Değerli arkadaşlar sitemizi ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Forumu güncel tutmaya ve olabildiğince ilgilenmeye çalışıyoruz. Sitemize girince üye olup ilgilendiğiniz manga konularına mesaj atarsanız seviniriz.

One Piece Hakkında Düşünceleriniz (Spoiler İçerir)

One Piece serisiyle ilgili sorular, paylaşımlar ve diğer şeyler burada.
Kullanıcı avatarı
Diabolus Ipsum Amans
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi
Favori Manga: One Piece, Veritas
Favori Anime: One Piece
İletişim:

Arkadaşlar One Piece mangası hakkındaki genel düşünce ve yorumları ve fikirlerinizi bu konuda tartışabilirsiniz.
Betrayer... In truth, it was I who was betrayed. Still, I am hunted. Still, I am hated. Now, my blind eyes can see what others cannot.
Kullanıcı avatarı
oZzIiI
Favori Manga: Vagabond, Shamo, FMA, Berserk, Sun-Ken Rock,
20 Century Boys, Banya, Liar Game, Death Note, Jackals, Claymore,
Slam Dunk, Veritas, One Piece, Gamaran, Beelzebub,
Deadman Wonderland,
Favori Anime: Samurai Champloo, Cowboy Bebop, Black lagoon, Berserk,
Sword Of the Stranger, Darker Than Black, One Piece, GTO,
İletişim:

Bir shonen manganın her özelliği bakımından en iyi shonendir One Piece!!!
Kullanıcı avatarı
Barbar
Feel The Wrath of Ytar
Feel The Wrath of Ytar
Favori Manga: Bleach Beelzebub,Sun-Ken-Rock,Defense Devil,Veritas,Slam Dunk,GTO
Favori Anime: Bleach, Gintama, Fullmethal Alchemist, Slam Dunk, Great Teacher Onizuka, Hellsing. Blood Lad, Jojo's Bizarre Adventure.

Hala iddia ediyorum bir Bleach hayranı olarak(ilk göz ağrım amk tutup kolundan sokağamı atayım) OP şuanda yayımlanmakta olan mangalar arasında hem en iyi hemde en popüler olanıdır. Popüler değildir diyen adam gelsin neden popüler olmadığını yada en popüler manga hangisi onu yazsın tek tek cevap vereceğima ama şimdi baştan açıklamaya üşeniyorum...
Forumda geri gelmeyen tek şey bir kızın emekleridir.

Resim
Kullanıcı avatarı
droznan
Favori Anime: fullmetal alchemist

One piece de tartışılacak bir şey yok demiyoruz, tartismanın anlamı yok. Neyi tartışacazki ben kendi adıma gayet memnunum gidişatından adam o kadar güzel çiziyor ki yoruma açık nerdeyse hiç bir şey yok, ha ileriye dönük ne olacak diye tahminlerde bulunursun fikirlerini beyan edersin normaldir. Bu niye böyle oldu, burda mantık hatası var dediğimiz yada çizimler neden kötü diyebileceğimiz yerler minimal düzeyde, şuan düşünüyorumda aklıma gelmedi mesela ama bir Naruto'da liste yapacak olsam herhalde okumanız bile 1 saat sürer.
Not: Birinin ergen olup olmadığını attıkları mesajlardan gayet iyi anlayabiliyorum, şurada adam akıllı bir sekilde tartisiliyorken karşısındakine saldırarak üste çıkmaya çalışan kisi bana göre ergendir isterse yaşı elli olsun farketmez.
Celebhol
Favori Anime: -

One Piece çok güzel bir mangadır, konusu da işlenişi de güç dengesi de güzeldir, bazı sahnelerinde kahkalarla güldüğüm olmuştur fakat sanırım herkese göre değil, ben bir türlü bağlanamadım. Kesinlikle "kötüdür" diye bir iddiam yok, çok iyidir ama şu an mangayı yarıladım ve daha bağlanamadım.

Ayrı bir konuysa tartışmasız en çok satan manga olmasıdır. Satışları 150küsür milyondur, en yakın Dragon Ball o da 150 milyon, Naruto da sanırım 110 milyon civarıydı. Japonya'daki en çok okunan, en popüler mangadır fakat Japonya dışı için aynı şeyi söyleyemeyiz. Mangafox, Mangareader, Ourmanga, Mangahere vb. büyük sitelerde en popüler Naruto'dur. Myanimelist dünyadaki en büyük ve popüler online anime / manga topluluğudur, orada da Naruto popülerlikte birincidir(Skoru daha az Op'tan yalnız). Yani Japonya'da en popüler One Piece, dünyanın geri kalanında Naruto'dur.

Bahsetmek istediğim önemli bir konu var, biraz fazla eleştirel olacak ama elimden geldiğince yapıcı olmaya çalışacağım;
Sorun, One Piece'in bu forumda habire insanın gözüne sokulmasıdır. Her yerde One Piece övülüp diğerleri yerin dibine batırılıyor ve OP'un en iyi olduğu, kalitesi, altından yapılma olduğu vs. insanın gözüne gözüne sokuluyor ve insanlar ciddi anlamda provake ediliyor. Bir örnek vereceğim;
Bir ateistin kendi görüşünü, dinlere mensup kişilerin gözüne sokması gibidir bu. Onlara görüşünü kabul ettirdiğini zanneder ya da onlara üstten bakarak "Aptal bunlar, görmüyorlar gerçeği" der fakat tek yaptığı insanları kışkırtırtmak, ona ve görüşüne karşı saldırganlaştırmaktır.
Şimdi beni yanlış anlamayın, size ateist demiyorum, sadece demek istediğim şeyi anlatmak için verdiğim bir örnek bu(gerçi ateist olsanız da umrumda değil).
Bunun sonucunda hayırlı birşey çıkmayacağı malumdur, saçma sapan tartışmalar çıkıyor sonuçta işte, görüyoruz. Etkinin olduğu yer de tepki vardır. Yani bu "One Piece en iyisi, gerisi yalan" tutumu sürdüğü sürece böyle tartışmalar da çıkacaktır. Burda da en büyük pay Diabolus'a düşüyor çünkü bu görüşün ana kaynağı odur. İmam böyle yaparsa cemaat n'apsın?
Kullanıcı avatarı
Quasar
Favori Manga: Naruto
Favori Anime: Fullmetal Alchemist Brotherhood

Mesajlara teşekkür butonu gibi bişey eklense iyi olur :woohoo: Hay ağzın bal yesin Celebhol ne güzel konuştun.
Resim
Kullanıcı avatarı
iloque
Favori Manga: One Piece , Vagabond, Kingdom
Favori Anime: One piece

@celebhol
Senin dediğin kışkırtma olayına ben narutoda gelmiştim millet savundukca tahrik oluyo insan... dediklerin kesinlikle doğru...
OP bikaç ay önce 200 milyonuncu satışını kutlamıştı yanlış hatırlamıosam
[thumbnail]http://24.media.tumblr.com/tumblr_m609v ... r1_500.gif[/thumbnail]
► Spoiler Göster
Celebhol
Favori Anime: -

Evet öyleymiş, bu yazdığım sayılar eskidir büyük ihtimalle ama gene de ortalama bir kıyas beliriyor insanın aklında, amacım da oydu zaten.
Kullanıcı avatarı
droznan
Favori Anime: fullmetal alchemist

One Piece in başarısının sırrı başlıklı yazı
http://divxplanet.com/icerik/46/
Kullanıcı avatarı
oZzIiI
Favori Manga: Vagabond, Shamo, FMA, Berserk, Sun-Ken Rock,
20 Century Boys, Banya, Liar Game, Death Note, Jackals, Claymore,
Slam Dunk, Veritas, One Piece, Gamaran, Beelzebub,
Deadman Wonderland,
Favori Anime: Samurai Champloo, Cowboy Bebop, Black lagoon, Berserk,
Sword Of the Stranger, Darker Than Black, One Piece, GTO,
İletişim:

Kesinlikle OP en iyisidir. Bende "sana göre bana göre" mantığını kabul etmiyorum. Ortada bir gerçek var. Her hangi bir kıstas atın ortaya OP'nin onda en iyi olduğunu söyleyeyim size.

“One Piece Genel” sayfasına dön