Değerli arkadaşlar sitemizi ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Forumu güncel tutmaya ve olabildiğince ilgilenmeye çalışıyoruz. Sitemize girince üye olup ilgilendiğiniz manga konularına mesaj atarsanız seviniriz.

Tower of God 274 Tartışma / 275 Öngörü

Kilitli
Kullanıcı avatarı
Kısa Lm
Favori Manga: Kingdom - Bakuman - One Piece - Naruto - Bleach - Elfen Lied - FMA - Fairy Tail - Death Note - Hunter x Hunter - Shingeki no Kyojin - Historys Strongest Disciple Kenichi
Favori Anime: Kingdom - Gintama - Hellsing - Hunter x Hunter - Bakuman

Kullanıcı avatarı
memoww
Favori Manga: Naruto, Tower of God, Fairy Tail, Bleach, One Piece, The Breaker, Gantz, Noblesse, HSD Kenichi, The God of Highschool, Gamaran
Favori Anime: ...

Önceki haftalarda yorum yazamadım. Bu yorum diğer haftalarda ki konuları da kapsayacak...
Güç geçiciymiş ama sonradan yine ortaya çıkabilir lakin baamın gösterdiği esas gücün kaynağı gerçekten ruhlarmıydı. Ya da o ruhlar baamın esas gücü uyandırmak için sadece bir aracımı. İşte sorulması gereken soru bu. Biraz resimlerle konuşmak istiyorum bu konuda.

Baama verilen power uplar zaten kendi gücünden dolayı oluyor bunu anlamamız lazım. Tower of god serisinde gücün verilmesinden çok o gücü emrin altına alabilmek sıkıntı. Özellikle bu güçlerin kendi bilinci varsa. Evet burda ateşlemeli silahlardan bahsediyorum. Baamın thorn u ateşleyebilmesi ve devamında artık tamamen emri altına alması zaten seviyesini göteriyor. Ruhlar da bi bakıma buna benziyor. Ha büyüyü kullandığında yani hoaqinin büyüsünü kullandığında bilinci bastırıp sadece kendi emrin altına alabiliyorsun. Ama ortada bir büyü yoksa o gücü alabilmek başlı başına canavarlık. Hoaqin zaten prensesle dövüş ü sonrasında ruhlara olan kontrolünü yitirince bu son kopya oluşuyor. Durumun zorluğu burdan bile anlaşılıyor. Wangnan daha önceden kardeşlerden bir tanesinin ruhunu alıp gücünü kullanmıştı bilinç kardeşteydi ve wangnan beyaz gözüküyordu kardeşteydi kontrol çünkü. Baam ruhları aldığında baskın olan taraf baam oldu ve ruhları kullandığın da shinsoo konrolü sırasında renk beyaz değildi.

Şimdi sırasıyla gidelim, son kopya kılıcı baama sapladıktan sonra baamın içinde birşeyler harekete geçti bunu şu kareyle anladık.

[thumbnail]http://i.hizliresim.com/nMOmnN.png[/thumbnail]

Bu gördüğümüz karede bir güç patlaması şeklinde resmedilmiş. Hali hazırda uyuyan bir gücün. Etkileşime geçen ruhlardı. kontrol altına alan ise bu güç. Devam ediyoruz. gelelim baamın gözlerine.

[thumbnail]http://i.hizliresim.com/8ZY2y7.png[/thumbnail]

Baamın gözlerinde o patlayan gücün. Etkisini görüyoruz. Ve devamında ise iki birbirine benzer kare göstericem. Biri çok önceden baamın fake gücünün arkasında beliren o muazzam güç. Diğeri ise white ın son tekniği yerkenki hali.

[thumbnail]http://i.hizliresim.com/g8OVdN.png[/thumbnail]

[thumbnail]http://i.hizliresim.com/21JNML.png[/thumbnail]

Bana ilk hoaqin i devirirken kullandığı tekniğin kaynağının o fake gücün arkasında duran esas güç olduğu anlamına getirdi durumu. Ve ruhlar o gücü hafif de olsa uyandırdı. Ve ya baamın o gücü kullanmasını sağladı. Çünkü oluşturalan kılıcın çok saf bir shinsoodan oluştuğu söylendi. Bence o shinsoonun kaynağı bu. Kılıcın rengine de bakarsınız çok net anlaşılıyor. Ama hoaqinin tekniklerinin kopyalamasının sebebi falan ruhlar. Ona bişey diyemem. Sebebi ise o tekniğin kan bağıyla geçmesi. Baam o yüzden yeon alevi, koon yıldırımı gibi teknikleri kopyalayamıyordu. Hoaqinin tekniklerini de arie kan bağından kopyalayamadı ama aldığı ruhların içinde son kardeş de olunca kopyalayabildi. Bu söylediğim kopyalama olayı siunun bir önceki blog yazısındandır. Bu kısım teori değil. Ha kılıç teknik değil o sadece saf shinsoodan oluşan bir şey. Evet baam ruhlar sayesinde kazandı ama bence ruhlarda tıpkı thorn gibi baamın gelişimde sadece anahtar diye düşünüyorum ben. Ve bunun açıklaması yapılacak ilerleyen bölümlerde bence. Şuanlık sadece ince püf noktalar koyuyor yazar bana göre.

Son bölümlerde ki daniel & roen ilişkisi de hoşuma gitti. Üzücüydü ama hoş hikayeydi.
Hoaqin in babasını geçme isteği babasına olan nefretten ziyade bir ütopyaya ulaşma gibi. Babası resmen yolu göstermiş, korkutucu bir yolla göstermiş ama arie honun şuanki karakter yapısını beğendim.
Gelelim son parta yani yuriye. Evan klasik bir rehber ayağı çekti. Çünkü rehberler ancak o yolu yürümek isteyenlere yolu gösterir. Yurinin cevabını da şimdiden tahmin edebiliyorum :lol:
The thing I really wanted was...I..already had it. - Jyu Viole Grace
isara
Favori Manga: tower of god
Favori Anime: one piece

@memow benimde desteklediğim bir görüş bir önceki bölümde değinmiştim bende biraz. baam kendi gücünü tetikledi sanki ruhlarla .baam ın gücünün neden uyandırılması gerekiyor orası da ayrı bir nokta, sanki biri gücü baskılıyormuş gibi.
Kilitli

“Tower Of God Webtoon” sayfasına dön