Değerli arkadaşlar sitemizi ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Forumu güncel tutmaya ve olabildiğince ilgilenmeye çalışıyoruz. Sitemize girince üye olup ilgilendiğiniz manga konularına mesaj atarsanız seviniriz.

Jinbei Vs Vergo

One Piece ile ilgili yapacağınız tüm anketler.

Jinbei Vs Vergo

Jinbei
38
78%
Vergo
11
22%
Berabere
0
Oy yok

Toplam oy: 49
Kullanıcı avatarı
Naruto-Bijuu
Favori Manga: Naruto
Favori Anime: Naruto

Sürekli savaş lordluğuna değinilmiş Jinbe'nin ve Vergo'nunda koramiral olmasına değinilmiş. Vergo, Dof'un adamıdır, koramiral mevkisini perde arkasından rol keserek üstlenmiş birisi. Gerçek seviyesi , şuana kadar gördüğümüz koramirallerden 3-4 tık üstündür. Yani Vergo , kendi ismiylede schibukai olacak birisi. 2 yıl önceki Lucci bile Schibukai seviyesinde görülüyordu Kuma ve Moria tarafından. Lucci'yi yenen Moria'yıda bir şekilde yenebilir diye Kuma'yı yollamış hükümet. Vergo, eski cp9 Lucci'nin upgrade hali. Yani bu adamda baya baya schibukaidir. Zira Schilerdende Law ile Hancock arası bir seviyededir. Hancock'tan etkilenip taşa dönüşürse bilmem tabi o ayrı mesele, ama dövüş gücü olarak Moria, Croco, Jinbe ve Hancock'tan üstündür bana göre.

Marinford'daki koramirallerden 2.5 tane eder Vergo. 3 Momonga toplu saldırsa anca yenebilir Vergo'yu.

Vergo alır diyorum ben Jinbe'yi.

Edit : Dof'un tayfasında rahatlıkla Schibukai olacak 2 adam var = Pica ve Vergo

Diamante ve Trebol'da koramiral üstü seviyededir, schibukai olurlar mı bilmem ama rahatlıkla koramiral üstü seviye. Lao G, Gladius, Machvise, Senor Pink bu adamlarda koramiral seviyesinde.
En son Naruto-Bijuu tarafından 21 Kas 2017 21:08 tarihinde düzenlendi, toplamda 2 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
Anka24
Favori Manga: Slam Dunk - Boku No Hero Academia!
Favori Anime: Hajime No İppo

Vergo'nun Shichibukai seviyesi olduğuna kesinlikle katılıyorum ama Pica çöpün teki.

Pica'nın karşısına Croco'yu koy kurutur, Pica'nın karşısına Moria'yı koy adayı ortadan ikiye bölen yumruğuyla paramparça eder.

Pica meyvesi dışında hiç bir şeyi olmayan birisi, meyveyi de kendini kas yığını yapmaktan başka bir şekilde kullanamıyor. O meyve ninemde olsa bu ezikten iyi kullanırdı. Açık ve net çöpten ibaret. :lol:

Bu arada Jinbei alır diyorum tekrardan.

Edit.
Senya yazdı:
PİCA: Üstü kapalı bir adada zeminle bütünleşme imkanına sahipken karşı taraftan tek adam götürememiş bülbül sesli. Siktir git kumda oyna.
ugur_tatli yazdı: 19 Kas 2017 15:56Hehahehaheha Gulmekten gozume yas geldi. :D
Bir de ben gülmek istiyorum.

Hahahehahehahahaha. :silly:
Kullanıcı avatarı
Naruto-Bijuu

Anka24 yazdı: 21 Kas 2017 20:55 Vergo'nun Shichibukai seviyesi olduğuna kesinlikle katılıyorum ama Pica çöpün teki.

Pica'nın karşısına Croco'yu koy kurutur, Pica'nın karşısına Moria'yı koy adayı ortadan ikiye bölen yumruğuyla paramparça eder.

Pica meyvesi dışında hiç bir şeyi olmayan birisi, meyveyi de kendini kas yığını yapmaktan başka bir şekilde kullanamıyor. O meyve ninemde olsa bu ezikten iyi kullanırdı. Açık ve net çöpten ibaret.

Bu arada Jinbei alır diyorum tekrardan.

Edit.
Senya yazdı:
PİCA: Üstü kapalı bir adada zeminle bütünleşme imkanına sahipken karşı taraftan tek adam götürememiş bülbül sesli. Siktir git kumda oyna.
]Hehahehaheha Gulmekten gozume yas geldi. :D
Yukardaki seviyeleri yazmamın nedeni şu ;

Mf'de koramiral topluluğunun hepsi Oz Junior'u görünce çekinmişler ve geriye kaçmışlardı. Bir dev koramiral olan Lacroix, Oz Junior'un tek kesişiyle yenilmişti.
► Spoiler Göster
Bu sayfada koramiral Stainless '' Oz Junior un gücünü görünce '' şöyle diyor '' Bu kötü! Geri çekilin '' diyor. Hiçbirinde Oz Junior'a saldıracak yürek yok adamların, saldırsalarda Koramiral Lacroix gibi tek yemeye mahkumlar.

Oz Junior, Devlerin 2 katı büyüklüğünde ( Junior desek daha belli olur zaten, Thrillar Barktaki Oz 3 katıymış devlerin, E.Oda açıklamış Volume 777'de )
► Spoiler Göster
Pica > Oz Junior, bunu rahatlıkla söyleyebilirim. Pica, golem Modda çok büyük ve güçlü oluyor. Saldırıları '' Asgard Moria'' dan bile sağlam.

Vergo 2.5 koramiral eder dedim, ama bu 3 koramiralde olabilir, o da sırf yıkım gücünün Pica'dan daha az olmasından.

Pica ise dressrosa arcta Luffy'nin filosundaki tüm adamlarla aynı anda savaşıyordu. Chinjao, Elizabello, Luffy ve diğerleri olsun. Pica'ya '' Golem Mod '' da, 5 koramiralde saldırsa yetersiz gelir gibi geliyor bana. Hepsinin kafasını ezer geçer, Vergo dışındaki koramirallerde yoğun bir saldırı gücü görmedik, göreceğimizide sanmam. 2-3 kılıç sallarlar, slash atanı bile görmedik daha düşün.

Ayrı olarak Pica , Hakisini tüm vücuduna yayma konusundada usta birisi, Zoro'nun gazabına uğradı azizim, yoksa epey güçlü bir yaratıktı. Yonkou komutanlarıyla bile kapışır açıkçası o formuyla. Perospero'yu falan yener hatta.

Edit : Açıkladım adam hakisini vücuduna yayma konusundada, taştan golem mod yaratma konusundada usta. Her taş meyvesi kullanan o forma ulaşacak anlamı taşımıyor. Dediğim gibi Zoro'nun gazabına uğradı.

Ayrıca Croco ve Moria'nın en baba halleriyle bile Pica'yı yeneceğini sanmam. Jinbe'yi zaten açıkladım onada hiç şans vermiyorum.
Kullanıcı avatarı
Anka24

Moria'nın Oars'tan büyük olduğu bariz dee, yapmayın be!
Resim
Pica'nın yapabileceği maksimum bu. Ha yine bayağı devasa ve bir alan orası ayrı.

Bu arada, iki yıl öncesi ile iki yıl sonrası arasında bildiğin güç bugu oldu, anlayın artık şunu! MF arcı tam bir bugdan ibaret. Koramirallerin teki bile haki kullanmadı, koskoca WB'nin bile kullanıp kullanmadığı belli değil, kullansa da ne derece? Orada haki kullananlar Marco, Akainu, Vista, belki Aokiji, belki Kizaru ve yine belki de Jozu idi.

Şimdi ise en kıytırık elemanlar haki kullanıyor, Pica'nın hakisi önemsiz. Son çareye kadar haki kullanmaması da bunun kanıtı. MF'de kimse öyle bedenini siyahlaştırmadığı için size çok güçlü geliyor.
Kullanıcı avatarı
Naruto-Bijuu

Anka24 yazdı: 21 Kas 2017 22:04 Moria'nın Oars'tan büyük olduğu bariz dee, yapmayın be!
Resim
Pica'nın yapabileceği maksimum bu. Ha yine bayağı devasa ve bir alan orası ayrı.

Bu arada, iki yıl öncesi ile iki yıl sonrası arasında bildiğin güç bugu oldu, anlayın artık şunu! MF arcı tam bir bugdan ibaret. Koramirallerin teki bile haki kullanmadı, koskoca WB'nin bile kullanıp kullanmadığı belli değil, kullansa da ne derece? Orada haki kullananlar Marco, Akainu, Vista, belki Aokiji, belki Kizaru ve yine belki de Jozu idi.

Şimdi ise en kıytırık elemanlar haki kullanıyor, Pica'nın hakisi önemsiz, son çareye kadar haki kullanmaması da bunun kanıtı. MF'de kimse öyle bedenini siyahlaştırmadığı için size çok güçlü geliyor.
Bug değil bence. Sadece karakterler yenilenip / Güşlendirilerek karşımıza çıkarılıyor o kadar. Manga ilerleyince çöp karakterler bile seviye atlıyor olay o. Beyazsakal, güçten düşmüş kalbi teklemiş halde olduğu için haki kullanamadı. Yoksa rahat kullanırdı, buna rağmen 2 koramiral tekledi, Aokijiyle savaştı, Kizaru'ya hamleler yaptı, Akaiunu'ya ölümcül 2 darbe geçirdi, ölmek üzere olan hali bile Teach'ın kafasını ezdi, bir çok tuğamirali tek kılıç sallayışıyla 1000 metre ile savurdu, bir sürü top mermisi, kılıç, kurşun yemesine rağmen ayakta öldü, daha ne yapacakta gücü gösterilecek bu adamın?

Siyah renk e gelince, 2 yıl sonra her karakter vücudunu '' Tam beden hakili '' mi yaptı? Bir tek Vergo'da ve Pica'da gördük bunu, yüksek savunma veriyor karakterlere hakiyi tüm vücutlarına yayması. Her önüne gelen karakter vücudunu full hakilemiyor, bu adamlar bu konuda epey ustalar. Ha bak bize ne gösterildi, full beden hakiyi bile güçlü bir saldırıyla kesebilirsin, Zoro düşünüldüğünden çok daha güçlü. Adam daha tüm yeteneklerini göstermedi bile daha. Asura olsun Ashura İchibuugin olsun daha güçlü saldırıları elbet var, Ashura 2 yıl önceki en güçlü saldırısıydı, Zoro'dan daha çok beklentim var benim. Yani Pica, Zoro'ya yenildi diye güçsüz olacak değil, Zoro işini bitirmeseydi oradaki karakterlerin hepsinin işi yaştı.

Amiral Fujitora bile Pica için '' Tehlikeli biri geliyor '' diyor. Sağlam adam yani ;)
Kullanıcı avatarı
_[Emre]_
Favori Manga: Bleach
Favori Anime: Medaka Box

Amına koyim bütün konu boyunca Jinbei Akainu'dan saldırı alıp ölmediği için övülmüş. Amk Croco bu herifi ortadan 2'ye yardı üstüne bide Jinbei'ye siktir çekti. Adamına göre muamele dedikleri bu olsa gerek. Vergo alır.
galeme
Favori Anime: .

.
En son galeme tarafından 25 Eyl 2018 13:58 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
Anka24

_[Emre]_ yazdı: 21 Kas 2017 22:39 Amına koyim bütün konu boyunca Jinbei Akainu'dan saldırı alıp ölmediği için övülmüş. Amk Croco bu herifi ortadan 2'ye yardı üstüne bide Jinbei'ye siktir çekti. Adamına göre muamele dedikleri bu olsa gerek. Vergo alır.
O mantıkla Vivi'de Croco'nun kafasını kesti.

Böyle bir mantık olur mu? Croco Akainu'yu arkadan saldırıp ikiye ayırdı da Akainu bunu sikledi mi? Bundan her hangi bir hasar aldı mı?

Senin mantıkla gidersek, Apoo Kizaru'yu ortadan ikiye patlattı. Kizaru bir elli saniye toparlanamadı. O zaman Apoo->Marco mu? Marco öyle bişey yapamadı sonuçta Kizaru'ya. Marco'nun amiral seviyesi olduğunu düşünürsek Apoo -> amiral mi?
Ormancı yazdı: 29 Mar 2015 23:06
Anka24 yazdı:Bence Jinbei alır daa Jinbei nerede Akainu'dan darbe aldıktan sonra toparlandı. Croco onu uçurdu sonrada Buggy tuttu onu havada. Bayıldı bildiğin.
Jinbeinin Akainudan o kadar yüksek hasar almasının bazı sebepleri var aslında şöyle ki, Jinbei bir balina köpekbalığı yani Rhincodon Typus. R.Typus Orectolobiformes takımının diğer üyeleri gibi kıkırdak bi iskelete sahip ve kıkırdak doku esneklik açısından kemik dokuya nazaran daha iyi olsa da dayanıklılık bakımından hele hele de dengelenmemiş basınç karşısında çok daha kötü. Bu yüzden Akainunun darbesi Jinbeiyi bu kadar etkilemiştir.
Ayrıca balıklar yağ bakımından pekçok memeliden daha zengindir ve katıyağların e.nsı epey düşüktür. Akainun yoğun ısısı karşısında Jinbeinin yağları eriyip sıvılasmış ve darbenin Luffye kadar bile ulaşmasına neden olmuştur.
Kullanıcı avatarı
_[Emre]_
Favori Manga: Bleach
Favori Anime: Medaka Box

Anka24 yazdı: 22 Kas 2017 13:25
_[Emre]_ yazdı: 21 Kas 2017 22:39 Amına koyim bütün konu boyunca Jinbei Akainu'dan saldırı alıp ölmediği için övülmüş. Amk Croco bu herifi ortadan 2'ye yardı üstüne bide Jinbei'ye siktir çekti. Adamına göre muamele dedikleri bu olsa gerek. Vergo alır.
O mantıkla Vivi'de Croco'nun kafasını kesti.

Böyle bir mantık olur mu? Croco Akainu'yu arkadan saldırıp ikiye ayırdı da Akainu bunu sikledi mi? Bundan her hangi bir hasar aldı mı?

Apoo Kizaru'yu ortadan ikiye patlattı. Kizaru bir elli saniye toparlanamadı. O zaman Apoo->Marco mu? Marco öyle bişey yapamadı sonuçta Kizaru'ya. Marco'nun amiral seviyesi olduğunu düşünürsek Apoo -> amiral mi?
Ormancı yazdı: 29 Mar 2015 23:06
Anka24 yazdı:Bence Jinbei alır daa Jinbei nerede Akainu'dan darbe aldıktan sonra toparlandı. Croco onu uçurdu sonrada Buggy tuttu onu havada. Bayıldı bildiğin.
Jinbeinin Akainudan o kadar yüksek hasar almasının bazı sebepleri var aslında şöyle ki, Jinbei bir balina köpekbalığı yani Rhincodon Typus. R.Typus Orectolobiformes takımının diğer üyeleri gibi kıkırdak bi iskelete sahip ve kıkırdak doku esneklik açısından kemik dokuya nazaran daha iyi olsa da dayanıklılık bakımından hele hele de dengelenmemiş basınç karşısında çok daha kötü. Bu yüzden Akainunun darbesi Jinbeiyi bu kadar etkilemiştir.
Ayrıca balıklar yağ bakımından pekçok memeliden daha zengindir ve katıyağların e.nsı epey düşüktür. Akainun yoğun ısısı karşısında Jinbeinin yağları eriyip sıvılasmış ve darbenin Luffye kadar bile ulaşmasına neden olmuştur.
Croco Ace'in ateş meyvesini bastıran magmayı kumuyla ortadan 2'ye ayırıyor. Dediğim gibi adamına göre muamele.
Kullanıcı avatarı
Anka24

Bir Logia'yı ortadan ikiye ayırmak zor mu :silly:

Tekrar ediyorum, bunun Akainu'ya etkisi ne oldu? Croco'yu siklemedi bile, siklemeyi geç dönüp bakmadı bile. Kalkıp yine Croco'nun uçurduğu Jimbei'nin peşinden gitti. :lol: Burada adamına göre muamele yapan sensin.

“One Piece Anketler” sayfasına dön