Değerli arkadaşlar sitemizi ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Forumu güncel tutmaya ve olabildiğince ilgilenmeye çalışıyoruz. Sitemize girince üye olup ilgilendiğiniz manga konularına mesaj atarsanız seviniriz.

Güç Kategorileri

One Piece serisiyle ilgili sorular, paylaşımlar ve diğer şeyler burada.
Kullanıcı avatarı
oZzIiI
Favori Manga: Vagabond, Shamo, FMA, Berserk, Sun-Ken Rock,
20 Century Boys, Banya, Liar Game, Death Note, Jackals, Claymore,
Slam Dunk, Veritas, One Piece, Gamaran, Beelzebub,
Deadman Wonderland,
Favori Anime: Samurai Champloo, Cowboy Bebop, Black lagoon, Berserk,
Sword Of the Stranger, Darker Than Black, One Piece, GTO,
İletişim:

OP karakterlerini güçlerine göre kategorilendirmeye çalıştım.

1.Torba
Gold D. Roger, Edward Newgate, Monkey D. Dragon(emin değilim sadece tahmin)

2.Torba
Shanks, Marsall D. Teach, Kaidou(emin değilim sadece tahmin), Big Mom(emin değilim sadece tahmin), Mihawk

3.Torba
Monkey D. Garp, Sengoku, (Garp ve Sengoku 2.torbada da olabilir ama yaşlarının buna uygun olduğunu düşünmüyorum.)

Akainu(2.torba da olabilir), Kizaru, Aokiji, Doflamingo, Fujitora, Rayleigh, Marco, Kuma(Kendi zihnine sahip olan bir Kuma),Ben Beckman(tahmin), Lucky Roo(tahmin)

4.Torba
Portgas D. Ace, Jozu, Magellan, Enel, Jinbei, Crocodile, Boa Hancock, Kidd, Law, Luffy, Zoro, Hawkins, Yasopp (tahmin), Pekoms(tahmin), Tamago (tahmin)

5.Torba
Sanji(4.torbada da olabilir), Vergo, Lucci(4.torba da olabilir), Moria, Bartolomeo, Franky, İnvankov(4.torbada da olabilir)

Boka sardı AMK! T 4.torba ile 5.torba çok karışık Altta olabilecekler de var üste çıkabilecekler de!

Tek başına altından kalkılacak şey değilmiş. En azından benim sabrım ve zamanım yetmez. Herkes aklına gelen eklemeleri, değiştirmeleri ve ya çıkarmaları falan yaparsa topluca daha güzel bir liste çıkabilir! :lol:
En son oZzIiI tarafından 01 Şub 2015 20:33 tarihinde düzenlendi, toplamda 3 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
Haqoua
Ateşin Nefesi
Ateşin Nefesi
Favori Manga: Naruto , One piece , Liar Game , Tower Of God...
Favori Anime: Naruto , One piece , Rurouni Kenshin , Hellsing , Death Note , Hunter X Hunter , Tokyo Ghoul...

Bence gayet basarili bir siralama Torba eslestirmesi olmus...
Aynştayn Baran
Favori Manga: Yok
Favori Anime: Yok

1.Torba
Gold D. Roger, Edward Newgate, Monkey D. Dragon(bu adamın diğerlerinden bile daha üstün olduğunu düşünüyorum).

1,5. Torba :)
Tüm Filo Amirali Kong,Gorousei

2.Torba
Shanks, Marsall D. Teach, Kaidou, Big Mom, Mihawk,Akainu,Rayleigh,Garp,Sengoku,Gorousei (her iki torbada da olabilir)

3.Torba
Aokiji,Kizaru,Marco,Ben Beckman,Diğer yonkouların sağ kolları

Bunlar tahminidir.Bir çoğunun güçlerini görmediğimiz doğru ancak tahmini sıralamam bu yönde.
En son Aynştayn Baran tarafından 06 Tem 2013 10:45 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
oZzIiI
Deadman Wonderland,
İletişim:

AvengedSevenfold yazdı:1.Torba
Gold D. Roger, Edward Newgate, Monkey D. Dragon(bu adamın diğerlerinden bile daha üstün olduğunu düşünüyorum).

1,5. Torba :)
Tüm Filo Amirali Kong,Gorousei

2.Torba
Shanks, Marsall D. Teach, Kaidou, Big Mom, Mihawk,Akainu,Rayleigh,Garp,Sengoku,Gorousei (her iki torbada da olabilir)

3.Torba
Aokiji,Kizaru,Marco,Ben Beckman,Diğer yonkouların sağ kolları
Güçlerini görmediğimiz karakterleri kategorilendirmeleyim bence.
Kullanıcı avatarı
hyperbooster
Kozmik Tanrı
Kozmik Tanrı
Favori Manga: 20th Century Boys,Vinland Saga
Favori Anime: Psycho-Pass

Rayleigh,Monkey D. Garp, Sengoku bence bu adamlarında genç hallerini baz almalısın .
Kullanıcı avatarı
HitokiriBattousai
Favori Anime: RurouniKenshin,Hajime No İppo

@oZzIiI

Garpın çook rahat bir şekilde 1.torbada olması lazım.Hatta 1.torba içinde bile sıralama yapsan en düşük 2. olur.
Resim
Ryuusa Bakuryu
Favori Anime: DN

Garp ve Sengoku'nun kesinlikle 3. torbada olmaması lazım. En kötü 2 olmalı. Bize anlatıldığı kadarıyla Roger seviyesine çok yakın adamlar bunlar. WB-Shanks arasındaki farktan daha fazla olacağını düşünmüyorum (ki ikisini çok yakın görüyorum güç olarak). Akainu, WB'den bile Shanks'tan korktuğu kadar korkmuyordu. BB'nin son halini bilmiyorum, marineford'dan sonra bıraktım takip etmeyi fakat en son izlediğimde güç olarak Dragon'u saymazsak WB'nin arkasında kesinlikle 2.ydi Shanks.
Kullanıcı avatarı
ElanMorinTedronai
Favori Manga: One Piece-Berserk-Naruto
Favori Anime: One Piece

mihawk 3e düşsün.
Garp Sengoku ve Akainu bir üste çıksın tamamdır.Birde 1e veya 2ye kongu eklemek lazım.Hatta Garp 1. torbaya bile gelebilir...
Kullanıcı avatarı
hyperbooster
Kozmik Tanrı
Kozmik Tanrı
Favori Manga: 20th Century Boys,Vinland Saga
Favori Anime: Psycho-Pass

1.Torba
Gold D. Roger, Edward Newgate, Monkey D. Dragon, Monkey D. Garp, Kong(Tahmin)

2.Torba
Shanks, Marsall D. Teach, Kaidou, Big Mom, Mihawk, Sengoku, Rayleigh, Shiki(Sengoku,Shiki ve Rayleigh bir üstte olabilir)

3.Torba
Akainu(2.torba da olabilir), Kizaru, Aokiji, Doflamingo, Fujitora, Marco, Kuma ,Ben Beckman, Shiliew, Magellan, Ryokugyu (Green Bull amirallerin güçleri genellikle birbirine yakın olur)

4.Torba
Portgas D. Ace, Jozu,, Enel, Jinbei, Crocodile, Boa Hancock, Kidd, Law, Luffy, Zoro, Sanji, X Drake, Pekoms, Tamago, İvankov, Fisher Tiger

5.Torba
Vergo, Lucci(4.torba da olabilir), Moria, Bartolomeo, Franky, Capone Bege, Killer, Jewelry Bonney, Urouge, Basil Hawkins, Scratchmen Apoo, Smoker, Çoğu koramiral, Edward Newgate'in yanındaki korsan tayfaları kaptanları,Oars Jr., Oars, Cavendish(Tahmin), Caesar Clown, Vista

6.Torba
Robin, Monet, Brook, Kin'emon, Mr 1, Mr 2, Kaku, Jabra, Bellamy, Arlong, Hina, Coby

7.Torba
Buggy(Zaman atlamasından sonra güçlenmişse bir üstte olabilir), Mr. 3, Kalifa, Kumadori, Fukuro, Blueno, Miss Doublefinger, Mr. 5, Miss Valentine, Hody Jones(İlaçsız hali), Helmeppo, Wiper

8.Torba
Nami, Usopp, Chopper, Tashigi , Alvida , Kuro , Don Kreig

9.Torba
Morgan

Liste yapmak ne zormuş.
Kullanıcı avatarı
oZzIiI
Deadman Wonderland,
İletişim:

Arkadaşlar Garp, Rayleig ve Sengoku yaşlı adamlar ve bu denge manganın şu anki durumuna göre sıralandı. Ayrıca WB ile Shanks arasında güç farkı var!

Edward Newgate dünyanın en güçlü adamı!!! Bunu oda söyledi.

Eğer bir katkınız olacaksa mangaya göre bu katkıyı yapın ya da hiç yapmayın. Mihawk 3. torbaya düşmez Akainu, Garp ile Sengoku ise 2. torbaya çıkmaz.
Bunun açıklması da şu şekildedir.

Son savaşta Teach, Sengoku ile Garp'a meydan okurken Shanks'tan çekinmişti. Akainu da Shanks ile karşılaşmaktan çekinmişti. Ayrıca Akainu Edward Newgate'ten kuduz it gibi tırsıyordu. Mecbur kalmasa savaşmazdı. Savaştığında da Edward Newgate'in bariz üstünlüğünü gördük.

Mihawk'ın ise Shanks ile rakip oldukları defalarca dile getirildi.

Belki şu anki Arc sonunda Doflamingo'nun sıralaması aşağı ve ya yukarı doğru değişebilir.

“One Piece Genel” sayfasına dön