Değerli arkadaşlar sitemizi ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Forumu güncel tutmaya ve olabildiğince ilgilenmeye çalışıyoruz. Sitemize girince üye olup ilgilendiğiniz manga konularına mesaj atarsanız seviniriz.

Şiçibukailer Güç Sıralaması (Şu ana kadar olanlar arasında)

One Piece serisiyle ilgili sorular, paylaşımlar ve diğer şeyler burada.
Kullanıcı avatarı
Tulpar-Byakugan
Favori Manga: Naruto
Favori Anime: Naruto,FMA, Magi, SnK, Monster

Luffysan yazdı: 05 Oca 2019 17:44 Moria'yı hala Crocodile'ı yeneceğini ve daha güçlü olduğunu sananlar var. Jinbe'yi kabul ederim ama Moria > Crocodile diyemem.

Sengoku, Crocodile için ne diyor bakın ;
► Spoiler Göster
'' Beyazsakala kin gütmenin yararımıza olduğunu sanmıştım '' .

Mf'de Moria'ya '' Artık schibukai olacak güçte değilsin diyor Doflamingo '' . Adamı kovmaları için Dof'u gönderiyorlar.

Açıkçası birisi rezil rüsva olurken öbürü için Sengoku'nun koskoca filo amiralinin dediği lafa bakın.
Çok büyük bir laf etmemiş arkadaş :laugh: Bu durumda Moria olsa onun için de aynı şeyi derdi, sonuçta karşıda olması yerine yanında olması her kişi için bir avantajdır.
Moria ile Crocodile arasında pek fark görmüyorum ama ikisinin de rolü bitti mangada. Şu saatten sonra güçlendiklerini falan göreceğimizi de sanmıyorum, hepsi Luffy için birer basamaktı. Ama şeytan meyvesi olarak Moria biraz daha avantajlı durumda.
Resim
Kullanıcı avatarı
Luffysan
Favori Manga: One Piece
Favori Anime: One Piece

Tulpar-Byakugan yazdı: 05 Oca 2019 19:50
Luffysan yazdı: 05 Oca 2019 17:44 Moria'yı hala Crocodile'ı yeneceğini ve daha güçlü olduğunu sananlar var. Jinbe'yi kabul ederim ama Moria > Crocodile diyemem.

► Spoiler Göster

Mf'de Moria'ya '' Artık schibukai olacak güçte değilsin diyor Doflamingo '' . Adamı kovmaları için Dof'u gönderiyorlar.

Açıkçası birisi rezil rüsva olurken öbürü için Sengoku'nun koskoca filo amiralinin dediği lafa bakın.
Çok büyük bir laf etmemiş arkadaş :laugh: Bu durumda Moria olsa onun için de aynı şeyi derdi, sonuçta karşıda olması yerine yanında olması her kişi için bir avantajdır.
Moria ile Crocodile arasında pek fark görmüyorum ama ikisinin de rolü bitti mangada. Şu saatten sonra güçlendiklerini falan göreceğimizi de sanmıyorum, hepsi Luffy için birer basamaktı. Ama şeytan meyvesi olarak Moria biraz daha avantajlı durumda.
Sen öyle düşünebilirsin ama Oda öyle düşünmüyor işte.

''Color Walk 6 Gorilla'' da Oda şunu söylemiş ;

"One Piece karakterleri hakkında kötü konuşanları duyunca rahatsız oluyorum. Mesela "düşman çok zayıftı" denildiği zaman onu nasıl daha güçlü hale getirebileceğimi düşünmeden edemiyorum!" Color Walk 6 (2014)

Ayrıca Moria'nın meyvesiyle nasıl daha çok avantajı var açıklar mısın? Logia yı ustalıkla kullanan bir adama, Luffy'nin lastik kollarını uzattığı gibi gölgesini uzatıp mı vuracak?

Adamın rolü bitseydi Mr1'i alıp Nw'ye gitmezdi. Daz Bones'in bile rolü tam olarak bitmedi seride hatta Buggy'nin bile. Buggy bile ekibi kurmuş yeni dünyada bir adaya hakim olmuş. Hajrudin gibi devleri ( Öncesinde şimdi değil ) parayla satın alıp tayfasını güçlendirmiş.

Adamda haki bile yokken ( Haki olmaması güçsüz yapmıyor tabi bahsetmek istediğim başka ) en azından görünenlere göre bile Crocodile'ı yenmesi daha doğrusu vurması bile imkansızken , daha avantajlı diyorsun. Neye göre avantajlı bir açıklığa dökte bilelim bizde :D
Kullanıcı avatarı
Tulpar-Byakugan

Luffysan yazdı: 05 Oca 2019 20:38

► Spoiler Göster

"One Piece karakterleri hakkında kötü konuşanları duyunca rahatsız oluyorum. Mesela "düşman çok zayıftı" denildiği zaman onu nasıl daha güçlü hale getirebileceğimi düşünmeden edemiyorum!" Color Walk 6 (2014)

Ayrıca Moria'nın meyvesiyle nasıl daha çok avantajı var açıklar mısın? Logia yı ustalıkla kullanan bir adama, Luffy'nin lastik kollarını uzattığı gibi gölgesini uzatıp mı vuracak?

Adamın rolü bitseydi Mr1'i alıp Nw'ye gitmezdi. Daz Bones'in bile rolü tam olarak bitmedi seride hatta Buggy'nin bile. Buggy bile ekibi kurmuş yeni dünyada bir adaya hakim olmuş. Hajrudin gibi devleri ( Öncesinde şimdi değil ) parayla satın alıp tayfasını güçlendirmiş.

Adamda haki bile yokken ( Haki olmaması güçsüz yapmıyor tabi bahsetmek istediğim başka ) en azından görünenlere göre bile Crocodile'ı yenmesi daha doğrusu vurması bile imkansızken , daha avantajlı diyorsun. Neye göre avantajlı bir açıklığa dökte bilelim bizde :D
Moria-Crocodile savaşı ilgi çekici olmadığı için devam etmek istemiyordum ama edeyim bari, forum aralar çok boş vakit geçmiyor :)
Öncelikle Oda'nın ne dediği çok da önemli değil. Sonuçta kendisi sayfalarca karakter tanıtımı yapıp ardından tek yedirten bir mangaka. Bu durumda Croco'nun MF'de görünmesi, Moria'nın Karasakal'ın adasında ortaya çıkması örnek mesela. İlk mesajımda da dediğimi tekrar ediyorum artık ikisini de rolü bitti. Zaten manga da sona yaklaştığı için bunlardan bir etkinlik beklemek de doğru değil bence. Anca diğer karakterler için basaak olabilirler bu saatten sonra. Mesela Shiryu'nun görünmezlik meyvesini yemesi ya da Croco'nun MF'de Luffy'ye yardım etmesi gibi. Forumdaki bu Croco sevdasını da anlayabilmiş değilim ayrıca.

Öncelikle Moria nasıl daha avantajlı onu açıklayayım;
Crocodile ne kadar logia olursa olsun meyvesi Luffy için harcandı bir kez. Eline tükürsen yumruk atabiliyorsun adama :laugh: Moria'nın meyvesi bu durumda daha avantajlı çünkü adam herkesin sahip olduğu bir şeyi kontrol edebiliyor: gölgeyi! Kendisine güçlü kişilerden ordu kurabilir, topladığı gölgeleri yiyip güçlenebilir veya birisinin gölgesini kesip karanlığa hapsedebilir. Bu durumda Crocodile'a vurmasa bile gölgesini kesmesi yeterli, adam gün ışığına çıkarsa ölecek. Kontrol ettiği şey de kum olunca ne kadar uzak kalabilir gün ışığından merak konusu :dry: Yanlış hatırlamıyorsam Moria gölgelerin içinde gezebiliyordu da. Pek emin değilim bakmam lazım.
Resim
Kullanıcı avatarı
Luffysan

Tulpar-Byakugan yazdı: 08 Oca 2019 08:45

Moria-Crocodile savaşı ilgi çekici olmadığı için devam etmek istemiyordum ama edeyim bari, forum aralar çok boş vakit geçmiyor :)
Öncelikle Oda'nın ne dediği çok da önemli değil. Sonuçta kendisi sayfalarca karakter tanıtımı yapıp ardından tek yedirten bir mangaka. Bu durumda Croco'nun MF'de görünmesi, Moria'nın Karasakal'ın adasında ortaya çıkması örnek mesela. İlk mesajımda da dediğimi tekrar ediyorum artık ikisini de rolü bitti. Zaten manga da sona yaklaştığı için bunlardan bir etkinlik beklemek de doğru değil bence. Anca diğer karakterler için basaak olabilirler bu saatten sonra. Mesela Shiryu'nun görünmezlik meyvesini yemesi ya da Croco'nun MF'de Luffy'ye yardım etmesi gibi. Forumdaki bu Croco sevdasını da anlayabilmiş değilim ayrıca.

Crocodile ne kadar logia olursa olsun meyvesi Luffy için harcandı bir kez. Eline tükürsen yumruk atabiliyorsun adama :laugh: Moria'nın meyvesi bu durumda daha avantajlı çünkü adam herkesin sahip olduğu bir şeyi kontrol edebiliyor: gölgeyi! Kendisine güçlü kişilerden ordu kurabilir, topladığı gölgeleri yiyip güçlenebilir veya birisinin gölgesini kesip karanlığa hapsedebilir. Bu durumda Crocodile'a vurmasa bile gölgesini kesmesi yeterli, adam gün ışığına çıkarsa ölecek. Kontrol ettiği şey de kum olunca ne kadar uzak kalabilir gün ışığından merak konusu :dry: Yanlış hatırlamıyorsam Moria gölgelerin içinde gezebiliyordu da. Pek emin değilim bakmam lazım.
''Öncelikle Oda'nın ne dediği çok da önemli değil. Sonuçta kendisi sayfalarca karakter tanıtımı yapıp ardından tek yedirten bir mangaka. ''

Bu yorumdan sonrasına cevap verme gereği duymadım. Oda'nın ne dediği önemli değil, ama senin dediğin çok önemli, çünkü seriyi sen çiziyorsun anladığım kadarıyla.

Ayrıca '' O kadar karakter tanıtımı yapıp sonra tek yedirtiyor '' , sanırım Bellamy'den bahsediyorsun. 2 yıl önce tek yiyen adam 2 yıl sonrada tek yiyecekti zaten mantıken, ama o bile çok daha güçlü hale gelmiş haliyle '' Tek yiyor '' zaten.

O çok övdüğünüz Jinbe'nin '' Önünde '' çizmektende geri kalmıyor ama o Croco diye küçümseyip, sıradan basamak gördüğün adamı. Oda değer vermese burada grubun en önüne Croco'yu çizmezdi tamam mı? Mangayı sen çizsen anlayacağım, ama mangayı Oda çiziyor!
► Spoiler Göster
Mangakanın değer verdiği bir karaktere tabiki değer vereceğiz , niye vermeyelim? Koramiraller için bile baya baya övgü yazarken sizler zamanında ve hala devam etmekte, bu adamı bir zahmet övelim, Luffy'nin eski ve ilk ciddi rakibini.
Kullanıcı avatarı
Tulpar-Byakugan

Luffysan yazdı: 08 Oca 2019 12:20
Tulpar-Byakugan yazdı: 08 Oca 2019 08:45

''Öncelikle Oda'nın ne dediği çok da önemli değil. Sonuçta kendisi sayfalarca karakter tanıtımı yapıp ardından tek yedirten bir mangaka. ''

Bu yorumdan sonrasına cevap verme gereği duymadım. Oda'nın ne dediği önemli değil, ama senin dediğin çok önemli, çünkü seriyi sen çiziyorsun anladığım kadarıyla.

Ayrıca '' O kadar karakter tanıtımı yapıp sonra tek yedirtiyor '' , sanırım Bellamy'den bahsediyorsun. 2 yıl önce tek yiyen adam 2 yıl sonrada tek yiyecekti zaten mantıken, ama o bile çok daha güçlü hale gelmiş haliyle '' Tek yiyor '' zaten.

O çok övdüğünüz Jinbe'nin '' Önünde '' çizmektende geri kalmıyor ama o Croco diye küçümseyip, sıradan basamak gördüğün adamı. Oda değer vermese burada grubun en önüne Croco'yu çizmezdi tamam mı? Mangayı sen çizsen anlayacağım, ama mangayı Oda çiziyor!
► Spoiler Göster
Mangakanın değer verdiği bir karaktere tabiki değer vereceğiz , niye vermeyelim? Koramiraller için bile baya baya övgü yazarken sizler zamanında ve hala devam etmekte, bu adamı bir zahmet övelim, Luffy'nin eski ve ilk ciddi rakibini.
Yahu birader ben derdimi anlatamıyor muyum sen mi anlamak istemiyorsun? Mangayı Oda yazıyor diye her dediğini yapıyor mu? Erdoğan her söylediği vaadi yerine mi getiriyor? Bu mesajı bir yere sabitle senin bu über süper harika muhteşem Croco'n bakalım Oda'nın dediği gibi mi çıkıyor seri sonunda. Yok Sengoku övmüş, yok grupta en önde çizmiş. Yani bunlar öne sürülebilecek argüman bile değil. Kişimoto'ya göre de başta sadece Hagoromo vardı ama bir baktık kardeşi, annesi, kardeşe pek benzemeyen bir kardeşi bile çıktı.
Yazdıklarımı sakin sakin oku lütfen. Ben ne Bellamy'den bahsettim ne Crocodile tek yedi (haşaaaa!) dedim. Oda'nın tarzı bu. Karakteri övüyor sonra da bir cacık yokmuş diyoruz. Mesela Çinjao yok şöyle güçlü yok böyle namlı dedi Luffy'nin yumruğunu yiyince herifin kafa değişti amk. Oda gece gündüz "Chinjao KK olacak kadar güçlü çünkü Zoro fanboyları laf atıyor .s.s" dese de olan bu değil mi?

Burada argüman sunacaksan somut şeylerle geleceksin. Oda SBS'de böyle dedi bak Croco çok harika bir korsan olacak kafasıyla tartışma olmaz. Onu ancak gerçekleştiğinde diyebilirsin. Ayrıca Jinbei'yi anlamadım :laugh: :laugh: Ben listemde Jinbei'yi ilk sıraya mı koydum? Adam Moria'nın üstünde hemen. Moria ile Croco'yu da çok farklı görmediğimi söylemiştim. Herifler 40 yaş üstü, bu seri bir şonen. Hikaye açısından bir şey beklemiyorum. Jinbei'nin bile rolü devam ediyor ama bu ikisinin etmiyor (bana göre).
Resim
Kullanıcı avatarı
_[Emre]_
Favori Manga: Bleach
Favori Anime: Medaka Box

Urogue'da 40 yaş üstü. 2 yıl önce Kizaru'dan tek yiyen lavuk şimdi tatlı komutanı öpüyor.

Ayrıca Çinçançon amca güçlüydü zaten. Luffy'le olan dövüşünden sonra adam güçten düşüyor. Adamın çüksüz kafası Luffy'e G3 açtırdı. Çüklü kafasıyla yemediği rekt kalmadı. Neden? Çünkü o savaştan sonra yaşlılığın getirdiği etkiyle gücü düştü.

Neyse Croco babayada laf yok. Asıl hapishaneye girince işi bitmiş olmalıydı. Bir baktık sonra adam çıkıp MF'de 2 kere Luffy'i ipten aldı. Ayrıca Akainu'nun kışkırtmasından dolayı gaza gelmese şu an hala yaşayacak olan Ace hayatını Croco'ya borçlu olacaktı. Ha birde selülitlerinden 2 saatte bir yerden bir yere anca varabilen Jinbei'de hayatını Croco'ya borçlu. Croco olmasa mezara balık kızartması olarak girecekti herif.
Kullanıcı avatarı
Luffysan

_[Emre]_ yazdı: 08 Oca 2019 21:53 Urogue'da 40 yaş üstü. 2 yıl önce Kizaru'dan tek yiyen lavuk şimdi tatlı komutanı öpüyor.

Ayrıca Çinçançon amca güçlüydü zaten. Luffy'le olan dövüşünden sonra adam güçten düşüyor. Adamın çüksüz kafası Luffy'e G3 açtırdı. Çüklü kafasıyla yemediği rekt kalmadı. Neden? Çünkü o savaştan sonra yaşlılığın getirdiği etkiyle gücü düştü.

Neyse Croco babayada laf yok. Asıl hapishaneye girince işi bitmiş olmalıydı. Bir baktık sonra adam çıkıp MF'de 2 kere Luffy'i ipten aldı. Ayrıca Akainu'nun kışkırtmasından dolayı gaza gelmese şu an hala yaşayacak olan Ace hayatını Croco'ya borçlu olacaktı. Ha birde selülitlerinden 2 saatte bir yerden bir yere anca varabilen Jinbei'de hayatını Croco'ya borçlu. Croco olmasa mezara balık kızartması olarak girecekti herif.
Urouge, Crocodile'dan daha büyük. Croco 44 yaşındaydı, Urouge 45 yaşındaydı 2 yıl önce. Şuan Urouge 47, Crocodile 46.

Kizaru'dan tek yemesi normal.

Ama Px'ye o kadar yumruk atıyor, Px'ye birşey yapamıyor.
► Spoiler Göster
Bu sayfada '' Kan '' alıyor ama ahım şahım bir hasar verdiği yok, hatta hiç denecek kadar '' Az '' görünüyor.
► Spoiler Göster
Px'den lazeri yiyip yerlerde sürünüyor.
► Spoiler Göster
Zaman atlaması sonrası '' Düz '' Luffy'nin '' Çok yavaş '' dediği Px'nin fırlattığı lazer hani. Urouge aşırı seviye atlamış açıkça belli oluyor, sınırı Cracker'in alt seviyesi olmuş ama bir yonkou'nun 4. en güçlü adamını yenebilecek kalibreye ulaşmış. Px seviyesi nere o nere yani.

Yalnız Crocodile'ın olayı bana farklı gibi geliyor, serideki güç dengelerinin oturtulmadığı bir dönemde yenildiği için '' Çok vasat '' görünüyor, onu çok ezik görmelerinin sebepleride bu. Ama o arc için bile '' Meyve kullanımı '' epey iyi bence. Sarayı yukardan aşağıya boydan kum yaptı. Sablesleri bir şehri kuma gömecek kadar etkili. Sables'in güçlü versiyonu var (Sables Pesado ) Ursus Shock'un '' Küçük '' versiyonuna benziyor, etraftaki '' Büyük Kaya sütunlarını '' paramparça ediyor hatta zeminde dahil buna.

Bence Oda o arc, Luffy'i Crocodile'ı geçtirtti. Çünkü '' Seni geçeceğim '' adlı bölüm başlığı bile var. O arc için hesabı şuydu Oda'nın '' Luffy, Crocodile'ı dövüş içerisinde güçlenip yenecek'' . Bence olay buydu. Ama seri ilerleyince Crocodile yenilgisi '' Çok erken '' olduğu için güçsüz bir karaktermiş gibi göstermemek adına tekrar mangaya dahil etti. Bunu anlamayacak birşey yok, ama maalesef bunu anlayamıyorlar. Seriyi düz okuyorlar.

İşin özü ben Crocodile'ın '' Güçlendiğini '' sanmıyorum, 2 yıl önce göstermeyipte 2 yıl sonra göstereceği yeni bir '' Tekniği '' olduğunuda sanmıyorum, aynı teknikleri kullanarak bir feata gireceğini düşünüyorum. Bellamy'nin bile 2 yıl önceki atağını 2 yıl sonraya uyarladı E.Oda '' Spring Hopper '' atağı farkındaysan, ama onun '' Çok daha güçlü hale geldiğini söyletti Bellamy'e '' ki öylede olmuş. Ama Crocodile mesela '' Ground Secco '' veya '' Ground Death '' yapsa ya da ne biliyim Desert spada , la spada gibi tekniklerini yapsa '' Bu teknik öncekinden çok daha güçlü '' dedirmeyecek bence, Crocodile hep aynı güçte gibi gösterilecek. Bu da biraz '' Logia meselesi '' olduğu için öyle olacak bence. Benim fikrim bu yönde, Crocodile gelişmeyecek hep o güçteymiş gibi gösterilecek. Bu adamın 2 yıl öncesi 2 yıl sonrası falan yok yani, birçok kişi bu yanılgıya düşüyor.

Son paragrafımı dememin en büyük sebebide şu İvankov'un dediği laf '' O bir zamanlar yükselen bir çaylakken tanışmıştık '' . Şuan mangada '' Çaylaklar '' gelişiyor sadece. Urouge'de bir çaylaktı ve daha önce yeni dünyaya gittiğini hiç sanmam, Crocodile ise daha önce gitmiş Beyazsakal'ın karşısına kadar çıkmış. Mangakada sbs'de aynen şöyle diyor zaten '' Aynı Luffy gibi hızlı bir şekilde yükseldi '' . Daha yükselecek hali yok, adamın sınırı schibukai olmuş ( Kendi gücüyle , Buggy gibi tayfasının ve Shanks'ın yeminli kardeşi, Roger'ın tayfa üyesi ayağına değil ) .

Bu adam en güçsüz schilerden biride olsa yonkou nun Oven gibi tümen komutanlarından üstün zaten. Jinbe'nin adamı Alaaddin bile Oven ile kapışabiliyor diyorum, Crocodile'ın gücü Jinbe'nin adamından geri planda değil. Oven'ı rahat yener bana göre. Ama yonkou nun ilk 3 tümen komutanına rakip olamaz gibi geliyor, Jozu'da bunu gördük mesela ( Doflamingo Jozu'yu kilitlediğinde Jozu'yu uçurmasını saymıyorum tabi, normal şartlarda hiç şansı olmadığını gördük, zaten Jozu'da hp gücü ve elmasıyla beraber dikkat dağınıklığı olmasaydı Aokiji ile çok çok uzun süren bir dövüşü olurdu muhtemelen, adam dikkat dağınıklığına donduruldu olay bu )

Jack'te şamar oğlanı oldu iyice 3.komutan ama, bu arc gücünü net göreceğiz bakalım neler yapacak. Her 3.komutan aynı güçte değil gibi mangada bu da var, duruma göre değişebiliyor tabi. Crocodile'ın mesela Cracker'i yenme ihtimali yok bana göre. Ama Urouge'nin yendiği Snack ile en azından dövüşebilir gibi geliyor ( Mantıken ) . Yener mi yenemez mi bilmem ama Crocodile en azından yonkou 5. veya 6.tümen komutanı zaten eder, 4 ise belki ( Big Mom'ın adamlarına göre değerlendirdim, dediğim gibi diğer yonkouların adamları farklı seviyedeler, Big Mom'ın tayfasında Cracker ve Katakuri dışında bir ihtimal Smoothie var bunların dışında çok abartı güçte diyeceğimiz birilerini görmedik çünkü. )
Kullanıcı avatarı
Luffysan

Ayrıca şunuda belirtiyim, E.Oda '' Kaptana '' göre sağ kolu veya adamlarının seviyesini veriyor ( Genel olarak )

Smoker'ın sağ kolu diye özellikle vurguladı Monet. Smoker'ın sağ kolunun gücü ortada 2 yıl öncesi, sonrası. Monet'e '' Zoro '' olmasa ezilecek bir karakterdi Tashigi.Ama Smoker'a karşı şansı yoktu mesela Monet'in.

Jinbe'nin sağ kolu '' Alaaddin '' , Oven ile kapışıyor mesela. Jinbe olsa Oven'a bir koysa yarısı boşa giderdi. Pedro bile Jinbe için şöyle diyor '' Big Mom'ın böyle bir adamı olduğunu sanmıyordum '' . Jinbe zaten '' Tatlı Komutanlardan '' aşağı seviyede değil, schibukai nin ağırlığı hala var yani mangada.

Hancock'un sağ ve sol kollarına bakalım gene '' Sandersonia ve Marigold '' . Zaman atlaması öncesi Luffy, bunları yenmek için tüm gücünü kullanması gerekti. Hatta bunlardan birisi silahlanmanın yanında birde Gözlem hakisi kullanıyor. Sentomaru kadar iyi savunması olmasada , aynı ona benzer bir savunma gerçekleştiriyor ve bu savunmayı Luffy g2'ye geçip vurmasa '' Kıramayacaktı '' . Bu ikisinin saçları bile çok sertki Luffy '' Jet Gattling '' vurdu öyle yok etti o saçların saldırısını. Hatta dövüş öncesi '' Size karşı tüm gücümü kullanacağım '' dedi farkederseniz. Peçete sargısı gibi olduklarına bakmayın, g3 kullanmayan ama g2 ile en iyi atağını bile yapmış Luffy'e yenildiler.

Law'ın tayfasına bakalım, öyle çokta güçlü isimler yok. Law'ın tayfasından '' Dev '' olan birisi vardı ''Jean Bart '' sanırım şimdiki sağ kolu seviyesinde bir adamı, o kadar önplanda bir tayfası yok bunun mesela. Jean Bart '' Minklerin adasında '' iken '' Fodder bir mink '' e karşı kaybetti hatırlayın, seviyesi ortada yani Law'ın tayfa üyelerinin.

Doflamingo'nun tayfasına gelelim, şuana kadarki en güçlü schibukai tayfasıda bu idi. Adamın sağ kolu Vergo ya da Pica farketmez, ikiside yukarda gösterdiğim schilerin sağ kollarından çok daha güçlü isimler. Vergo '' Sağ Kol '' olarak görülse dahi farketmez, Pica'nın golem moduna gerek yok yani.

Tayfasından güçsüz olan tek kaptanda Buggy zaten. Bunun dışında Mihawk ve Kuma'nın tayfası yok ama ikiside çok güçlü isimler zaten. Mihawk'ın mesela tayfası olmasada '' Dünyanın en güçlü kılıç ustası '' mevkisinden ve Zoro'nun hedef koyduğu zirve olduğu için seviyesi tahmin edilebiliyor.

Şimdi schiler içerisinde tayfalarından ve sağ kollarından yola çıkarak bir güç dengesi yaparsak ( Smoker'ın da sağ kolunu dahil edersem buna ) ;

Vergo > Sandersonia ve Marigold > Daz Bones > Alaaddin > Jean Bart > Absalom > Tashigi

Aşağı yukarı böyledir durum bence, tabi bazılarının yerleri değişebilir ama genede böyle olduğunu düşünüyorum.

Daz Bones'i Alaaddin'in önüne koyma sebebimde var, bu adam Zoro'nun ilk ciddi rakibiydi ve Zoro'yu şuana kadar zorlayan tek yendiği rakibide diyebiliriz. Zoro şuana kadar yendiği kişiler içerisinde bu adam kadar zorlandığı birisi yok, o irade olayını ilk defa bu dövüşte gördük mesela.
Zaman atlaması sonrası '' Haki '' ile beraber Alabasta'da yaptığı teknikleri kullanarak '' Çok daha güçlü hale gelmiş olarak '' gösterebilir bunu ki öylede olacak zaten. Bu şekilde gelirsede Alaaddin'i aşıyor bence bu adam.

Yani Alaaddin Oven ile kapışabiliyorsa, Daz Bones'ta çok rahat kapışır bence, Crocodile'da silahlanma hakisi beklemesemde, sağ kolundan meyve+haki kombinasyonu beklerim.

Demem o ki, Schilerin güç kıstasını buna göre yapabilirsiniz ( Bu da referans olarak alınabilir yani güç kıstası yapmak adına )
Benim fikrim bu yönde..

“One Piece Genel” sayfasına dön