Değerli arkadaşlar sitemizi ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Forumu güncel tutmaya ve olabildiğince ilgilenmeye çalışıyoruz. Sitemize girince üye olup ilgilendiğiniz manga konularına mesaj atarsanız seviniriz.

Sanji vs Momonga

One Piece ile ilgili yapacağınız tüm anketler.

Sanji vs Momonga

Sanji
19
63%
Momonga
10
33%
Kararsızım
1
3%

Toplam oy: 30
Tsun4m1
Favori Manga: One piece,Berserk,Veritas,Liar Game,20 cb,Shamo,Vagabond,Crows
Favori Anime: One piece,HXH

Öncelikle Sanji vs Vergo'yu iyi irdelemek lazım.Orada gördük ki Sanji gerçekten çok kuvvetli tekmelere sahip ve gerçekten çok iyi bir dövüşçü.2 tekme atmasına karşın doğrudan darbe yemedi hiç.Ki attığı tekme duvara gömecek kadar güçlü.Sorun şu ki tekmeyi karşılamasına rağmen ağır geliyor darbe bacağı çatlıyor.Dof Sanji'yi karşılıyor misal bacağıyla ama bir şey olmuyor.Çünkü o darbeyi kaldıracak fiziksel kuvvet var.Burada sorun Sanji'nin 'bacağının' çatlaması yoksa kaburgaları çatlasa dövüşür sonuna kadar,ta Arabasta zamanında mr2 dövüşünde kaburgalarının kırıldığını söylüyordu,buna rağmen rakibini yendi ve fiziksel olarak çok kötü değildi karşısına bir rakip daha çıksa dövüşecek takatı vardı hala.Ama bacak farklı,bacakları Sanji'nin silahları.Bacakları kırılırsa çükü tutar.Bu Zoro'nun kılıçlarının kırılması gibi bir şey.Zoro vs Vergo oluyor diyelim Vergo bir vurdu Zoro'nun kaburgalar kırıldı sizce devam edemez mi? Eder,biliyoruz ne kadar dayanıklı olduğunu çünkü.Ama kılıçları kırılırsa? Ne yapacak yumrukla mı dövecek Vergo'yu? Sanji'nin sorun da bu işte bacağı kırılırsa çaresiz kalır,dayağı yer.

Sonra b.haki ve saf güç farkı var Vergo ile aralarında.Ama şu var kimi Vergo gibi WB gibi çok yer dayanır kimi de çok dayanıklı değildir ama k.hakisi,hızı,dövüş kabiliyeti sayesinde çok darbe yemez.Sayılarla anlatmak gerekirse 2 adam var birisi çok dayanıklı 10 şiddetinde 10 darbeye dayanabiliyor,diğeri ise 10 şiddetindeki 7 darbeye dayanabiliyor ama daha dayanıklı olan 10 tane darbe yeyip dayanırken daha dayanıksız olan da 7 darbe alarak bunu kapatabilir.Üstte de söylediğim gibi Sanji hiç doğrudan darbe yemiyor,üstüne 2 tane sağlam çakıyor ki dövüş kısa sürüyor.Çok kısa sürede bunu yapabiliyor Sanji.Yani Sanji Vergo kadar doruki ve dayanıklılık sahibi olmayabilir ama hızı,k.hakisi ve dövüş kabiliyeti sayesinde bu açıklarını kapatabilir,dövüşü sonuna kadar götürebilir.Ha bence sonunda Vergo yener o ayrı.Ama sorun dediğim gibi bacağının kırılma ihtimalinin yüksek olması.Bu durumda vs sonuna kadar gitmez ki gözüken gitmeyecekti de.

Ama burada Momonga'dan bahsediyoruz.Adam kılıç kullanan birisi.Sanji'nin bacağı bu vsde tehlikeye girer mi teknik olarak girer,Momonga bacağını koparabilir ama ben bunun olacağını hiç sanmıyorum açıkçası.Hatta Doberman da olsa Stainless de olsa Sanji'nin hiçbir koramirale bacak kaptıracağını sanmıyorum.Devam etmek gerekirse Momonga'nın ne Vergo kadar doruki ve dayanıklılık sahibi olduğunu ne de Vergo kadar b.haki sahibi olduğunu sanmıyorum.Vergo'yu duvara gömen Sanji Momonga'yı bence mezara gömer.Ama işin gerçeği 2y sonra görmedik Momonga'yı mangaka bakın bu adam 2 yılda gelişti,Vergo'dan da güçlü diye çıkarırsa karşımıza ona göre konuşuruz.Şimdilik tahminler üzerinden konuşuyorum.

Lucci>Sanji denilmiş.Bunun bence imkanı yok.Seri başında Luffy 17 yaşında,şu an 19 yaşında.Ki malum 2 yıllık atlama oldu.Yani bizim tayfa 1 sene bile olmadan Sabody'e ulaştı,glnin ilk yarısını geride bıraktı adamlar.Luffy ilk başta Arlong,Buggy gibi belki 100 dorukisi bile olmayan adamları yenerken 1 sene bile olmadan 4000 dorukilik Lucci'yi yenecek güce ulaştı.Sanji ise Kuroobi'den Jyabura gibi 2180 dorukilik adamı yenecek güce.Bir de bu adamlar adadan adaya yardırıyorlardı,eğitim yapmıyorlardı güçlenmek için ama karşılarına çıkan rakipleri devirdiler ve Zoro'nun deyimiyle farkında olmasalar da güçlendiler.2 yıllık atlamada ise eğitim aldılar.Sanji ise yemek tarifi peşinde koşmasına rağmen tarifleri dövüşerek almak zorundaydı.Üsste Sanji'nin 1 yıl bile olmadan ulaştığı doruki gücünü gördük,2180.Bunu göz önüne alarak aynı adamın '2 yıl' boyunca kendini geliştirmeye,güçlendirmeye,yeni teknikler öğrenmeye adamış olmasına rağmen Lucci'nin dorukisini geçip geçemeyeceğini kendi kafanızda tartın. Elbette aynı orantıda gitmiyorum 1 senede bile olmada 2200 kusur olduysa 2 sene sonra 6600 falan olmuştur demiyorum.Ama soruyorum Lucci'yi aşamamış mıdır? İnanan var mı diye.Üstüne b.haki+k.hakisi var Sanji'nin.Lucci 4k doruki + zoan ise Vergo belki 6000-7000 doruki.Ama Sanji onu bile duvara gömebilecek güçte.Lucci'ye olacakları hayal edemiyorum açıkçası.

Zaten keskin sen Sanji 6000 doruki+zoanlı,Zoro 8000 doruki+zoanlı adamı yenebilecek güçtedir diyordun ne oldu birden?
Resim
Kullanıcı avatarı
Keskinkılıç
Favori Manga: One Piece
Naruto
Favori Anime: Naruto

Onu yanlış demiştim, Sanji 6000 dourikilik bir adamı yenebilir, ama Lucci nin zoan formunda kaç olduğunu bilmiyoruz, gücünün çok arttığını söylemişti kendisi ve açıkçası diğer dediklerinede katılmıyorum hacı, çünkü bu seri sadece tayfa üzerine gidilmiyor, güç dengeleri öyle uçuk kaçık değil

Neyse bu bölge konuyla alakasız, kesin birşey diyemem

Luffy et yiyince gücünü 100 katına çıkardığını açıklıyor ve yine douriki konusundada bu bir etmen değil bana göre, douriki sadece vuruş gücünü kapsamıyor, savunma olarakta kullanabiliyorsun bunu , ve Lucci bence Rokugan tekniğiyle dourikisini çok çok fazlasına çıkarıyor, rahatlıkla eşit olduklarını düşünüyorum

Lucci'nin Luffy i küçümsediğinide biliyorsun zaten, vs ye bakarsan Lucci sike taşşağa dövüşüyor resmen

Dev Tabanca ve Jet Gattling in yanı sıra bir sürü darbe aldı herif mal gibi baktı darbelere kaçabileceği yerde , Sanji bu darbeleri alsa etkilenmeyecek mi? Bal gibi etkilenecek, savunma olarak Sanji'nin Lucci'den öte olduğunu düşünmüyorum, Vergo ya attığı diablesiz tekmesi kırdı bacağını, diableyle vurduğunda öyle olmazdı ama muhtemelen
En son Keskinkılıç tarafından 11 Eyl 2014 20:27 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Resim
Tsun4m1
Favori Manga: One piece,Berserk,Veritas,Liar Game,20 cb,Shamo,Vagabond,Crows
Favori Anime: One piece,HXH

Keskinkılıç yazdı:Onu yanlış demiştim, Sanji 8000 dourikilik bir adamı yenebilir, ama Lucci nin zoan formunda kaç olduğunu bilmiyoruz, gücünün çok arttığını söylemişti kendisi ve açıkçası diğer dediklerinede katılmıyorum hacı, çünkü bu seri sadece tayfa üzerine gidilmiyor, güç dengeleri öyle uçuk kaçık değil

Mangaka resmen Croco = Jinbe diyor, hadi Jinbe > Croco olsun, aralarında öyle çok fark olmadığını o sayfalarla gösterdi mangaka, ben zaten 2 yıl içerisinde Jinbei ninde güçlendiğini düşünüyorum, yani jinbei nin 2 yıl evvelki halinden farklı olduğunu, tüm karakterlerin öyle olduğunu düşünüyorum

Luffy et yiyince gücünü 100 katına çıkardığını açıklıyor ve yine douriki konusundada bu bir etmen değil bana göre, douriki sadece vuruş gücünü kapsamıyor, savunma olarakta kullanabiliyorsun bunu , ve Lucci bence Rokugan tekniğiyle dourikisini çok çok fazlasına çıkarıyor, rahatlıkla eşit olduklarını düşünüyorum
Güçleniyor zaten zoanla.Ama Sanji'nin yenemeyeceği bir güce ulaştığını sanmıyorum.Zaten Sanji'nin rakibi de yırtıcı zoan kullanıcısı.Bunu da hesaba katmak lazım.Jyabura Kaku'nun kendisinden fazla olduğunu öğrenince diyor ki meyveyi açarsam geçerim seni,Kaku da umursamıyorum diyor.Ama gidip de 2180 4180 olmaz yani meyve açınca.2500 olsun hadi.Lucci de 4800 olsun diyelim.Gerek doruki,gerek dövüş becerisi gerek hız Sanji'nin ondan aşağı kalacak tarafını göremiyorum.Üstüne 2 tip hakisi de var.Zaten tayfa olarak 2 sene önce zor yeniyorlardı bu adamlar pasifistaları.Ama 2y sonra tek atıyor Sanji.(Orada Zoro karışmasa da teke gidecek pasifista.Sanji karışmasa da Zoro tek atacak,ikisi aynı anda daldı diye ikisi bir vurduğu için yeniliyor sanılmasın)

Jinbei feci yamultur Croco'yu.Yan yana çizmesi önemli değil pek.Mangaka adamı ezdirmedi,iade-i itibar yaptı.Alayına atar yaptı mfde ama ölmedi misal.Ama istese Dof tek atabilirmiş gördüğümüz üzere.Jinbe'in de yumruklarının gücünü gördük Moria'da.Ciddi manada yamultur.Luffy bile yaprak gibi havada süzdürüyordu.Ama 2y sonra hemen hemen aynı ayarda olabililer bilemem.

2 yıllık arada çoğu karakter gelişmiştir zaten.Lucci belki Sanji'den fazla olabilir dorukide.Belki 2 tip hakisi var onun da.Ben 2y sonraki halini görmediğimiz için doğal olarak 2y önceki halini baz aldım.
Resim
second gear
Favori Manga: one piece
Favori Anime: dragon ball,one piece,shingeki no kyojin

Sanji'yi severim ama Momonga karşısında kazanması zor.Animesi ülkemizde 2000 den önce yayınlanmıştı o zamandan beri takip ederim Sanji,Zoro ve Luffy'yi hep yakın görmüşümdür birbirlerine ama Sanji şu geldiğimiz son bölümlerde biraz hayal kırıklığına uğrattı beni Vergo karşısında düştüğü durum değilde Dof karşısındaki durumu baya üzücüydü.
Çığlıkat!
Favori Anime: One Piece

Bu marinford ta gördüğümüz koramirallerden beklentim çoktu ama hep yenildiler. Maynard Barto ya Bastille Sabo ya Vergo Law a Smoker Doflamingo ve Law a . Tabi Sanji dende çok umutluydum ama onunda bunlardan farkı yok o da kaybetti hep. Sanji bir koramiral olan Vergo karşısındada aşırı çaresiz kaldığından oyumu Momonga ya verdim. Koramiraller ve Sanji çok çekti.
byakusharinnegan
Favori Manga: Naruto
Favori Anime: naruto

Lucci zaten haki bilmese de baya sağlamdı. Tek darbeyle adamı adadan dışarı atıyordu hakisi olmasa ne olur. fiziksel darbeden hasar almayan birine denk geldiği için şanssızdı biraz. Luccinin güç seviyesi timeskip öncesi luffyden daha yüksek. Luffy her zamanki gibi rakibinin antisiydi ve yine de usopp'un gazıyla anca kazandı.
Momonga lucci'den güçsüzse mantıksız değildir yani bence. Bu adamın haki seviyesini hiç görmedik tashigi kadar bile olabilir hakisi kim bilir.

Sanjiyi de ezik görmüyorum ben. Vergonun nasıl bi hayvan olduğunu bilmeden bacaģına güvendi olan oldu.
Aynı şekilde doflamingonun da yeteneğini bilmiyor. Law dof'un gücünü anlatınca anlıyor sanji neye uğradığını. Hem dof sanjinin saldırısını durdurduğu tekniğin aynısıyla luffy'nin jet gattling saldırısını da durduruyor. O "armor" tekniğini geçmesi anormal olurdu asıl.

Sanji kenbunshoku ağırlıklı hızlı bir dövüşçü. böyle bir karakterden 1 ayak hareketiyle 100 kişi indirmesini beklemek ya da vergonun darbelerini tanklamasını beklemek haksızlık olur.
Kullanıcı avatarı
brezee
Favori Manga: One piece,Bleach,Re:Monster,Noblesse,Shingeki no Kyojin,Ability,World Trigger
Favori Anime: Bleach,Onepiece,Sekirei,Nanatsu no Taizai,Shingeki no Kyojin,World Trigger

Ben suanlık koramiral seviyesiyle Sanjinin seviyesini bir görüyorum.Koramirallerden bazılarını yenebilir bazılarını yener.Ama genel olarak seviyesi bu. Momongo ise koramiraller arasında bile elit birisi.
Hikaye de de pek cok kez önemli yerlerde ortaya cıktı. Z filminde de vardı sanırım. Tayfaya en cok sıkıntı cıkaracak koramiarllerden biri bence.Smoker artık bizimkilerin muttefiği gibi davranmaya basladı.Onun yerini belki Momonga alır.

Hem Momonga hem de Sanji k.haki kullanıcıları,hikayede henuz gecmedi ama Momonga ust duzey olmasa da b.haki de kullanıyordur diye tahmin ediyorum.Denk bir dövüş olur.Ama tecrube ve teknik kazanır diyorum.Oyum Momonga ya.

***Sanji Vergo karsısında cok prestij kaybetti.Ah be Oda keske o bacakları Vergo nun ciddileşmemiş haline catlattırmasaydın.
Kullanıcı avatarı
Senya
Favori Manga: Bleach, One Piece, Sun Ken Rock
Favori Anime: Bleach, Slam Dunk, Gintama, GTO

Momonga zorlanmaz. 2 yıl önceki Lucci bile daha güçlü veya en kötü ihtimalle denktir Sanjiye. Şu monster trio geyiği çıkmasaydı seri başında kimse siklemezdi sarı oğlanı ama oldu bir kere.
Resim
Resim
► Spoiler Göster
Çığlıkat!
Favori Anime: One Piece

Senya yazdı:Momonga zorlanmaz. 2 yıl önceki Lucci bile daha güçlü veya en kötü ihtimalle denktir Sanjiye. Şu monster trio geyiği çıkmasaydı seri başında kimse siklemezdi sarı oğlanı ama oldu bir kere.
Bizim tayfa timeskip öncesi bir tane pasifistayı zorlanarak yenmişlerdii . timeskipten sonra sanji pasifistayı tek vuruşta yendi. Pasifista timeskip öncesi lucciden güçlüydü çünkü tüm tayfa zorlanmıştı. luffy tek başşına yendi lucci yi. time skip sonrası sanji önceki lufffyi alamaz mı yani bunlara dayanarak?
Kullanıcı avatarı
Senya
Favori Manga: Bleach, One Piece, Sun Ken Rock
Favori Anime: Bleach, Slam Dunk, Gintama, GTO

Aga şu şunu yendi, o onu yendi o zaman o şunu yenemez denklemlerinin ucu bir yere çıkmıyor söyleyeyim öncelikle ki senin denklem bayağı bayağı uzun.

Öncelikle Luffy de Lucciden güçlü değildi 2 yıl önce. 3 kere öldü diye siktir ettiği adam baş karakter diye ayağa kalkıyorsa yapacak bir şey yok. Croco da iki kere öldürdü Luffy i sonunda bir şekilde kaybettirildiler. Öncelikle o tarafı iyi kavrayalım. Moria arc ta da gölgeler işin içine girdi.

Pacifistaların Lucciden güçlü olduğu da yok. Pacifistayı tüm tayfa değil malum üçlü yendi. Pacifista Rob Luccinin yapması gereken gibi önce güçlüler yerine zayıfları hedef alsaydı onları korumak için büyük açıklar verecekti güçlü üçlümüz ve sonları hezimet olacaktı.

Tüm tayfa savaşmak demek, bütün tayfanın tek bir adam gibi özelliklerini alt alta toplamak demek değildir. Saldırıları kombine edebilirler ama birey birey indirmeye başladığın zaman zayıflar ayak bağı olur her daim.

Timeskip sonrası Sanji, iki yıl önceki Luffy konusu çok tartışılır. İstersen açabilirsin forumda... Ama şunu görüyorum her Luffy e yenilen karakteri harcadığınız gibi Lucciyi de harcıyorsunuz. Hayır ben anlamıyorum yerde parmağını kıpırdatacak hali kalmayıp ölümü bekleyen bir adam nasıl dövüşü kazanmış sayılır, bilinci açık olduğu için mi?

Neyse, durumlar böyle. Sanji belki it dalaşında oyalar Momongayı ama kazanmak zorunda olduğu bir dövüşü (atak olması gereken bir vs i yani) kazanamaz.
Resim
Resim
► Spoiler Göster

“One Piece Anketler” sayfasına dön