korsan belki 1-2 farklı dövüş tekniği bilir bunun yanına hakisini katar onun ustune meyve yeteneğini ekler hepsi birlikte kişinin total gücü olur.Ki korsanların geneli için konusyorum ya bildiğin sokak dövüşçüsü gibi paldır kuldur girer Lufy gibi.Ya da kılıc stilleri kullanır.Yani dövüş teknikleri sınırlı.İstisnalar kaideyi bozmaz.Amirallere gelelim.Bunlar denizcilerin içinde en alttan yetişiyorlar. Saru,kazı,tekkai gibi yeteneklerde ustalasıyorlar.Coby ve Bebbo ya bakarsak bunun örneğini görürüz.Ustune haki onun ustune de en ustun logia meyve gucleri. Bugun zırhlanma hakisinin bir çeşidi olan koka cok kullanılıyor.Her vs de karsımıza cıkıyor..Tekkai nin ustune bir de koka yaparsan o vucut ne olur öle.Tahmin edebiliyormusunuz?

Marineford savasındaki Marco nun hakili saldırısı ile Akainu nun savunması konusuluyor.Beklendiği gibi amirale pek bir etkisi yok.Bazıları bunu hakinin time-skip öncesi kullanılımının nasıl olacagının belirsizliğine yormuslar. Ama bence ole değil. Bugun koka nın kralını vur Akainu ya gene fazla bir etkisi olmaz. cunku Akainu da tekkai+logia nın gecilmezliği ustune b.haki var.
Tector
Favori Anime: --

Marco bir amiral ile kafa kafaya çarpışacak çapta biridir.
Marinforda göre değerlendirmek istemiyorum çünkü adamın sırtında tonla yük vardı ,WB'e bak ,luffy2i koru , Ace'i izle bu kadar hengamenin arasında bile adamı devirmek için kairoseki kelepçe kullandılar.
Şahsen Marco'u sağlam şekilde 2 y sonrası görürsek ben çok daha fazla şey bekliyorum.Busou haki + anka meyvesiyle bu adam tehlikeli ve güçlü bir yere sahip.
Ha bir Sakazuki yada Borsalino'u yenemeyebilir ama onlarla çarpışacak kadar var.
Kullanıcı avatarı
Ryuuma
Antik Ejder Avcısı
Antik Ejder Avcısı
Favori Manga: One Piece
Favori Anime: One Piece,FMA,Soul Eater, LC

Resim
Kullanıcı avatarı
Ryuuma
Antik Ejder Avcısı
Antik Ejder Avcısı
Favori Anime: One Piece,FMA,Soul Eater, LC

Ne mesaj sildirdiniz be arkadaş. Daha da uzatmayın. Yok uzatacağım diyen olursa yönetici arkadaşlar aşağıda

Resim
Kullanıcı avatarı
brezee
Favori Manga: One piece,Bleach,Re:Monster,Noblesse,Shingeki no Kyojin,Ability,World Trigger
Favori Anime: Bleach,Onepiece,Sekirei,Nanatsu no Taizai,Shingeki no Kyojin,World Trigger

Eskiden biraz tereddutteydim ama forumda Dofy vs Marco diye bir konu acılmıs.Bayagı dusundukten sonra kesin kararım Marco nun shichibukai seviyesinde oldugudur.
Bunun nedenlerini ilgili baslıkta genişce acıkladım kendimce.

one-piece-anketler/marco-vs-doflamingo- ... ml#p321554
nara_fkd
Favori Manga: Naruto - Zippy Ziggy - Liar Game - Slam Dunk - Berserk - Gintama
Favori Anime: Naruto Shippuden - Death Note - Ano Hana - Gintama - Slam Dunk

Dünyanın en güçlü adamının sağ kolunun bir amiral seviyesi olmaması bir durumu kabul edemiyorum. Bariz amiral seviyesidir. İleriki bölümlerde de kendisini görmeyi çok isterim.

Ayrıca şu şiçibukai seviyesine anlam veremiyorum. Lütfen bilen biri bana açıklasın :/
Kullanıcı avatarı
Sword Way
Favori Anime: One Piece, Death Note, Bleach, Dragon Ball, Dragon Ball Z, Basilisk, Shingeki No Kyojin, Samurai Champloo, Slam Dunk, Psycho-pass, Kuroko's Baskett, Claymore.

nara_fkd yazdı:Dünyanın en güçlü adamının sağ kolunun bir amiral seviyesi olmaması bir durumu kabul edemiyorum. Bariz amiral seviyesidir. İleriki bölümlerde de kendisini görmeyi çok isterim.

Ayrıca şu şiçibukai seviyesine anlam veremiyorum. Lütfen bilen biri bana açıklasın :/

Benim de anlamlandıramadığım bir seviye o. Her ne ise artık :) Kullanılması sakıncalı terimlerden biri ama yine de kullanıyor arkadaşlar ? Enteğesannnn :dry:
Resim

“One Piece Anketler” sayfasına dön